Ústí n/L – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Třebíč – Písek 5:1 (kon.) | Jihlava – Beroun 8:3 (kon.)
Benátky n/J – Most 3:2 (kon.) | Hr. Králové – Olomouc 3:4 (po pr.) | Kadaň – Havlíčkův Brod 8:2 (kon.)
Šumperk – Litoměřice 3:1 (kon.)
Královští lvi Hradec Králové
3:4 (0:0, 1:1, 2:2 - 0:1)
HC Olomouc
Středa 07.11.2012, 18:001. liga (ČR)

Je konec. Olomouc si z Hradce Králové odveze cenné dva body. Hradec smutní. Nejlepším hráčem domácího týmu je vyhlášen Vladimír Říha, za hosty toto ocenění přebírá Matěj Pekr. To je ode mne pro tuto chvíli vše, přeji příjemný zbytek večera. (20:35:55)

61:38
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto. Olomouc si nakonec z Hradce odváží dva body. RICHARD DIVIŠ dokázal vydolovat puk zpoza Čechova betonu a protlačil jej až za brankovou čáru. Na hostující straně tak propukla vlna euforie. Asistence: Jakub Bartoň.

61:21
    Mora se provinila zakázaným uvolněním, vhazovat se bude po boku Halásze.

60:34
    Hradec se v úvodu prodloužení snaží být aktivní. První hradecká formace pořádně motala hlavy olomoucké defenzívě, několik střel se však neujalo.

60:01

Šedesát minut vítěze neurčilo, půjde se tak do prodloužení. Hradec se ve třetí části dostal do vedení, Olomoučtí však ještě dokázali vyrovnat. V závěru neproměnil trestné střílení Kucsera. Jak dopadne prodloužení? Nebo se snad dočkáme samostatných nájezdů. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

60:00

59:40
    Oba týmy už se připravují na prodloužení. V základní hrací době už branka asi nepadne.

59:21
    K samostatnému nájezdu se rozjel pochopitelně Lukáš Kucsera. Chtěl zakončit z otočky, na brankové čáře se mu však při této finese zamotaly nohy a místo puku skončil v brance právě tento hokejista.

59:21
    Lukáš Kucsera se ihned po vhazování dostal do samostatného úniku, který nakonec gólem neskončil. Hostující hokejista byl však faulován Jakubem Kaniou. Trestné střílení!

58:48
    Zdeněk Kubica pálil přes obránce, Halász vyrazil mimo svoji svatyni.

57:20
    Oba týmy si teď navzájem půjčují kotouč. Uvidíme, co nám aktéři střetnutí ještě nabídnou.

56:44
    Hradec se snaží vymyslet něco v útočném pásmu, kombinace ale ztroskotala již v zárodku.

56:04
    A je znovu srovnáno! Pavel Selingr přistrčil puk na ROMANA RÁCE. Ten předvedl opravdu skvostnou finesu, která skončila gólem. Zpoza branky vyjel až před Jakuba Čecha, toho oklamal tělem a následně zasunul kotouč bekhendem do poloodkryté klece. Učebnicový gól. Asistence: Pavel Selingr.

55:33
    Zdeněk Kubica vjel do útočné třetiny jako nůž máslem a poškádlil betony Tomáše Halásze.

55:00
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové přihlíží 796 diváků.

54:13
    Pukem inkasoval Jan Berger a s bolestivou grimasou v obličeji se svíjel na ledové ploše, nyní je v pořádku.

53:49
    Oldřich Heža se dostal k odraženému puku, ale jeho rána nesměřovala mezi tři tyče.

53:13
    David Roupec naskočil z trestné lavici a mířil k brance Halásze. Nad ničím nepřemýšlel a prezentoval se tvrdou ranou, jeho projektil ale minul olomouckou klec.

52:55
    Olomouc je v této početní výhodě opravdu bezzubá. Stále se nemůže usadit v blízkosti Jakuba Čecha.

52:33
    Na útočnou štaci se vydal hradecký Marin Šagát, jeho střelecký pokus byl zblokován do ochranné sítě.

52:00
    Olomouc se ale ve svých přesilovkách těžko dostává na dostřel. Hradec nyní dobře brání střední třetinu.

51:13
    Hradec se bude muset bránit. David Roupec vyhodil kotouč ven ze svého pásma, Olomouc má k dispozici početní výhodu.

51:06
    Do zakončení se tlačil Pavel Selingr, jeho střela ale mířila mimo tři tyče Jakuba Čecha.

50:34
    Olomouc je teď ve složité situaci. Zatím ještě neprohrávala, nyní musí dotahovat. Žene se tak pochopitelně dopředu.

50:02
    Hradec právě vstřelil branku!
    Domácí se poprvé v tomto střetnutí dostávají do vedení! Jiří Cetkovský stál na brankové čáře u kruhu, odtud vykouzlil krásnou přihrávku na z druhé vlny najíždějícího VLADIMÍRA ŘÍHU. Druhý jmenovaný si s ní poradil náramně, když ji zužitkoval v to nejcennější. Zmiňovaný hokejista vymetl horní růžek Halászovy branky! Asistence: Jiří Cetkovský, Vít Budínský.

49:25
    Hradec oslabení přečkal a je v plném počtu.

49:11
    Od modré čáry vystřelil Jiří Ondrušek, jeho rána však ani nedoletěla k bráně hradeckého týmu.

48:32
    Olomouc se stále nemůže dostat do pásma, ve kterém by mohla ohrozit Jakuba Čecha.

47:50
    Hostům se ale nepodařilo usadit se v útočné třetině Východočechů. Naopak, dopředu se vydal Jiří Cetkovský a dokonce na svém útočném výletu vyprodukoval střelu, ta letěla mimo tři tyče olomouckého brankáře.

47:25
    Olomouc dostane výhodu přesilové hry. Za sekání je na dvě minuty vyloučen hradecký Luděk Brož.

47:12
    Hradečtí hokejisté se chtějí dostat poprvé v zápase do vedení. David Roupec vystřelil z velmi ostrého úhlu, Tomáš Halász si mezírku mezi tyčkou a betonem pohlídal.

46:48
    Mora se ve snaze přejít do útočné třetiny provinila postavení mimo hru.

46:35
    Puk vylétl mimo mantinely, hra bude pokračovat ve střední třetině.

46:11
    Jakub Čech viděl v blízkosti své branky volně povalující se kotouč, tak jej raději schoval do své moci. Vhazování v pásmu Královských lvů.

45:44
    Jakoby se vždy tým, který vstřelí branku, stáhl zpět do svého pásma. Nyní jsou aktivnější olomoučtí hráči.

45:16
    A domácí tým dokázal opět vyrovnat! Nutno říci, že to byla velice kuriózní branka. David Roupec nahodil kotouč před branku, tam se několikrát odrazil a černá pryž se dostala do vzduchu. Basseball si zahrál PETR HALUZA, který se napřáhl a parádně dostal kotouč za brankovou čáru. Halász byl naprosto bez šance. Asistence: David Roupec.

44:34
    Olomouci se podařilo vyhodit ven z pásma.

44:04
    A právě za tento zákrok dostává hostující gólman dvě minuty. Přesný trest zní - zalehnutí kotouče.

44:04
    David Švagrovský vypálil na Tomáše Halásze, ten zasáhl mimo svoji branku

43:02
    Olomouc se po vedoucí brance zase stáhla do ústraní. Hradečtí se nastěhovali dopředu, podaří se jim vstřelit vyrovnávací gól?

42:29
    Zdeněk Čáp natáhl od modré čáry a donutil Tomáše Halásze k zákroku. Puk se následně odrazil před Martina Šagáta, ten z bezprostřední blízkosti zamířil mimo.

41:34
    Východočeši zbytek početní nevýhodě ustáli a hrají v pěti.

41:22
    Hosté hrají stále v početní výhodě. Jakub Čech musel řešit další složitý úkol, nakonec ale zasáhl dobře.

40:51
    Mora ji dokázal plnohodnotně zužitkovat a opět vede! Olomoučtí předvedli jednoduchou kombinaci, která nyní slaví úspěch. Matěj Pekr našel krásnou kolmicí volného JIŘÍHO ŘÍPU, který už zakončoval do prázdné branky. Ač se snažil Jakub Čech rychle přesunout, zasáhnout se mu nepodařilo. Asistence: Matěj Pekr, Tomáš Houdek.

40:31
    Olomouc je v plném počtu a začíná jí téměř minutová dvojnásobná přesilovka.

40:01

Čtyřicet minut dnešního utkání je minulostí. Ve druhé části jsme byli svědky dvou branek. Do vedení se nejprve dostala Mora, která dokázala potrestat dezorientovanou domácí obranu. Hradec pak ale zapnul a podařilo se mu srovnat. Další gól již nepadl, přestože příležitostí nebylo málo. Uvidíme, co nám nabídne poslední třetina, která startuje přibližně v 19.46 hodin.

40:00

39:34
    A ještě jednou vyloučení. Téměř totožná situace na stejném místě. Nyní podrazil protihráče Petr Haluza, hlavní arbitr ihned zdvihl pravici.

39:08
    Bude se hrát ve čtyřech. Michal Tvrdík podrazil jednoho z olomouckých hráčů a k nevoli domácího publika míří také na trestnou lavici.

39:01
    Hradec se ale nemůže usadit v pásmu, Olomouc pohodlně vyváží kotouč před hradeckého brankáře.

38:31
    Hradečtí budou hrát v závěru druhého dějství početní výhodu. Držením protihráče se provinil Tomáš Valenta, který si jde popřemýšlet na trestnou lavici.

38:16
    Další olomoucké zakončení končí v náručí Jakuba Čecha. Vhazování v pásmu domácího mančaftu.

37:26
    Zrovna při návratu hradeckého hráče na ledovou plochu mohli hosté udeřit! Michal Vodný krásně našel Romana Ráce, který to zkoušel z první. Jeho střela minula branku Hradce!

36:52
    Hradeckým se podařilo vyhodit.

36:21
    Kohouti se nemohou usadit před Jakubem Čechem, ten zatím nemusí nikterak výrazně zasahovat.

36:00
    Olomouckou snahu přerušuje postavení útočícího hráče v brankovišti. Hra se tak stěhuje do neutrální zóny.

35:26
    No a teď k již zmiňovanému trestu. Martin Vágner sekl protihráče, za což dostává od hlavního arbitra dvě minuty.

35:26
    Pavel Selingr teď předvedl krásné individuální sólo. Přebruslil všechny Královské lvy a chtěl zakončit forhendovou kličkou. Při pokusu byl faulován, Jakub Čech jeho zakončení zlikvidoval. Bude se však vylučovat.

34:55
    Na druhé straně kluziště se až do zakončení prokličkoval Jiří Cetkovský, jeho rána mířila o kousek vedle Halászovy svatyně.

34:12
    Olomouc se málem dostala do vedení! Hradečtí hráči zcela přestali hrát, a toho hosté málem využili. Mora jela tři na jednoho! Pekr našel volného Hermana, ten ale z dobré pozice nedokázal propálit Jakuba Čecha.

33:37
    Hradec je v této části hry aktivnější. Tlačí se dopředu a chce přidat další gól. Jak si s tím hosté poradí?

32:48
    Po vhazování se ke kotouči dostal Lukáš Chmelíř, jeho nenápadná přízemní střela však zaměstnala Tomáše Halásze. Nakonec to brankou neskončilo.

32:25
    Olomouc oslabení přečkala, hraje se v pěti na obou stranách.

31:33
    Východočeši teď předvedli parádní akci. Jiří Cetkovský si narazil se svým spoluhráčem a následně našel volného Patrika Moskala, jenž střílel z levé strany. Mířil k tyčce Halásze, ten si skulinku pohlídal.

31:10
    Olomouc vyhazuje přes všechny čáry.

31:00
    Hradec kombinuje v útočné třetině, všemu však zatím chybí nějaká nápaditější myšlenka.

30:25
    Hradec dostane příležitost k otočení vývoje zápasu, zahraje si totiž přesilovku. Na trestnou lavici míří Tomáš Houdek, dostává dvě minuty za vysokou hůl.

30:12
    Olomouc chce rychle odpovědět. Ve dvou dobrých šancích se ocitl Lukáš Kucsera, ani jednou nepropálil Jakuba Čecha.

29:40
    A je vyrovnáno! Hradec se zničehonic prosazuje! Na levé straně stál Michal Tvrdík, který se odhodlal ke střele. Do dráhy letu vložil hůl JAN BERGER, kotouč změnil směr a zamířil přímo za záda Halásze. Hostující brankář se už marně natahoval. Asistence: Michal Tvrdík, David Švagrovský.

28:34
    Mora se tedy po delší době dostala dopředu, tam však se svou kombinací neuspěla.

27:57
    Hosté se dokázali ubránit a jsou v kompletním složení.

27:47
    Od modré čáry napřáhl Luděk Brož, ani jeho projektil olomouckou síť nenavštívil. Hradec se marně snaží srovnat stav utkání.

27:20
    Olomouckým se podařilo vyhodit přes všechny čáry a Východočeši tak musí začínat takříkajíc "od píky".

26:34
    Budínský nyní zkoušel individuální kličku, kterou by se mohl uvolnit, ta mu také nevyšla.

26:13
    Po sérii odrazů se dostal puk až před Tomáše Halásze. V předbrankovém prostoru operoval hradecký Vít Budínský, z bezprostřední blízkosti však tento hokejista nedokázal prostřelit hostujícího gólmana.

25:57
    Hradec si zahraje přesilovku. Lukáš Kucsera vyhodil kotouč ze svého obranného pásma a dostává za tento přestupek dvě minuty.

25:02
    Ondřej Švaňhal vystřelil z mezikruží. Jakub Čech zasáhl a znovu přerušuje hru.

24:43
    Jakub Čech sebral volně povalující se kotouč a následně raději nerozehrával. Vhazovat se bude v pásmu Hradeckých.

24:12
    Do další šance se tlačil Petr Haluza, který pálil z levého kruhu. Halász měl dobrý výhled, a proto neměl problém se zákrokem.

23:30
    Nyní se hraje nahoru a dolů, že by se konečně hokej zlepšil?

22:55
    Před Michalem Tvrdíkem se otevřel kus volného prostoru. Hradecký forvard střílel z ostrého úhlu, hostující strážce svatyně dokázal zasáhnout.

22:11
    Olomouc málem znovu udeřila. Z nadějné pozice střílel Lukáš Kucsera, Jakub Čech byl však pozorný.

21:23
    Hradečtí chtějí rychle odpovědět, nyní se jim však nezdařil přechod od útočného pásma.

20:57
    Hosté se přece jenom dostávají do vedení! Opět udeřila olomoucká první formace! Mora teď dokázala totálně vyšachovat domácí defenzívu, která byla dezorientovaná. Herman hezky našel na levé straně MATĚJE PEKRA, který nic neuspěchal. Doslova vykoupal Jakuba Čecha a zakončil do prázdné branky. Asistence: Jakub Herman, Jakub Bartoň.

20:34
    Olomouc mohla do vedení! Bartoň napřáhl od modré čáry a puk se odrazil od zadního mantinelu zpátky před Čecha. Ten jej nestihl sebrat do lapačky, avšak nikdo z hostujících nedokázal dopravit černou pryž za brankovou čáru.

20:09
    Olomouc ještě dohrává svoji početní výhodu. Dočkáme se ve druhé periodě branky?

20:01

Skončil první třetina, ve které jsme neviděli ani jednu branku. Hokejisté hrají ve svižném tempu, diváci však zatím marně čekají na nějaké gólové střely. Ani jeden z týmů si zajímavých příležitostí zatím moc nevypracoval. Uvidíme, co nám přinese druhé dějství, které startuje přibližně v 18.56 hodin.

20:00

19:44
    Puk je ve středním pásmu, už se toho moc nestane.

19:07
    Hradec to nejhorší přestál, je ve čtyřech.

18:53
    Hradec jde do tří. Hosté budou hrát čtrnáct vteřin dvojnásobnou početní výhodu. David Roupec dostává dvě minuty za vysokou hůl.

18:12
    O chvilku později se do zakončení dostal ten samý hráč. Jakub Čech si ale poradil i s další střelou v podání Bartoně.

17:57
    Jakub Bartoň napřáhl od modré čáry, přičemž do jeho rány vložil hůl Herman. Změna směru Jakuba Čecha nezmátla, ten si připisuje důležitý zákrok.

17:33
    Mora se nemůže prokousat do útočné třetiny, domácí tým precizně brání.

17:07
    Přesilovku si zahrají i Olomoučtí. Jiří Hendrich si půjde zchladit hlavu, provinil se totiž držením.

16:23
    Východočechům se do útočného pásma nedostali, Olomouc je v kompletním složení.

15:57
    Po hvizdu rozhodčího se do sebe v předbrankovém prostoru pustili Matěj Perk s Martin Klement. Prvně jmenovaný dostává dvě minuty za hrubost, hradecký hokejista pak stejný počet minut za sekání. Tresty se vykrátí, Hradec pokračuje v početní výhodě pět na čtyři.

15:02
    Jeden z domácích hokejistů nahodil ze středního pásma do rohu. Zdálo se, že budeme svědky klasické situace. Jenže puk se podivně odrazil před branku, což olomoucký gólman vůbec nečekal. Nakonec to hosté zvládli, Hradci se nepodařilo z této situaci udeřit.

14:43
    Krátce po buly se kotouč dostal na hůl Jakuba Kanii, který poslal Halászovi navštívenku. Ten zasáhl vyrážečkou.

14:32
    Hradečtí si zahrají další početní výhodu. K trestoměřičům putuje Tomáš Houdek, jenž dostává menší trest za držení protihráče.

13:50
    Královští lvi nedokázali přesně rozehrát, přičemž se provinili zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po boku Jakuba Čech.

13:06
    David Roupec se po vhazování dostal ke kotouči a vyslal na Halásze jedovku. Ta olomouckého muže v masce nikterak nepřekvapila, a tak se skóre nemění ani v tuto chvíli.

12:48
    Hradecká čtvrtá formace pořádně zmáčkla Olomouc. Zdeněk Čáp měl před sebou volné pole působnosti, střela mu ale nesedla dle představ.

12:21
    Ani Mora nedokázal přetavit svou početní výhodu v gól a nyní se hraje v pěti na obou stranách.

11:38
    Kohouti se nemohou dostat na dostřel hradeckému brankáři. Východočeši precizně brání střední třetinu.

11:09
    Hradec ale dokázal rázem bez problémů vyhodit přes všechny čáry a může vystřídat.

10:47
    Olomouc je v pěti a začíná jí zkrácená početní výhoda.

10:21
    Poměr sil na ledě se ale vyrovná. Lukáš Chmelíř podrazil unikajícího Nedbálka, za což si pochopitelně vysloužil dvě minuty.

09:44
    Hradec se sice drží vepředu, k zakončení se ale Královští lvi nedostali. Jak bude zbytek přesilovky vypadat?

09:14
    David Švagrovský si nabruslil do útočné třetiny, nad ničím nepřemýšlel a golfovou ranou napálil břevno hostující branky!

08:47
    První vyloučení zápasu. Za katr míří olomoucký kapitán Jakub Bartoň, jenž dostává dvě minuty za držení.

08:30
    Svěřenci trenéra Martina Hostáka zmáčkli svého soka. Patrik Moskal ani Zdeněk Kubica se do černého nedokázali trefit.

07:51
    Na opačné straně kluziště si příležitost vypracoval Matěj Pekr. Jeho střela od modré čáry domácího brankáře také nezaskočila.

07:22
    Ihned po vhazování napřáhl od modré čáry Milan Karlíček. Olomoucký strážce svatyně toho moc neviděl, zakročil však bez větších problémů.

06:51
    Hradečtí je málem vyslyšeli. Mikeska skvostnou přihrávkou našel před brankou najíždějícího Víta Budínského, jenž byl před olomouckým Halászem. Ve finální fázi mu ale jeden z hostujících hráčů šanci překazil.

06:24
    Hraje se dlouho bez přerušení, hraje se docela v solidním tempu. Diváci však marně prahnou po nějakých větších gólových šancí. Dočkají se?

05:44
    Vlastní nepřesností se Moravané připravili o útočné pásmo. Východočeši tak mohou založit další útok.

05:11
    Olomoučtí teď chvíli zatápěli Královským lvům, nakonec vše vyústilo ve střelecký pokus Pavla Selingra. Mezi tři tyče se puk však nevešel.

04:17
    Hosté se usadili v pásmu Královéhradeckých, podaří se jim něco zajímavého vymyslet?

03:45
    Po jednom ze soubojů zůstal na ledové ploše ležet exolomoucký Petr Haluza. Je značně otřesen, ale zdá se být v pořádku.

03:15
    Z otočky se zkoušel prosadit Roman Rác, ani tento hokejista však na Jakuba Čecha lék nenašel. Vhazování po pravici domácího brankáře.

02:49
    Začátek utkání je spíše v režii opatrnosti, ani jeden z týmů nechce udělat nějakou výraznější chybu.

02:22
    Jan Berger se málem dostal k odraženému kotouči, obětavým zákrokem jeho střeleckou příležitost zneškodnil Ondrušek.

01:39
    Kohouti vystrkují drápky, Zbyněk Hampl se pokoušel vystřelit z mezikruží, jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

00:55
    Nyní už se ale hraje. Královští lvi se chtějí rychlým založením útoku před brankáře Halásze. V útočné třetině se domácí neohřáli dlouho.

00:26
    Ještě se pořádně ani nezačalo a už jsme svědky prodlevy. Hlavní rozhodčí se nejspíše řízl, a tak byl ošetřován.

00:26
    I Východočeši se také snažili přejít dopředu, zastavil je ale odpískaný ofsajd.

00:18
    Olomouc se snažila ohrozit královéhradeckou branku. Zpoza modré čáry nahazoval Ondrušek, Jakub Čech byl pozorný.

00:01

Hokejisté již nastupují na ledovou plochu, utkání začne za několik málo okamžiků.

Královští lvi Hradec Králové: Čech (Luňák) – Roupec, Chmelíř, Karlíček, Hendrich, Kania, Vágner "C", Čáp, Klement – Budínský, Mikeska, Haluza – Kubica, Brož, Říha – Šagát, Cetkovský, Moskal – Švagrovský, Tvrdík, Berger. Trenér: Martin Hosták.

HC Olomouc: Halász (Kašík) – Bartoň "C", Ondrušek, Janáček, Staněk, Nedbálek, Houdek, Valenta – Pekr, Řípa, Herman – Švaňhal, Diviš, Selingr – Kucharczyk, Kucsera, Hampl – Rác, Heža, Vodný – Číp. Trenéři: Jan Tomajko a Petr Fiala.

Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Rittich, Guth.

Olomoucký uragán? Bezpochyby první formace hostujícího mužstva. Složení Pekr – Řípa – Herman vyvolává u soupeřů respekt. Tato trojice dokázala v posledních pěti duelech nasázet do branek celkem jedenáct gólů, což je úctyhodný počin.

Hradec bude moci vzhledem k reprezentační přestávce využít služeb Martina Šagáta a Jiřího Cetkovského. Oba pardubičtí hráči již odehráli pondělní zápas v Litoměřicích, druhý jmenovaný se gólově prosadil.

Mora je v tabulce na třetí příčce, když se jí v rámci letošního ročníku podařilo zvítězit zatím dvanáctkrát. Na svém kontě má osmatřicet bodů. Venku však dokázali svěřenci trenérů Fialy a Tomajka zvítězit pouze třikrát.

Východočeši se nachází na sedmé pozici, přičemž na čtvrtou ztrácejí pouhé dva body. V případě výhry by se tak svému soupeři mohli přiblížit.

Příjemný den. Čeká nás již dvacáté kolo první hokejové ligy. Do Hradce Králové přijíždí Kohouti z Olomouce. Dá se očekávat velmi litý boj. Domácí chtějí odčinit sobotní porážku s Ústím, Olomoučtí jsou však výhrou s tím samým soupeřem posilněni. Jak dopadne toto měření sil?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sanny Muharem

Branky a nahrávky: 30. Berger (Tvrdík, Švagrovský), 46. Haluza (Roupec), 51. Říha (Cetkovský, Budínský) - 21. Pekr (Herman, Bartoň), 41. Řípa (Pekr, Houdek), 57. Rác (Selingr), 62. Diviš (Bartoň)

Rozhodčí: Hejduk, Hribik – Rittich, Guth