Rusko – Finsko 1:2 (po s.n.) | Česko – Švédsko 3:1 (kon.)
po s.n.
Rusko
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Finsko
Středa 07.11.2012, 17:30 • HK Arena, Turku, Finsko. Kapacita: 11.820 míst. • Euro Hockey Tour

42:16
    Vyloučen Čudinov (RUS). na dvě minuty za zdržování hry.

38:28
    Ještě se bude vylučovat a Finové budou hrát do konce druhé třetiny ve čtyřech, pokus samozřejmě nedají Rusové gól. Za držení je vyloučen Lehterä (FIN).

31:55
    Nakonec se vylučuje o chvíli později. Laine (FIN) je vyloučen za hákování.

28:20
    Znovu vyloučení na straně Ruska, za sekání je na dvě minuty vyloučen Medvěděv (RUS).

17:24
    Vyloučen Kuzněcov (RUS) na dvě minuty za hákování. Kousa se ocitl sám v dobré šanci před brankou a dostal přihrávku, ovšem právě nedovolený zákrok ruského hráče způsobil, že v brance skončil sám finský hokejista místo puku.

13:30
    První vyloučení. Za hákování je na dvě minuty z ledu vykázán Alexandrov (RUS).

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 21. Anisimov (Žerďev, Dadonov) - 51. Laine (Kontiola), 65. Nummelin

Rusko: Barulin - Medvěděv, Nikulin, Rjasenskij, Bělov, Čudinov, Denisov, Alexandrov, Birjukov - Dadonov, Anisimov, Žerděv - Petrov, Šipačjov, Kuzněcov - Makarov, Tichonov, Tarasenko - Averin, Kazionov, Kokarev.
    Finsko: Rinne - Nummelin, Väänänen, Heikkinen, Kousa, Laakso, Eronen, Hietanen, Jalasvaara - Haataja, Ramstedt, Hagman - Joensuu, Kontiola, Laine - Salminen, Lehterä, Enlund - Pihlström, Filppula, Tuppurainen.

Rozhodčí: Morgan Johansson, Marcus Vinnerborg - Joonas Saha, Masi Puolakka.