Chomutov – Zlín 1:2 (kon.) | Pardubice – K. Vary 1:2 (kon.) | Kometa Brno – Litvínov 3:4 (po pr.)
Slavia – Vítkovice 0:1 (kon.) | Sparta – Plzeň 3:2 (kon.) | Kladno – Motor ČB 2:3 (po pr.)
HC Kometa Brno
3:4 (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1)
HC VERVA Litvínov
Středa 14.11.2012, 18:00 • KAJOT ARENA (7200) • Tipsport extraliga

Viktor Hübl je potrestán osobním trestem za nesportovní chování.

59:26
    Hostující lavička je potrestána menším trestem za nesportovní chování. Bylo to v reakci na ostrý nájezd Svobody do Francouze. Ten do hostujícího gólmana najel a odcestoval i s bránou mimo klasické stanoviště.

58:26
    Jedna z posledních šancí Komety na vyrovnání příchází právě nyní. Juraj Majdan je potrestán za nedovolené bránění.

46:52
    Emoce opět v plném provozu. Karel Kubát sestřelil na modré jednoho z brněnských útočníků a vyfasuje za to větší trest. Konkrétně 5 minut a do konce utkání za faul kolenem.

39:54
    Karel Kubát faul loktem, Petr Kousalík hrubost. Divíšek hrubost, Petrovický hrubost. Sbírka dnešních trestů se tak opět řádně rozšířila.

35:25
    Brňané jsou rázem v laufu a tlačí soupeře. Litvínovský Zeman si navíc pomohl faulem.

31:18
    Na druhé straně ale krosčekoval Malec a tento faul už je potrestán. Litvínov si zahraje přesilovku.

25:04
    Co je potřeba hostům vytknout, je disciplína. Dalším zcela zbytečným faulem se provinil Kousalík. Kometa bude hrát přesilovku 4/3.

24:17
    Několik střel na Francouze neprošlo. Jedna však ano, Kováčikova bomba mířila mimo. Navíc fauloval Divíšek a jde za katr.

23:26
    Tomáš Divíšek vybojoval na Hüblovi faul. Ten nevěděl jakým způsobem rozjetého brněnského borce zastavit, musel si v tísni pomoci faulem. Kometa si tak zahraje přesilovku.

16:25
    Jakub Černý inkasuje další osobní trest za nesportovní chování. Už se nám ty tresty nějak množí.

15:51
    Emoce znovu na ledě. Švrček před bránou zápasnickým chvatem položil Posmyka a putuje na trestnou. I Litvínovský pořízek putuje na lavici trestů. Navíc vyfasoval i osobák - 10 minut.

14:51
    Tomáš Divíšek potrestán za sekání. Nicméně Kometa bude pokračovat v přesilovce 4/3.

12:01
    Potrestaní hráčí HC Kometa: Malec 2 minuty hrubost, Holec 2 minuty hrubost, Dočekal 2 minuty hrubost.

12:01
    Potrestaní hráči Verva Litvínov: Brejčák 5 + do konce. Gula 2 minuty hrubost, Jurčík 2 minuty hrubost.

09:21
    Síly na ledě jsou srovnány. Jan Holub vyloučen za faul loktem.

08:17
    Problémy Komety nekončí. Roman Erat inkasuje 2+10 za vražení na hrazení. Je tu druhá přesilovka Litvínova, první byla jak známo využita.

05:35
    Martin Dočekal v tísni vyvezl puk a výborně se proháčkoval přes několik hráčů. Brejčák ho dokonce musel zahákovat, neboť by brněnský útočník ujížděl sám na Francouze. První přesilovka také pro modrobílé.

00:17
    Tak to bylo velice rychlé, Tomáš Žižka inkasuje velice rychle dvě minuty za podražení.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 17. Hruška J. (Svoboda J.), 36. Dočekal (Čermák, Hořava), 59. Zohorna (Divíšek, Hruška) - 1. Lukeš (Hübl), 2. Trávníček (Martynek, Stříteský), 13. Kubát (Hübl, Lukeš), 64. Pšurný (Trávníček)

HC Kometa Brno: Trvaj – Žižka, Kováčik, Bičánek (C), Švrček, Valach, Malec – Čermák, Divíšek, Hořava Miloslav – Svoboda Jakub, Hruška Jan, Zohorna Hynek – Dočekal, Petrovický, Holec – Erat, Koreis, Němec – Wasserbauer.
    HC VERVA Litvínov: Francouz – Posmyk, Kubát, Stříteský, Zeman, Kousalík, Holub, Brejčák, Gula – Majdan, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček (C) – Frolík Martin, Černý, Pšurný – Jurčík, Rapáč, Kubinčák.

Rozhodčí: Pavel Mikula, Roman Polák - Milan Jindra, Přemysl Skopal