Den Haag – Eindhoven 1:6 (kon.) | Heerenveen – Waalwijk 0:2 (kon.) | Zwolle – Breda 2:0 (kon.)
Ajax – Venlo 2:0 (kon.) | Groningen – Alkmaar 1:1 (kon.)
SC Heerenveen
0:2 (0:1)
RKC Waalwijk
Sobota 17.11.2012, 19:45 • Abe Lenstra stadion, Heerenveen • Nizozemská Eredivisie

Já se s Vámi loučím a u dalších onlajn přenosů se těším na shledanou. (21:44:36)

Waalwijk se může radovat, z Heerenveenu si odváží si všechny body. Góly padly dva, střelec je však pouze jeden - Florian Jozefzoon byl dnes při chuti a nemuselo zůstat jen u dvou zásahů. I tak to ale bohatě stačilo na výhru a pro něj na titul nejlepšího hráče zápasu.

Heerenveen se v útoku trápil a spoustu akcí potopily nepřesné centry. Pokud se k brance hostů něco dostalo, poradil si s tím gólman Zoet.

90+3
    Přímý kop pro Waalwijk, Chevalier však svůj pokus poslal na tribunu.

90+1
    Po rychlém Chevalierově úniku mohl skórovat Sneijder, Vandenbussche si ale poradil.

90
    Dáme si ještě tři minuty nad plán.

90
    Střídání hostů, hřiště opustil dvoubrankový střelec Florian Jozefzoon a zbytek utkání odehraje Mart Lieder.

87
    Obrana Heerenveenu je už otevřená a tak do ní vběhl Jozefzoon, centroval na Chevaliera, od něho se ale míč odrazil k brankáři.

85
    Konečně to vypadalo na nadějný centr do vápna Waalwijku, gólmana však zastoupil Drost a skóre se tak nemění.

83
    Kdepak, domácím se dnes absolutně nedaří, přechod do útoku je pro ně takřka neřešitelným problémem.

81
    Při běžném odkopu se zranil hostující Braber, vypadá to však, že po ošetření bude pokračovat.

78
    Poslední střídání využili domácí trenéři. Filipa Djuričiće nahradil Marco Pappa.

78
    Hosté střídají, odešel Nourdin Boukhari, přišel Rodney Sneijder.

77
    Hosté postupovali do dalšího brejku, Chevalier však nedokázal zpracovat Boukhariho pas.

76
    Hosté chystají střídání, uvidíme, pro koho dnes zápas skončí.

73
    Jozefzoon očividně touží po hattricku, nyní se opět velmi jednoduše uvolnil, následný střelecký pokus však skončil několik metrů vedle branky.

71
    van Anholt svedl obranný běžecký souboj proti Jozefzoonovi, útočník Waalwijku nakonec fauloval.

70
    Na druhé straně mohl dát razítko na výsledek Boukhari, zcela nebráněn však selhal a přestřelil.

69
    Centr van Anholta na Finnbogasona končí nakonec jednoduchým Zoetovým zákrokem.

68
    Chevalier už chtěl postupovat na branku Heerenveenu, zastavil ho ale praporek asistenta - ofsajd.

67
    Na kopačky domácího týmu se začíná vkrádat i nervozita, která pak pramení v banální chyby v rozehrávce.

65
    V dalším útočném výpadu Waalwijku se vyskytla chyba v kombinaci a ta nakonec skončila útočným faulem.

63
    Waalwijk dokonale využívá okének v obraně domácího týmu, na bránu se teď z levé strany řítil Chevalier, mohl vybídnout Jozefzoona k hattricku, vzal to však na sebe, jenže Vandenbusscheho nepřekonal.

61
    Okamžitý protiútok domácích, ale je to dnes už kdoví kolikátý centr, který končí mimo dosah domácích hráčů.

60
    Waalwijk právě vstřelil branku!
    Po hodině hry má Heerenveen vážné problémy. Chevalier poslal pŕesný centr na FLORIANA JOZEFZOONA, ten si zpracoval jedním dotekem míč ve vzduchu, dokonale tím zmátl bránícího hráče a druhým poslal křížnou ranou balon do sítě!

59
    Hra domácích stále postrádá tolik potřebnou přesnost, hosté nemusí ani vynaložit velké úsilí k odvracení útočných výpadů.

56
    Druhé střídání domácího celku, odešel Ramon Zomer a na jeho místě se objevil Gianni Zuiverloon.

55
    Chevalier se opět dostával do slibného brejku, po jednom ze soubojů upadl, jenže sudí ukazuje, ať se pokračuje ve hře.

53
    Ten končí v rukavicích gólmana Vandenbussche.

53
    Po úniku a centru Chevaliera na Brabera kopou hosté další rohový kop.

52
    Rohový kop pro Waalwijk. V pokutovém území se ale nenašel nikdo v dresu hostů, kdo by hlavičkoval.

51
    Obrovská šance Waalwijku na navýšení náskoku. Jozefzoon běžel sám na brankáře, ale střelu poslal o pár centimetrů vedle levé tyče!!!

50
    Finnbogason (HEE) je velice těsně braněn, hosté tuší, že od něj hrozí velké nebezpečí.

48
    Jozefzoon se zkoušel prokličkovat před branku, přes dva obránce najednou však nepřešel.

46
    Domácí do druhé půle vystřídali, na hřišti se už neukáže Daniel de Ridder a nastoupil Oussama Tannane.

46

Druhý poločas začne přibližně ve 20:45.

Po prvních pětačtyřiceti minutách jsou spokojenější hostující fotbalisté, neboť díky brance Jozefzoona ze sedmé minuty vedou v Heerenveenu 1:0. A nemusela to být jediná branka, protože hosté dokáží velice dobře přecházet do rychlého brejku za domácí obranu.

Hráči Heerenveenu měli dobrou reakci na vedoucí gól hostů, mohli prakticky ihned vyrovnat, ale s postupem času jejich aktivita upadala. Uvidíme, s čím přijdou do druhého poločasu.

45
    Sudí nastaví jednu minutu.

45
    Přímák pro Heerenveen. De Ridder nacentroval na malé vápno, tam se ale Zomer dopustil útočného faulu.

44
    Konečně se domácím vydařil centr, na něj si naskočil Finngobason, jenže opět zamířil nad břevno.

41
    Rohový kop pro Heerenveen - ovšem je to stále ta stejná písnička o nepovedeném centru.

40
    Chevalier opět hledal své kumpány z útoku, tentokrát jeho centr neměl přesné parametry a rozehrávat může Vandenbussche.

39
    Ze střední vzdálenosti se o centr pokoušel Van La Parra, míč ale proletěl vápnem a skončil mimo hřiště.

38
    V prvních minutách tohoto zápasu jsme viděli několik zajímavých příležitostí, momentálně je to spíše boj ve středu hřiště.

35
    Van La Parra (HEE) pálil zleva po zemi, bohužel pro něj a pro jeho tým netrefil branku. Publiku se už situace přestává líbit a ozývá se nespokojený pískot.

32
    Chevalierův centr si však vychutnala domácí obrana.

32
    Teď už nepřesnosti přibývají i v obranné činnosti. Waalwijk tak zcela zdarma přišel k rohovému kopu.

30
    A nepřesnosti na straně domácího celku přibývají. De Ridder postupoval středem, chtěl přihrát na pravou stranu, poslal však míč do autu.

27
    Ovšem ani tento centr své ovoce nepřinesl. Heerenveen je zatím v této činnosti velmi nepřesný.

27
    Útočná akce domácích však pokračuje a rezultuje z toho další roh.

27
    Ten také přišel, obrana Waalwijku bezpečně odvrátila.

26
    Další standardka pro domácí tým. Dá se očekávat centr na vápno.

24
    Rohový kop pro Heerenveen, na centr si naskočil Gouweleeuw a volejem minul branku o asi dva metry.

22
    Udeřit naopak mohlo na druhé straně. Chevalier se dostal opět za obranu, sám mohl z levé strany střílet, ale snažil se nalézt nabíhajícího Jozefzoona. Ten byl o krok rychlejší, než bylo třeba a je tak po nadějné příležitosti.

20
    Obrana Waalwijku v posledních minutách notně zlepšila svou práci, Heerenveen má potíže se dostat k brance a střele.

19
    Domácí po průniku z levé strany žádají rohový kop, rozehrávat se však bude od branky Waalwijku.

17
    Chevalier (WAA) se dostal za obranu domácích, v ústrety mu vyběhl brankář Vandenbussche, oba se následně tvrdě střetli v souboji o míč a byť je domácí hráč otřesen, vyšel z tohoto souboje jako vítěz.

15
    Centr si ovšem vychutnal brankář Vandenbussche a okamžitě rozehrává dopředu.

15
    První rohový kop utkání, k dispozici ho mají hráči Waalwijku.

13
    Po levé straně unikal Van La Parra, nepodařilo se mu odcentrovat.

11
    A to mohlo přijít právě teď, kdy Kum s pomocí lehké teče našel Finngobasona, ale jeho hlavička z pěti metrů šla těsně nad!

10
    Jak se zdá, domácí jsou plní chuti po rychlém vyrovnání.

8
    Vzápětí mohlo přijít vyrovnání! Djuričić to vzal středem, obešel dva hráče a po zemi se snažil prostřelit Zoeta. Ten byl na zemi včas a míč chytil!

7
    Tak tohle je pro domácí tým velká sprcha. Míč na levé straně putoval po ose van Peppen - Braber, ten odcentroval na malé vápno, kde si naběhl FLORIAN JOZEFZOON, který lehkou tečí do protipohybu brankáře otevřel skóre dnešního utkání.

5
    Brankář Waalwijku se nedohodl se svým obráncem a byla z toho ošemetná situace. Van La Parra se ocitl v souboji s brankářem a jen o zlomek rychleji to zvládl strážce svatyně Waalwijku.

3
    Zajímavou kombinaci rozjeli domácí fotbalisté, ale Van La Parra nedokázal odcentrovat do pokutového území.

2
    Přímý kop pro hosty z poměrně nebezpečné vzdálenosti. Byl z toho signál a tvrdá rána Brabera. Vandenbussche chytá do koše.

1

SC Heerenveen: Vandenbussche - van Anholt, Gouweleeuw, Zomer, Kum - Mareček, Djuričić, Kums - de Ridder, Finnbogason, Van La Parra. Trenér: Marco van Basten.

RKC Waalwijk: Zoet - Bandjar, Drost, Martina, van Peppen - Stans, Najah, Braber - Jozefzoon, Chevalier, Boukhari. Trenér: Erwin Koeman.

Rozhodčí: Ed Janssen.

Oba týmy jsou už na hrací ploše, za chvíli nám utkání začne.

Zápas na Abe Lenstra stadion začíná v 19:45 a žádný fanoušek Eredivisie by si jej neměl nechat ujít. My Vám přineseme psaný onlajn, takže těsně před osmou se budu těšit.

RKC Waalwijk dopadl o mnoho lépe, na domácím hřišti rozsekal FC Utrecht 4:0 a na tomto luxusním výsledku začali svěřenci Erwina Koemana pracovat hned od úvodních minut. První gól přišel v páté minutě, to se trefil Chevalier. Pak si ale dali dlouhou pauzu a jasnou výhru si schovali až na poslední čtvrthodinu. V ní se postupně trefili Jozefsoon, Najah a Duits a ustanovili tak konečný výsledek.

SC Heerenveen se bude chtít svým fandům revanšovat za debakl na půdě Eindhovenu. Výsledek 1:5 vypadá hrůzostrašně a přitom začátek vypadal pro Heerenveen nadějně, neboť už v šesté minutě se trefil de Ridder. Eindhoven však neztratil hlavu a zejména ve druhé půli rozjel kolotoč, který skončil čtyřmi brankami a jasnou výhrou.

Své zápasy po repre středě má na programu i Eredivisie, kde se bude hrát 13. kolo, v jehož rámci se uskuteční zápas mezi SC Heerenveen a RKC Waalwijk. Utká se třináctý tým s jedenáctým.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.