Omsk – Viťaz 4:2 (kon.) | Ufa – Novokuzněck 3:2 (kon.) | Barys – Minsk 7:2 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Čerepovec 3:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Riga 1:3 (kon.) | Čeljabinsk – Spartak Moskva 4:0 (kon.)
Magnitogorsk – Doněck 1:2 (kon.) | Nižněkamsk – Novosibirsk 2:0 (kon.) | Kazaň – Chabarovsk 4:3 (kon.)
Petrohrad – N.Novgorod 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 4:6 (kon.)
Avangard Omsk
4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pátek 07.12.2012, 13:00 • Omsk Arena • KHL

Avangard Omsk 4:2 Viťaz Čechov (0:1, 2:1, 2:0)

Branky: 28. Kurjanov (Volkov), 36. Sjomin (Kosticyn, Pivcakin), 42. Nikitin (Frolov, Kosticyn), 57. Kosticyn (Frolov, Sjomin). – 6. Černov (Fahey, Panarin), 30. Hennessy (Markov, Koroljuk). Rozhodčí: Naumov, Ščenjov - Otmachov, Koposov. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:2. Oslabení: 0:0. Diváků: 7560. Střely na branku: 33:18.

Avangard Omsk: Reizvik - Nikitin, Salmela, Piganovič, Pivcakin, Valentěnko, Pujacs, Kalašnikov - Kuparinen, Pěrežogin, Záborský - Sjomin (C), Frolov, Kosticyn - Kurjanov, Volkov, Ivanov - Pěrvušin, Taratuchin, Kalinin - Něstěrov.

Viťaz Čechov: Kasutin - Markov, Troščinskij (C), Fahey, Chafizullin, Sjelezňov, Markov, Kudinov - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Sergejev, Gillies, Kuljomin - Lesnukin.
    (15:23:32)

Ve třetí třetině už ve 42. minutě poslal poprvé do vedení domácí Nikitin, který propálil Kasutina - 3:2. Hráči Avangardu poté už kontrolovali zápas a soupeři nic závažného před vlastní brankou nedovolili. V závěru ještě v 57. minutě navýšil náskok Kosticyn po přečíslení hostující obrany. Stav utkání 4:2. Děkujeme za pozornost!

58:45
    Obrana jej však zahnala do rohu, kde jej následně obral o kotouč Salmela.

58:35
    Timkin se dostával po levé straně do útočné třetiny.

58:05
    Kosticyn však bleskově napadal rozehrávku hostů.

57:35
    Hosté už zřejmě rezignovali na zvrat v utkání a otálejí s rozehrávkou.

57:15
    A domácí Ivanov vybojoval kotouč a posílá jej za branku Kasutina.

57:01
    Hosté mají opět problémy s přechodem přes střední pásmo.

56:14
    Avangard právě vstřelil branku!
    Sjomin rychle přebruslil levou stranu a nahrál na najíždějícího Frolovova, který ještě celou akci vyšperkoval pasem na zadní tyč, kde do prázdné branky poslal domácí do dvoubrankového vedení SERGEJ KOSTICYN. Asistence: Alexandr Frolov, Dmitrij Sjomin.

56:07
    Domácí však berou kotouč a jdou do přečíslení.

55:50
    Hosté vybojovali útočné pásmo.

55:25
    Znovu domácí natlačeni před Kasutinem, ale už puk sbírá Markov.

55:06
    Kosticyn kombinuje ve středním pásmu a zakládá další ofenzivní akci svého týmu.

54:55
    Domácí Salmela jej však odzbrojil ve vlastním pásmu.

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 28. Kurjanov (Volkov), 36. Sjomin (Kosticyn, Pivcakin), 42. Nikitin (Frolov, Kosticyn), 57. Kosticyn (Frolov, Sjomin) - 6. Černov (Fahey, Panarin), 30. Hennessy (Markov, Koroljuk)

Avangard Omsk: Reizvik (Šilin) - Nikitin, Salmela, Piganovič, Pivcakin, Valentěnko, Pujacs, Kalašnikov - Kuparinen, Pěrežogin, Záborský - Sjomin (C), Frolov, Kosticyn - Kurjanov, Volkov, Ivanov - Pěrvušin, Taratuchin, Kalinin - Něstěrov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Kasutin (Saprykin) - Markov, Troščinskij (C), Fahey, Chafizullin, Sjelezňov, Markov, Kudinov - Hennessy, Koroljov, Koroljuk - Černov, Dvurečenskij, Panarin - Timkin, Bělousov, Baďjukov - Sergejev, Gillies, Kuljomin - Lesnukin.

Rozhodčí: Naumov, Ščenjov - Otmachov, Koposov