Slavia – Kometa Brno 1:3 (kon.) | Liberec – Chomutov 1:2 (po s.n.) | K. Vary – Plzeň 1:2 (kon.)
Zlín – Litvínov 5:1 (kon.) | Pardubice – Motor ČB 1:3 (kon.) | Sparta – Kladno 6:3 (kon.)
Vítkovice – Třinec 4:1 (kon.)
Berani Zlín
5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
HC VERVA Litvínov
Neděle 09.12.2012, 17:00Tipsport extraliga

Žlutomodří dnes dokázali dobře rozjetý duel dovést do vítězného konce a potřetí letos dokázali zdolat Litvínov. Svěřenci Rostislava Vlacha navíc opět nedostali s Litvínovem více než jednu branku. Druhým hattrickem v sezoně se blýskl dravý útočník Antonín Honejsek. Definitivní tečku za dnešním duelem udělal Jaroslav Balaštík, který stanovil konečné skóré 5:1 pro domácí. Pro dnešek je to ode mě všechno, po reprezentační přestávce nás čeká duel proti Kometě Brno. Napočtenou. (19:28:14)

60:00

59:21
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zdeněk Okál seskočil z trestné lavice, počkal na přihrávku od Lešky, poté přejel přes modrou čáru a naservíroval puk JAROSLAVU BALAŠTÍKOVI. Ten se s ničím nepáral a zasadil puk za Francouze. Asistence: Zdeněk Okál, Petr Leška.

59:09
    Okál je na ledě, Berani v plném počtu.

58:52
    Diváci už zpívají Vysoký Jalovec a slaví dnešní tři body.

57:09
    Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za zdržování hry.

56:28
    Dnešnímu utkání přihlíží 3856 diváků.

54:52
    Puk po střele Rapáče končí v Sedláčkově rukavici.

53:42
    Oba celky hrají v plném počtu.

53:28
    Veselý si v samostatném nájezdu nepřišel na Francouze.

52:51
    Vylučuje se jako na běžícím páse. Ján Brejčák (LIT) 2 minuty za vražení na hrazení

51:42
    Vyloučení na druhé straně. Dvě minuty si na trestné lavici posedí Jakub Černý (LIT) za vysokou hůl.

51:33
    Hosté už evidentně nemají moc sil, navíc jsou dnes velmi často vylučovaní. Vypadá to, že si Zlín už zbytek zápasu pohlídá.

50:06
    Potrestán je Antonín Honejsek (ZLN) trestem 2+2 minuty za hru vysokou holí.

49:51
    Holík to zkoušel před Francouzem bekhendem, bez úspěchu. Zlín bude hrát oslabení.

48:28
    Litvínovskou akci ukončil ofsajd.

47:46
    Čajánkův pas na Okála včas zblokoval Brejčák. Beranům se dvojnásobné přesilovky moc nedaří. Litvínov je v plném počtu.

46:37
    Hosté jsou ve čtyřech. Leška našel mezi kruhy Köhlera, ale ten nedokázal zakončit.

46:35
    Brankář Vervy si znamenitě poradil i s dorážkou Zámorského.

46:21
    Pěknou přesilovkovou kombinaci zakončoval Čajánek, Francouz skvěla zasáhl pravým betonem.

45:46
    Na lavici hříšníků už putuje obránce Richard Jareš (LIT) na dvě minuty za krosček.

45:46
    Berany čeká 42 vteřin dlouhá přesilovka pět na tři.

45:23
    Verva podruhé vyhazuje k Sedláčkovi a Ševci musí znovu zakládat útočnou akci.

44:28
    Další vyloučení hostů. Viktor Hübl (LIT) si odpyká dvouminutový trest za

43:19
    Melenovský střílel z mezikruží pouze do Francouze. Litvínovští hrají v plném počtu.

42:48
    Čech hledal svoji přihrávkou ještě Veselého, ale ten se po kotouči natahoval marně.

42:13
    Hamrlíkova příhra na Linharta skončila na hokejce Trávníčka a ten ihned prověřil Sedláčka.

41:42
    Na přihrávku od Petra Čajánka si sjel obránce Zámorský a Francouz musel zasahovat pravým betonem.

41:01
    Jakub Černý (LIT) 2 minuty vysoká hůl.

40:01

Druhou třetinu opět vyhráli domácí a tentokrát bez inkasované branky. Nejprve si Honejsek odseděl celkem čtyři minuty na trestné lavici, když fauloval hned dvakrát v jednom střídání. Vzápětí se ale domácí útočník šikovně uvolnil, obešel si Kubinčáka a nedal Francouzovi šanci. Svůj hattrick dokonal díky parádní přihrávce Horáka, kterou zúžitkoval střelou z první za záda Francouze. Mezitím se ještě střelecky prosadil Köhler a Berani si do poslední třetiny ponesou třígólový náskok. Verva měla mnoho příležitostí ke skórování, ale jako by hostům v zakončení chyběl klid a trpělivost. Zásahy brankářů: Sedláček (9) - Francouz (9) Třetí třetina začne asi v 18:47.

40:00

38:39
    Lukešovu nepřesnou přihrávku zachytil Leška.

37:57
    Berani moc v početní výhodě nezahrozili. Litvínovští tak mohou hrát v pěti.

36:37
    Holíkova střela končí ve Francouzově lapačce.

35:57
    Vyloučen je Ján Brejčák (LIT) na dvě minuty za nedovolené bránění.

34:21
    Litvínov dlouho obléhal zlínskou klec ale trefit se do ní, to je největší problém hostů. Verva měla během této třetiny několik šancí ke skórování.

32:31
    Další tutovky Vervy, ležícího Sedláčka nedokázal překonat osamocený Robin Hanzl.

31:12
    V útočném pásmu si soupeři vyměnili pár ostrých hitů a pokračuje se ve hře.

30:27
    Balaštíka v samostatném úniku hákoval Brejčák, rozhodčí zůstavají v klidu a vylučovat se nechystají.

29:52
    Sedláček málem nabídnul hostům druhou branku. Zlínský brankář chyboval v rozehrávce a Frolík mohl vyrovnat. Jenže litvínovský útočník neproměnil.

29:27
    Litvínov to bude mít hodně těžké, aby se dostal zpět do hry.

28:50
    Dvojnásobnou přesilovku Ševci nevyužili, ale prosazují se ihned po jejím konci. Oldřich Horák našel prudkou přihrávkou v palebné pozici nachystaného ANTONÍNA HONEJSKA, a ten střelou z první dokonává hattrick. Asistence: Oldřich Horák, Ondřej Veselý.

28:26
    Neskutečnému tlaku domácích teď čelila litvínovska trojice v čele s Francouzem. Zámorský si přichystal ještě jeden tvrdý pokus, který schytala vyrážečka litvínovského gólmana.

27:35
    Bombu Zámorského Hanzl zblokoval a zlomila se mu přitom hůl, Berani tak mají další výhodu, než si Hanzl obstará novou hokejku.

26:48
    Marek Posmyk (LIT) 2 minuty za podražení.

26:48
    František Lukeš (LIT) 2 minuty za podražení

26:48
    Berani si zahrají dvě minuty dvojnásobnou přesilovku pěti proti třem.

26:32
    ANTONÍN HONEJSEK obdržel od Veselého přihrávku do středního pásma, chytrou stahovačkou si obhodil Kubinčáka a v samostatném nájezdu nedal Francouzovi sebemenší šanci. Asistence: Ondřej Veselý, Petr Leška.

26:10
    Zlín je kompletní a Honejsek může na led.

25:53
    Puk končí v hledišti a bude se vhazovat ve středním pásmu. Přesilová hra Litvínova je u konce.

25:31
    Melenovský přiťukl na modrou Holíkovi ale ten svoji dělovkou orazítkoval pouze hrazení.

24:28
    Zhruba po minutě se podařilo Beranům vyhodit před Francouze.

23:56
    Trávníček v dobré pozici raději přihrál ještě Hanzlovi. Jeho dorážku Sedláček vyrazil vysoko do vzduchu a akce Litvínova pokračuje.

23:21
    Majdan se zkoušel dostat před Sedláčka ale byl čistě obránci odstaven.

22:34
    Černý přiťukl do jízdy Kousalíkovi a ten provětral Sedláčkovu lapačku.

22:07
    Antonín Honejsek (ZLN) během jednoho střídání dvakrát fauloval. Obdrží tak dvě minuty za sekání a dvě za hákování.

21:33
    Okál to zkoušel z bezprostřední blízkosti na Francouze bekhendem ale neuspěl.

21:06
    Sedláčkovu pozornost vykoušel střelou od levého mantinelu Trávníček.

20:23
    Hüblovu střelu zblokoval Hamrlík a domácí mohou jít dopředu.

20:01

Berani měli raketový vstup do zápasu. Hned v první minutě se prezentoval parádní přesilovkovou trefou Antonín Honejsek. Verva ale dokázala srovnat. Jakub Černý obkroužil domácí branku a překvapil Sedláčka. Vedení vrátil domácím v přesilovce Köhler, když využil chytré Leškovy přihrávky o mantinel. Hosté měli v závěru třetiny k dispozici dokonce přesilovku 5na3, ale využít ji nedokázali. Zásahy brankářů: Sedláček (9) - Francouz (9) Druhá třetina začne približně v 17:56.

20:00

19:42
    Domácí mají nejhorší za sebou a jsou v pěti.

18:56
    Zlín hraje ve čtyřech. Čajánek šikovně ušetřil cenné vteřinky v útočném pásmu a poté vrátil puk k Sedláčkovi.

17:58
    Mohlo být srovnáno! Odkrytou branku nedokázal trefit František Lukeš.

17:42
    Patrik Urbanec (ZLN) 2 minuty za vražení na hrazení. Minutu a dvanáct vteřin budou hrát hosté pěti proti třem.

17:42
    Hosté si svojí aktivitou v přesilovce vynutili další faul a dvojnásobnou početní výhodu.

17:10
    Posmykova střela po vhazování nenaděla Sedláčkovy žádné problémy.

16:54
    Přesilovka pro hosty, Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za nedovolené bránění.

16:40
    Kousalíkova střela byla těsně před Sedláčkem tečována, zlínský brankář dokázal včas zareagovat.

16:21
    V další šanci Tesařík. Zlínský bek střílel z mezikruží mimo

15:43
    Honejsek hledal bekhendem z otočky Holíka, ten už na kotouč nedosáhl.

15:23
    Domácí si ale berou vedení rychle zpět na svoji stranu. Leškova chytrá přihrávka o mantinel našla přesně hůl BEDŘICHA KÖHLERA a zlínský střelec neměl se zakončením do šibenice žádný problém. Asistence: Petr Leška.

15:14
    Hübl vyhazuje před Sedláčka.

14:59
    Za hákování si odsedí dvouminutový trest Juraj Majdan (LIT)

13:42
    Urbanec vyvezl puk do útočné třetiny a domácí střídají.

13:12
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Přesilovku sehráli hosté bídně, ale vzápětí dávají zápasu nerozhodný stav. JAKUB ČERNÝ obkroužil zlínskou klec a stihl puk zasunout za Sedláčkova záda. Asistence: Roman Pšurný.

12:54
    Verva s přesilovkou naložila bídně. Domácí hrají v plném počtu.

12:40
    Posmykovo nahození přes skrumáž těl končí v moci Sedláčka. Přesilovka hostů se krátí.

11:34
    Hosté jsou v přesilovce nebezpeční. Sedláček musel několikrát zasahovat.

11:13
    Okamžitě po buly se dostal do stoprocentní šance litvínovský Karel Kubát. První střelu mu Sedláček zneškodnil a druhá se otřela o levou tyčku.

10:53
    Petr Holík (ZLN) 2 minuty za vražení na hrazení.

10:53
    Chvíli se bude hrát 4na4 a poté začne přesilovka pro Litvínov.

9:56
    Tato přesilovka se Ševcům příliš nedaří. Litvínov poněkolikáte vyhazuje před Sedláčka.

9:35
    V oslabení si troufl na menší výlet Brejčák. Toho nedokázala zastavit ani dvojice Leška, Hamrlík. Následnou střelu ukryl Sedláček do výstroje.

8:57
    Druhým trestaným z řad Litvínova je obránce Jan Holub (LIT) 2 minuty za držení protihráče.

7:39
    Francouzovi spadla z branky láhev blízko levého kruhu. Hra plynule pokračovala a Berani si vybojovali další přesilovku.

7:10
    Čajánek našel svojí přihrávkou na opačném křídle volného Veselého. Jeho střela ale byla ztečována někde vysoko ke stropu zimního stadionu.

6:54
    Od modré čáry pálil Linhart, domácí bek nedokázal zamířit přesně.

6:48
    Petr Leška byl po zákroku Posmyka na chvílí vyřazen ze hry. Zlínský centr už je ale po ošetření a může se postavit na vhazování.

6:18
    Litvínov se na chvilinku natlačil před Sedláčka. Výsledkem byla hodně slabá a zblokovaná rána jednoho z litvínovských obránců.

5:31
    Honejsek opět hledal před brankou Holíka, ten nedokázal dostat puk do ideální pozice a ztratil jej.

5:16
    Litvínovští vyhazují až na zakázané uvolnění.

4:32
    Pšurný měl v útočném pásmu chvíli puk na hokejce, ale vzápětí ho čistě obral o kotouč Zámorský.

4:08
    V souboji o kotouč mezi Melenovským a Trávníčkem litvínovský útočník zalehl kotouč a hra je přerušena. Následuje buly před Francouzem.

3:10
    Kubinčák střílel z otočky, mířil ale nepřesně. Vůbec první šance hostí.

2:34
    Domácí jsou hodně při chuti, Francouz musel vytáhnout další úspěšný zákrok.

2:03
    Holík prosóloval celé hřiště přihrál Honejskovi, ten mu puk ještě vrátil a nezbečnou Holíkovu teč dokázal Francouz zlikvidovat.

1:06
    Tak tohle byla ukázková přesilovková trefa! ANTONÍN HONEJSEK obdržel přihrávku od Tesaříka, naznačil že přihraje před branku Čajánkovi, ale na poslední chvíli si všiml zlínský útočník volného místečka nad Francouzovou vyrážečkou a posílá Berany do vedení. . Asistence: Radim Tesařík, Petr Čajánek

0:50
    Zlínští kombinují v první přesilovce. Francouz si připsal první zásah.

0:36
    Máme tu velice brzo první vyloučení. Litvínovský Marek Posmyk (LIT) 2+2 minuty za hru vysokou holí.

0:13
    Balaštík se snažil procpat do šance, ale byl čistě zastaven.

0:10
    Na buly se postavili proti sobě Petr Leška a Viktor Hübl. Souboj vyhrál Leška a Ševci mohou kupředu.

00:01

Oba celky jsou již nastoupeny na ledě. Necelá minutka do vhození úvodního buly.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler

HC Verva Litvínov: Francouz - Holub, Kousalík, Kubát, Posmyk, Gula, Jareš, Brejčák - Trávníček, Pšurný, Lukeš - Černý, Hübl, Martynek - Kubinčák, Majdan, Frolík - Hanzl, Rapáč, Baláž.

Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bláha, Kostka.

Vítejte u dnešního online přenosu 30. kola Tipsport extraligy. Berani v pátek zdolali na domácím ledě celek Karlových Varů 4:1 a dnes se jim do cesty postaví Verva Litvínov. Oba letošní duely, které se odehrály na ledě Litvínova skončily vítězně pro Zlín.

Berani navíc nedostali v obou zápasech více než jednu branku. Poslední utkání v dresu Litvínova si připíše obránce Jan Holub, který poté zamíří do pražské Slavie. Do kádru Vervy by se měl po zranění vrátit Richard Jareš. Berani jsou kompletní až na Jiřího Ondráčka, který nedohrál zápas v Českých Budějovicích a nadále se léčí.

Dnešní utkání je navíc poslední před další reprezentační přestávkou. Poté Berani budou hostit na domácím ledě Kometu Brno.

Dnešní utkání bude mít úvodní buly v 17:00

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 2. Honejsek (Tesařík, Čajánek), 16. Köhler (Leška), 27. Honejsek (Veselý, Leška), 29. Honejsek (Horák, Veselý), 60. Balaštík (Okál, Leška) - 14. Černý (Pšurný)

Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Kubiš - Okál, Čajánek, Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Šlahař, Melenovský, Köhler
    HC VERVA Litvínov: Francouz - Holub, Kousalík, Kubát, Posmyk, Gula, Jareš, Brejčák - Trávníček, Pšurný, Lukeš - Černý, Hübl, Martynek - Kubinčák, Majdan, Frolík, Hanzl, Rapáč, Baláž.

Rozhodčí: Jeřábek, Polák - Bláha, Kostka