Omsk – Jaroslavl 4:2 (kon.) | Chanty-Mansijsk – N.Novgorod 4:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:4 (po s.n.)
Čeljabinsk – Novokuzněck 3:1 (kon.) | Magnitogorsk – Novosibirsk 3:5 (kon.) | Barys – Mytišči 5:4 (po s.n.)
Petrohrad – CSKA Moskva 1:2 (po pr.) | Dynamo Moskva – HC Slovan 2:1 (po s.n.)
Avangard Omsk
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 26.12.2012, 13:00KHL

59:51
    Ještě jedno vyloučení na domácí straně - vyloučen je Nesterov, ale to již na výsledku nic nezmění.

59:02
    Navíc dochází k vyloučení na straně hostí a nyní to tak budou mít domácí o to složitější.

53:48
    Tlak domácích přinesl své ovoce alespoň ve formě nedovoleného zákroku Kaljužného, které si odsedí dvě minuty za podražení.

47:51
    Zajímavá šance pro Jaroslavl, na dvě minuty je vyloučen Belov a hosté tak mohou skóre úplně otočit.

39:30
    Konečně se Jaroslavl dostala do útočného pásma, ale v tom přišel útočný faul a počet hráčů se vyrovná. Vyloučený Jegor Averin navíc zřejmě něco prohodil směrem k rozhodčím a dostává osobní desetiminutový trest.

37:31
    Poprvé v utkání dostávají i hráči Jaroslavle výhodu početní převahy. Na dvě minuty je vyloučen Ljamin za držení.

18:48
    Sergej Plotnikov je vyloučen v závěru první třetiny a jestli se domácím nepodaří přesilovku využít, tak si ji přenesou i do druhé třetiny.

12:05
    Je zde první vyloučení v zápase, přesilovou hru si zahrají domácí hokejisté. Na dvě minuty je vyloučen Kaljužnyj.

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 3. Salmela (Něstěrov), 35. Kurjanov, 58. Pěrežogin (Záborský), 60. Pěrežogin (Popov) - 27. Pašnin, 43. Truňov

Avangard Omsk: Rämö (Reizvikh) - Ljamin, Nikitin, Valentěnko, Salmela, Bělov, Piganovič, Pivcakin - Popov, Pěrežogin, Záborský - Sjomin, Volkov, Frolov - Kurjanov, Koositsyn, Ivanov - Žerebcov, Taratuchin, Nesterov - Pervušin
    Lokomotiv Jaroslavl: Varlamov (Sanford) - Višněvskij, Kulikov, Kronwall, Pašnin, Flood, Jakovlev, Amirov - Anisimov, Galivov, Malcev - Hagman, Truňov, Kaljužnyj - Černikov, Averin, Apalkov - Plotnikov, Redlihs, Kartajev

Rozhodčí: Bulanov, Valilyev - Medvedev, Zakharenkov