Vítkovice – Liberec 7:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:0 (kon.) | Pardubice – Zlín 3:2 (po pr.)
Kometa Brno – Sparta 1:2 (po s.n.) | Litvínov – Chomutov 6:2 (kon.) | Slavia – Motor ČB 1:2 (po s.n.)
po s.n.
HC Kometa Brno
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC Sparta Praha
Pátek 11.01.2013, 18:00 • KAJOT ARENA, Brno • Tipsport extraliga

To je pro tuto chvíli vše. Přeji pěkný zbytek pátečního dne a na počtenou. (20:45:10)

Dramatický a vyrovnaný zápas tedy nakonec musely rozhodovat samostatné nájezdy. V těch byli nakonec šťastnější hráči Sparty a berou dva body. Bod pro Kometu však znamenal, že Brno zůstává v tabulce stále před Spartou. Nejlepšími hráči utkání byli za Kometu vyhlášeni Hynek Zohorna a za Spartu Karel Pilař.

65:00
    Sparta právě vstřelila branku!

V nájezdech se trefil pouze jeden hráč, kterým byl sparťanský JAROSLAV HLINKA (11), který zamířil přesně nad vyrážečku a přiřknul tak svému týmu druhý bod.

Hynek Zohorna také mířil mezi betony, ale ani on neuspěl.

Karel Pilař mířil mezi betony Trvaje, ale ten si tohle místo pohlídal.

Jan Hruška se před Melicherčíkem zastavil a pak svou akci hodně překombinoval.

Druhým Sparťanem byl Jaroslav Hlinka a ten se dokázal přesnou střelou prosadit.

...Svoboda zkusil také blafák, už to vypadalo, že mu to vyjde, ale nakonec Melicherčíka nepřelstil.

Za Kometu Jakub Svoboda...

...Zkusil blafák do bekhendu, ale mířil pouze do boční sítě.

Jako první jede Marek Hovorka...

Nájezdy začnou hosté.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:41
    Sparta měla v obraně velké problémy s rozehrávkou a do velké šance tak pustila Dlouhého, který však z mezikruží bránu těsně minul.

63:49
    Sekáč velmi umě projel celé kluziště a ocitl se až za Trvajovou brankou, kde o puk přišel. Na druhé straně měli dobré střelecké příležitosti domácí, ale Kováčik Melicherčíka neprostřelil.

63:14
    Na druhé straně se pro změnu dostal do ofsajdu Tomáš DIvíšek.

62:54
    Sparta vjela do ofsajdového postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

62:44
    Puk poskakoval neposedně před brněnskou brankou a Švrček měl hodně práce, aby puk odpálil do bezpečí.

62:01
    Hlinka zkusil projet do útočného pásma kolem dvou protihráčů, ale byl mu vypíchnut puk.

61:28
    Prodloužení už je vabank, o něco aktivnějším týmem je zatím Kometa.

60:25
    Tomáš Svoboda střílel z levého kruhu a síť rozvlnil, ovšem jen boční. Takže se hraje dále.

60:01

Když už to vypadalo, že Sparta si z Brna odveze tři body, skóroval v 58. minutě Hynek Zohorna a vyrovnal skóre. Zápas nám tak putuje do pětiminutového prodloužení a pokud se nerozhodne budou na řadě samostatné nájezdy.

60:00

59:42
    Sparťanům plán nevyšel, Kometa se totiž rychle dostala z obranné třetině. Půjde se do prodloužení.

59:33
    Sparta si bere oddechový čas a pokusí se ve zbývajících vteřinách ještě něco vymyslet.

59:33
    Zakázané uvolnění Komety. Před Trvajem to může být nyní ještě zajímavé.

58:42
    Čermák obkroužil bránu a nahodil puk na Melicherčíka, ten měl teď veliké štěstí, protože vůbec nevěděl, kde je puk.

58:11
    Perné chvíle teď čekají především Spartu, protože celá Kajot Arena je nyní ve varu a na dobré notě jsou i brněnští hráči.

57:31
    Kometa právě vstřelila branku!

Melicherčík nejprve ve velké šanci vychytal Čermáka. Na dorážku HYNKA ZOHORNY (12) už byl však krátký. Kometa tak vyrovnává skóre za pět minut dvanáct. Asistence: Leoš Čermák.

56:47
    Ve třetí třetině se zatím hraje nejurputnější hokej a pro diváka také ten nejméně atraktivní.

56:22
    Kometa šla do přečíslení dva na tři, celou situaci však vyřešila špatně a o puk přišla.

55:48
    Broš spěchal za pukem, a i když už ho chytil až za poslední čárou, zakázané uvolnění se nepískalo.

54:40
    Stále obehraná písnička. Kometa se snaží o vyrovnání, ale s přibývajícím časem je to stále více křečovité. Teď domácí zastavil ofsajd.

53:45
    Dnešnímu utkání přihlíží 7200 diváku, tedy jako vždy v této sezóně v Brně vyprodáno.

53:10
    Bičánek střílel od modré čáry, ale bylo to hodně nepovedené a po chvíli Kometa ztratila útočné pásmo a hra se přesunula do brněnské třetiny.

52:48
    Čermákovo nenápadné nahození málem skončilo za zády Melicherčíka, který ho na poslední chvíli vyrazil. Petrovický se pak k dorážce neprotlačil.

51:44
    Nejen, že si Sparťané výsledek dokáží dobře hlídat, ale chvílemi drží Kometu zamčenou ve vlastním pásmu, a to se tedy domácím vůbec nehodí.

50:30
    Kometě pomalu ubíhá čas a domácí nemohou navázat na dobré pasáže z druhé třetiny. Sparta si výsledek dobře hlídá.

49:55
    Kometě se už delší dobu nedaří protlačit před Melicherčíka a nějakým způsobem ho ohrozit. Velkým problémem už se stává přejít vůbec přes střední pásmo.

49:08
    Ton se proháčkoval do šance a z pravého kruhu mířil na zadní tyč, kterou následně jen o malý kousek minul. To by byla definitivní tečka za utkáním.

48:24
    Sekáč nahazoval naslepo na bránu. Trvaj puk vykopl do bezpečí. Sparta si dobře hlídá zadní vrátka a málokdy útočí ve více jak dvou lidech.

47:44
    Jakub Svoboda stál proti velké přesile, i když to zkusil, neměl šanci na úspěch.

47:18
    Žižka nahazoval od modré puk na bránu. Ten se však nedostal přes chumel těl. Sparta pak podnikla rychlý protiútok a Trvaj podržel puk a přerušil tak hru.

46:43
    Je jasné, na co se nyní budou hosté soustředit, a to především na pevnou obranu. Na žádné velké útočné manévry už to nevypadá.

46:02
    Dočekal se dostal k střele z pravého kruhu, před bránou však trefil pouze svého spoluhráče.

45:20
    Ostrá střela Bičánka od modré nešla mezi tři tyče. Melicherčík tak vůbec nemusel zasahovat.

44:37
    Sparta urputně bojovala, aby puk mohla vidět a po dlouhém čase se jí to nakonec povedlo. Kometa tak musí začínat od své branky.

44:01
    Kometa se řítila do rychlého protiútoku, ale domácí tým zastavila ofsajdové postavení. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

43:31
    Síly na ledě se na chvíli srovnají. Sparta hrála v šesti a Petr Ton (SPA) si tak odsedí trest za hráčskou lavici.

43:58
    Hlinka dostal puk do ideální pozice mezi kruhy, špatně však trefil puk a z šance nic není.

42:29
    Hlinka nabil na pravý kruh Tenkrátovi, jeho rána ale nebyla nebezpečná.

42:18
    Stejný hokejista padl do prudké rány Sičáka, hra se přerušuje.

42:08
    Jan Švrček dokázal vyvézt puk z obranného pásma.

42:00
    K nelibosti domácích fanoušků se bude vylučovat na straně Komety. Jozef Kováčik si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

41:23
    Nyní by Brnu mohlo pomoci zakázané uvolnění hostujícího týmu.

41:03
    V první minutě třetí třetiny se hrálo hlavně ve středním pásmu, Kometa se nedokáže dostat do tlaku.

40:01

I ve druhém dějství nebyla o zajímavé situace nouze. Narozdíl od první třetiny je však produkovali převážně brněnští hráči. Naráželi však na výborný výkon brankáře Melicherčíka. Právě on držel ve druhé třetině pro Spartu hubený náskok.

40:00

39:29
    Švrčkovo nahození z nouze šikovně tečoval Hynek Zohorna, puk šel jen těsně vedle brány.

38:39
    Jan Hruška operoval s pukem v útočném pásmu a posléze přihrával Čermákovi, ten však o puk přišel. Sparta se už soustředí nato, aby těsně v závěru třetiny neinkasovala.

37:16
    Sparťané už drahnou dobu neotestovali Jiřího Trvaje nějakou nepříjemnou střelou, a že by to teď rozhodně potřebovali.

36:24
    Čárový rozhodčí teď pomohl Kometě. Puk se totiž odrazil od něj přímo k Dočekalovi, který se tak dostal do šance. Jeho střela byla velmi nepříjemná, přesto ji dokázal Melicherčík vyrazit.

35:43
    Zakázané uvolnění Komety, vhazovat se bude před Jiřím Trvajem.

35:14
    Sičák dostal velmi svízelnou přihrávku přímo na brusli a nemohl jít nic jiného, než puk odkopnout. Přesto se však Kometa dostala do protiútoku, který však šancí neskončil. Domácí publikum se hodně zlobí na slovenské rozhodčí, dožadovali se vyloučení hostů.

34:21
    Sparta je pod velkým tlakem. Jan Hruška si najel na přihrávku zpoza brány a pálil z první. Mířil však pouze doprostřed brány a tam stál bezchybný Melicherčík.

33:41
    Hynek Zohorna nabral dobrou rychlost, což mu umožnilo dostat se do bekhendového zakončení. Melicherčík však opět dobře zasáhl a zatím je hrdinou zápasu.

32:44
    Švrček pálil od modré čáry dobře na teč, té se nakonec zhostil Divíšek, ale puk mířil mimo bránu.

32:31
    Kometa si zahraje třetí přesilovku v utkání. Vyloučen je na dvě minuty za podražení Zdeněk Bahenský (SPA).

31:54
    Leoš Čermák se dostal do úniku, ale už neměl rychlost a navíc na něm visel jeden z hráčů Sparty. Brněnský hráč tak stačil pouze zakončit bekhendem. Toto zakončení však Melicherčík v pohodě vychytal.

31:07
    Sparta už dopředu není zdaleka tak nebezpečná, ale je to dáno zvýšenou aktivitou brněnského týmu, který by před vyprodaným publikem nerad prohrál.

30:25
    Brno má dobré náznaky možností, ale nedokáže je dotáhnout do konce. I nyní to vypadalo, že se domácí dostanou do dobré šance, ale nestalo se tak.

29:16
    Kometa sevřela Sparta v obranném pásmu, ke střele se však nedostala a hosté po chvíli svízelnou situaci dokázali vyřešit, přesto by měli být hosté v pozoru, Jihomoravané se v posledních minutách hodně zvedli.

29:08
    Petrovický hlídkoval před bránou a málem dokázal dorazit puk po střele od modré do sítě. Melicherčík však opět dobře zasáhl a situaci ustál.

28:46
    Špatná koncovka by se nemusela domácím vůbec vyplatit. Nyní sledujeme asi nejlepší herní pasáž Komety v utkání.

28:00
    V přesilovce Komety zatím největší příležitost Komety. Tomáš Divíšek našel před bránou Tomáše Svobodu, který měl velkou tutovku, pálil však pouze do skvěle zasahujícího Melicherčíka.

27:08
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen je hostující kapitán Michal Broš (SPA), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

26:15
    Kometě se povedlo vyhodit a nějakou chvíli i držet Spartu mimo své obranné pásmo.

25:50
    Jak narůstá počet přesilovek Sparty, narůstá i kvalita sparťanské hry v nich. Hosté ihned vytvořili zámek a po krátké kombinaci pálil od modré Vladimír Sičák. Trvaj toho moc neviděl, nakonec však našel puk ve své výstroji.

25:16
    Pátá přesilovka Sparty. Vyloučen Tomaš Divíšek (KOM) na dvě minuty za sekání.

25:03
    Jakub Svoboda vybojoval puk za branou a směroval svoji přihrávku před bránu, kde číhal Tomáš Svoboda, těsně před ním však puk uzmul hostující obránce.

24:23
    Sparta opět uzamkla Kometu v obranné třetině. Hosté zatím dokáží soupeře zatlačit, to se o domácích říct nedá, ti nejsou schopni se déle udržet v útočném pásmu.

24:00
    Žižka se nyní dostal do útoku, jeho následnou střelu však přizvedl Gřegořek a puk se ocitl v ochranné síti. Bude se vhazovat po levici Melicherčíka.

23:47
    Hned ve čtyřech lidech se jako úderné komando vyřítili Sparťané do útoku, jejich nahození předznamenalo uzamčení Komety v obranném pásmu. Celou situaci zakončil Miroslav Forman, který nahazoval z otočky na Trvaje.

22:38
    Další Valachova střela, tentokrát pálil od modré od levého mantinelu, jeho pokus však mířil mimo bránu. Kometě se nyní podařilo trochu vymanit z tlaku Spartu.

22:09
    Juraj Valach zakončil přetahovanou střelou přímo do Melicherčíka. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

21:39
    Gřegořek pálil od modré čáry, Trvaj však zasáhl úspěšné. Na druhé straně střílel Tomáš Svoboda, ale jeho střela na brankáře neprošla.

20:50
    Burian sice dobře napadal a puk vyšťouchl před brankáře Melicherčíka, před ním však byli pouze sparťanští obránci.

20:14
    Druhá třetina rozehrána a i nyní vyhrávají úvodní vhazování Sparťané, které ihned navazují na dobrý výkon ze závěru první třetiny.

20:01

Kometa vstoupila do zápasu svižně, žádnou velkou šanci si však nevypracovala. Naopak s blížícím se koncem první části začínali mít Sparťané více ze hry a pět vteřin před sirénou se také radovali z vedení.

20:00

19:55

Tvrdý direkt pro Kometu. Pět vteřin před koncem využívá čtvrtou přesilovou hru Sparty KAREL PILAŘ (1), který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Petr Tenkrát, Petr Ton.

19:45
    Vyloučen Leoš Čermák (KOM) na dvě minuty za držení. V závěru první třetiny tedy ještě půlená přesilovka Sparty.

19:14
    Jaroslav Hlinka dostal přihrávku k pravé tyči, ale jeho zakončení bylo opět zablokována a sraženo mimo branku.

19:00
    Jakub Svoboda nyní nevyzrál na obránce Sparty, kterému chtěl prostrčit puk mezi nohama.

18:34
    Bahenský dostal přihrávku před bránu a zkoušel střílet z otočky. Jeho pokus byl však zblokován do ochranné sítě.

18:14
    Sparta se teď sama připravila o tlak zakázaným uvolněním a to hned dvakrát.

17:32
    Sparťané mají v závěru první třetinu navrch a nejvíc na přestávku se tak budou zřejmě těšit domácí, kteří potřebují přerušit sparťanský rozlet.

16:52
    Kometa se ocitla pod tlakem a ten chvíli trval i po návratu vyloučeného Dujsíka. Nakonec domácí situaci zvládli.

16:05
    Kometa teď měla kus štěstí. Gřegořek napřáhl od modré čáry a za Trvajem zvonila branková konstrukce.

15:32
    Sparta dlouho okupovala brněnskou branku, nakonec však vystřelila pouze jednou od modré čáry a s touto střelu si Trvaj poradil.

14:40
    Tomáš Dujsík (KOM) vyloučen na dvě minuty za zdržovaní hry, když puk poslal do hlediště.

14:26
    Střela Hovorky ze středního pásma nemohla Trvaje ohrozit, Sparťané se však na chvíli usadili v obranném pásmu Komety a dělají problémy.

14:06
    Útočnou snahu Sparty teď zastavilo ofsajdové postavení, bude se vhazovat ve středním pásmu.

13:26
    Jakub Svoboda se teď prezentoval velmi dobrou střelou švihem zpoza obránce. Pro Melicherčíka rozhodně žádná jednoduchá věc, nakonec brankář Sparty vytěsnil střelu ramenem.

12:25
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu, žádnému z týmu se nedaří bez komplikací přejít modrou čáru soupeře.

11:29
    Roman Erat v úniku na pravé straně. Jeho střela po ledě však byla pro brankáře Melicherčíka dobře čitelná a betonem ji vyrazil.

10:37
    Jiří Sekáč měl teď dvě velmi dobré možnosti. Nejprve naznačil na levém

09:49
    Sparta hodně dlouho váhala s rozehrávkou na modré čáře, až málem uzmuli puk Koreis s Burianem a mohli se řítit do úniku. Hosté nakonec situaci zachránili, ovšem za cenu ztráty útočného pásma.

09:19
    Přesilovku tu však máme opět. Juraj Valach (KOM) podrazil Jaroslava Hlinku a odsedí si dvě minuty. Není o čem diskutovat.

08:50
    Hosté si naprosto v pohodě s oslabením poradili a více zajímavostí se zatím děla ve hře pět na pět. Přesilovky zápas tedy vůbec neokořeňují.

07:56
    Tak přesilovka není žádná symfonie ani ze strany Komety. I Sparta brání velice dobře a Kometě se nedaří dostat se do tlaku.

07:22
    Kometa však nezačala přesilovku dobře. Zdeněk Bahenský se dostal do úniku po pravé straně, jeho následná střela však byla nepovedená.

06:50
    Přesilovku si zahraje i Kometa. Vilém Burian byl nedovoleně zastaven Sachou Treillem (SPA), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

06:38
    Až se závěrem přesilovky se povedlo Spartě trochu zahrozit. Ivan Rachůnek střílel z levé strany, ale jeho pokus na bránu neprošel.

05:49
    Radek Dlouhý zabojoval a opět zmařil útočné plány Sparty, jejíž přesilovka je zatím jedno velké fiasko.

05:15
    Spartě se ve své první přesilovce zápasu nedaří. Kometa dobře brání a už stihla třikrát vyhodit kotouč až za bránu Melicharčíka.

04:29
    Sparta poprvé Kometě pořádně zavařila. Ve velké šanci byl Ton, ale z bezprostřední blízkosti minul bránu. Bude se ale vylučovat. Vyloučen je Tomáš Svoboda (KOM) za držení protihráče. Sparta bude hrát přesilovku.

03:44
    Tomáš Svoboda najížděl v dobré pozici na bránu. Když se ocitl v levém kruhu, chtěl nahrávat, ale tomu nevyšlo.

03:26
    Hosté se dopředu zatím moc nedostávají a vůbec se jim nedaří usadit v brněnském obranném pásmu. Ani teď se to Sičákovi a spol. nepovedo.

03:00
    Zatím se hraje velmi svižně. Spartě se nyní nepovedla rozehrávka a bylo z toho zakázané uvolnění. Vhazuje se před Melicherčíkem.

02:15
    Melicherčík se nyní nedomluvil při rozehrávce se svými obránci a málem si tak Sparťané zavařili. Nakonec pro ně vše dobře dopadlo.

01:28
    Kometa stále nebezpečná. Melicherčík teď musel řešit první situaci, kdy střílel na bránu od levého mantinelu Jan Hruška, hostující brankář byl pozorný.

00:51
    Kometa začala velmi svižně a dobře si teď počínala čtvrtá formace Dočekal, Koreis, Burian, který zamkla Sparta ve svém obranném pásmu.

00:25
    Dnešní utkání bylo rozehráno. Vhazování vyhráli hosté a řítili se jako první do útočné třetiny. Puk nahodili za branku Trvaje, kde se ho posléze zmocnil domácí tým.

00:01

ROZHODČÍ: Konc, Kubuš (oba SVK) - Barvíř, Blümel

SESTAVA SPARTA: Melicherčík (Sedláček) - Gřegořek, Sičák, Kočí, Pilař, Milam, Hanzlík, Philipp, Krstev - Broš (C), Sekáč, I. Rachůnek, Hlinka, Hovorka, Bahenský, Tenkrát, Přibyl, S. Treille, Jánský, Ton, Forman.

SESTAVA KOMETA: Trvaj (Falter) - Bičánek (C), Švrček, Kováčik, Valach, Žižka, Dujsík, M. Hruška - J. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška - Erat, Petrovický, Dlouhý - Dočekal, Koreis, Burian - Wasserbauer.

OHLASY PŘED UTKÁNÍM:

ZDENĚK VENERA (TRENÉR KOMETY) - Je to úplně jiná Sparta než na začátku soutěže. Nyní je to ta loňská Sparta ze základní části, která hrála velice dobře a sbírala suverénně body. Výsledek Sparty proti Pardubicím vzbuzuje respekt. Možná, že je to pro nás dobře, že budeme nastupovat do zápasu s větším respektem a větší kázní v obraně. (zdroj: hc-kometa.cz)

JAN VOTRUBA (ASISTENT TRENÉRA SPARTY) - Vnímáme to jako přímý boj o šestku, ale důležitý je pro nás každý bod. V týmu jsou zkušení hráči, kteří vědí, že je třeba zůstat nohama na zemi a že když to šlo snadno ve středu, může to být v pátek úplně jinak. V naší hře musí být nadále bojovnost a agresivita, snad se Kometa tříbodově nechytí právě na nás. (zdroj: čtk)

KOMETA BRNO v poslední době procházela menší krizí, což zapříčinilo pokles z druhého místa tabulky až na šesté a Jihomoravané musí urputně bojovat o první šestku. Naposled však Kometa dokázala zvítězit v prodloužení v Liberci a pád je tak možná u konce.

Brněnské sice může hřát fakt, že Sparta už třikrát po sobě v Brně nevyhrála. Pod Špilberkem ale dobře vědí, že na to se rozhodně nemohou spoléhat. Jisté však je, že na ledě to bude opět velká bitva.

Z posledních jedenácti zápasů nebodovala SPARTA PRAHA pouze v jednom případě, a to se ještě jednalo o duel se suverénně první Plzní. Není tedy překvapením, že se Pražané dostali už na osmé místo a výrazně pokukují po první šestce.

Do Brna míří s posledním zápasem Pražanů jasný vzkaz - Pozor na nás! Sparťané rozcupovali obhájce titulu z Pardubic 9:2 a vyslali signál, že tentokrát nehodlají z Brna odjet bez úspěchu. V moravské metropoli se tak dá očekávat trochu jiná Sparta, než ta z 30. listopadu minulého roku, kdy Kometa zvítězila 4:2. Je však nutno dodat, že už v tu dobu byli Pražané na vzestupu.

Pěkný páteční den. Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu 39. kola Tipsport extraligy mezi Kometou Brno a Spartou Praha. Utkání začíná v 18:00.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 58. H. Zohorna (Čermák, Kováčik) - 20. Pilař (Tenkrát, Ton), 65. Hlinka

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Bičánek (C), Švrček, Kováčik, Valach, Žižka, Dujsík, M. Hruška - J. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška. - Erat, Petrovický, Dlouhý - Dočekal, Koreis, Burian - Wasserbauer.
    Trenéři: Venera, Oslizlo.

HC Sparta Praha: Melicherčík (Sedláček) - Pilař, Sičák, Kočí, Hanzlík, Gřegořek, Milam, Philipp, Krstev - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš (C), Sekáč - S. Treille, I. Rachůnek, Přibyl - Forman, Bahenský, Jánský.
    Trenéři: Jandač, Votruba.

Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SVK) - Barvíř, Blümel

Diváci: 7200 (vyprodáno)