Vítkovice – Liberec 7:1 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:0 (kon.) | Pardubice – Zlín 3:2 (po pr.)
Kometa Brno – Sparta 1:2 (po s.n.) | Litvínov – Chomutov 6:2 (kon.) | Slavia – Motor ČB 1:2 (po s.n.)
po s.n.
HC Kometa Brno
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
HC Sparta Praha
Pátek 11.01.2013, 18:00 • KAJOT ARENA, Brno • Tipsport extraliga

43:31
    Síly na ledě se na chvíli srovnají. Sparta hrála v šesti a Petr Ton (SPA) si tak odsedí trest za hráčskou lavici.

42:00
    K nelibosti domácích fanoušků se bude vylučovat na straně Komety. Jozef Kováčik si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

32:31
    Kometa si zahraje třetí přesilovku v utkání. Vyloučen je na dvě minuty za podražení Zdeněk Bahenský (SPA).

27:08
    Síly na ledě se vyrovnají. Vyloučen je hostující kapitán Michal Broš (SPA), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

25:16
    Pátá přesilovka Sparty. Vyloučen Tomaš Divíšek (KOM) na dvě minuty za sekání.

14:40
    Tomáš Dujsík (KOM) vyloučen na dvě minuty za zdržovaní hry, když puk poslal do hlediště.

09:19
    Přesilovku tu však máme opět. Juraj Valach (KOM) podrazil Jaroslava Hlinku a odsedí si dvě minuty. Není o čem diskutovat.

06:50
    Přesilovku si zahraje i Kometa. Vilém Burian byl nedovoleně zastaven Sachou Treillem (SPA), který si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

04:29
    Sparta poprvé Kometě pořádně zavařila. Ve velké šanci byl Ton, ale z bezprostřední blízkosti minul bránu. Bude se ale vylučovat. Vyloučen je Tomáš Svoboda (KOM) za držení protihráče. Sparta bude hrát přesilovku.

Zdeněk Plánka

Branky a nahrávky: 58. H. Zohorna (Čermák, Kováčik) - 20. Pilař (Tenkrát, Ton), 65. Hlinka

HC Kometa Brno: Trvaj (Falter) - Bičánek (C), Švrček, Kováčik, Valach, Žižka, Dujsík, M. Hruška - J. Svoboda, Divíšek, T. Svoboda - H. Zohorna, Čermák, J. Hruška. - Erat, Petrovický, Dlouhý - Dočekal, Koreis, Burian - Wasserbauer.
    Trenéři: Venera, Oslizlo.

HC Sparta Praha: Melicherčík (Sedláček) - Pilař, Sičák, Kočí, Hanzlík, Gřegořek, Milam, Philipp, Krstev - Tenkrát, Hlinka, Ton - Hovorka, Broš (C), Sekáč - S. Treille, I. Rachůnek, Přibyl - Forman, Bahenský, Jánský.
    Trenéři: Jandač, Votruba.

Rozhodčí: Konc, Kubuš (oba SVK) - Barvíř, Blümel

Diváci: 7200 (vyprodáno)