Jihlava – Ústí n/L 5:3 (kon.) | Benátky n/J – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | Most – Havlíčkův Brod 1:8 (kon.)
Hr. Králové – Třebíč 2:5 (kon.) | Kadaň – Olomouc 3:2 (kon.) | Šumperk – Písek 4:1 (kon.)
Litoměřice – Beroun 4:3 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
HC Olomouc
Středa 16.01.2013, 18:00 • ZS Kadaň • 1. liga (ČR)

A je konec!
    Kadaň poráží Olomouc a stahuje Ústí n/L na pouhých 6 bodů. V poslední třetině se prosadil na domácí straně ROMAN CHLOUBA a na olomoucké RADIM KUCHARCZYK. (20:19:49)

60:00

59:54
    Gajovského vyhození minulo pravou tyč opuštěné olomoucké branky. Icing Kadaně.

59:44
    Icing Kadaně.

59:35
    Olomouc v šesti, Kašík na střídačce.

59:26
    Kucharczyk ve hře a Kašíka při cestě na střídačku zastavil ofsajd.

59:02
    Mainer se prosmýkl okolo beka a udržel pro svůj tým útočnou třetinu.

58:42
    Oddechový čas pro hosty.

58:17
    Domácí drží puk na svých holích a kontrolují stav zápasu.

57:15
    Radim Kucharczyk (OLO) vyloučen za nedovolené bránění.

56:30
    Domácí se osvobozují proti nápor Olomouce. Zahrávají na zakázané uvolnění.

55:00
    Strmeň má opět ve své lapačce a následuje, již několikáté, vhazování před jeho brankou.

53:35
    Kadaň je usazena před Kašíkovo brankou a kombinuje.

52:57
    Ofsajd hostující Olomouce.

52:22
    Proti Švaňhalově střele zakročil Strmeň a podržel puk ve své moci.

52:13
    Strmeň bude čelit další buly.

52:00
    Hosté neudrželi útočné pásmo, ale to samé potkalo také domácí hokejisty.

50:26
    Jan Strmeň opět podržel svůj tým. Buly po jeho levici.

49:35
    Kadani se nedaří udržet útočné pásmo na delší dobu.

48:14
    Martin Janáček (OLO) vyloučen za nedovolené bránění.

48:00
    Domácí byli chvilku nastěhováni před Kašíkem, ale hosté akci zneškodnili a získali další buly před Strmeněm.

47:14
    Hosté jsou neustále v obložení kadaňské branky, nyní mají další buly.

46:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po kombinaci v pásmu Kadaně zakončil do prázdné branky RADIM KUCHARCZYK. Asistence: Richard Diviš a Jakub Bartoň.

45:43
    Jan Strmeň zneškodnil střelu Selingra, ale hosté stále kombinují v pásmu Kadaně.

45:18
    Karel Ton (KAD) vyloučen za faul loktem.

45:10
    Vhazování před Strmeněm.

45:06
    Zakázané uvolnění Kadaně.

43:34
    Stanislav Škorík střílel z mezikruží pouze do připraveného Kašíka.

42:44
    Domácí kombinovali v pásmu svého soupeře, ale další branku nevstřelili.

40:54
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Po kombinaci v útočném pásmu se prosadil ROMAN CHLOUBA. Asistence: Nikola Gajovský, Tomáš Bartejs.

40:28
    Michal Vodný (OLO) vyloučen za zdržování hry.

40:28
    Szakaova střela minula pravou tyč Kašíkovy branky.

40:01

AKTUÁLNĚ: Jiřího Charouska odvezla záchranná služba do nemocnice.

Další třetina začne přibližně v 19:42.

Ve druhé třetině jsme viděli spoustu hrubých zákroků ze strany hostů. Střelec první branky zápasu - JIŘÍ CHAROUSEK byl po jednom ze zákroků odveden, posléze odnesen z ledu. Vypadá to na problémy s kolenem. To by byla pro Kadaň ztráta do dalšího pokračování sezóny. V zápase skončil hostují Zbyněk Hampl, který dostal osobní trest.

40:00

39:55
    Szakalovu střelu našel v lapačce Kašík.

39:25
    Zbyněk Hampl (OLO) vyloučen za vysokou hůl + osobní trest do konce zápasu.

39:14
    Alex Rašner (OLO) vyloučen za hákování.

38:54
    Ton ani v následném protiútoku neprostřelili strážce branky soupeře.

37:09
    Hosté byli v pásmu Kadaně, ale ne dlouho. Domácí se ubránili a vyrazili do protiútoku, který skončil buly pásmu Kohoutů.

34:41
    Hra je nastěhována před Strmeněm.

34:05
    Ofsajd Kadaně.

33:09
    Ondřej Švaňhal (OLO) - 2 minuty podražení.

31:55
    Ofsajd Olomouce.

31:06
    Po špatné rozehrávce domácích musel zasahovat až brankář Strmeň. Následuje buly před jeho brankou.

29:50
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden z týmu si nevytvořil vážnější příležitost na vstřelení branky.

28:02
    Bartoňova jedovatá střela trefila pouze betony připraveného Strmeně.

26:16
    Hantákovu střelu přes obránce vyrazil hostují brankář do bezpečí.

25:41

24:54
    Domácí se zatím bez problémů brání.

23:41
    Jiří Charousek (KAD) vyloučen za vysokou hůl.

22:35
    Buly před Kašíkem díky šanci Kašeho.

22:10
    Jakub Schejbal zkusil pozornost Strmeně.

21:22
    Chloubovu střelu z pravého kruhu našel Kašík ve své lapačce.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50 .

První třetina se nesla ve znamení počátečního oťukávání. Nejprve se prosadili domácí. Branku vstřelil JIŘÍ CHAROUSEK. Za čtyři minuty se prosadil olomoucký ROMAN RÁC. V šestnácté minutě vybojoval Radek Hrabák ztracený puk v rohu hřiště a po následných přihrávkách vrátil Kadani vedení BRONISLAV ANDRES.

20:00

19:23
    Jiří Charousek vyslal přihrávkou do zakončení Mainera, ale s jeho pokusem neměl brankář Kašík problém.

19:04
    Buly po pravici domácího brankáře.

18:23

18:22
    Ondřej Kaše svou střelou zajistil svému týmu buly před Kašíkem.

17:48
    Bartoňova střela tečována natolik, že skočila až na tribuně.

16:22
    Petr Mainer (KAD) vyloučen za hrubost.

15:46
    Radek Hrabák vybojoval v rohu hřiště ztracený puk a přihrál ho svým spoluhráčům, kteří ho usměrnili za Kašíkova záda. Tím kdo střílel je BRONISLAV ANDRES. Asistence: Radek Hrabák, Roman Chlouba.

14:45
    Domácí se teď po většinu času brání náporu Olomouce.

13:40
    Staňkova střela od modré skončila až v ochranné síti za brankou.

12:39
    Po Hrabákově střele následuje buly před Kašíkem.

12:02

11:19
    Robin Staněk je na ledě.

10:41
    Gajovský nahrál na modrou čáru Schmidtovi a ten po kombinaci se Szakalem nadělal Kašíkovi menší problémy. Naštěstí pro hosty měl jejich brankář puk pod svým tělem.

09:59
    Hosté jdou do tří. Dvou minutový trest inkasuje Jiří Řípa - držení.

09:12
    Robin Staněk (OLO) vyloučen za vražení na hrazení.

09:12
    Domácí nevyužili ponechanou výhodu.

08:26
    Střelou z mezikruží se prosadil ROMAN RÁC. Asistence: Richard Diviš

08:10
    Strmeň má puk ve své lapačce a následuje buly před jeho brankou.

08:00

07:14
    Vodného střela skončila v rohu hřiště.

06:28
    Po střele Bartoně se dostali hosté k dorážkám, ale domácí brankář Strmeň bez problémů podržel puk ve své moci.

06:00
    Jakub Trefný (KAD) dohrál u mantinelu jednoho z olomoucký a dostává dvě minuty za vražení na hrazení.

04:04
    Hosté měli výhodu buly před domácí brankou, ale domácí z následného protiútoku otevírají skóre. První branku vsítil po dorážce JIŘÍ CHAROUSEK. Asistence: Petr Mainer.

03:30
    Zatím se hraje spíše ve středním pásmu, oba týmy se stále oťukávají.

01:34
    Trefný přihrával najíždějícímu spoluhráči, ale puku se ujali hostující beci.

00:41
    Po krátkém oťukávání je tu první buly před domácím brankářem.

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše, za moment začínáme.

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Kaššák) - Schmidt, Szakal (C), Opalek, Mazanec, Trefný, Bartejs, Tejnor - Ton (A), Charousek (A), Mainer - Hafenrichter, Gajovský, Hanták - Hrabák, Chlouba, Andres - Škorík, Hammerbauer, Kaše.

HC Olomouc: Kašík (Lukáš) - Janáček, Bartoň (C), Schejbal, Staněk, Valenta, Lhotský, Rašner - Vodný, Řípa (A), Pekr - Selingr (A), Herman, Diviš - Hampl, Kucharczyk, Rác - Švaňhal, Číp

Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svoboda.

Díky velké chomutovské marodce se někteří hráči přesunuli do týmu Pirátů. Pro Kadaň může být bolestivá marodka především na pozici brankáře, nejlepší gólman 1.ligy Miroslav Hanuljak trénuje v Chomutově, kde se připravuje na veledůležitý zápas s Pardubicemi a v dnešním zápase tedy nenastoupí.

Domácí příznivci se určitě těší na Richarda Diviše. Tento kladenský odchovanec působil v černožlutém dresu v loňském ročníku. Během 27 zápasů posbíral 8 branek a 13 přihrávek.

Kadaň i Olomouc mají na svém kontě všech 41 prvoligových zápasů a oba se pohybují v tabulce na místech, která zaručují postup do play-off. Domácí Kadaň je na krásném čtvrtém místě se 76 body. Její soupeř z Hané - Olomouc je umístěna na druhé pozici s třináctibodovým náskokem na Kadaň a pouze tříbodovou ztrátou na vedoucí celek z Mladé Boleslavi.

Vzájemná bilance z této sezóny:

Oba dnešní soupeři se v probíhajícím ročníku utkali třikrát. Nejprve zajížděla ve 3.kole Kadaň na led Mory a tam, ještě pod vedením trenéra Jägera, prohrála 3:2. Odveta se hrála v 16.kole na ZS v Kadani a opět byl výsledek 3:2. Tentokrát se, ale z výhry radovali černožlutí, když porazili svého soka po samostatných nájezdech. Poslední vzájemné měření sil se odehrálo na Mikuláše, tedy 5.12.2012 (29.kolo). V něm, celkem jasně, vyhrála domácí Olomouc 5:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 5. Charousek (Mainer), 16. Andres (Hrabák, Chlouba), 41. Chlouba (Gajovský, Bartejs) - 9. Rác (Diviš), 47. Kucharczyk (Diviš, Bartoň)

Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svoboda