Omsk – CSKA Moskva 4:3 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Doněck – N.Novgorod 2:3 (po s.n.)
Riga – Petrohrad 1:2 (kon.)
Avangard Omsk
4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
CSKA Moskva
Středa 16.01.2013, 13:00 • Omsk Arena • KHL

Avangard Omsk 4:3 CSKA Moskva (2:0, 2:2, 0:1)

Branky: 2. Frolov (Bělov, Pěrežogin), 12. Sjomin (Valentěnko, Pěrežogin), 31. Pěrežogin (Salmela), 33. Bělov (Frolov, Pivcakin) – 28. Radulov I. (Rjasenskij, Rylov), 40. Rylov (Radulov A., Rjasenskij), 59.Persson (Denisov, Radulov A.). Rozhodčí: Gusev, Odins - Raming, Misjur. Vyloučení: 7:7, navíc Gimajev 10 min OT. Využití: 1:3. Oslabení: 1:0. Diváků: 10260. Střely na branku: 34:25.

Avangard Omsk: Rämö - Salmela, Pujacs, Valentěnko, Bělov, Piganovič, Pivcakin, Kalašnikov - Sjomin, Frolov, Pěrežogin - Kuparinen, Volkov, Záborský - Kurjanov, Kalinin, Ivanov - Pěrvušin, Taratuchin, Mozer - Něstěrov.

CSKA Moskva: Staňa (33.Proskurjakov) - Rylov, Rjasenskij, Sergejev, Denisov, Marčenko, Kondraťjev, Gimajev - Radulov I., Persson, Radulov A. - Kvaša, Kozlov, Širokov - Sprukts, Zubov, Žarkov - Davis, Kugryšev, Barbašev - Prochorkin.
    (15:23:06)

Ve třetí třetině pokračovala vyrovnaná partie z obou stran. Ovšem šance nedokázali nikdo z protivníků využít. V závěřu přišel očekávaný tlak CSKA, které pouze snížilo na rozdíl jediné branky. Víc ale hosté nestihli. Stav zápasu 4:3. Děkujeme za pozornost!

60:00

59:45
    Ovšem Rylov úplně volný pálil z levého kruhu. Rämö zachránil domácím tři body!

59:30
    Kde však prohrává souboj jeho bratr Igor a Omsk opět dostává hru do středního pásma.

59:23
    Radulov zavezl kotouč zpátky do třetiny soupeře.

59:11
    Hráči Avangardu opět vyhazují.

58:57
    Hosté vyhnáni z útočné třetiny pro ztečovaný kotouč.

58:46
    CSKA právě vstřelilo branku!
    A také využívají hosté přesilovou hru. Kdy se prosadil NIKLAS PERSSON po přihrávce Alexandra Radulovova na vzdálenější tyč. Asistence: Alexandr Radulov, Denis Denisov.

58:40
    CSKA usazena v útočném pásmu.

58:38
    Nyní však vyhodil kotouč do hlediště domácí Valentěnko, který dostává menší trest.

58:22
    Frolov vyhrál vhazování ve vlastním pásmu a dostává hru do střední třetiny.

58:00
    Persson nahazuje kotouč na Rämö. CSKA zbývají poslední dvě minuty do konce třetí třetiny.

57:23
    Rämö chytá nebezpečný pokus Igora Radulovova.

57:13
    Opět hosté v nátlaku.

56:59
    Za brankou však bere kotouč Bělov.

56:44
    Až nyní nahodili kotouč do třetiny Omsku hosté.

56:27
    Hra probíhá hlavně ve středním pásmu.

56:00

Jaroslav Keř

Branky a nahrávky: 2. Frolov (Bělov, Pěrežogin), 12. Sjomin (Valentěnko, Pěrežogin), 31. Pěrežogin (Salmela), 33. Bělov (Frolov, Pivcakin) - 28. Radulov I. (Rjasenskij, Rylov), 40. Rylov (Radulov A., Rjasenskij), 59. Persson (A., Denisov)

Avangard Omsk: Rämö (Reizvik) - Salmela, Pujacs, Valentěnko, Bělov, Piganovič, Pivcakin, Kalašnikov - Sjomin, Frolov (C), Pěrežogin - Kuparinen, Volkov, Záborský - Kurjanov, Kalinin, Ivanov - Pěrvušin, Taratuchin, Mozer - Něstěrov.
    CSKA Moskva: Staňa (33.Proskurjakov) - Rylov, Rjasenskij, Sergejev, Denisov, Marčenko, Kondraťjev, Gimajev - Radulov I., Persson, Radulov A. - Kvaša, Kozlov, Širokov (C) - Sprukts, Zubov, Žarkov - Davis, Kugryšev, Barbašev - Prochorkin.

Rozhodčí: Gusev, Odins - Raming, Misjur

Diváci: 10260