Jihlava – Ústí n/L 5:3 (kon.) | Benátky n/J – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | Most – Havlíčkův Brod 1:8 (kon.)
Hr. Králové – Třebíč 2:5 (kon.) | Kadaň – Olomouc 3:2 (kon.) | Šumperk – Písek 4:1 (kon.)
Litoměřice – Beroun 4:3 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
IHC Králové Písek
Středa 16.01.2013, 18:001. liga (ČR)

Máme za sebou tak další zápas, ve kterém rozhodl Šumperk až ve třetí třetině. Pro dnešek je to z tohoto zápasu vše. Loučím se s vámi. (20:16:42)

60:00

59:52
    Draci právě vstřelili branku!
    Tak to je neuvěřitelné rozloučení! DANIEL VRDLOVEC se trefuje do prázdné branky přes celé hřiště. Asistence: Daniel Vrdlovec

59:02
    Offside pro Písek.

58:56
    Boháčova rána od modré byla vyražena Tomášem Štůralou.

58:49
    Písek bez brankáře!

58:49
    Jindřich Setikovský si bere oddechový čas.

58:26
    Hulva vypálil tvrdě příklepem.

57:47
    Šumperk už odskakuje na dvě branky. Aleš Holík ukradl puk v útočném pásmu a zajel za branku, kde přihrál před branku. Tam stál DANIEL VRDLOVEC, který prostřelil Ondřeje Raszku. Domácí útočník se tak loučí se Šumperkem svoji poslední brankou. Asistence: Aleš Holík

57:36
    Z velkého úhlu to zkoušel Červenka, Raszka byl pozorný.

57:05
    Boháč se pokoušel dorážet kotouč, i když ho už měl pod lapačkou Štůrala. proto zakročil domácí obránce Jan Tesařík a jasně vyřešil tuto situaci.

56:17
    Heřman s Turkem teď nadělali domácícm hráčům velké potíže. Štůrala měl velké štěstí!

54:48
    Gewiese vyslal ránu už před modrou, i tak s tímhle měl Raszka velký problém.

53:59
    Novotný poslal puk na Finsterleho přiliš rychle - kotouč doplachtil až na další zakázané uvolnění.

53:12
    Zakázané uvolnění na straně Písku. Bude se vhazovat po Raszkově pravici.

53:04
    Brunec zastavil najíždějícího Vlčka do pásma.

52:11
    Písek potřebuje srovnat a na ledě to jde vidět. Hosté chtějí být za každou cenu před Štůralou.

51:25
    Hlinka anšel Vrdlovce na druhé, který vystřelil. Rána však byla tečována mimo.

50:07
    Kučera se z ničeho nic objevil před Štůralou a vystřelil! Domácí brankář na poslední chvíli vytáhl svůj pravý beton.

49:37
    Šumperk pokračuje v útočení.

48:37
    Šumperk hodně dlouho kombinoval za brankou. Až JAN TESAŘÍK z mezikruží vypálil do šibenice a poslal tak Draky do vedení. Asistence: Radim Matuš a Karel Plášek.

47:24
    Šperger byl zastaven Holíkem pří průniku do útoku.

46:12
    Hulva si ve středním pásmu krásně udělal jednoho protihráče a když byl v útočném pásmu, tak vystřelil. Rána opět skončila na vyrážečce Ondřeje Raszky.

45:14
    Matuš střílel před brankou, Raszka se zase ukázal. Hostující gólman má dnes určitě svůj den.

44:58
    Sedláček se chtěl prokličkovat před Štůralu, byl ale zastaven domácí obranou.

44:13
    Hulva se obtáčel kolem branky, ovšem před brankovištěm mu ujel kotouč, a tak nemohl zakončit.

43:39
    Matuš vystřelil od levého mantinelu, Raszka si ho jen tak lehce vzal lapačkou.

43:00
    Finsterle se snažil přehodit jednoho z hostujících, to se mu sice povedlo, ovšem puk doletěl až na icing.

42:27
    Holíkova rána od modré se otřela o betony hostujícího brankře.

42:18
    Hlinka rychle zajel do pásma a vystřelil, Raszka pro jistotu podržel.

42:05
    Písek střelou na Štůralu získává útočné pásmo.

41:31
    Tesařík potřeboval vystřídat, a tak jen tak vystřelil z dálky na Raszku. Hostující brankář byl rád, že tato poskakující střela neskončila za jeho zády.

40:58
    Vlček už puk nestihl, je z toho icing pro Písek.

40:29
    Hlinka ve středním pásmu nezpracoval přihrávku.

40:02
    První bully třetí třetiny vyhráli hosté.

40:01

Máme za sebou další třetinu. Ta už nějaké branky přinesla - celkem dvě. Nejprve se trefil domácí Plášek krásně pod břevno. O pár vteřin později však vyrovnal Sedláček. Šumperk si tak užil své vedení pouhých 12 vteřin. Rozhodne se tedy v další třetině, kterou vám přineseme asi za 15 minut.

40:00

39:45
    Vrdlovec s Matušem přitiskli kotouč u mantinelu, hra je přerušena.

39:08
    Písek získal útočné pásmo.

38:23
    Makovský nahrával na střed, kde si ale jeho pokus nikdo nevzal.

37:35
    Šumperk chce založit nějaký útok. To se teď nedaří. Písek dobře brání střední pásmo.

36:49
    Vrdlovec to zkusil od mantinelu tvrdou ránou, Raszka byl připraven.

36:13
    Hulva mohl jet sám, ale přihrál na Červenku, na kterého už to bylo ovšem moc. Domácí si sami zastavili tento nájezd.

35:43
    Ruprechtovu ránu od modré také vyrazil Štůrala, Písek pokračuje v útoku.

34:58
    Holíkova rána od modré byla tečována mimo branku.

34:11
    Hulva naservíroval puk na hokejku Sedlákovi, který o kousek minul hostující branku!

33:15
    Brunec - Matuš - Plášek tohle trio teď nadělalo Raszkovi velké potíže.

32:00
    Písek je pod tlakem, Šumperku se z pásma nechce.

30:55
    Další velká šance domácích! Meidl přihrál před bránku na Rufera, který z první vystřelil. Raszka jen tak na poslední chvíli zachránil betonem.

30:22
    Hosté na druhé straně vybojovali pásmo.

30:00
    Matuš našel volného Pláška na druhé! Jenže domácí útočník dostal přihrávku na paty. Chyběl kousek.

29:43
    Písek měl několik pokusů na útok, všechno to skončilo na modré čáře.

28:45
    Staněk jen tak lehce tečoval nahození od Novotného, Raszka měl štěstí.

28:10
    Písek je kompletní, Šumperk pokračuje v útoku.

27:50
    Sedlák už byl ve středním pásmu, rozhodčí to viděl ale domácí obránce ne.

27:13
    Sedlák měl mnoho času na střelu, nakonec ale trefil jen hůl jednoho z bránících hráčů.

26:19
    Tesařík tvrdě pálil od modré!

26:10
    Heřman při souboji trefil hokejkou Novotného. Je proto vyloučen na 2 minuty za vysokou hůl.

25:50
    Šumperk hraje v 5.

25:48
    Boháč s Kubešem dostali puk před Štůralu, domácí brankář včas vyrazil a kotouč chytil do lapačky.

25:06
    A další vyhození domácích.

24:38
    Písek se nemůže uchytit v pásmo domácích, Šumperk dobře brání a zachytává přihrávky.

23:50
    Vyloučen domácí Aleš Staněk na 2 minuty za hákování.

23:03
    Písek právě vstřelil branku!
    Ovšem hosté okamžitě odpovídají vyrovnávací brankou. Šperger našel volného PAVLA SEDLÁČKA, jenž tak vyrovnal. Asistence: Zdeněk Šperger

22:51
    Když ne v přesilovce, tak teď ano. Matušova přihrávka se dostala nadruhou před KARLA PLÁŠKA, který zasunul pod břevno. Asistence: Radim Matuš, Aleš Holík

22:19
    Hosté jsou již v plném počtu. Domácí měli nějaké šance, nedokázali je však využít.

21:44
    Až teď se Písek osvobodil od tlaku Šumperka.

21:12
    Šumperk dobře kombinuje v útoku, moc střel však na Raszku nemíří.

20:28
    Boháč vyhodil ze svého pásma.

20:19
    Vyloučen Lukáš Kužel na 2 minuty za hákování, Šumperk má hned v úvodu třetiny šanci.

20:02
    První bully druhé třetiny vyhráli hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50.

Máme za sebou třetinu, ve které jsme branku neviděli. Písek měl nějaké šance, stejně jako domácí. Můžeme tedy jen hádat, zda-li přijde nějaká branková nadílka v další dvacetiminutovce. Pro diváky by to bylo rozhodně dobře.

20:00

19:57
    Jeden z domácích forvardů ještě vyslal střelu na Raszku.

19:22
    Šumperk se ubránil menšímu náporu píseckých.

18:42
    Z ničeho nic se u Štůraly objevil Kučera. Domácí brankář dobře použil včas svoje betony.

18:22
    Proč to nezkusit i na druhé straně? Offside teď i pro domácí.

18:18
    Offside na straně hostů.

17:33
    Šumperk se pokouší dostat do pásma několika způsoby. za poslední minuty se to mockrát nepodařilo.

16:43
    Veselý chtěl tečovat ránu od Kubeše. To se povedlo, ale mimo branku.

16:21
    Kučera se pokoušel střílel z velkého úhlu, byl však tísněn jením z domácích.

15:22
    Novotný nahodil od modré, kotouč se zastavil až na betonech hostujícího brankáře.

15:01
    Staněk měl další šanci! Raszka ovšem zatím kazí všechny pokusy domácích.

14:35
    Další přerušení hry, další vyhozený kotouč mimo hrací pole.

14:16
    Kubeš projel až před Štůralu, ale jeho rána byla tečována do ochranné sítě.

14:09
    Písek zakládá útok až od své branky.

13:29
    Šperger vypálil na Štůralu z pravého kruhu. Domácí brankář přerušil hru.

13:07
    Pastro se opět při přihrávce nepodíval - další icing.

12:53
    Zakázané uvolnění na domácí straně.

12:44
    Tak je to Petr Gewiese, který dostal do spánku pukem. Odešel ale sám do kabin, tak doufejme, že to nebude nic vážného.

12:44
    Heřman vyslal dělovku z mezikruží a zasáhl jednoho z domácích hráčů. Uvidíme, o koho půjde.

12:20
    Útočné pásmo teď vyhráli hosté. Bude se vhazovat po pravici domácího brankáře.

11:28
    Finsterle dostal přihrávku do středu hřiště. Avšak dál už s ní nijak nenaložil.

10:25
    Střelu jednoho z píseckých hráčů vyrazil Štůrala do ochranné sítě.

09:55
    Brunec byl sám před Raszkou a vystřelil! Někteří fanoušci se už radovali, ovšem hostující brankář vychytal další pokus domácích.

09:25
    Draci jsou v plném počtu.

09:16
    Domácí na druhé straně dokonce útočí. Holík vyslal dělovku na Raszku.

08:31
    Ferebauer se tlačil přes Sedláka na Štůralu, nakonec z toho nic nebylo.

07:54
    Písku se nedaří zůstat v pásmu, Šumperk všechno úspěšně vyhazuje.

07:27
    Červenka pro jistotu vyhodil.

07:25
    Šanci budou mít i hosté. Vyloučen Tomáš Brunec na 2 minuty za podražení.

07:06
    Sedlák vypálil tvrdě od modré, Šumperk tak získal pásmo. Hraje se 5 na 5.

06:35
    Hosté opět vyhazují, domácím se zatím tahle přesilovka nedaří.

06:01
    Holík netradičně střílel z úhlu, hostující brankář vyrazil i tento pokus.

05:11
    Písek ihned vyhazuje ze svého pásma.

05:06
    Vyloučen Dominik Boháč na 2 minuty za hákování.

04:55
    Ferebauer nebezpečně střílel na Štůralu.

04:10
    Pastor zkoušel střílet od modré, Raszka jeho ránu viděl a vyrazil.

04:04
    Hra se moc nepřerušuje. Až nyní, kdy Šumperk vybojoval pásmo.

03:42
    Hlinka nezpracoval přihrávku před brankou, chyběl kousek!

02:51
    Meidl se snažil tečovat puk před Raszkou.

01:46
    Písek teď Šumperk nepouští k puku. Domácí se zatím zvládají bránit.

01:18
    Vlček se nečekaně dostal před Štůralu, domácí brankář si s tímto skákavým pokusem poradil.

00:28
    Vrdlovec přihrával do středu, kde stál Staněk. Ten však puk nezpracoval.

00:02
    První bully zápasu vyhráli hosté.

00:01

Pro domácí to bude určitě zajíamvé utkání. Daniel Vrdlovec se dnes totiž naposledy ukáže v dresu domácích Draků. Své další působení našel ve Slavii Praha.

Salith Šumperk: Štůrala (Vajner) - Holík, Novotný - Gewiese, Tesařík - Pastor, Sedlák - Bail - Hlinka, Staněk, Vrdlovec - Finsterle, Matuš, Plášek - Brunec, Hulva, Červenka - Rufer, Skoumal, Meidl

IHC Písek: Raszka (Kafka) - Boháč, Kužel - Kříž, Petráček - Veselý, Dvořák - Ruprecht, Makovský - Kubeš, Šperger, Vaniš - Ferebauer, Vlček, Heřman - Volf, Kučera, Homolka - Sedláček, Novák, Turek

Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba.

Zdravím vás u dalšího on-line přenosu! Šumperk dnes čeká na svém ledě tým z předposlední příčky tabulky - IHC Písek. Zápas nebude vůbec jednoduchý. Uvidíme, jestli domácí dokážou navázat na úspěšnou jízdu z předchozích kol.

Draci v pondělí zajížděli na led nepříjemné Mladé Boleslavi. Asi málokdo čekal, že si svěřenci Zdeňka Motáka odvezou nějaké body. Nakonec Šumperk vyhrál 3:4 po nájezdech, přitom modro-žlutí už vedli 3:1! Přesto dva body jsou veliký úspěch. Za Salith se trefili Matuš, Červenka, Tesařík a v rozhodujícím nájezdu uspěl Hulva.

Písek získla v minulém kolem jeden bod. Na svém ledě nestačil v prodloužení na Litoměřice. Za domácí se trefil Sedláček a Růžička. Písek nutně potřebuje body, stejně jako Šumperk. Dnešní zápas bude určitě zajímavý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Luboš Heider

Branky a nahrávky: 23. Plášek (Matuš, Holík), 49. Tesařík (Matuš, Plášek), 58. Vrdlovec (Holík), 60. Vrdlovec (Staněk) - 24. Sedláček (Šperger)

DRACI PARS ŠUMPERK: Štůrala (Vajner) - Holík, Novotný - Gewiese, Tesařík - Pastor, Sedlák - Bail - Hlinka, Staněk, Vrdlovec - Finsterle, Matuš, Plášek - Brunec, Hulva, Červenka - Rufer, Skoumal, Meidl
    IHC Králové Písek: Raszka (Kafka) - Boháč, Kužel - Kříž, Petráček - Veselý, Dvořák - Ruprecht, Makovský - Kubeš, Šperger, Vaniš - Ferebauer, Vlček, Heřman - Volf, Kučera, Homolka - Sedláček, Novák, Turek

Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba