Omsk – CSKA Moskva 4:3 (kon.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | Doněck – N.Novgorod 2:3 (po s.n.)
Riga – Petrohrad 1:2 (kon.)
Spartak Moskva
1:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Dynamo Moskva
Středa 16.01.2013, 16:30 • Sokolniki • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Češi na ledě
    V dresu Dynama Moskva by se v dnešním utkání mohl představit sedmadvacetiletý útočník Marek KVAPIL, společně s dalším sedmadvacetiletým kolegou v útoku, Jakubem PETRUŽÁLKEM.
    Za Spartak nenastupuje žádný český hráč.

Hosté vstupují do dnešního utkání z pozice čtvrtého nejlepšího týmu celé KHL a druhého nejlepšího týmu Západní konference, když v dosud odehraných dvaačtyřiceti zápasech třicetkrát vyhráli, dvanáctkrát prohráli a nasbírali zatím pětaosmdesát bodů. I Dynamo však musí čelit nepříjemné sérii z posledních utkání, když z pěti utkání čtyřikrát prohráli, přičemž nezískali ani bod!

Domácí tým je po jedenačtyřiceti odehraných zápasech s osmatřiceti body na posledním, tedy čtrnáctém místě v Západní konferenci. V zatím odehraných utkáních pouze dvanáctkrát vyhrál! V devětadvaceti zápasech odešli "Spartakovci" z ledu poraženi. V posledních třinácti utkáních pouze dvakrát vyhráli za tři body a jednou za dva. Zbytek zápasů prohráli!

Spartak Moskva: Lašák (Jachin) - Šefer, Bodrov, Růžička, Bušujev, Petrov - Ščitov, Obšut, Kozlov, Radivojevič, Junkov - Vasiljev, Morrisonn, Voronin, Ankudinov, Nikoncev - Mamkin, Želdakov, Gubin, Romanovskij, Suglobov

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Šarjčenkov) - Višněvskij, Graňák, Babenko, Sojn, Kasjančuk - Jalasvaara, Solovjov, Kokarev, Cvetkov, Petružálek - Derljuk, Mironov, Kvapil, Mosaljov, Gorovikov - Lukin, Kňjazev, Tolpenko, Šafigulin

Rozhodčí: Gofman, Ronn - Sivov, Šeljanin .

Vítejte u on-line přenosu utkání KHL, v němž Spartak Moskva přivítá na svém ledě v moskevské derby Dynamo Moskva.

Oba týmy právě nastupují na led, očekávané moskevské derby za pár minut začne!

Jak patrno z úvodních sestav, na ledě nebudou chybět oba Češi - Jakub Petružálek, který nastoupí ve druhé útočné formaci a Marek Kvapil, který nastoupí ve třetím útoku.

00:01

00:15
    Úvodní buly vyhrávají domácí.

00:40
    Hosté poprvé před Lašákem, ale Sojn se ke střele nedostal.

01:00
    Útočná kombinace hostů končí ve středním pásmu.

01:19
    Zakázané uvolnění hostů.

01:40
    Hosté nahazují puk do útočné třetiny, domácí získávají puk.

02:11
    Jakub Petruřálek střílí z pravé strany, Lašák chytá.

02:50
    Znovu se hosté tlačí do zakončení, ale obrana domácích je nepouští ke střele.

03:15
    Posunutá branka za Lašákem, rozhodčí přerušuje hru.

03:40
    Hosté pomalu přebírají tempo utkání, Lašák čelí ošmetným situacím zatím v klidu.

03:57
    Prvním vyloučeným hráčem je hostující Andrej Mironov, domácí si zahrají přesilovou hru.

04:27
    Spartak od úvodních vteřin před Jerjomenkem, na vyloženou šanci si ale domácí musí ještě počkat.

04:54
    Ščitov pálí od modré, ale puk je tečován a končí v ochranné síti.

05:20
    Dynamo se po celou dobu oslabení urputně brání!

05:57
    Hosté v plném počtu, domácí si sice vytvořili tlak, ale bez zakončení.

06:35
    Opět jsou to hosté, kdo drží častěji puk na svých hokejkách.

07:23
    Dynamo si zatím nedokázalo vytvořit gólovou šanci.

07:32
    Šafigulin podráží Lašáka v jeho brankovišti, sudí vykazují hru do středního pásma.

08:30
    Lašák přikrývá puk před dotírajícími Kasjančukem a Mosaljovem.

08:53
    A další zákrok domácího gólmana, znovu to byl Mosaljov, který vybruslil zpoza brány a pokoušel se překvapit Jána Lašáka. Ten chytá.

09:32
    Kokarev pronikal za obranu domácích, Romanovskij ho zastavuje jen za cenu nedovoleného zákroku a odchází na trestnou lavici.

10:05
    Nyní se Dynamo usazuje v útočné třetině.

10:40
    Petružálek ještě udržel puk ve třetině, ale hosté si zatím neví rady s nabídnutou přesilovou hrou.

11:32

11:50
    Zatím minimum šancí na obou stranách, útočná kvalita obou mužstev zatím neoslňuje přihlížející.

12:23
    Hodně střel z velké dálky, které nečiní gólmanům problémy.

12:54
    Morrisonn čeká za Lašákem, až dostřídají spoluhráči.

13:35
    Nezáživná pasáž hry, puk létá z jedné strany na druhou, bez jakékoliv kombinace.

13:57
    Za brankou domácích faulován Ján Lašák, provinil se Tolpenko, který půjde na dvě minuty na trestnou lavici.

14:10
    Hosté vyhazují puk ven ze třetiny.

14:47
    Až nyní se domácí usazují před Jerjomenkem, ale opět se jedná pouze o střelu z dálky, která neohrozila gólmana Dynama.

15:50
    Dynamo se brání zatím výborně, přesilovka domácích je doslova "jalová".

15:57

16:37
    O špatné útočné hře obou mužstev svědčí počet střel do této doby - 4:6 z pohledu Spartaku.

17:32
    Hosté se musí naučit hrát bez Ovečkina, který táhl většinu útočných akcí.

18:10
    Ščitov spíše nahazuje, než střílí na Lašáka.

18:36
    Sledujeme hodně osobních soubojů, což je ale na škodu kvalitě hry.

18:54
    Zakázané uvolnění Dynama, hra se stěhuje před Jerjomenka.

19:13
    Probíhá poslední minuta první třetiny, v útoku domácí tým.

19:41
    A ještě vyloučení, na trestnou lavici putuje domácí Růžička.

19:51
    Jakub Petružálek se ocitá v dobré střelecké pozici na levé straně, ale puk nedokázal zvednout a ten končí na připraveném betonu Lašáka.

20:00

Skončila první, bezbranková, třetina, která byla chudá nejen na branky, ale i na gólové příležitosti. Obě mužstva si nedokázali vypracovat větší tlak a z toho pramenící šance. Domácí vystřelili na Jerjomenka pětkrát, hosté na Lašáka jedenáctkrát.

Sledujte i dál náš on-line přenos, druhá třetina začne přibližně v 17:18 hodin.

20:01

20:14
    Připomínám, že hosté vstupují do druhé třetiny v početní převaze, na trestné lavici si odpykává trest domácí Růžička.

20:52
    Až nyní se hosté usazují před Lašákem.

21:07
    Lašák kryje dorážku Babenka, slušný závar před domácím gólmanem.

21:41

22:09
    Marek Kvapil výborně střílí z mezikruší, Lašák jako vždy, výtečný.

22:59
    Denis Bodrov se chystal překvapit Jerjomenka zpoza brány, ale v poslední chvíli mi sjel puk z hole.

23:31
    Suglobov je dalším hráčem Spartaku, který je vyloučen. Dynamo má k dispozici další přesilovou hru.

24:16
    Dynamo v přesilovkovém rozestavení, ale Kasjančukova střela od modré končí na ochranné síti.

24:57
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Zásluhou českého legionáře MARKA KVAPILA, který si počkal u levé tyče Lašákovi branky na přihrávku od Mosaljova a zavěsil do odkryté části branky, využívají hosté přesilovou hru. Asistence: Dominik Graňák, Denis Mosaljov.

25:52
    Uvidíme, jak se obdržený gól podepíše na herním nasazení domácích.

26:20
    Gubin nedokázal proměnit trestný nájezd! Spartak promarnil dobrou příležitost na srovnání skóre.

26:52
    Jsou to ale hráči Dynama, kteří drží puk častěji na svých hokejkách. Zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Jerjomenka.

27:41
    Jalasvaara seká Růžičku, který se tlačí do zakončení, ale píšťalka sudích zůstává němá.

28:16
    Špatný odraz puku od zadního mantinelu nyní rozhodil Lašáka, ale ten nakonec dokázal situaci vyřešit a rozehrát.

28:49
    Dělovka Lukina z levé strany, ale Lašák vyráží svými betony!

29:26
    Spartak si také vypracovává střelu od modré, ale Jerjomenko v pohodě vyráží.

30:15
    Je za námi první polovina utkání, Spartak se v posledních vteřinách tlačí před Jerjomenka.

30:49
    Bušujev odjíždí na lavičku a kroutí hlavou, obrana Dynama je neprostupná.

31:17
    Hráči Dynama pouze vyhazují puk ze své třetiny.

31:53
    Po delší době sledujeme závar i před Lašákem.

32:21
    Ale domácí jdou do rychlého brejku, Obšut pálí z mezikruží, Jerjomenko vytěsňuje vyrážečkou puk nad branku!

33:05
    Daší střela některého z hráčů Spartaku, ale Jerjomenko zatím bezchybný.

33:56
    Další vyhozený puk ven ze třetiny v podání hokejistů Dynama.

34:28
    Suglobov sprintuje za pukem, ale již se dostal mimo střeleckou pozici.

35:01
    Posunutá branka za zády Lašáka, Babenko byl natlačen na levou tyčku. Vhazování po pravici Lašáka.

35:38
    Junkov se těžce zvedá z ledu po zákroku soupeře v levém rohu útočné třetiny Spartaku, ale rozhodčí nikoho nevylučují.

36:22
    Další červená "vlna" se valí na Jerjomenka.

37:34
    Po delší době se i hosté dostávají před Lašáka, ale není z toho žádná střela.

37:42
    Ankudinov je vyloučen, hosté ale hrají také ve čtyřech, na trestnou lavici odchází ještě hostující Jalasvaara.

38:38
    Dalším vyloučeným hráčem je domácí Mamkin, hosté hrají přesilovou hru čtyři na tři.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:26
    Hosté si ale nevědí rady s výhodnou přesilovou hrou, domácí se v pohodě brání.

40:00

I druhá třetina je u konce, po této dvacetiminutovce se z jednobrankového vedení radují hosté.

Doposud jedinou branku vstřelil ve 25. minutě Čech Marek Kvapil a bohužel, to byla jediná branka za čtyřicet odehraných minut.

Sledujte i dál náš on-line přenos, třetí třetina začne přibližně v 18:08 hodin.

40:01

40:13
    Na začátku třetí třetiny se ještě dohrává přesilová hra Dynama.

40:38

40:54
    Důraz na brankovišti se nyní hostům vyplácí. MAXIM SOLOVJOV se zjevil u pravé tyčky Lašákovi brány, který vyráží puk přímo na hůl Solovjova a ten přesnou trefou překonává slovenského gólmana v brance Spartaku. Asistence: Marek Kvapil.

42:09
    Domácí to budou mít v následujících mintách hodně složité, hosté se dostali druhou brankou do pohody.

43:36
    Hosté mají na ledě svůj elitní lajnu.

43:56
    Spartak se osvobozuje.

45:11
    Dynamo přestává útočit, ke slovu se dostávají i domácí.

45:34
    Čtvrtá formace Dynama si tlak vytvořit dokázala, ale domácí zvyšují obrátky!

46:46
    Střela Šefera od modré šáry z pravé strany, Jerjomenko vyráží do rohu.

47:18
    Zpětná přihrávka při přechodu modré čáry již byla do ofsajdu, domácí přicházín o útočné pásmo.

48:17
    Spartak nemá problémy ani s rozehrávkou, hosté se stahují do své třetiny!

48:49
    Závar před Jerjomenkem, puk však není v síti.

49:04
    Ankudinov jde na trestnou lavici, domácí budou muset zatím zapomenout na útočné choutky, musí se bránit v oslabení.

49:48
    Domácí vyhazují puk ven ze třetiny.

50:06
    Ale na ledě opět nebezpečný Kvapil, který se podepsal pod oba góly hostů - první branku dal, na druhou přihrál.

50:32
    Přesilová hra pomalu končí, Spartak se zřejmě ubrání.

51:04

52:16
    Zakázané uvolnění Spartaku, hra se stěhuje před Lašáka.

52:45
    Spartak v útočné třetině.

52:59
    Ale obrana Dynama pracuje výborně.

53:02
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází hostující Kasjančuk za podražení, výborná příležitost pro domácí tým.

54:06
    Domácím se ale příliš při přesilové hře nedaří.

54:19
    Spartak právě vstřelil branku!
    Sotva jsem to "dořekl", prosazuje se JAROSLAV OBŠUT, který prostřeluje Jerjomenka od modré! Asistence: Štefan Růžička.

54:54
    V závěrečné pětiminutovce se dá očekávat tlak Spartaku, dočkáme se vyrovnání?

55:29
    Spartak nahozuje puk před Jerjomenka, ale hosté vyváží ven ze třetiny.

56:42
    Další střela domácích z levé strany, ale Jerjomenko vyráží.

57:38
    Obrana Dynama pod tlakem!

58:22
    Další tlak domácích.

59:16
    Ale domácí se nedostávají zatím k odvolání Lašáka.

59:45
    A když se již k tomu dostali, dostávají vzápětí DENIS KOKAREV dává do prázdné branky třetí branku Dynama a o vítězi utkání je jasno. Asistence: Dominik Graňák.

60:00

Dnešní utkání je u konce, nakonec se ze tří bodů radují hosté, naopak, pro domácí tým je to další nepříjemná porážka.

Spartak Moskva dnes téměř po celý zápas tahal za kratší konec, Dynano hrálo výborně takticky a po celou dobu utkání si hlídalo své těsné vedení, které ve třetí třetiny dokázalo navýšit a stanovit konečnou podobu skóre.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším nashledanou. (18:48:06)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 55. Obšut (Růžička) - 25. Kvapil (Graňák, Mosaljov), 41. Solovjov (Kvapil), 60. Kokarev (Graňák)

Rozhodčí: Gofman, Ronn - Sivov, Šeljanin