Mladá Boleslav – Letňany 3:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:10 (kon.) | Havlíčkův Brod – HC Litvínov 0:5 (kon.)
Třinec – Jihlava 5:2 (kon.) | Přerov – Slavia 0:4 (kon.) | Zlín – Hr. Králové 5:6 (po s.n.)
Kometa Brno – K. Vary 3:2 (po s.n.) | Motor ČB – HC Kladno 2:4 (kon.) | Písek – Chomutov 3:4 (po pr.)
Vítkovice – Liberec 5:0 (kon.) | Havířov – HC Plzeň 3:4 (kon.)
IHC Králové Písek
3:4 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:1)
Piráti Chomutov
Sobota 19.01.2013, 13:00 • ZS Písek • Extraliga staršího dorostu

Z píseckého zimního stadionu přeji příjemný zbytek soboty a celého víkendu. Na shledanou u dalšího on-line přenosu. (15:14:04)

Zajímavé utkání je za námi. Písečtí byli bezmála dvě třetiny lepším týmem, ale nakonec si z tohoto duelu odnášejí jen jeden bod. Po vítězném gólu hostů mohou Jihočeši cítit oprávněou hořkost nad porážkou.

62:51
    Piráti právě vstřelili branku!
    A je rozhodnuto! ALEŠ MACHÁČEK se rozjel kolem levého mantinelu a k neštěstí domácích mu s odstraněním obránce pomohl čárový rozhodčí, který stál v cestě píseckému bekovi. Útočník Chomutova pak nikým nerušen zavěsil nad Pechkovo rameno. Bez asistence.

61:30
    Wágner trefil tyč!

60:10
    Pechek si připsje první zákrok v prodloužení.

60:01

Základní hrací doba vítěze nepřinesla. V Písku uvidíme prodoužení, které začne za pár minut.

60:00

58:40
    Macháček nebezpečně střílel, Pechek zasáhl svými chrániči.

58:30
    Probíhá tuhý boj o střední pásmo.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38

56:58
    Písek je zastaven v útočném snažení. Je pískán ofsajd.

56:01
    Hanus trefi od modr tyč! Halou to jen zašumělo!

55:38
    Cestr (CHM) - 2 minuty za nedovolenné bránění.

55:00
    Pechkovu pozornost testoval hostující Macháček. Domácí gólman byl připraven.

54:21
    K vidění je velmi nervózní část utkání. Ani jedno z mužstev nechce udělat rozhodující chybu.

52:40

52:00
    Dudák dokázal vyvést puk a vyhodil jej přes všechny čáry.

50:58
    Pechek teď lapil dvě slibné šance Pirátů. Nejprve zblízka pálil Vlastník a po něm od modré střílel Cestr.

50:40
    Z trestnými minutami se nám tu roztrhl pytel. Holub (PIS) - 2 minuty za podražení.

49:26
    Desetiminutový osobní trest vyfasoval Veselý (CHM).

49:26
    Zakázané uvolnění na straně Chomutova.

49:23

48:13
    Písečtí se v oslabení dobře brání. Piráti nemohou založit žádnou nebezpečnou akci.

47:55

47:47
    Po Dudákově akci končí puk v lapačce Lukeše.

45:55
    Lidák (CHM) - 2 min. za nedovolenné bránění.

44:29
    Za vzájemné osekávání vyloučeni Hřebíček (PIS) a Toman (CHM).

43:27
    MARTIN STRUNZ vypálil hned po vhazování a vyrovnává na 3:3. Bez asistence.

43:09
    Chomutov snižuje na rozdíl jedné branky a využívá přesilovku. RADEK VESELÝ se nejlépe zorientoval na brankovišti a trefuje horní polovinu branky. Asistence: Patrik Šmíd.

42:50
    A přesilovku si zahrají také hosté. Suchan (PIS) - 2 minuty za hákování.

42:28

42:00
    Písečtí sice kombinují, ale netlačí se do střeleckých příležitostí. Piráti tak mají usnadněnou situaci.

40:38
    Jakub Suchan byl ve slibné příležitosti. Jeho střela mířila jen do betonu Lukeše.

40:28
    Vlastník (CHM) - 2 minuty za podražení.

40:01

Třetí tetina začne přivližně ve 14:30.

V prostředním dějství byl k vidění svižný a vyrovnaný hokej. Prosadit se však dokázali jen domácí, kteří tak vedou už o dvě branky.

40:00

39:59
    Puk se teď nebezpečně odrážel od bruslí před brankou Chomutova. Kus černé gumy projel jen těsně vedle levé tyče Lukešovy branky.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:40
    Piráti teď přitlačili. Macháček střílel zblízka.

38:25
    Meliško střílel od modré čáry, ale s jeho jedovatým pokusem si Pechek poradil.

37:38

36:10
    Závar před píseckou brankou Písku řeší domácí obrana včasným odpálením puku.

36:32
    Písek se aktivně brání a Chomutovští se dlouho nemohli dostat do tlaku.

35:38
    Koutenský (PIS) - 2 minuty za nedovolenné bránění.

35:30
    Vlk se tlačil do šance. Obrana hostů však byla proti.

34:53

34:40
    Piráti opět vyhazují.

33:53
    Písku se opět v početní výhodě nedaří. Vázne přesná kombinace a střelba.

33:05
    Piráti ve čtyřech.

32:53
    Písek bude mít krátkou dvojnásobnou početní výhodu. Šmíd (CHM) - 2 minuty za vysokou hůl

31:05
    Wágner (CHM) - 2 minuty za sekání.

30:36
    Písek právě vstřelil branku!
    A domácí vedou už o dvě branky! Patrik Březina našel mezi kruhy zcela volného PETRA DUDÁKA, který přesnou střelou trefuje přesně nad lapačku Lukeše . 3:1. Asistence: Patrik Březina.

30:17
    Ve hře obou týmů je teď hodně nepřesností.

29:31

28:20
    Schwamberger pálil ze slibné pozice z levého kruhu. Puk jen těsně minu tyč branky hostů.

28:08
    Piráti vyhazují přes celé hřiště.

27:31
    Toman (CHM) - 2 min. za nedovolené bránění.

26:55
    Lukáš Volf schoval svou střelu za obránce. Góman Lukeš však svůj tým podržel jistým zákrokem.

26:22

25:05
    Ani přesilovky Pirátů dnes nejsou bůhvíjaké. V oslabení se ke střele dostal písecký Suchan.

24:22
    Jakub Volf (PIS) - 2 min. za držení.

23:49
    Pechek drží kotouč před dotírajícím soupeřem.

22:02
    Lukáš Volf dorážel z hrany brankoviště, ale puk za záda Lukeše neprotlačil.

21:45
    Icing hostů.

21:42

21:24
    Domácí se znovu osvobozují.

20:29
    Hosté sice kombinovali v blízkosti branky Písku, ale nic ze svého tlaku nevytěžili.

20:01

Druhá třetina začne přibližně ve 13:46.

Domácí zaslouženě vedou 2:1. Piráti šli sice se štěstím do vedení, ale po celých dvacet minut měli navrch Písečtí, kteří dvěma góly dokázali stav otočit.

20:00

19:42
    Lukáš Volf (PIS) - 2 min. za krosček.

19:28
    Vlastník dotíral na puk u písecké branky. Pechek raději drží kotouč.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:20
    Meliško nahazoval od modré a před Pechem tečoval puk Bednář. Skóre však nemění.

17:45
    Další icing Chomutova.

17:29
    Chvíli se o puk bojovalo v rohu obranného pásma hostů. Piráti pak chtěli založit útočnou akci, ale jejich snaha končí zakázaným uvoněním.

16:22
    Vlk zkoušel prudké nahození z vekého úhlu. Lukeš pozorný.

15:47

15:24

15:14
    Lukeš raději drží nahozní písecké obrany, vhazuje se po jeho levici.

14:30
    Lidák v přesilovce dvakrát tvrdě stílel od modré. Ani jeden z jeho pokusů však k Pechkovi nedolétl.

13:47
    Hanus (PIS) - 2 minuty za podražení.

13:36

13:10
    Dělovka L. Volfa nemohla Lukešovi nadělat žádné potíže.

12:20
    Domácím se přesilovka vůbec nedaří. Chomutovští hokejisté se v pohodě brání.

11:36
    Vlastník (CHM) - 2 minuty za krosček.

11:17
    Jakub Suchan stanul tváří v tvář Lukešovi. Gólman Pirátů situaci ustál.

09:48
    Chomutov se při svém útočném snažení daleko nedostal. Zastavil ho hvizd rozhodčího, který signalizuje ofsajd.

08:48
    A rázem je to 2:1 pro Jihočechy! DANIEL SCHWAMBERGER se prosazuje po krásné individuální akci, když gólmana Lukeše překonal střelou zblízka nad beton. Asistence: Vadimír Hanus.

08:37

08:20
    Se střelou Veselého neměl Pechek žádné potíže.

08:10

07:30
    Při hře 4/4 se ke střele dostal písecký útočník Dudák.

06:37
    Dimitrov (CHM) - 2 min. za podražení.

06:10
    Točík (PIS) - 2 min. - vražení na hrazení.

04:58
    Tak domácí se přece jenom dočkali! Z vekého tlaku dokázali vytěžit vyrovnávací gól. LUKÁŠ VOLF zužitkoval přihrávku zpoza branky a vyrovnává na 1:1. Asistence: Daniel Schwamberger.

04:32
    A domácí opět v tlaku. Svými pokusy neuspěli Lukáš Volf, Šuhaj a Schwamberger.

02:45
    Nečekaný úder hostů! Piráti takřka z ničeho vstřelili branku. RADEK VESELÝ nenápadnou střeou po ledě překonává Pechka . Asistence: Jiří Vlastník, Miroslav Bendář.

02:00
    Piráti jsou zjevně zaskočeni aktivitou domácích. Další střelecký pokus zaznamenal Jakub Volf.

01:00
    Další tutovka Písku! Koutenský zblízka Lukeše neprostřelil.

00:45
    V prvních sekundách aktivnější Písek. Lukáš Volf střílel nebezpečně z mezikruží.

00:01

IHC Písek: Pechek (Petřík) - Schwamberger, Suchan, Dudák, Volf J., Hájek, Rod, Březina, Hřebíček (C), Červinský, Duchoň, Vlk, Sýbek, Šuhaj, Volf L., Holub, Koutenský, Marcilis, Točík, Hanus

Piráti Chomutov: Lukeš (Staněk) - Meliško, Lidák, Macháček, Bednář (C), Pastyřík, Kašpar, Pokorný, Šmíd, Dimitrov, Rindoš, Cestr, Vlastník, Veselý, Toman, Wágner, Strunz

Přeji příjemný sobotní den ze zasněženého Písku. Dnes je na programu 4. kolo nadstavbové skupiny "A", ve kterém svedou na píseckém zimním stadionu souboj týmy Písku a Chomutova. Čeká nás bitva sousedů v tabulce, ve které se můžeme těšit na zápolení o důležité body, jelikož souboj v polovině tabulky sk. A je velmi zajímavý. Týmy od pátého do devátého místa jsou vměstnány do pěti bodů. Podrobnosti z tohoto zápasu mezi osmým Pískem a sedmými Piráty můžete sledovat prostřednictvím našeho on-line přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Petr Eliáš

Branky a nahrávky: 5. Volf L. (Schwamberger), 9. Schwamberger (Hanus), 31. Dudák (Březina) - 3. Veselý (Vlastník, Bednář), 44. Veselý (Šmíd), 44. Strunz, 63. Macháček

IHC Králové Písek: Pechek (Petřík) - Schwamberger, Suchan, Dudák, Volf J., Hájek, Rod, Březina, Hřebíček (C), Červinský, Duchoň, Vlk, Sýbek, Šuhaj, Volf L., Holub, Koutenský, Marcilis, Točík, Hanus