Chabarovsk – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Riga 3:1 (kon.) | Novosibirsk – Doněck 2:5 (kon.)
Ufa – Chanty-Mansijsk 5:4 (kon.) | Nižněkamsk – Omsk 1:4 (kon.) | Kazaň – Barys 2:4 (kon.)
Jaroslavl – N.Novgorod 2:1 (kon.) | Viťaz – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 5:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Magnitogorsk 2:1 (po s.n.) | HC Slovan – Minsk 1:2 (kon.) | Lev – Čerepovec 5:4 (kon.)
Neftěchimik Nižněkamsk
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
Avangard Omsk
Pondělí 28.01.2013, 16:00KHL

59:07
    Jak Chochrjakov (NIZ), tak i Salmela (OMS) jsou potrestáni pětiminutovým vyloučením.

59:07
    Chvíli po buly se do sebe pustili Chochrjakov a Salmela ve férové bitce. Vypadalo to, že finský bek má v pěstním souboji navrch a svého soka dokonce položil na led, nyní ale sám míří do kabin s krvavým šrámem na obličeji.

58:34
    Avangard právě vstřelil branku!

Koukal byl nejprve vykázán z buly a jeho následovník Pestuško ho nedokázal vyhrát. Puku se pak zmocnil SERGEJ KALININ a od červené čáry zamířil přesně do opuštěné klece! Bez asistence.

58:12
    Sokolov zůstal na střídačce, domácí to zkusí v šesti.

53:36
    Kurjanov (OMS) zahákoval pronikajícího Ziazova a nabídl domácím další přesilovku.

50:34
    Ovšem chvíli na to je vyloučen hostující Pujac (OMS) za podražení. Nižněkamsk bude mít k dispozici přesilovku 4 na 3.

50:19
    Pervušinův nájezd na Cibáka však rozhodčí netrestali, naopak mstitele Oskara Osalu (NIZ) poslali na dvě minuty za hrubost na trestnou lavici.

50:19
    Po tvrdém ataku Pervušina na Cibáka se strhla bitka ve středu pole.

49:02
    První vyloučení ve třetí třetině má na svědomí Anton Bělov (OMS), který dostává menší trest za vystřelení kotouče mimo hřiště.

41:44
    Následně tvrdě vypálil opět Cibák, hostující gólman puk zastavil efektním semaforem.

38:56
    Stanislav Alševskij se rozjel s velkou rychlostí, pokusil se udělat kličku na bekhend do pravé strany, Karri Rämö ale jeho úmysl přečetl.

38:56
    Karri Rämö se rozplácl na brankovišti, nechal svou hůl nastavenou a fauloval S. Alševského. Následuje trestné střílení.

38:12
    To je hrubá chyba Nižněkamsku v samém závěru druhé třetiny. Neftěchimik ztratil puk ve středním pásmu, vzadu nebyl zajištěn a Pěrežogin tak lehce vysunul dopředu IGORA VOLKOVA, jenž mezi betony a lapačkou prostřelil Daltona. Asistence: Alexandr Pěrežogin, Nikita Pivcakin.

35:44
    Teď již navíc domácí brankář ležel, Kalinin ale nedokázal zvednout puk a trefil jen jeho levý beton!

34:41
    Nižněkamsk v posledních minutách dokázal pouze držet puk ve středním pásmu a bude to ještě horší, protože za hru vysokou holí je vyloučen Maxim Berezin.

31:45
    Závar před Rämöho brankou skončil k překvapení všech vyhozením puku z obranného pásma Omsku. Nejblíže gólu se svou dorážkou byl Cibák, trefil ale jen místa, kam se Rämö zrovna přesunoval!

29:04
    Za podražení je na dvě minuty vyloučen Sergej Kalinin.

28:41
    To je velké neštěstí pro domácí. Dosud jistý Matt Dalton totiž propustil od mantinelu střelu DMITRIJE SEMINA. Asistence: Alexandr Popov, Alexandr Pěrežogin.

24:10
    Teď jsou ale domácí tváře plné zklamání. Salmela dopředu vysunul ALEXANDRA POPOVA, jenž ujel domácí obraně a mezi betony překonal Daltona. Asistence: Anssi Salmela, Karri Rämö.

21:15
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Hosté zaváhali před domácí brankou a draze za to zaplatili. Z následného protiútoku si puk na bekhend přehodil RENAT MAMAŠEV a prokázal, proč je jedním ze nejproduktivnějších beků soutěže. Asistence: Maxim Pestuško.

10:30
    Následně to zkusila čtvrtá formace a Chochrjakov nebyl daleko od toho, aby zasunul puk za vyjetého Rämöho. Vše končí dalším vyloučením Anssiho Salmely za hrubost.

07:18
    Za zcela jasné podražení je vyloučen Jaroslav Alševskij. Hru v přesilovce si vyzkouší také Omsk.

04:58
    Rämö nadále drží Omsk ve hře! Teď se na něj natlačili Koukal s Netíkem, ani jeden z nich ale ležícího finského brankáře nepřehodil. Horké chvilky pro Omsk.

03:22
    Domácí teď chvíli drželi Omsk v šachu a nakonec si zahrají přesilovou hru. Na dvě minuty za podražení je vyloučen Anssi Salmela.

Václav Baumann

Daniel Polách

Branky a nahrávky: 22. Mamašev (Pestuško) - 25. Popov (Salmela, Rämö), 29. Semin (Popov, Pěrežogin), 39. Volkov (Pěrežogin, Pivcakin), 59. Kalinin

Neftěchimik Nižněkamsk: Dalton (41. Sokolov) - Šulakov, Mamašev, Berezin, Rozin, Bělov, Lukjančikov, Blochin - Netík, Koukal, Pestuško - Osala, Cibák, Milovzorov - Nurtdinov, Ziazov, Lewandowski - J. Alševskij, Chochrjakov, S. Alševskij
    Avangard Omsk: Rämö (Rejzvich) - Valentěnko, Bělov, Salmela, Pujac, Piganovič, Pivcakin, Kuparinen, Kalašnikov - Pěrežogin, Popov, Volkov - Kalinin, Semin, Frolov - Záborský, Kurjanov, Ivanov - Nestěrov, Taratuchin, Pervušin

Rozhodčí: Olenin, Beljajev - Zacharenkov, Lazarev