Zlín – Chomutov 2:3 (kon.) | Olomouc – Vítkovice 1:4 (kon.) | HC Litvínov – Liberec 4:5 (kon.)
Třinec – Pardubice 5:2 (kon.) | Jihlava – HC Plzeň 3:0 (kon.) | Kometa Brno – Sparta 1:7 (kon.)
HC Oceláři Třinec
5:2 (2:1, 1:1, 2:0)
HC Dynamo Pardubice
Čtvrtek 14.02.2013, 18:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů

58:57
    Třinec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Branka Pardubických zela prázdnotou, Třinečtí vybojovali kotouč v rohu a FILIP BAJTEK se z velké dálky nemýlil. Asistence: Jiří Běhal.

58:44
    Pardubicím svítá naděje. Martin Kasperlík je vyloučen na dvě minuty za hákování. Pardubice si pochopitelně berou oddechový čas.

53:11
    Pardubice dostanou šanci ke snížení. Za nebezpečnou hru vysokou holí dostává Tadeáš Jaroš dvě minuty.

51:55
    Třinecká přesilovka trvala pouze pár sekund. Do prázdné brány doklepával kotouč JAKUB JUHÁSZ. Asistence: Adam Rufer, Filip Bajtek.

51:47
    Adam Rufer si opět vybojoval faul. Podrazil ho Daniel Robertson.

44:57
    Teď měli Oceláři velké štěstí, kotouč poskakoval po brankovišti Šimbocha, ale do brány si to nakonec nenasměroval.

44:10
    Teď už ale sudí trestá třinecké hráče, a to konkrétně Jana Diviše, který si odsedí dvě minuty za hákování.

39:09
    Jakub Řezníček je vyloučen na dvě minuty za faul loktem a dává tak naději třineckým hráčům na zvýšení brankového rozdílu.

36:37
    TADEÁŠ JAROŠ vrací vedení na stranu Třince. Asistence: Filip Bajtek.

35:05
    Ve vlastním oslabení ujeli dva na jednoho Půhoný a Chmelař. Prvně jmenovaný předkládal Chmelařovi, ten akci ještě vyšperkoval zpětnou nahrávkou, ale Půhoný před odkrytou klecí nepochopitelně selhal.

34:00
    Rufer si svou aktivní hrou vykoledoval faul Řezníčka, který si odsedí dvě minuty na lavici hanby za podražení.

28:18
    Pardubice si vykoledovaly přesilovou hru. Filip Bajtek dostává dvě minuty za hrubost.

26:35
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Pardubičtí přece jen srovnávají. Od modré pálil Půhoný, jehož střelu tečoval za záda Šimbocha JAN ŠKVOR. Asistence: Jiří Půhoný.

23:11
    Co dokáží Třinečtí spálit, nad tím zůstává rozum stát. Bajtek předával puk Juhászovi, který stal sám před bránou a měl dost času na zakončení. Jeschke však kryl.

22:26
    Třinec si zahraje další přesilovou hru. Za podražení míří na trestnou lavici Daniel Robertson. Kanadský rodák si odsedí dvě minuty.

20:44
    Na druhé straně Adam Chmelař mířil sám na Šimbocha, mířil pod jeho vyrážečku, ale tam skulinu nenašel.

14:50
    Třinec je nadále v obrovském tlaku, proto přicházejí fauly hráčů Pardubic. Petira si jde odsedět dvě minuty za hákování.

11:52
    Alex Pisarik střílel od modré čáry, Jeschke jeho ránu vyrazil pouze na TADEÁŠE JAROŠE, který dokázal nadvakrát prostřelit brankáře Pardubic. Asistence: Alex Pisarik.

11:17
    Obrovská hrubka Starého znamenala nájezd dva na jednoho třineckého Kasperlíka a Diviše. Kasperlík přihrával na zcela nekrytého Diviše, ale Jeschke skvělým zákrokem zachránil Pardubické od jasné branky.

06:13
    A máme srovnáno. ADAM RUFER si vzal kotouč na hokejku, položil si brankáře Pardubic a zasunul puk do prázdné brány. Asistence: Jiří Běhal.

05:44
    Oceláři dostanou šanci ke srovnání stavu. Dvě minuty za hákování dostává hráč Pardubic Ondřej Starý.

00:53
    A Pardubice se ujímají vedení! Po špatné rozehrávce Šimbocha, která skončila na holi Řezníčka, který ještě Šimbocha nepropálil, co se ale nepovedlu jemu, povedlo se JIŘIMU PŮHONÉMU. Asistence: Jakub Řezníček.

Tomáš Golasowski

Branky a nahrávky: 7. Rufer (Běhal), 12. Jaroš (Pisarik), 37. Jaroš (Bajtek), 52. Juhász (Rufer, Bajtek), 59. Bajtek (Běhal) - 1. Půhoný (Řezníček), 27. Škvor (Půhoný)

HC Oceláři Třinec: Šimboch - Běhal, Pisarik, Žvátora, Valíček, Hurtík, Foltýn -Rufer, Bajtek, Kasperlík, Mach, Kurzok, Pargáč, Ohera, Franek, Juhász, Diviš, Jaroš
    HC Dynamo Pardubice: Jeschke - Pilný, Petira, Havel, Vácha, Robertson, Starý, Havlík, Voženílek - Havel, Chmelař, Půhoný, Vachutka, Zelinger, Poulíček, Schneider, Řezníček, Moravec