Kometa Brno – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.) | Havířov – Olomouc 3:2 (po s.n.) | Vsetín – Zlín 2:6 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 4:2 (kon.) | Slavia – HC Kladno 1:4 (kon.)
po s.n.
AZ Havířov
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0)
HC Olomouc
Čtvrtek 14.02.2013, 15:00 • K&K Pneu aréna, Havířov • ELIOD extraliga mladšího dorostu

65:00
    Havířov právě vstřelil branku!
    RICHARD POLAK je jediným úspěšným exekutorem nájezdu a tak bere AZet dva body za výhru na nájezdy.

Proti Holibkovi si Šimeček vyjel daleko z branky a vypíchl mu puk.

Wróbel to zkusil mezi Venkrbcovy betony, ale neuspěl.

Podlaha zkusil také blafák, ale jeho střela jen olízla tyč.

Polak předvedl perfektní blafák do bekendu a domácí vedou 1:0.

Skopal se pokusil ŠImečka vymíchat, ale neuspěl.

Začínat budou hosté.

Ani 65 minut boje nepřineslo vítěze, čekají nás samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:53
    Hosté mají puk a už nikam nespěchají.

64:26
    Wróbelův pokus lehce Venkrbec likviduje vyrážečkou.

63:56
    Trombik dotírá u tyčky, ale Venkrbec odolal.

63:46
    Dudkovo nahození do pásma.

63:25
    Puk mají nyní olomoučtí.

62:50
    Wróbel se dral do šance, ale byl zastaven na hranici faulu.

62:00
    Střela Janků zaštípala Šimečka v lapačce.

61:04

60:46
    Střely od modré ani na Venkrbce neprošly, hosté se osvobozují.

Domácí pokračují v přesilovce 4 na 3.

60:01

60:00

59:54
    A ještě jednou Venkrbcova lapačka proti Kurovského střele švihem.

59:44
    Ještě jeden zákrok hostujícího gólmana.

59:35
    Valná hromada před Venkrbcem, ten má puk pod výstrojí.

59:27
    Wróbel z pravého křídla míří mimo.

58:53
    Další nápor AZetu hosté přerušují vyhozením puku.

56:04
    Hostující Horák dostává 5 + 20 min. za faul kolenem. Olomouc bude hrát chvíli ve třech.

55:50
    Venkrbcovi nyní prošel puk mezi betony, ale těsně míjí brankovou čáru.

55:25
    Dudkova nabídka na teč prosvištěla těsně vedle.

54:50
    AZet zakládá útok ve středním pásmu.

54:28
    Hostující Muller jde na trestnou za hákování.

53:58
    Šimeček přerušuje hru.

53:18

53:05
    V podobné šanci Trombik, ani on neuspěl.

52:50
    Kurovský v obrovské šanci sám u tyčky, ale nedal.

52:27
    Domácím se nedaří dostat do útočného pásma.

51:18
    Hostující Janků je potřetí na trestné, tentokrát za držení. Bude z tojho opět gól?

50:30
    Domácí mají opticky více ze hry, ale Olomouc hrozí z brejků. jako nyní když Podlaha zatáhl puk a spolu se Zabloudilem zatápěli domácí obraně.

49:46
    Pacoň z pza obránce pěkně vystřeli, ale zaduněl jen mantinel za hostující brankou.

49:24
    Olomoucký Malý se pohyboval v domácím brankovišti, hra proto přerušena.

48:47

48:37
    Domácí ztrácí pásmo, tohle už hosté asi ubrání.

47:40
    Hosté se osvobozují.

47:32
    Dudkova střela končí ve výstroji Venkrbce.

46:47
    Další přesilovka pro domácí. Za faul kolenem jde na trestnou Beutl.

46:08
    Po delší době si připisuje zákrok Šimeček. Raději ukryl v lapačce skákavý puk.

45:20
    Domácí první útok nyní sevřel hosty, ale Dudkovo nahození na teč je sraženo mimo.

44:35
    Po skončení oslabení mají více ze hry hosté, ale šance se nerodí.

44:02
    Husták se dostal ke střele, ale Ďurkáč ji zblokoval.

43:44

43:27
    A ještě jednou.

43:06

42:41
    AZet hraje přesilovku nadějně svírá svého soupeře, ale zatím bez efektu. Venkrbec nyní přerušuje hru.

41:42
    Richard Polak se dral do šance, ale zastavil jej faul Olomouckého Dajčara. Ten dostal za držení 2 minuty.

40:01

... až po siréně končí šance domácích střelou do tyče.

40:00

39:55
    AZet se ještě dostává do šance...

39:09
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Dá se říct, že Havířov byl v tlaku, ale rychlý brejk Olomouce 3 na 1 přináší vyrovnání. Proti první střele se Šimeček ještě stihl přemístít, ale na dorážku JOSEFA PODLAHY už neměl nárok. Asistence Zdeněk Zabloudil a Miroslav Kuba.

38:27
    Malý šel už už sám na Šimečka, ale podklouzl a utekl mu puk.

38:11
    Hostující gólman je v závěru druhé třetiny v pernamenci. Teď raději ukryl puk hned po vhazování.

37:44
    Kissovo nahození se pokoušeli dorazit Kurovský a Wróbel, ale Venkrbec odolal.

37:05
    Hraje se ve třetině Olomouce, šance však nevidíme.

36:28
    Vhazování před Šimečkem po icingu domácích.

36:00
    Wróbel tělem sestřelil protihráče a umožnil AZetu jít do útoku. Trombikova střela těsně míjí hostující branku.

35:27
    Hosté s pukem na hokejkách, ale krouží ve středním pásmu.

34:56
    Ofsajd AZetu. Škoda Polak mohl jet sám na Venkrbce.

34:20
    Domácí obránce Jakub Ďurkáč je dnes střelecky velmi aktivní, ale ani tentokrát netrefuje hostující branku.

33:44
    Úmyslný ofsajd AZetu, vhazuje se před Šimečkem.

33:05
    Stružík nezpracoval a puk mu uniká až za olomouckou branku.

32:55
    Skopal s Malým provětrali domácí obranu, ale ta puk posílá na najetého Stružíka.

32:26
    Ďurkáčovi střela nesedla, ale i tak Venkrbec puk raději podržel v lapačce.

31:53
    Hosté pokračovali i po skončení přesilovky v tlaku, ale posunutá domácí klec přerušila hru.

31:34

30:50
    Matěj Zabloudil se dostal k odraženému puku a z mezikruží pálí těsně mimo.

30:20
    Zákrok Šimečka přerušuje hru.

30:00
    Hosté ostřelují branku AZetu, ale zatím jejich střely míří mimo.

29:34
    Domácí Hudeček jde na trestnou za krosček.

28:34
    Husták skoro sám před Šimečkem stihl z otočky vystřelit, ale havířovský brankář vyráží betonem.

28:01
    Pacoň stihl před Venkrbcem šťouchnout do puku ale hostující gólman byl pozorný. Hra je přerušena snad po 4 minutách.

26:51
    Malý pěkně prokličkoval až před Šimečka, ale bekendem minul branku.

25:58
    AZet hosty zamkl ve třetině. Mrowiec se dostal k zakončení, ale skákavý puk jej moc neposlechl.

24:55
    Stružík vystartoval na Venkrbce a jeho střela jen těsně minula tři tyče.

24:23
    Šimeček rozehrává za vlastní brankou.

23:45
    Polak čekal na červené na dlouhou přihrávku, ale hostující obrana si jej pohlídala.

23:05
    Holibka se už už dral do šance, ale Ďurkáč s Dudkem jej zastavili.

22:48
    Další vhazování před hostujícím gólmanem.

22:12
    Ne příliš jistý zákrok Venkrbce, ale nakonec puk zkrotil ve výstroji a hra je přerušena.

21:50
    Malý se dostal do dobré pozice, ale Šteffko jeho pokus zblokoval.

21:10
    To samé platí pro střelu Ďurkáče na druhé straně.

20:30
    Zdeněk Zabloudil střílí švihem, ale hodně nepřesně.

20:01

Oprava střelce a asistenta u první branky AZ Havířov.
    Branka: Dudek
    Asistence: Polak

20:00

19:45
    Stružík je dalším kdo spaluje stoprocentní šanci AZetu. Tentokrát v pozici mezi kruhy netrefil puk.

19:20
    Kurovský z ideální pozice mezi kruhy trefuje Venkrbcovu hůl!

18:51
    Polak si rukavicí zpracoval puk před Venkrbcem, ale neměl klid na zakončení.

16:17
    A i tentokrát AZet faul Janků trestá brankou. Pěknou spolupráci svých spoluhráčů zakončuje KAMIL WRÓBEL střelou pod víko a Havířov vede 2:1. Asistence Richard Polak a Daniel Kurovský.

15:50
    Hostující Janků jde dnes už podruhé na trestnou - tentokrát za podražení.

15:39
    Ďurkáč poslal dlouhou příhru na najíždějícího útočníka, ale je z toho icing.

15:24

15:03
    Marná snaha hostí dostat se do útočného pásma vrcholí jejich icingem.

13:33
    Střela hostí hned po buly, ale Šimeček pozorný.

13:24
    Domácí Hudeček jde na trestnou za podražení.

12:25
    Nakonec nebezpečná Ďurkáčova střela - Venkrbec vyráží.

12:02
    Teď zase domácí přitlačili v útočném pásmu, ale hraje se spíš v rozích.

11:10
    Podlaha se Zabloudilem zatopili havířovské obraně, ale Šimeček se štěstím dostal puk do bezpečí.

10:20
    Další zákrok havířovského gólmana, hra přerušena.

10:05
    Horákova jedovka vyslaná z poza obránce - Šimeček betonem vyráží.

08:36
    Tak druhou přesilovku už AZet využívá a srovnává na 1:1. Skoro od modré propálil vše co bylo potřeba JAKUB DUDEK. Asistence Richard Polak.

08:05
    Domácí se kostrbatě ale přece jen dostali do útočného pásma a uzavřeli přesilovkový záýmek.

07:34
    Hostující Janků jde na trestnou za držení.

06:50
    Šteffko to zkusil ze středního pásma, ale branku minul.

06:18
    Ofsaj hostí, hra přerušena.

04:21

04:16
    Hosté se zatím úspěšně brání.

03:50
    Domácí hrají přesilovku zatím bez efektu.

02:36
    Hostující Kuba dostal 2 min. za hákování

02:21
    A hosté se prosazují z protiútoku. MIROSLAV SKOPAL dorazil puk u levé tyče a je to 0:1. Asistence Jiří Horák a Marek Husták.

02:10
    Pěkný průnik Polaka po pravém křídle končí střelou bekendem mimo.

00:59
    Také Václav Venkrbec v brance hostí si připisuje zákrok - pod lapačkou podržel puk po závaru ve svém brankovišti.

00:39
    První zákrok Kamila Šimečka v brance AZetu. Jeho vyrážečka posílá střelu ze střední vzdálenosti do ochranné sítě.

00:01

AZ Havířov: Šimeček (Vacula) - Trombik, Hudeček, Ďurkáč, Šteffko, Kalus, Kiss, Dudek - Stružík, Polak, Pacoň, Lenomar, Holeš, Mrowiec, Kurovský, Wróbel, Pawliczek.

HC Olomouc: Venkrbec (Šoustal) - Beutl, Janků, Dajčar, Piska, Muller, Štreit - Holibka, Malý, Horák, Krejčiřík, Podlaha, Urba, Skopal, Zabloudil Z., Zabloudil M., Husták, Kuba.

Rozhodčí: Krenželok - Majetný, Stonavský.

Vítáme vás u on-line přenosu zápasu extraligy mladšího dorostu mezi HC AZ Havířov a HC Olomouc. Dnešním 28. kolem vstupuje tato soutěž do své závěrečné čtvrtiny. Před ní jsou pozice obou dnešních soupeřů dost odlišné.

Olomouc je v tabulce čtvrtá ze ziskem 39 bodů. Má tedy sice velkou ztrátu na vedoucí trojici (Vítkovice, Zlín, Třinec), která si to rozdá o dvě postupová místa na závěrečný turnaj o mistra ČR, ale zároveň jsou Kohouti v klidných vodách středu tabulky, takže nemají nepříjemné starosti se záchranou.

To AZet je osmý se ziskem 22 bodů a jen 5 bodů jej dělí od posldního, a tedy automaticky sestupového místa. V poslední čtvrtině budou muset havířovští mladíci tvrdě o svou extraligovou příslušnost zabojovat. Uvidíme jestli se jim nějaké veledůležité body podaří získat už dnes. Budou to mít ovšem velmi těžké, protože proti Hanákům letos ještě nebodovali.

Výsledky letošních vzájemných zápasů:
    Olomlouc - Havířov 6:3, 4:2, 8:1.

Utkání začíná v 15:00.

Tomáš Vlček

Branky a nahrávky: 9. Dudek (Polak), 17. Wróbel (Polak, Kurovský), 65. Polak (pen.) - 3. Skopal (Husták), 40. Podlaha (Zabloudil Z., Kuba)

Rozhodčí: Krenželok - Majetný, Stonavský