Třinec – Litvínov 2:5 (kon.) | Motor ČB – Zlín 2:4 (kon.) | Kladno – Plzeň 2:1 (po s.n.)
Chomutov – Slavia 0:4 (kon.) | Kometa Brno – Pardubice 2:3 (kon.) | Liberec – K. Vary 3:1 (kon.)
HC Olomouc
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Královští lvi Hradec Králové
Pátek 22.02.2013, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.300 míst. • Play-off Chance ligy

59:58
    Ještě v závěru utkání je vyloučen Lukáš Králík na dvě minuty za krosček, za nesportovní chování obdržel na druhé straně trest 5 minut plus do konce utkání Miroslav Třetina za nesportovní chování.

59:47
    Po vzájemné potyčce jsou vzájemně vyloučeni na dvě minuty za hrubost Vít Budínský a Jakub Bartoň.

56:04
    Z ledu se po tvrdém střetu těžko sbírá Macháň. Za zákrok na něj dostal Zbyněk Hampl 2+2 minuty, a navíc osobní desetiminutový trest z vražení. Menší trest za něj odpyká Adam Rufer.

51:44
    A tresty jsou následující. Vladimír Říha dostal dvě minuty plus osobní desetiminutový trest za vražení zezadu. Robin Staněk je potrestán na dvě minuty za hrubost. Stejně tak i Petr Kolouch a Zdeněk Čáp, kteří utvořili druhou dvojici v potyčce.

49:47
    Sudí opět vylučují po jednom hráči na obou stranách. Lukáš Chmelíř je vyloučen za držená protihráče. Lukáš Králík si odsedí dvě minuty za vysokou hůl, když neudržel nervy na uzdě a chtěl soupeři faul oplácet.

46:25
    Mora dostává příležitost hry v početní výhodě. Za podražení si dvě minuty odpyká Marek Drtina.

38:59
    Hradec bude hrát v pěti proti čtyřem, přestoži jsou vyloučeni hráči z obou celků. Po vzájemné potyčce jsou na dvě minuty vyloučeni Ondřej Švaňhal a Martin Vágner. Švaňhal je navíc potrestán dvouminutovým trestem za sekání, trest si za něj odsedí Adam Rufer.

35:42
    Nyní si přesilovou hru vyzkouší Kohouti. Exolomoucký Petr Haluza je potrestán na dvě minuty za sekání.

33:14
    Hradec bude hrát v pěti proti třem! Jakub Bartoň je vyloučen za hákování.

31:47
    Královští lvi dostávají možnost početní výhody. Na trestné už sedí za nedovolené bránění Roman Rác.

20:08
    Z kraje třetiny je vyloučen domácí kapitán za nedovolené bránění. Hradec Králové si zahraje první přesilovku v dnešním klání.

14:53
    Kohouti mají k dispozici téměř minutu a padesát vteřin hru 4 na 3! Patrik Moskal si odsedí dvě minuty za držení protihráče.

14:42
    Bude se hrát 4 na 4. Jiří Ondrušek je vyloučen za sekání, David Švagrovský je vyloučený za napadení.

12:20
    Olomouc si zahraje druhou přesilovku. Gólman Hradce Luňák vyhodil puk mezi diváky, a tak je potrestán dvěmi minutami za zdržování hry. Trest si za něj odsedí Patrik Moskal.

07:36
    Máme tu první přesilovou hru v zápase, a tu si zahrají domácí. Za hrubost je na dvě minuty vyloučen Šimon Macháň.

Luděk Stránský

Branky a nahrávky: 16. Bartoň (Kříž), 18. Selingr (Dopita), 25. Diviš (Řípa, Bartoň), 60. Kolouch (Kašík) - 24. Čáp (Brož, Říha)

HC Olomouc: Kašík (Halász) – Bartoň (C), Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Lhotský, Janáček – Diviš, Řípa, Hampl – Rác, Kolouch, Vodný – Herman, Dopita, Selingr – Švaňhal, Králík, Rufer.
    Královští lvi Hradec Králové: Luňák (Mahdal) – Čáp, Vágner, Chmelíř, Roupec, Drtina, Čížek, Hendrich, Zukal – Třetina, Brož, Říha – Švagrovský, Tvrdík (C), Moskal – Kubica, Macháň, Haluza – Budínský, Berger, Valášek.

Rozhodčí: Pavlovič, Hejduk – Guth, Rittich