Jindř. Hradec – Chotěboř 11:3 (kon.) | Nymburk – Břeclav 3:2 (po s.n.) | SHK Hodonín – Žďár n/S 11:5 (kon.)
Pelhřimov – Kolín 5:8 (kon.) | Milevsko – Sokolov 4:6 (kon.) | Klatovy – Bílina 6:3 (kon.)
Tábor – Kobra 4:1 (kon.) | Děčín – Klášterec nO 2:4 (kon.) | Řisuty – Jablonec n/N 9:2 (kon.)
Mor. Budějovice – Technika Brno 2:6 (kon.)
HC Tábor
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
HC Kobra Praha
Středa 27.02.2013, 18:00 • Zimní stadion Tábor • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký středeční večer z Tábora. HC Tábor, vítěz základní části, hostí v dnešním utkání šestou Kobru Praha. V posledním zápase základní části táborští hokejisté mohou navýšit náskok na čele a užít si děkovný potlesk od svých diváků. Na dálku mohou sledovat souboj o 8. místo mezi Bílinou a Jabloncem a „vybírat si“ soupeře pro 1. kolo play-off. Dle internetových diskuzí si táborští fanoušci přejí spíše Bílinu. Pro Kobru je zápas důležitý z hlediska konečného umístění pro play-off. Pražané mohou skončit na 5. – 7. pozici.

Kobra to v Táboře nebude mít vůbec jednoduché. Kohouti jsou na domácím ledě k nezastavení. Všechny soupeře přesvědčivě drtí. V posledních 7 domácích zápasech nenechali soupeřům ani bod, získali plný počet 21 bodů a prezentují se úchvatným skóre 50:18. Naposledy roznesli doma Sokolov 10:3. Venku už to v posledních zápasech s Táborem tak slavné není. V posledních 3 duelech získali kohouti pouhý bod za prohru 3:4 v prodloužení v minulém zápase v Bílině, kdy jasné vedení 3:0 ztratili v poslední třetině, Bílina srovnala 10 sekund před koncem.

Dnešní soupeř táborských hokejistů, HC Kobra Praha, dnes upraví svou pozici pro play-off. V posledních zápasech se jim příliš nedařilo. Doma sice porazila Děčín 5:2, ale Pražané před tím prohráli 2:4 v Řisutech, doma podlehli na nájezdy 4:5 Jablonci. Z posledních 3 venkovních zápasů mají 3 body za jedinou výhru 7:3 v Jablonci.

Vzájemné zápasy hovoří jasně pro domácí Tábor, který letos s Kobrou neztratil zatím ani bod. V Praze vyhrál 5:3 a 6:4, doma přehrál Kobru 4:0. Dnes je třeba se zamyslet nad tím, zda se oba týmy přece jen nebudou šetřit na play-off. Jak vzhledem k nastávajícím bojům přistoupí k trošku zbytečnému zápasu? Tábor je dle výše uvedeného samozřejmě obrovským favoritem, nicméně dnes by to procházka růžovým sadem být nemusela. I když Kobra s Táborem ještě letos nezískala bod, vždy byla nepříjemným soupeřem a ve výsledku možná měla i trochu smůly. Přesto bych odhadnul, že domácí nad Kobrou zvítězí pět ku třem gólem do prázdné branky. Co myslíte? Uvidíme po zápase.

Hockey Club Tábor: Klestil - Trieb, Heršálek, Liška, Havran, Kanov, Černý, Hlaveš - Šulčík, Kolomý, Kellner, Seidl, Kratochvíl, Matušík, Hájek, Pechánek, Heřmánek, Mrkvička, Zayml.

HC Kobra Praha: Fikrt - Ton, Pohl, Verbík J., Cafourek, Švaříček, Verbík R. - Jakeš, Kocman, Slanina, Žáček, Bárta, Eis, Bláha, Suchan, Kouřil, Strnad, Sekerka, Čtveráček.

Rozhodčí: .

00:01

00:15
    K první střele se dostali Táborští, brankář vyrazil a hosté se osvobodili zakázaným uvolněním.

00:48
    Další závar před brankou Kobry uhasil golman pod lapačkou.

01:25
    Seidl zavezl puk do pásma, Kolomý po jeho přihrávce prudce vypálil, ale na gól si ještě stále musíme počkat. Fikrt se dostává do provozní teploty a chytá zatím skvěle.

03:05
    První přesilovka pro Tábor. Na 2 minuty jde na trestnou lavici za podražení Jaroslav Žáček.

03:44
    Kohouti se nikam nehrnou a přesilovku zatím tráví ve svém či ve středním pásmu.

04:02
    Síly se vyrovnají. 2 minuty Matušík za hákování.

04:34
    Klestil radši podržel puk pod lapačkou, nebezpečně na něj dotíral Jakub Verbík.

05:05
    Hosté v plném počtu, začíná přesilovka Kobry.

05:33
    Kobra se hned usadila v pásmu, ke střele se ale nedostala.

06:02

06:55
    Hra se teď odbývá převážně v pásmu domácích, Kobra však nebezpečná není.

07:01
    2 minuty Havran za držení protihráče. Tábor se opět musí bránit.

07:46
    Matušík v úniku vyzkoušel Fikrtovu vyrážečku.

08:34
    Další z mnoha vyhození Tábora. Vcelku v pohodě se brání přesile.

09:01
    Domácí v plném počtu, Kobra pořádně bránu neohrozila.

09:43
    David Kellner dostal přihrávku před branku, ale ani nadvakrát golmana Kobry nepřelstil. Jeho lapačka nedává útočníkům Tábora šanci.

11:00
    Odehráno 11 minut a stále bez gólu. Na to nejsou diváci v Táboře zvyklí. Oběma týmům chybí větší nasazení a důraz v útočné fázi.

11:10
    Slanina 2 minuty za faul kolenem. Šance na otevření skóre pro Tábor.

11:37
    Domácím se ale přesilovka nevede, jejich další akce končí icingem.

11:57
    Kobra teď měla štěstí. Fikrtovi šla střela mezi nohy a nevěděl, kde skončila, tak se ohlédl za sebe. Puk měl ale naštěstí pro něj bezpečně mezi betony.

12:37
    Obrovský tlak před brankou nezakončil úspěšně ani Matušík, ani Kolomý.

13:10

14:17
    Další přesilovka pro domácí. Na 2 minuty jde bručet Ton za hákování.

14:32
    Heršálek pálí tradičně přesilovkově od modré, ale ani jeho střela se neujala.

15:12
    Kolomý na levém kruhu netrefil přihrávku a Kobra se dostala do úniku. Táborští obránci za něj ale chybu až před Klestilem napravili.

16:17
    Tábor právě vstřelil branku!
    Přesně v době, kdy se Ton měl vrátit na hrací plochu, otevírá skóre zápasu DAVID KELLNER. Tentokrát už Fikrt na jeho rychlou střelu nestačil. 1:0 pro Tábor. Asistence: Radek Seidl, Vojtěch Mrkvička.

17:24
    Domácí na útočné modré ztratili kotouč a Kobra se řítila 2 na 1. Akci ale nakonec zpomalili a střela Jakeše šla mimo branku.

17:49
    Nedáš, dostaneš! Na 2:0 pro Tábor zvyšuje ROMAN ŠULČÍK. V podstatě první útok po promarněném brejku hostů a Tábor se dostává do dvoubrankového vedení. Asistence: Jakub Matušík, Filip Kolomý.

18:36
    Kobra se hned snaží odpovědět, Tábor si ale vedení zatím drží.

19:45
    Strnadovu nebezpečnou střelu po zemi vyrazil Klestil pomocí betonů do bezpečí.

20:00

První třetinu zpočátku ozdobily skvělé zákroky brankáře Kobry, ke konci třetiny už si na něj ale táborští útočníci přišli a kohouti vedou po 1. třetině 2:0. Kobra se dostala k vážnějšímu ohrožení branky taktéž v závěru třetiny, její snažení ale zatím gól nepřineslo. Možná se dočká už ve 2. třetině, ta začne asi v 18:49.

Blesková tabulka po 1. třetinách posledního kola. Jablonec i přes nepříznivý průběh zápasu s Řisuty (0:4) stále drží postupovou pozici, ale Bílina se tak ještě může před Jablonec reálně dostat, na Klatovy ztrácí jen gól. Sokolov se dostal před Kobru:

20:28
    Kellner upaloval sám na branku hostů, jeho blafák do bekhendu ale Fikrt lapil do rukavice.

22:01
    Kratochvílovi puk sjel a z křídla vůbec branku netrefil.

22:36
    Prudkou střelu Mrkvičky od modré brankář hostů vyrazil, k dorážce se ke smůle Táborských nikdo nedostal.

23:09
    Zakázané uvolnění Tábora. Hra ve 2. třetině zatím postrádá krásu.

24:02
    Před Klestila se tlačili hned tři hráči Kobry, nedovoleně si v souboji pomohl táborský Liška a jde na 2 minuty za podražení.

24:45
    Druhé vyhození domácích.

25:19
    Puk vyletěl mimo hřiště. Kobra se snaží dostat do pásma nahazováním, poté bojuje o puk u mantinelu, ale z těchto pozic se nemůže propracovat ke střele. Tábor skvěle brání.

26:02

26:49
    Konstrukce branky teď Kobru zachránila od třetí pohromy. Střelu vyslal kapitán Matušík.

27:41
    Další gól pro ROMANA ŠULČÍKA. Rychlou střelou švihem na vyrážečku nedal Fikrtovi šanci a Tábor vede 3:0. Asistence: Filip Kolomý, Jakub Matušík.

28:09
    A po gólu hned další nepříjemnost pro Pražany. Cafourek 2 minuty za nedovolené bránění.

28:57
    Klestil teď vyškolil Strnada při práci holí. Za brankou si počkal u mantinelu na puk a obehrál dorážejícího útočníka Kobry. Diváci jeho technickou finesu ocenili a vyvolávají Klestilovo jméno.

30:09
    Nic hezčího ale od Tábora diváci v přesilovce neviděli, hosté jsou kompletní.

30:54
    Prudkou střelu Kanova ukryl ve své náruči brankář Kobry.

32:37
    Hokejisté hrají především ve středním pásmu, nic zajímavého se neděje před žádnou z branek.

34:26
    Matušík teď tak dlouho s pukem kolem kruhu kličkoval, až se ukličkoval a spadnul. Fanoušci chtějí přesilovku, ale faul to opravdu nebyl.

35:10
    Kobra právě vstřelila branku!
    U levé tyče Klestilovy branky se prosadil MARTIN SEKERKA a snižuje na 1:3. Asistence: Jaroslav Žáček.

36:25
    Po obdrženém gólu okupuje útočné pásmo opět Tábor, Kobra zatím tlaku odolává.

37:13
    Nebezpečně pálil Slanina, Klestil s obtížemi vytlačil puk pravou rukou mimo branku.

37:51
    Tábor si může oddechnout od dalších šancí Kobry. Opět na 2 minuty vyloučen Martin Ton, tentokrát za sekání.

38:39
    Kobra úspěšně brání a vyhazuje přes všechny čáry.

39:35
    Další tyčka pražské brány! Tábor v obrovském přesilovkovém tlaku několikrát prověřil golmana hostů, ten to ustál.

39:51

40:00

Ve 2. třetině si připsal každý tým po gólu, více šancí měli domácí, dvakrát hostům pomohla branková konstrukce. Do 3. třetiny tak půjdou kohouti se slibným náskokem 3:1. Poslední třetina začne asi v 19:32.

Blesková tabulka po 2. třetinách posledního kola. Jablonec i přes děsivý průběh zápasu s Řisuty (2:8) stále drží postupovou pozici, Bílina se ale ještě teoreticky může před Jablonec dostat. Avšak na Klatovy ztrácí už dva góly, bude muset pořádně zabrat! Sokolov se propadl zpět za Kobru: