Královští lvi Hradec Králové
8:7 (2:1, 5:2, 1:4)
SK Horácká Slavia Třebíč
Středa 27.02.2013, 17:00Liga juniorů

Tak už je to za námi. Hradec ještě sedm minut před koncem vedl 7:3, ale soupeř skóre neskutečně stačil vyrovnat. Hosté však v závěru faulovali a pak je jejich vlastní trenér poslal do tří, na což Hradec odpověděl vítěznou brankou. Viděli jsme bláznivý zápas s patnácti góly, který mohl potěšit diváky, ovšem trenéry v žádném případě.

Já se s Vámi pro dnešek loučím, příjemný zbytek večera. (19:13:56)

60:00

59:34
    Hostující kapitán Nicola Marek si za svůj komentář po gólu vysloužil od rozhodčího Kareše trest ve hře.

59:34
    Hradec právě vstřelil branku!
    Já už se dneska nedivím vůbec ničemu. Domácí s největší pravděpodobností zachraňují tříbodový zisk brankou 26 sekund před koncem! V přesilovce pět na tři se do přihrávky z první nádherně opřel TOMÁŠ ŠŤASTNÝ, který tak v pravý čas završuje hattrick - 8:7! Asistence: Václav Pánek, Marek Červený.

58:55
    Trenér Třebíče Roman Mejzlík se pustil do plamenné diskuse s čárovým sudím, což nemohlo skončit jinak než vykázáním hlavního kouče hostů na tribunu. K tomu je tu i menší trest pro hráčskou lavici a dvojnásobná přesilovka Hradeckých až do konce základní hrací doby!

58:48
    Domácí ovšem můžou ještě převážit stav na svou stranu. Bedřich Ščerban (TRE) - 2 minuty za hákování.

58:09
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné, domácí obrana v posledních minutách totálně zkolabovala. Hradec ztratil čtyřbrankový náskok a máme tady vyrovnaný stav! Vít Pálka vyslal do úniku DAVIDA HORKÉHO, který si sice na zádech vezl hradeckého beka, ale dokázal oklamat jeho i Mahdala - 7:7! Asistence: Vít Pálka.

57:44
    Třebíčský nápor je na chvíli přerušen, Hradečtí dostali kotouč do bezpečí.

57:09
    A je tu další komplikace, Hradec jde do čtyř! Tomáš Šťastný - 2 minuty za hákování.

56:29
    Zdánlivě pohodlný náskok Hradce Králové je už skoro pryč, Třebíč snižuje na rozdíl jediné branky! Do přečíslení se dostali David Horký s LUKÁŠEM PATÁKEM a druhý jmenovaný trefil spoluhráčův pas náramně - 7:6! Asistence: David Horký, Nicola Marek.

56:17
    Další šance však zatím slávisté nemají, teď to chtěl naopak prorvat na druhé straně Tomáš Šťastný. Jeho střele moc nechybělo.

55:11
    Hostující lavička si vybírá oddechový čas.

55:11
    Pozor, Třebíč se ještě vrací do zápasu! Nicola Marek poslal puk od modré čáry do ohně, kde snad natřikrát dorážel LUKÁŠ PATÁK a nakonec byl úspěšný - 7:5. Asistence: Nicola Marek.

53:41
    Hosté korigují nepříznivé skóre, do střelecké listiny se zapisují dnes počtvrté. Svůj důraz před bránou uplatnil JAN SALÁK - 7:4. Bez asistence.

53:07
    David Horký dostal napříč brankovištěm dvě přihrávky. Tu první netrefil, tu druhou už ano, ale Michal Mahdal se výtečně přesunul.

52:13
    A je tu znovu trest pro dva domácí hokejisty, znovu jde ovšem Hradec "pouze" do čtyř. Martin Matějček - 2 minuty za držení hole, Aleš Půlpán - 10 minut osobního trestu za protesty.

51:55
    Trma-vrma u třebíčského hrazení, hra je přerušena.

51:18
    Šikovné ruce Lukáše Nedvídka se vymotaly z rohu pásma, ale pak z úhlu poslaly puk bez cizího přičinění až do ochranné sítě.

50:39
    Hokejisté se chvíli přetahovali o puk v hradecké třetině, černý nesmysl vybojovali domácí.

50:02
    Zbytek hradeckého oslabení už žádnou další zajímavou situaci nepřinesl. Hradec je kompletní.

49:05
    Chvíle pro Michala Mahdala. Hradecký gólman se roztáhl svým brankovištěm, aby do lapačky schoval bekhendovou dorážku Marcela Juráně.

48:35
    Nicméně zatím to na ledě na třebíčskou přesilovku úplně nevypadá.

47:34
    To se teď možná změní. Lukáš Nedvídek (HKR) si odsedí dvě minuty za hru vysokou holí, na trestné ho doplní jeho spoluhráč Lukáš Pravda s osobním trestem na deset minut.

47:17
    Hradec se znovu dostává do sedla, nicméně diváci se asi trochu nudí.

46:27
    Útočná formace Martina Bartoně se dvěma mladíky zaměstnala obranu Horácké Slavie. Celá akce skončila jen střelou z dálky, kterou Čáp jen vyrazil, ale napodruhé už sebral.

45:36
    Dlouhý puk z hradeckých holí sudí jako zakázané uvolnění neposoudili, domáci ovšem dostávají další šanci rozehrát.

44:23
    Hraje se v rychlém tempu, Třebíč se po zpackaném průběhu druhé třetiny o sto procent zvedla.

43:30
    Skákavý kotouč ukryl před Martinem Bartoněm Jan Čáp.

42:45
    Třebíčský útočník Jiří Roupec chtěl napadat hradeckou rozehrávku, ale do cesty se mu postavil hlavní rozhodčí. To bylo jasné nedovolené bránění!

41:26
    Horký si nyní vypracoval ještě lepší možnost. Svůj únik ale ze strany zakončil jen do boční sítě.

40:57
    David Horký vyslal Mahdalovi důrazný pozdrav na bližší tyč, hradecký gólman uspěl.

40:01

Třebíč sice po návratu z kabin otočila skóre ve svůj prospěch, jenže to bylo z její strany vše a domácí brzy převzali otěže zpět do svých rukou. Sebevědomí a útočná potence, naproti tomu chybující obrana, to vše stojí za současným stavem.

Třetí třetina začne přibližně v 18:34.

40:00

39:42
    Michal Mahdal se od poloviny druhé třetiny vyloženě nudí.

39:08
    Martin Bartoň ujel po levé straně, zakončovat ale musel z velkého úhlu. To si Čáp pohlídal.

38:26
    A je tam další. Po nahození od modré čáry se o dorážku pokoušelo několik hráčů a úspěšný byl ALEŠ PŮLPÁN - 7:3. Asistence: Lukáš Pravda, Lukáš Kastner.

38:01
    Na brankovišti dorážel opět Šťastný, Čápovi zůstal kotouč pod tělem.

37:16
    Další nápor hradeckého mužstva se už hostům daří odrážet o něco lípe.

36:07
    Vzhledem k dění posledních minut přichází zasloužený šestý úspěch Královských lvů. Po levé straně prchnul LUKÁŠ PRAVDA a na jeho kličku až Čáp nestačil. Čisté konto mu dlouho nevydrželo - 6:3. Asistence: Marek Červený.

35:19
    Že si na něj nedají pozor. Šťastný se teď už dlouhou dobu nabízel na přihrávku, která k němu nakonec přišla, a z první vypálil. Zase ho musel zastavit až Čáp.

34:28
    Tomáš Šťastný mohl ke svým čtyřem bodům přidat další a završit hattrick! Parádní stahovačkou se prosmýkl kolem třebíčského obránce, ovšem bekhendovou kličku mu zastavil Jan Čáp.

33:56
    Dělovka Drahoše Jebavého donutila Čápa k pohotovému zákroku.

33:05
    Hradecká aktivita neustává, hosté se mají co ohánět.

31:40
    Milana Máje střídá v třebíčské bráně starší dorostenec Jan Čáp.

31:40
    Netrvalo to dlouho a dočkali jsme se, gól to byl ovšem výstavní! Po modré čáře přihrál Tomáš Šťastný PAVLOVI HLAVATÉMU, jež ho zpracoval a pak nádhernou pumelenicí trefil růžek na Májovou lapačkou - 5:3. Asistence: Tomáš Šťastný, Michal Štědrý.

30:37
    Hosté zblokovali Bartoňovu střelu. Už podezřele dlouho nepadla branka.

29:55
    Hradec svého soupeře na chvíli zatlačil. Když se Třebíč hnala do protiútoku, nepřesná rozehrávka ji zastavila. Icing.

29:04
    Stav se nemění. Horký provedl ležérní bekhendový blafák, který nejspíš Mahdal lehce zblokoval vyrážečkou mimo.

29:04
    Vracející se Hradečák zablokoval hokejku unikajícím Davidovi Horkému. Také Horácká Slavia má možnost trestného střílení!

27:57
    Domácí hrají v plném počtu, zbytek oslabení přestáli bez problémů.

26:38
    Přihrávku zpoza brány chtěl Jan Salák namířit do růžku, jenže to se mu nevydařilo.

25:45
    Martin Matějček (HKR) si odsedí 2 + 10 minut za úder do oblasti hlavy a krku.

24:58
    Nuda to tady rozhodně není, na světě je další zvrat v utkání! Rozhodčí udělali velkou chybu, když si nevšimli, že se puk dostal do ochranné sítě za Michalem Mahdalem. Lukáš Pravda následně vyslal do brejku ALEŠE PŮLPÁNA, jemuž chtěl Máj vyjet naproti, ale v půli cesty zakopl. Hradecký forvard tak zaznamenal jeden z nejsnadnějších gólů kariéry - 4:3! Asistence: Lukáš Pravda.

24:20
    Právě tak se také děje, Třebíči jsou dnes fauly osudné. Ranou od modré čáry se MATÚŠ KOVÁČ postaral o druhou využitou přesilovku hradeckých hokejistů, kteří tak srovnávají krok - 3:3. Asistence: Tomáš Šťastný, Lukáš Nedvídek.

23:58
    Hradec bude moci vyrovnat v přesilové hře. Bedřich Ščerban mladší pyká za držení protihráče.

22:59
    Hlavní sudí podle všeho zrušil verdikt svých čárových kolegů, jež odpískali zakázané uvolnění.

21:39
    Tak to je hodně důrazná navštívenka domácí sestavě! Hostům stačilo pouhých třináct sekund k obratu. Od modré čáry vypálil Libor Tvarůžek a odražený puk sebral JAROSLAV TŮMA, načež ho poslal někudy pod Mahdalem do brány - 2:3. Asistence: Libor Tvarůžek.

21:26
    Krátce po přestávce se Třebíč znovu dočkala vyrovnání. Na pravé straně JAKUB PAVLAS chvíli vymýšlel, co s pukem, a nakonec ho sám vystřelil k bližší tyčce. Tam našel místo a je to 2:2. Asistence: Jan Salák, Martin Mašek.

20:59
    Hradec se ve středním pásmu dostával do přečíslení, to je ale zastaveno ofsajdem.

20:01

Ve vyrovnaném prvním dějství se skóre přiklonilo na stranu domácích hokejistů, dvěma údery se o to zasloužil Tomáš Šťastný. Hosté měli i kromě gólu pár zajímavých střel, ale vůbec nedokáží na soupeřovo brankoviště vytvořit tlak. Hradec tak vede zaslouženě.

Druhá třetina začne přibližně v 17:46.

20:00

19:44
    Teď už ano a Hradečtí se využitou přesilovkou vracejí do vedení. Navičenou kombinaci předvedli Lukáš Nedvídek s TOMÁŠEM ŠŤASTNÝM. Druhému jmenovanému pak v zakončení pomohla protivníkova teč, která poslala kotouč přesně mezi betony bezmocného Máje - 2:1. Asistence: Lukáš Nedvídek, Matúš Kováč.

19:22
    Velký tlak na brankoviště Horáků gólem nekončí.

19:00
    Sudí Kareš neviděl, že Májovi puk vypadl, a zapískal. Naštěstí pro něj byl ale brankář puku nejblíž, takže ho okamžitě sebral. Hradečtí se tak nemají důvod hněvat.

18:21
    Jaroslav Tůma (TRE) nechal Martinu Matějčkovi v cestě koleno, a to se nedělá. Početní výhoda Hradce Králové.

17:35
    Od mantinelu dostal puk na hokejku Vít Pálka. Střílel do Mahdalova protipohybu, kde byla polovina brány odkrytá, ale trefil nejspíš jen brusli jediného hráče, který mu stál v cestě!

16:28
    Lukáš Pravda se dostal k puku za zády hostujících beků a zkusil na Máje dlouhou forhendovou kličku. Třebíčský brankář ale nechal na ledě položený beton.

16:03
    Až se podařilo kousek za modrou vystřelit Lukáši Patákovi a Mahdal se musel ohánět.

15:33
    Na obou stranách sledujeme řadu nepřesností, které brání ve vzniku nadějných útočných akcí.

14:56
    Kotouč doputoval po mantinelu až na zakázané uvolnění, provinili se domácí junioři.

13:30
    Už i hosté hrají v plném počtu, musejí se však bránit.

12:51
    A je vyrovnáno. Už v třebíčském oslabení přišlo hradecké zaváhání a Jan Salák z rohu vybídl ke skórování MARTINA MAŠKA. Ten se do puku opřel z první a trefil nádherně hradecký růžek - 1:1. Asistence: Jan Salák.

12:17
    Ta přináší vyrovnaný obraz dění na ledě, hraje se ale povětšinou ve středním pásmu.

11:15
    Šťastný prchnul do protiútoku a vynutil si další faul. Sekání Víta Pálky znamená hru ve čtyřech na obou stranách.

10:58
    Z mezikruží vypálil Nikola Marek jen do hrudi připraveného Michala Mahdala. Hradec je ve čtyřech.

10:44
    Martin Bartoň přispěchal k třebíčskému hokejistovi, který se následně poroučel na led. Hákování znamená devět sekund dvojnásobné přesilovky pro tým z Vysočiny.

10:05
    Domácí dlouhé vteřiny drželi kotouč v pásmu svého soupeře.

09:35
    Zatím se Třebíčští marně pokoušejí rozehrát.

08:53
    Už jsme viděli osobní trest, trestné střílení, a po chvilce přichází také klasický prohřešek. Autor gólu Tomáš Šťastný pyká za sekání, hosté mají přesilovku.

08:22
    Už to mohlo být o dva. Třebíčskou defenzívou se prohnal Aleš Půlpán, jenže jeho kličku Máj vykryl.

07:15
    Na druhý pokus už TOMÁŠ ŠŤASTNÝ uspěl. Tentokrát nevolil blafák, ale přímou střelu, a kolem vyrážečky Milana Máje prosvištěl puk do sítě - 1:0.

07:15
    Hradecký útočník Tomáš Šťastný byl v úniku nedovoleně zastaven a pojede trestné střílení.

06:40
    Pavel Hlavatý (HKR) chvilinku po odpískání ofsajdu vyslal na Máje střelu, rozhodčí Kareš ho za to potrestal osobní desítkou.

06:20
    Bartoňovu nabídku na teč nikdo nezužitkoval a Máj na ni viděl. Rychlý protiútok pak Třebíči nevyšel, jejímu forvardovi chyběl k puku kousek.

05:47
    Hraje se bez zbytečného přerušování, teď zase vymýšlí Hradec.

04:47
    Proti Jirákovi musel Mahdal pohotově zasáhnout pravým betonem. O chvíli později zachytil rozehrávku hostí Nedvídek, ovšem napálil jen clonícího beka.

04:20
    V třebíčské obraně vzikají menší zmatky, které teď končí pukem na střídačce.

03:50
    Rychlé akce se vystřídaly na obou stranách. Maškovu střelu zastavil hradecký obránce, na druhé straně marně sahal po neposedném puku Pravda.

03:14
    Jeden z hostů ztratil hokejku a Třebíč byla chvíli v nevýhodě. Oblouček Dominika Rejla ale trochu se štěstím sebral Máj do lapačky.

02:37
    Také Nedvídkova přihrávka Šťastnému se neujala, to už bylo v útočném pásmu.

02:14
    Dlouhá rozehrávka Michala Štědrého nenašla rozjetého spoluhráče, Hradci se píská zakázané uvolnění.

01:47
    Domácí kontrují zatím bez efektu, třebíčská obrana je pozorná.

01:03
    Horácká Slavia se chvíli prokousávala přes modrou čáru, pak vyslala z uctivé vzdálenosti další navštívenku domácímu gólmanovi.

00:34
    Domácí Daniel Voženílek zkoušel štěstí nahozením zpoza brány, rozhozený Milan Máj si však kotouč do branky nesrazil. Na druhé straně raději Mahdal podržel puk pod lapačkou.

00:01

Obě strany dají v dnešním zápase dostatek prostoru mladým hráčům. Jak za Hradec, tak za Třebíč nastoupí do pole čtveřice starších dorostenců.

Královští lvi Hradec Králové: Mahdal (Jeřábek) – Rejl, Červený "C", Kováč, Štědrý, Pánek, Konečný, Matějček, Souček – Nedvídek, Šťastný, Jebavý, Kastner, Pravda, A. Půlpán, Pilař, Hlavatý, Bartoň, Voženílek, Ropický, Brida. Trenér: Miloš Říha ml.

SK Horácká Slavia Třebíč: Máj (Čáp) – Pavlas, Ščerban, Hort, Tvarůžek, Pálka – Roupec, Paták, Juráň, Tůma, Jirák, Marek "C", Horký, Salák, Mašek. Trenér: Roman Mejzlík.

Rozhodčí: .

Domácí lídr, který se již připravuje na baráž, totiž s momentálně čtvrtým týmem skupiny letos sehrál tři vyrovnané partie. Hradečtí však všechny zvládli vítězně, což představovalo jeden z nejdůležitějších kroků k vytvoření současného náskoku.

V prvních dvou případech se Východočeši radovali po samostatých nájezdech, kdy brali dva body za výsledky 4:3 a 2:1. Na třetí pokus jim perfektní první třetina (4:1) pomohla k vítězství 4:3 už v základní hrací době.

Liga juniorů dnes předehrává jedno utkání skupiny Střed. Zápas Hradce Králové s Třebíčí rozhodně slibuje dramatickou podívanou až do samotného konce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 8. Šťastný (TS), 20. Šťastný (Nedvídek, Kováč), 25. Kováč (Šťastný, Nedvídek), 25. A. Půlpán (Pravda), 32. Hlavatý (Šťastný, Štědrý), 37. Pravda (Červený), 39. A. Půlpán (Pravda, Kastner), 60. Šťastný (Pánek, Červený) - 13. Mašek (Salák), 22. Pavlas (Salák, Mašek), 22. Tůma (Tvarůžek), 54. Salák, 56. Paták (Marek), 57. Paták (Horký, Marek), 59. Horký (Pálka)