St. Louis – Edmonton 4:2 (kon.) | Chicago – Columbus 4:3 (po pr.) | Anaheim – Minnesota 3:2 (kon.)
Philadelphia – Ottawa 2:1 (kon.) | Boston – Tampa 3:2 (kon.) | Buffalo – New Jersey 4:3 (po s.n.)
Winnipeg – Washington 0:3 (kon.)
Anaheim Ducks
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Minnesota Wild
Sobota 02.03.2013, 04:00 • Honda Center (kap.17174) • NHL

Ode mne je to již pro tuto chvíli vše, přeji pěkný den! (06:36:34)

Skóre utkání otevřel již v 5.minutě Ryan Getzlaf, o dalších sedmi minut později zvýšil vedení domácích Teemu Selanne. Když po polovině zápasu přidal třetí zásah důrazný Beleskey, zdálo se, že je rozhodnuto. Hosté však nesložili zbraně a hned zkraje poslední třetiny snížil zásluhou Brodziaka. Když se devět minut před koncem prosadil Setoguchi, bylo zaděláno na drama. Hostům však k vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře a tři body tak zůstávají domácím.Hokejisté Anaheimu si dnešním vítězstvím připisují již osmou domácí výhru v řadě a zároveň si upevňují druhou příčku v Západní konferenci.

Tři hvězdy utkání

1. Ryan Getzlaf (ANA)

2. Jonas Hiller (ANA)

3. Matt Beleskey (ANA)

60:00

59:40
    Hosté ztratili puk na modré, ale Perry z půli hřiště netrefuje prázdnou branku Minnesoty!

58:55
    Kuemper je na střídačce, hosté v šesti!

58:47

58:30
    Suter pálí zpoza hráčů Anaheimu, střela netrefuje branku.

58:00
    Tvrdá Cullenova střela trefila Hillera do masky, hra pokračuje.

57:30
    Domácí aktivně brání a nepouští hosty ke střelbě.

56:47
    Po vyhraném vhazování pálí z první Suter, střela letí mimo.

56:43
    Vyloučení domácího Francoise Beauchomina (ANA) dává hostům velkou šanci na vyrovnání. Dvě minuty za podražení a přesilovka pro Minnesotu.

55:30
    Hráči Minnesoty pevně usazeni ve svém útočném pásmu. domácí hráči se teď musí hodně ohánět.

55:00
    Brodziakovo nahození od modré se pokoušel tečovat Mikko Koivu, Hillerovu pozici ještě zhoršil stínící Coyle, Hiller ale kotouč zastavuje.

54:25
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých šest minut a hosté zakládají další útok.

53:29
    Mitchell zkusil překvapit Hillera vyjetím zpoza branky, domácí gólman byl ale pozorný a ránu vyráží.

52:37
    Suterovu střelu vyráží Hiller.

51:30
    Hosté jsou při chuti a ženou se za vyrovnáním.

50:37
    Minnesota právě vstřelila branku!

Minnesota se dostává do těsného kontaktu. DAVIN SETOGUCHI proháčkoval do útočného pásma domácích a tvrdou střelou nad Hillerovu lapačku snižuje na rozdíl jediné branky!

Asistence: Mike Rupp, Ryan Suter.

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 5. Getzlaf (Perry, Palmieri), 12. Selanne (Sbisa, Ryan), 32. Beleskey (Winnik, Cogliano) - 41. Brodziak, 51. Setoguchi (Rupp, Suter)

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) - Baeuchemin, Sbisa, Fowler, Lovejoy, Lydman, Allen - Palmieri, Getzlaf (C), Perry - Beleskey, Ryan, Selanne (A) - Winnik, S. Koivu (A), Cogliano - Maroon, Bonino, Etem.
    Minnesota Wild: Kuemper (Backstrom) - Brodin, Suter (A), Gilbert, Stoner, Prosser, Spurgeon - Coyle, M. Koivu (C), Parise (A) - Setoguchi, Cullen, Zucker - Heatley, Granlund, Bouchard - Mitchell, Brodziak, Rupp.

Rozhodčí: Rourke, Peel - Pancich, Rody

Diváci: 15264