Valencia – Levante 2:2 (kon.) | Granada – Mallorca 1:2 (kon.) | Espanyol – Valladolid 0:0 (kon.)
Malaga – Atlético 0:0 (kon.) | Real Sociedad – Real Betis 3:3 (kon.)
Real Sociedad San Sebastian
3:3 (0:1)
Real Betis
Neděle 03.03.2013, 21:00 • Estadio Municipal de Anoeta, Donostia-San Sebastian • Španělská LaLiga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Dobrý nedělní večer u fotbalu, přesněji u 26. kola španělské Primera División. V jeho rámci se utkají Real Sociedad San Sebastiana Real Betis. Uvidíme tak souboj tabulkových sousedů, neboť domácí zatím šestí, Realu Betis patří sedmá příčka.

San Sebastian hrál minulý týden v Bilbau na hřišti místního Athletica a odvezl si všechny body za výhru 3:1 i přes skutečnost, že Bilbao vedlo od 30. minuty po gólu Gómeze. Ještě do půlky ale vyrovnal Griezmann a ve druhých pětačtyřiceti minutách skóre otočili Agirretxe a Vela. Těmito góly dokonale zmrazili odpor Bilbaa a mohli si tak vychutnat výhru a zisk bodů.

Real Betis se doma absolutně nemazal s Málagou a dokonale ji rozbil 3:0. O své výhře rozhodli domácí už v první půli a základ k ní položili už ve 34. vteřině, kdy se hlavou trefil Molina. Druhý gól padl stejně, jako ten první po rohovém kopu a autorem byl Álvarez. Těsně před pauzou se ještě prosadil Pabón a i díky této trefě byl druhý poločas pouhou formalitou. Real Betis se nikam nehnal a hlídal si svůj luxusní náskok.

Kdo se bude radovat ve vzájemném souboji, to zjistíme od 21 hodin, kdy se na Estadio Municipal de Anoeta začne. Pokyn k tomu dá Ignacio Iglesias a pomáhat mu budou Alfonso Costoya a Víctor Fernández. Všichni fanoušci dobrého fotbalu jsou ke sledování tohoto utkání samozřejmě srdečně zváni!

Real Sociedad San Sebastian: Bravo - Carlos Martínez, Mikel, Íñigo Martínez, De La Bella - Bergara, Zurutuza - Vela, Xabi Prieto, Griezmann - Agirretxe. Trenér: Philippe Montanier.

Real Betis: Adrián - Á. López, Mario, López, Nacho - Cañas, Beñat - Campbell, Pabón, Carlos - Molina. Trenér: Pepe Mel.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias - Alfonso Costoya, Víctor Fernández.

1

1
    Hosté měli hned v první minutě rohový kop, ale Beñat nedokázal přesně zakončit.

3
    Po Griezmannově tečované střele budou kopat roh i domácí.

3
    Ne, ani z tohoto nic není, hostům se podařilo odvrátit.

5
    Skvělý zákrok gólmana Adriána, který se musel notně natáhnout, aby vyrazil Velovu ránu z hranice pokutového území!

8
    Po velice zajímavém úvodu tu máme menší pokles tempa, hra probíhá ve středu hřiště.

10
    Z velké dálky vypálil Pabón, Bravo pouze kontroloval dráhu letu míče, který šel o několik metrů nad.

11
    Vela unikl ofsajdové pasti, postupoval na branku z levé strany, Adrián nejprve vykopl jeho přihrávku na střed a poté společně s obranou zlikvidoval i střelu Griezmanna.

14
    López se snažil o průnik po pravé straně, jenže to trochu přehnal s důrazem a je z toho útočný faul.

16
    Tvrdý faul Moliny na Griezmanna, sudí dává důrazně najevo, že tohle trpět nebude, ale kartu zatím nevytáhl.

17
    Agirretxe vysunul po pravé straně postupujícího Velu, ten se dokázal zbavit svého strážce, ale střelu z úhlu mu vyrazil Adrián. Domácí budou kopat roh.

18
    Z něj se nic neurodilo, naopak se do rychlé akce dostali hosté. Zakončení však bylo hrůzostrašné, neboť Campbell vystřelil vysoko nad.

20
    Domácí zaútočili triem Griezmann - Prieto - Vela, ale posledně jmenovaný svým nepřesným centrem odsoudil celou akci k neúspěchu.

23
    Domácí se chvíli radovali z nádherného gólu, který halfvolejem vsítil Griezmann, jenže vše je jinak. Pomezní rozhodćí velice pozdě zvedl praporek - ofsajd. Tohle byla velice těsná situace a určitě bude dlouho rozebírána.

25
    San Sebastian měl k dispozici přímý kop, ostrý centr si však hosté pohlídali a odhlavičkovali do bezpečí.

27
    Rohový kop hostů. Rozehraje ho Beñat.

28
    Trocha chaosu ve vápnu San Sebastianu, Bravo si musel udělat prostor, aby mohl míč vyboxovat.

29
    Roh i na opačné straně, u míče je Vela.

29
    Hned je tu repete, i když se hosté hodně diví.

29
    Tyč! Na Velův centr si naskočil Agirretxe a orazítkoval bránu za Adránovými zády!

30
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Na jedné straně zaduněla tyč, na druhé padl gól. Campbell po dlouhém sprintu vysunul JORGE MOLINU a ten už si v souboji s Bravem věděl rady a poslal míč do horního rohu.

31
    San Sebastian se pokusil o okamžitou odpověď, ale opět letí vzhůru praporek, další ofsajd.

33
    Bergara napřahoval k tvrdé ráně, jenže s míčem vzal i Carlose a sudímu nebylo nic jiného, než odpískat faul.

35
    Domácí celek má sice územní převahu většinu času se hraje na polovině Betisu, jenže vše končí ještě před zakončením.

36
    První žlutá karta zápasu, vidí ji Carlos Martínez za faul na Carlose.

37
    Beñatův centr končí u Brava, domácí gólman okamžitě rozehrává.

37
    Za záchrannou brzdu zatáhl hostující Joel Campbell a také on viděl žlutou kartu.

40
    Molina byl blízko svého dnešního druhého úspěchu, vzal to mezi dvěma obránci, kteří mu s vypětím všech sil na poslední chvíli ukopli míč. Velkou měrou se na tom podílel zejména Í. Martínez.

42
    Žlutá karta za držení protihráče, dostal ji hostující Beñat.

44
    V rozehrávce obou týmů je plno nepřesností, mnohdy to připomíná hru na náhodu.

45
    Před nabíhajícím Agirretxem musel zasahovat Adrián a díky svému včasnému vyběhnutí z branky se mu to i podařilo.

Skončila první půle a blíže vítězství jsou hostující hráči, kteří vedou 0:1 po trefě Moliny. Real Betis tak dokázal z minima vytěžit maximum, protože více šancí měli domácí. Jenže Vela ztroskotal na Adriánovi, Griezmannovi nebyl uznán gól a Agirretxe trefil tyč. Jak bude vypadat druhá půle, to uvidíme po patnáctiminutové pauze.

Druhý poločas začne přibližně v 22:00.

46

47
    Campbell vybojoval u půlky hřiště míč, okamžitě vysouval Molinu, jenže k balonu to měl blíže Bravo a dokázal toho i využít.

48
    Rohový kop domácích.

48
    Centr se dostal ak De La Bellovi, který zpracovával na prsa a od nich se míč odrazil do zámezí.

49
    Tohle je velká rána pro San Sebastian. Domácí Mikel se snažil odvrátit před nabíhajícím DORLANEM PABÓNEM, jenže nešťastně přehodil vlastního brankáře a hostující hráč měl velice ulehčenou práci při skórování.

51
    Real Sociedad právě vstřelil branku!
    San Sebastian s odpovědí dlouho nečekal, Agirretxe vyhrál v pokutovém území hlavičkový souboj, přiťukl na CARLOSE VELU a jeho lehce tečovaná rána končí za bezmocným Adriánem.

53
    Hra se najednou otevřela je velice atraktivní. Ke střele z dálky se odhodlal Pabón a i když minul, uznání si tento pokus zasloužil.

55
    Griezmann centroval z levé strany, míč však končí u Adriána a ten okamžité rozehrává na Cañase.

56
    Rohový kop pro domácí, rozehraje ho Vela.

56
    Je srovnáno. Real Sociedad rozehrál roh na krátko, a po centru mohl hlavičkovat zcela volný ÍÑIGO MARTÍNEZ a jeho pokus se zastavil až v síti! Skvělá zápletka tohoto utkání.

58
    A jak vidno, dva rychlé úspěchy dokonale změnily obraz hry. Hosté jsou ve velkém útlumu, naopak domácí celek hýří aktivitou.

61
    Penalta pro Real Sociedad! V pokutovém území zahrál rukou Ángel López a rozhodčí je nekompromisní.

61
    Ángel López navíc vidí žlutou kartu.

62
    Obrat je dokonán! XABI PRIETO zvolil dloubák a lá Panenka a dostal svůj tým do vedení!

62
    Hosté střídají, odešel Juan Carlos a na trávníku se objevil Rubén Castro.

65
    Po levém křídle unikal Molina, jenže nedokázal odcentrovat. U míče ale jsou stále hosté.

66
    Přestřelka pokračuje. Molina posunul na Castra, jehož následná přihrávka vysunula DORLANA PABÓNA a ten křížnou ranou po zemi srovnává na 3:3!

67
    Do pokutového území pronikal Vela, na hranici vápna upadl, tentokrát se ale penalta, nebo přímý kop pískat nebude.

70
    Real Betis kope rohový kop. Centrovat bude Beñat.

70
    Hosté reklamují teč a žádají další roh, ale po nepřesné hlavičce se bude pouze rozehrávat od Bravovy brány.

61
    A zase jsme na druhé straně hřiště. Po centru hlavičkoval ze záklonu Griezmann a před dotírajícím Agirretxem zachránil Adrián.

72
    Druhé střídání hostů. Odešel Joel Campbell a hrát se chystá Nono.

73
    Žlutou kartu za skluz vidí hostující Cañas

73
    Změnu provádí i domácí. Splněno má David Zuturuza a zbytek utkání odehraje Rubén Pardo.

75
    Rohový kop pro domácí.

76
    Centr se stáčel směrem do branky, dobře si na něj vyběhl Adrián a vyboxoval.

77
    Hosté si málem dali vlastní branku, když Griezmannův centr tečoval Amaya mimo dosah Adriána a míč jen těsně minul bránu!

77
    Z následného rohu nezahřmělo.

79
    Vela to zkusil samostatně po levém křídle, dal Cañasovi jesle, ale přes dalšího hráče už nepřešel.

80
    Další střídání domácího týmu, z trávníku za potlesku tribun odchází Xabi Prieto a ho hry se zapojil Diego Ifrán.

82
    Další rohový kop pro San Sebastian, kopne ho Pardo.

83
    A málem z toho byl čtvrtý gól! Po odraženém centru se do voleje položil De La Bella a Adrián měl co dělat, aby střevu vyrazil!

84
    Poslední střídání Betisu, pro dnešek už má všechno odehráno Beñat a zbývající minuty odkope Javi Chica.

86
    Ifrán se mohl stát hrdinou domácích. Po pravé straně se dostal do vápna, měl chvíli čas na střelu, tu mu ale obránci srazili na roh.

87
    Po něm střílel Agirretxe, jenže o notný kus vedle.

89
    Ifrán se teď zachoval možná trochu sobecky, když chtěl sám zakončit, a narazil na neprostupnou zeď.

90
    Rozhodčí nastaví tři minuty.

90+1
    Žlutou kartu za přidržení protihráče dostal hostující Javi Chica.

90+3
    Závěrečný nápor San Sebastianu končí centrem do Adriánových rukavic.

Je za námi utkání, které se muselo zejména ve druhé půli líbit. Celkově šest branek a spousta dalších šancí, to vše bylo k vidění. Real Betis se dostal ve 49. minutě do dvoubrankového náskoku díky Pabónovi, jenže pak přišel velký obrat a mezi 51. a 62. minutou se San Sebastian trefil celkem třikrát! Nejprve snížil Vela, o vyrovnávací gól se postaral Í. Martínez a pokutový kop proměnil Xabi Prieto. V těchto chvílích by si na hosty asi nikdo nevsadil, ale ti se dočkali vyrovnání. Svou druhou branku přidal Pabón a stanovil tak konečné skóre.

Pevně doufám, že se Vám toto utkání líbilo a postaralo se o skvělé zakončení sportovní neděle. Já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se těším na shledanou. (22:55:21)

Aleš Pur

Branky: 51. Vela, 56. Í. Martínez, 62. Xabi Prieto (pen.) - 30. Molina, 49. Pabón, 66. Pabón

Karty:   36. C. Martínez (RSC) - 37. Campbell (RBE), 42. Beñat (RBE), 61. Á. López (RBE), 73. Cañas (RBE), 90+1. Chica (RBE)

Real Sociedad San Sebastian: Bravo - Carlos Martínez, Mikel, Íñigo Martínez, De La Bella - Bergara, Zurutuza (73. Pardo) - Vela, Xabi Prieto (80. Ifrán), Griezmann - Agirretxe. Trenér: Philippe Montanier.
    Real Betis: Adrián - Á. López, Mario, López, Nacho - Cañas, Beñat (84. Chica) - Campbell (72. Nono), Pabón, Carlos (62. Castro) - Molina. Trenér: Pepe Mel.

Rozhodčí: Ignacio Iglesias - Alfonso Costoya, Víctor Fernández