Hoffenheim – Bayern 0:1 (kon.) | Düsseldorf – Mohuč 1:1 (kon.)
1:1 (1:1)
1. FSV Mohuč 05
Neděle 03.03.2013, 17:30 • Esprit Arena, Düsseldorf • Německá Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V závěru čtyřiadvacátého kola půjde o velký zápas pravdy. Düsseldorf ještě není zcela zachráněn, doma ale vyhrál pět z posledních šesti zápasů a rozhodně proti Mainzu není bez šance. Hosté totiž venku z jedenácti pokusů vyhráli jen třikrát a navíc je hodně dolů srazilo vyřazení ze čtvrtfinále DFB-Pokalu od Freiburgu.

Mainz totiž ještě v 86. minutě vedl 2:0 díky skvělému začátku utkání, pak ale přišly dva slepené góly hostí a utkání šlo do prodloužení. V tom měli více štěstí hosté, neboť Mainz od 65. minuty hrál již bez vyloučeného Pospěcha, a díky brance Caligiuriho oslavili svůj historicky první postup do semifinále národního poháru.

Fortuně se v jarní části sezony daří držet průměr jednoho bodu na zápas. Mainz je na tom o něco lépe, porazit ale dokázal pouze poslední Fürth. Za domácí dnes nenastoupí dvojice zraněných útočníků Andrej Voronin, Stefan Reisinger - hosté zase přicestují bez zraněných Jana Kirchhoffa, Nikity Rukavytsyy, Elkina Sota, Juniora Diaze a Nika Bungerta.

Fortuna Düsseldorf: Giefer - Balogun, Latka, Malezas, van den Bergh - Bodzek, Tesche - Lambertz, Bellinghausen - Kruse - Schahin.

1. FSV Mainz 05: Wetklo - Pospěch, Svensson, Noveski, Zabavník - Malli, Baumgartlinger, Zimling - Ivanschitz - Klasnić, Parker.

Rozhodčí: Brych - Kempter, Kleve.

1

2
    Kruse se zmocnil míč ve středu pole a pak to zkusil pár metrů před šestnáctkou, jenomže jeho pokus byl sražen na rohový kop.

3
    Mainz se ale bez menších potíží ubránil.

3
    Po Latkově zásahu bude kopat rohový kop také Mainz.

4
    I na druhé straně ale rohový kop proběhl bez zakončení na branku.

6
    Düsseldorf právě vstřelil branku!
    Tak to je hodně kuriózní začátek utkání. Kruseho centr si nešťastně hlavou do vlastní branky srazil BO SVENSSON, jehož zakončení na vlastní kasu vykopl Wetklo až za brankovou čárou.

8
    Mainz je vlastní brankou zjevně otřesen. Aby také ne, je to pro něj hodně nešťastný začátek utkání.

9
    Odkop od domácí branky.

10
    Van der Bergh zezadu fauloval Parkera a Mainz bude zahrávat volný kop od postranní čáry.

11
    Jenomže hosté se k žádnému vážnějšímu zakončení nedostali, Parker se pak navíc zjevil v postavení mimo hru.

12
    Mainz ale nakonec po inkasované brance začal častěji držet míč, zatím jej ale není kudy dostat ke Gieferově brance.

14
    Stále platí to, co bylo zmíněno před chvílí. Düsseldorf velmi dobře vykrývá prostory.

15
    Rohový kop Mainzu.

15
    Jenomže jeho provedení bylo velmi špatné a Radoslav Zabavník pak musel zatáhnout za záchrannou brzdu a zastavit Bellinghausena.

16
    Pokus Zimlinga zpoza šestnáctky si našel cestu jen do Gieferových rukavic.

17
    Útočná snaha Mainzu zatím není příliš nápaditá a to je v kombinace se sevřenou obranou Düsseldorfu velmi obtížně řešitelný rébus.

19
    Martin Latka ještě před šestnáctkou zastavil Ivanschitze a může být rád, že z toho není penalta.

20
    Mainz každopádně soupeře velmi dobře překvapil a teď bude mít výhodu velmi zajímavé standardky.

21
    Parker ale branku velmi vysoko přestřelil.

22
    Tescheho centr z volného kopu se snesl na Balogunovu hlavu, Wetklo si ale na jeho zakončení mohl s klidem počkat.

23
    Van der Bergh si nepříliš dobře zpracoval míč, Parker se natlačil před něj a Ivanschitz tak opět bude mít práci s volným kopem.

24
    Ivanschitz svůj centr zatočil velmi šikovně, jenomže Svensson na něj nedosáhl a za ním nabíhající Klasnić jej proběhl.

25
    Kruse získal rohový kop.

25
    Po rozehrávce nakrátko odcentroval Tesche, do vzduchu se krásně zavěsil Latka, jeho razantní hlavičku ale Wetklo na brankové čáře zastavil!

27
    Utkání je zatím poměrně vyrovnané, akorát Mainz má tu smůlu, že od šesté minuty prohrává. Zatím je to typický remízový zápas, pokud si tedy odmyslíme výsledkovou tabuli.

28
    Kruse výborně roztáhl svou akci do strany, do té levé si naběhl Bellinghausen, všiml si postavení Wetkla a střelou na zadní tyč jen těsně minul branku hostí!

29
    Skvělí jsou zatím také domácí fanoušci, kteří snad od první minuty ještě nedali pokoj svým hlasivkám.

30
    Odkop od Wetklovy branky, která se několikrát v posledních minutách otřásla v základech.

32
    Pospěch dostal důvěru u koncové čáry, jenomže ji zklamal a místo na Parkera odcentroval jen ke Gieferovi.

33
    Lambertz se Zabavníkem se ve vzduchu nepříjemně srazili, faul byl odpískán hostujícímu obránci.

34
    Zabavník se ještě nezvedl z trávníku, Lambertz ano, ale zase má na hlavě krvavou stopu. Lidově by se řeklo, že je to taková větší silniční vyrážka.

35
    Lambertz bude v pořádku, hlavu mu obvážou, ale hůře to vypadá se Zabavníkem, který je snad i v bezvědomí.

36
    Zabavník se už snaží postavit na nohy, u postranní čáry se ale každopádně rozcvičuje Caligiuri.

37
    Zabavník naštěstí po svých opustil hřiště, hrát dál ale asi nebude.

37
    Hra již pokračuje, Lambertz hraje s obvázanou hlavou, Mainz momentálně v nevýhodě o jednoho muže.

38
    Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Radoslav Zabavník, přichází Marco Caligiuri.

40
    Tým Mainz právě vstřelil branku!
    Už jsem chtěl napsat, že je Mainz ze hry naprosto nijaký, pak ale přišel centr střídajícího Caligiuriho od koncové čáry, Giefer jej neudržel a propustil jej za sebe, takže za ním stojící IVAN KLASNIĆ neměl problém hlavou do prázdné branky srovnat.

41
    Mainz se ještě teď tlačí do dalšího zakončení.

42
    Düsseldorf to nadále zkouší rychlými brejky.

43
    Van der Berghův centr se štěstím vyrazil Wetklo, k míči se pak tlačil Lambertz, jenomže Caligiuri do něj nakopl míč a od branky tak bude odkopávat Wetklo.

45
    Mainz začíná poslední řádnou hrací minutu prvního poločasu na obranné polovině.

45+1
    Přidávají se dvě minuty.

45+2

Ani ve druhém dnešním bundesligovém zápase nesledujeme bůhvíjak zázračnou fotbalovou podívanou. Gólový účet utkání načal v šesté minutě Svensson, jenž si nešťastně srazil míč do vlastní branky. Mainz pak přišel o Zabavníka, jehož nahradil Caligiuri a ten dvě minuty po příchodu na hřiště přispěl i díky Gieferově chybě centrem na vyrovnávací gól Klasniće. Druhý poločas začne cca v 18:33.

46

46
    Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Ivan Klasnić, přichází Nicolai Müller.

48
    Mainz se ve druhém poločase zatím drží u míče, stejně jako v prvním poločase má ale nedostatek myšlenek na přechod do šestnáctky.

49
    Akce hostí nakonec končí odkopem od Gieferovy branky.

50
    Bellinghausen se na levém křídle opět prosadil přes Pospěcha, jeho centr ale pouze stáhl do svých rukavic Wetklo.

52
    Bellinghausen si výborně zaběhl za obranu Mainzu, pak se od koncové čáry snažil najít Schahina, před tím ale na rohový kop zasáhl Pospěch.

53
    Fortuně se ale dnes rohové kopy příliš nedaří.

53
    Müller srazil další Bellinghausenův centr na rohový kop.

54
    Tesche na zadní tyči našel Bodzeka, jenomže ten hlavou ještě pravděpodobně vracel míč a to byla chyba - přijít okamžité zakončení na branku, Wetklo by zřejmě měl problémy.

55
    Kruse se snažil vymodlit si faul na hranici šestnáctky, místo toho mu byl ale odpískán ofsajd.

57
    Caligiuri si vzal míč na hranici velkého vápna a pokusil se obstřelit Giefera na zadní tyč, domácí brankář ale odčinil svou chybu při Klasnićově gólu a vytáhl míč na rohový kop!

58
    Ivanschitzův centr od rohového praporku ale neměl příliš dobrých vlastností.

60
    Kruse si v pokutovém území povodil několik protihráčů, jenomže pak zakončil jen do boční sítě.

60
    Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Dani Schahin, přichází Mathis Bolly.
    Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Robert Tesche, přichází Nando Rafael.

61
    Düsseldorf je v posledních minutách lepším týmem, jen by to znovu potřeboval vyjádřit gólem.

62
    Třeba po tomto rohovém kopu.

62
    Ne, po něm se bude jen odkopávat od Wetklovy branky.

63
    Rafael při své první příležitosti po příchodu na hřiště pálil po Bellinghausenově pasu velmi nepřesně.

65
    Wetklo si při Kruseho centru nebyl příliš jistý a mohl být rád, že Caligiuri jej raději zakopl za koncovou čáru.

66
    Bellinghausen si rozehrávku rohového kopu zopakuje.

66
    Mainz se druhému rohovému kopu ubránila bez odpadu - tedy bez další následné práce.

68
    Utkání se dnes sice nehrálo v příliš velkém tempu, nicméně to, které je teď nastoleno, je snad nejpomalejší za celé utkání.

69
    Ivanschitzův volný kop opět neměl příliš nadějí na úspěšný konec a Giefer uklidnil své spoluhráče.

70
    Nicolai Müller si za zbytečně ostrý zákrok vysloužil žlutou kartu.

71
    Bellinghausen si pádem po souboji se svým dnešním strážcem Pospěchem doslova vymodlil volný kop pro Düsseldorf od postranní lajny.

72
    Bellinghausenův centr proletěl celým pokutovým územím bez toho, aniž by se jej kterýkoliv další hráč dotkl.

74
    Bellinghausen tradičně potáhl míč po levé straně a pak jej na šestnáctku předložil Krusemu, tomu se ale v ideální pozici střela vůbec nepovedla a Wetklo si připsal jeden z těch lehčích zákroků.

75
    Mainz se nám teď mírně vytratil ze hry a jen bezmocně přihlíží umění Bellinghausenovu. Ten dnes předvedl několik dobrých průniků a pokud by si někdo zasloužil ocenění pro nejlepšího hráče utkání, tak to pravděpodobně bude on.

76
    Teď jsou ale hosté na útočné polovině.

78
    Mainz je ale jednoduše řečeno velmi bojácný a prakticky nemá Düsseldorf čím překvapit.

79
    Do hry přijde Szalai.

80
    Střídání v týmu 1. FSV Mainz 05: ze hřiště odchází Shawn Parker, přichází Ádám Szalai.

81
    Zajímavá standardní situace pro Mainz, žlutou kartu navíc dostal Andreas Lambertz.

82
    Baumgartlinger se pokusil o zajímavou rozehrávku, která skončila pouze odkopem od Gieferovy branky.

83
    Nando před šestnáctkou přiťukl míč Lambertzovi, jeho rána se ale vešla jen těsně vedle pravé tyče.

84
    Sražený pokus Ivanschitze zpoza šestnáctky nakonec skončil v Gieferových rukavicích.

85
    Giefer musel před Mallim velmi rychle z branky, míč sice zachytil, zároveň ale dal i kolenem do zubů Balogunovi.

87
    Balogun pokračuje ve hře.

88
    Volný kop Mainzu daleko od Gieferovy branky.

88
    Mainz se sice s míčem dostal do šestnáctky, pak ale nedokázal vymyslet nic dalšího.

88
    Nando Rafael fauloval Pospěcha a pak ještě za nesportovní chování dostal žlutou kartu.

90
    Střídání v týmu Fortuna Düsseldorf: ze hřiště odchází Andreas Lambertz, přichází Oliver Fink.

90+1
    Přidána je jedna minuta.

90+1

Ani druhé utkání bundesligové neděle nám nenabídlo příliš fotbalové krásy a navíc ani nepoznalo vítěze. O jeho výsledku rozhodl už první poločas, v němž si nejprve dal vlastní gól Svensson a pak srovnal Klasnić. Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (19:20:51)