2:1 (2:1)
SK Rapid Vídeň
Neděle 03.03.2013, 16:00Rakouská Bundesliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobré odpoledne. Vítám Vás u přenosu 1. rakouské fotbalové ligy. Dnes nás čeká zápas mezi domácím týmem Wolfsberger a hosty z hlavního města Rakouska - Rapid Vídeň

Wolfsberger se tápe na 6. místě se ziskem 25 bodů a pomalu, ale jistě mu unikají evropské poháry.

Zatímco soupeř z Vídně, který je třetí, ztrácí na druhý Salzburk pouze 2 body, ale má o 2 zápasy více. Druhé místo by znamenalo postup do kvalifikace o Ligu mistrů.

Vzájemné zápasy jasně mluví pro domácí tým.
    První utkání vyhrál Wolfsberger na svém hřišti 1:0, druhé utkání překvapil na horké půdě Rapidu Vídeň 1:2.

Uvidíme, co přinese dnešní utkání.

Zápas začíná v 16:00.

RZ Pellets WAC: Dobnik - Thonhofer, Jovanovic, Sollbauer, Baldauf - Kerhe, De Paula, Polverino, Liendl, Ynclan - Topcagic

SK Rapid Wien: Novota - Trimmel, Sonnleitner, Gerson, Schrammel, Pichler, Boskovic, Alar, Hofmann, Burgstaller, Boyd

1

3
    Domácí kombinují po celém hřišti.

4
    Domácí Polverino dostává žlutou kartu za tvrdý skluz, který odnesl Sonnleitner.

5
    Velkou šanci měl nyní Boyd, ale vychytal ho Dobnik.

7
    Menší závar před brankou Dobnika, ale obrana nebezpečí zažehnala a odkopla míč do bezpečí.

8
    Roh pro Rapid.

8
    Rohový kop zahraný na krátkou vzdálenost nepřinesl žádnou šanci.

9
    Do úniku se dostal krajní obránce Thonhofer, ale šanci trestuhodně zahodil. Z velkého vápna branku přestřelil.

10
    Rapid právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Krásnou přihrávku mezi obránce obdržel BURGSTALLER, míč si popotáhl a tváří v tvář Drobnikovi uspěl.

16
    Hra je mírně rozháraná, míč se pohybuje kolem středového kruhu a žádný z týmů si nemůže vypracovat příležitost k ohrožení branky soupeře.

16
    Hofmann vyslal jedovatou střelu, kterou Dobnik vyrazil pouze před sebe, ale stihl jí ještě doběhnout před dotírajícím útočníkem a míč drží.

17
    Pellets WAC právě vstřelili branku!
    Topcagic dostal krásný centr, který si zpracoval a nikým nehlídaný ze vzduchu poslal míč za Novotovi záda.

19
    držení míče 52%-48%
    střely na branku 2:3

20
    Centr Alara nenašel adresáta a pouze prolétl do zámezí.

21
    Rohový kop pro Rapid Vídeň

21
    Pozorná obrana míč odvrátila pouze k Boskovicovi, který se vyhnul obránci a z velkého vápna vyslal svižnou střelu. Na místě byl připravený Dobnik.

24
    Teď rozhodčí pošpinil domácí tým. Slibnou akci zastavil čárový rozhodčí, který zamával ofsajd, který bohužel nebyl.

26
    Hráči Wolfsbergeru kombinují na středu hřiště.

27
    Rapid je mírně zakřiknutý, hráčům se nedaří přihrát si na kratší vzdálenost a často ztrácí míč.

28
    Na hřišti zůstal ležet Thonhofer.

28
    Krajní bek už je na nohách a Rapid sportovně vrací míč.

31
    Kerhe posílal do vápna centr, který zblokoval obránce Schrammel na rohový kop. Standartní situaci hráči Wolfsbergeru nedokázali proměnit.

33
    Gerson uviděl žlutou kartu. Provinil se tvrdým skluzem.

35
    Kerhe vyzkoušel dvakrát pozornost Novoty, gólman byl připravený.

35
    Thonhofer otáčí zápas! Nejprve centroval, ale míč se k němu odrazil. Krajní obránce si míč popotáhl a poslal jej na vzdálenější tyč. Brankář Novota s touto střelou nemohl nic udělat.

38
    Hráči Rapidu na delší dobu u míče.

39
    Ynclan se provinil faulem a nabízí Rapidu standartní situaci.

40
    Rapid ji nedokázal využít. U míče jsou domácí.

42
    Ze standartní situace nedokázal Rapid vymyslet nic. Následný centr zpracoval Schrammel a vyzkoušel pozornost Dobnika. Ten nezaváhal.

44
    Burgstaller se pokusil hlavičkou překonat Dobnika, ale střela neměla tu správnou razanci.

45
    Ynclan vybojoval rohový kop pro domácí tým.

Rozhodčí nenastavil žádný čas navíc.

45+1
    Závar před Novotou odvrací Gerson, který odkopl míč do bezpečí

První půle nám nabídla 3 branky. Skóre otevřel v 10. minutě Burgstaller. Domácí avšak skóre dokázali otočit, nejprve v 17. minutě vyrovnal Topcagic, poté ve 35. minutě dílo dokonal Thonhofer.

46

47
    Oba týmy hrají zatím opatrně.

49
    Do šance se nyní dostal Busgstaller! Unikl po křídle a vystřelil, střela však o centimetry minula branku.

50
    Jovanovic zastavil unikajícího Boyda těsně před pokutovým územím a viděl červenou kartu! Šance pro RAPID !

51
    Standartní situaci z velmi dobré pozice hráči Rapidu neproměnili.

53
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Jacobo, přichází Huttenbrenner.

55
    Hráči Rapidu mají nyní mírně více ze hry.

56
    Hráči Rapidu si přihrávají kolem vápna domácích, ale nedokáží najít vhodnou pozici, odkud zakončit.

59
    Tvrdý projektil nyní vyslal Burgstaller z velkého vápna, ale Dobnik byl připravený a míč vyrazil před sebe. Obrana poté míč uklidila do bezpečí.

60
    Další obrovská šance Rapidu! Nadýchaný centr nedokázal využít Boyd, když pouze promáchl nůžkami a míč netrefil.

61
    Střídání v týmu SK Rapid Wien: ze hřiště odchází Alar, přichází Sabitzer.

61
    Roh Rapidu kryje brankář.

63
    Hra je přerušena po srážce Sonnleitnera a Topcagice.

64
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Liendl, přichází Putsche.

66
    Útočným faulem se provinil Hofmann.

68
    Sonnleitner poslal Topcagice k zemi, zákrok se obešel bez karty.

70
    Rapid si nedokáže najít střeleckou pozici, ze které by ohrozil Dobnikovu branku.

71
    Střídání v týmu RZ Pellets WAC: ze hřiště odchází Topcagic, přichází Rivera.

74
    Střídání v týmu SK Rapid Wien: ze hřiště odchází Boskovic, přichází Schaub.

74
    Střídání v týmu SK Rapid Wien: ze hřiště odchází Gerson, přichází Wydra.

75
    Schaub po minutě na hřišti vidí žlutou kartu.

77
    Nařízena penalta pro domácí tým!

78
    K míči se postavil Riviera, ale netrefil branku! Rapid má tedy stále šanci na vyrovnání!

79
    Na hřišti došlo k potyčce mezi Davidem De Paulem a Sonnleitnerem!

79
    Další červená karta pro domácí tým! De Paula se provinil tvrdým skluzem zezadu a odchází do sprch! Komplikace pro domácí!

82
    Z rohového kopu Rapid neohrozil Dobnika.

83
    Rapid má možnost standartní situace z dobré pozice. Míč si postavil Hofmann

83
    Hofmann netrefil branku o centimetry! To je škoda pro Rapid.

85
    Pichler zabrzdil počínající akci domácích.

85

86
    Roh zahraný na krátkou vzdálenost Rapidu vyšel, po rychlé kombinaci z dálky vystřelil Hofmann, ale Dobnik jistým zákrokem kryje!

87
    Bugstaller měl vyrovnání na kopačkách! Dostal krásnou přihrávku mezi obránci, ale z malého vápna se netrefil mezi tři tyče!

89
    Dobnik znovu kryje střelu! Dnes je mladý brankář při chuti.

90
    Po výkopu od brány se do šance dostal Kerhe, avšak byl vyhnán Schrammelem do rohu. Chvíli držel balon u praporku, poté ho ale ztratil a míč mají hosté.

Nad rámec základní hrací doby přidány 4 minuty.

90+1
    Zajímavou stadartní situaci Rapidu domácí obrana ubránila.

90+3
    Domácí fanoušci popohání svůj tým, na stadioně je skvělá atmosféra.

90+3
    Boyd si vyskočil na centr, ale hlavičkou přestřelil.

90+4
    Domácí už pouze odkopávají balón za polovinu.

90+5
    v pokutovém útemí kličkoval Pichler, ale obránce míč odkopl na rohový kop, ze kterého nedokázali hosté vytěžit branku.

Krásný zápas z obou stran! Zápas začali lépe hosté, když více ze hry. Vypracovali si několik šancí a z jedné profitovali. V 10. minutě vstřelil branku Burgstaller. v 17. minutě už bylo vyrovnáno, trefil se Topcagic. Thonhofer přelil vítězství na stranu domácích, když v 35. minutě skóroval. Poté už gól nepadl, ale na hřišti se začalo přiostřovat. První červenou kartu viděl Jovanovic v 50. minutě, druhou v 79. De Paula. RAPID nedokázal ani ve výhodě 2 mužů v poli vstřelit branku a tak zápas skončil 2:1.

Děkuji vám za pozornost. Na přečtenou (17:59:34)