Omsk – Čeljabinsk 0:5 (kon.) | Kazaň – Ufa 2:3 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.)
CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:1 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Severstal Čerepovec
Pátek 08.03.2013, 14:00 • Ice Palace, Petrohrad • Play-off KHL

57:16
    Dvě minuty za sekání si ještě musí odsedět domácí Ramstedt.

52:09
    Tak tohle bylo nepříjemné, Thoresen ve snaze odehrát kotouč zasáhl holí do obličeje jednoho z hráčů Čerepovce a jde si odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

48:05
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí ale okamžitě odpovídají. Po brejku dva na jednoho si vyměnili kotouč Arťjuchin s ALEXANDREM KUČERJAVENKEM a ten u tyčky pohodlně pokořuje Košečkina, který neměl tentokráte žádnou šanci. Asistence: Jevgenij Arťjuchin

46:19
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Nyní ale domácí snižují a zvyšují lehce své naděje na vítězství, po odrazu kotouče pálí v blízkosti modré čáry ALEXANDER RJAZANCEV přímo do vzdálenějšího horního rohu a Ježov proti této výstavní ráně opravdu neměl šanci. Asistence: Jevgenij Ketov, Vladim Šipačov

37:48
    Další přesilovka pro Čerepovec, Burdasov dostává po útoku na hlavu a krk dvě minuty plus osobní desetiminutový trest

37:33
    Ježov nyní na poslední chvíli zasáhl proti bezprostřední ráně zblízka naprosto fantastický zákrok z prostoru brankoviště, tohle je k vidění opravdu málokdy.

35:13
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Burdasov.

33:02
    Burdasov šel jeden na jednoho a zbavil se Čáslavy, nakonec však nedokázal osamocen před Košečkinem zakončit a nyní se hodně zlobí na obránce Čerepovce, se kterým si to chce ručně vyříkat.

30:04
    Domácí v tuto chvíli soupeře přehrávají a jsou blízko druhému vítězství v sérii. Nyní do útočné třetiny o mantinel nahazuje puk Burdasov a svou druhou branku v zápase dává ranou zápěstím VIKTOR TICHONOV, který se trefuje nad rameno brankáře Košečkina. Asistence: Anton Burdasov

27:51
    Nicméně velký tlak SKA nakonec končí druhou brankou. Po rychlém přechodu dostal kotouč na pravou stranu TEEMU RAMSTEDT a trefuje se přímo pod lapačku Kosečkina. Asistence: Jurij Alexandrov

24:13
    Přesilovku si zahraje Čerepovec, dvě minuty za vražení na hrazení dostává Dallman.

18:32
    Domácí ale následně přeci jen využívají přesilovku. Po ráně od modré a dobré práci Thoresena nakonec procpal kotouč do sítě pod tělem Košečkina VIKTOR TICHONOV. Asistence: Kevin Dallman, Patrik Thoresen

17:23
    Alexejev porazil domácích Arťjuchina a je tu druhá dvouminutová přesilovka pro SKA Petrohrad.

13:18
    Přesilovku si zahraje i Petrohrad, za hru vysokou holí do olbičeje Osipova jde na trestnou lavici Kazakovcev.

10:09
    Máme tu první přesilovku zápasu, dvě minuty za podražení si odsedí domácí Afinogenov.

07:59
    Z levé strany se protlačil k Ježovovi aktivní Ketov, jenže mezírku mezi jeho betony nenašel. Následně pálí Ketov znovu a Ježov znovu kryje, domácí se osvobozují zakázaným uvolněním.

03:45
    Nyní ale obrana Petrohradu chybuje a Ketov jel sám na Ježova, ten ale po skvělém blafáku ještě lépe zasáhl lapačkou a chytil puk na brankové čáře. Rozhodčí šel telefonovat, rychle ale navazuje hru vhazováním v obranném pásmu SKA.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 19. Tichonov (Dallman, Thoresen), 28. Ramstedt (Alexandrov), 31. Tichonov (Burdasov), 49. Kučerjavenko (Arťjuchin) – 47. Rjazancev (Ketov, Šipačov)

SKA Petrohrad: Ježov (Ivannikov) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Chudinov, Semjonov, Kalinin, Vorobjov - Martensson, Tichonov, Thoresen - Varnakov, Panarin, Ramstedt - Afinogenov, Kučerjavenko, Arťjuchin - Rybin, Něprjajev, Sigarjov - Burdasov
    Severstal Čerepovec: Košečkin (Peretjagin) - Laakso, Kiselevič, Rjazancev, Čáslava, Andersen, Jegoršev, Popov - Stoljarov , Šipačov, Ketov - Berdnikov, Bergfors, Anisin - Fedorsejev, Alexejev, Dědunov - Zemčenko, Buchnevič, Kovryšin - Kazakovcev

Rozhodčí: Gusev, Kadjorov - Morozov, Putilin