Omsk – Čeljabinsk 0:5 (kon.) | Kazaň – Ufa 2:3 (kon.) | Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.)
CSKA Moskva – Dynamo Moskva 2:1 (kon.)
SKA Petrohrad
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Severstal Čerepovec
Pátek 08.03.2013, 14:00 • Ice Palace, Petrohrad • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Hokejisté Petrohradu budou potvrzovat roli nejlepšího celku KHL a určitě chtějí proniknout mezi čtyři nejlepší celky ruské ligy. V úvodním čtvrtfinále Západní konference podali vcelku slušný výkon a nakonec postoupili přes bojovné Mytišči po sérii 4:1. V prvním zápase v semifinále udolali Čerepovec po divokém utkání 7:4 a vkročili do této série tou správnou nohou.

V úvodním zápase čtvrtfinále sice rozhodovalo o výsledku až prodloužení a Petrohrad také prohrál jeden duel v Mytišci v poměru 1:3. Jinak si připsal výsledeky 6:1 a dvakrát 7:0 v jeho prospěch, proto bude v souboji se Severstalem velkým favoritem na postup. V 52 zápasech základní části získal 116 bodů, což je opravdu velice suverénní způsob.

Čerepovec skončil v Zpadní konferenci na pátém místě a jeho postup do finále konference by tak znamenal velký úspěch. Celkově získal 85 bodů a už souboj ve čtvrtfinále proti Jaroslavli neměl lehkou úlohu. Nakonec zvítězil v sérii 4:2, když hned v prvním utkání vyhrál na ledě soupeře a od té doby vždy dominoval domácí výběr.

Letos se oba týmy střetly dvakrát v základní části, a i tentokráte by mělo záležet hlavně na domácím prostředí, což napověděl i první zápas semifinále play-off. Letošní dvě vzájemná střetnutí byla hodně vyrovnaná a nyní to můžeme očekávat od celé série. Čerepovec nejprve doma porazil SKA 4:3 po samostatných nájezdech a o tři dny později na soupeřově ledě prohrál 2:3. Ve včerejším utkání se hrála vyrovnaná partie, ale za stavu 4:4 nakonec domácí převrhli misky vah na svou stranu.

SKA Petrohrad: Ježov (Ivannikov) - Alexandrov, Dallman, Osipov, Chudinov, Semjonov, Kalinin, Vorobjov - Martensson, Tichonov, Thoresen - Varnakov, Panarin, Ramstedt - Afinogenov, Kučerjavenko, Arťjuchin - Rybin, Něprjajev, Sigarjov - Burdasov

Severstal Čerepovec: Košečkin (Peretjagin) - Laakso, Kiselevič, Rjazancev, Čáslava, Andersen, Jegoršev, Popov - Stoljarov , Šipačov, Ketov - Berdnikov, Bergfors, Anisin - Fedorsejev, Alexejev, Dědunov - Zemčenko, Buchnevič, Kovryšin - Kazakovcev

Rozhodčí: Gusev, Kadjorov - Morozov, Putilin.

Zazněly obě hymny a vše je připraveno k začátku druhého zápasu obou celků.

00:01

01:08
    Zatím se hraje velmi vyrovnaně a hosté neudrželi útočné pásmo.

01:44
    Po rozehrání od vlastní branky se znovu Čerepovec dostal do útočného pásma, žádná střela z toho nebyla ani tentokráte.

02:23
    Petrohrad nyní tlačí soupeře a brankář Košečkin si připsiuje první zákrok.

03:32
    Hra plyne velmi rychle a opět po nepřesné rozehrávce rozehrává Petrohrad od vlastní branku.

03:45
    Nyní ale obrana Petrohradu chybuje a Ketov jel sám na Ježova, ten ale po skvělém blafáku ještě lépe zasáhl lapačkou a chytil puk na brankové čáře. Rozhodčí šel telefonovat, rychle ale navazuje hru vhazováním v obranném pásmu SKA.

04:24
    Nyní na druhé straně dvakrát zasahuje Košečkin a drží svůj tým.

05:13
    Na druhé straně zasahuje Ježov a hosté pokračují v tlaku.

06:15
    Domácí hrají s kotoučem mnohem častěji, do vážné příležitosti se ale dostat nemohou.

07:09
    Ježov chytá nahození do lapačky a bleskově rozehrává.

07:59
    Z levé strany se protlačil k Ježovovi aktivní Ketov, jenže mezírku mezi jeho betony nenašel. Následně pálí Ketov znovu a Ježov znovu kryje, domácí se osvobozují zakázaným uvolněním.

08:34
    Nyní po krásné nahrávce Martensson se snaží na Košečkina vyzrát Tichonov, ale hostující strážce si pohlídal pravou tyčku. Ihned na to po dalším závaru radši přikrývá kotouč a přerušuje hru.

09:06
    Na druhé straně vyráží Ježov kotouč do rohu kluziště.

09:57
    Petrohrad měl další tlak, opět ale přichází o útočné pásmo.

10:09
    Máme tu první přesilovku zápasu, dvě minuty za podražení si odsedí domácí Afinogenov.

10:51
    Nicméně Ska už podruhé za sebou dokázalo vyhodit z útočného pásma.

11:31
    Hosté až nyní mají kotouč pod kontrolou, jenže už jim moc času nezbývá.

11:56
    Nyní k tomu znovu přicházejí o útočné pásmo.

12:07

12:43
    Arťjuchin přebruslil celé hřiště a pálil z levé strany, ale Košečkin vyráží pravým betonem do bezpečí.

13:18
    Přesilovku si zahraje i Petrohrad, za hru vysokou holí do olbičeje Osipova jde na trestnou lavici Kazakovcev.

13:42
    Domácí se v úvodu přesilovky dopouštějí ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.

14:15
    Velký závar před Košečkinem, ten ale nakonec nachází kotouč v lapačce.

14:24
    Rána Panarina od modré je sražena do ochranné sítě.

14:38
    Na druhé straně ujel v oslabení Bergfors, ale betony Ježova z úhlu neprostřelil.

15:18

15:29
    Ježov znovu vyráží před sebe a Petrohrad vyhazuje.

16:04
    Rozehrávka Čerepovce znovu není přesná a u kotouče jsou domácí v obranném pásmu.

16:42
    Nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách, zatím je k vidění velmi opatrný hokej.

17:02
    Ježov kryje další střelu z úhlu.

17:23
    Alexejev porazil domácích Arťjuchina a je tu druhá dvouminutová přesilovka pro SKA Petrohrad.

18:07
    Po ráně od modré od Varnakova doráží před Košečkinem dva hráči, ale hostující brankář drží kotouč po betonem.

18:32
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Domácí ale následně přeci jen využívají přesilovku. Po ráně od modré a dobré práci Thoresena nakonec procpal kotouč do sítě pod tělem Košečkina VIKTOR TICHONOV. Asistence: Kevin Dallman, Patrik Thoresen

19:16
    Třetina se spíše dohrává a oba celky pravidelně přicházejí o kotouč.

19:31
    Nyní ještě musel zasahovat Ježov, Petrohrad ale vyhazuje do útočného pásma.

20:00

Zatím se hraje velmi vyrovnaná partie, nicméně o něco šťastnější je domácí tým, který využil přesilovku těsně před koncem úvodního dějství. Druhá třetina začne přibližně ve 14:49.
    Vhazování: 9-6
    Střely na branku: 12-14

20:01

20:51
    Hosté bojovali o puk za brankou soupeře, jenže se ke kotouči nedostali.

21:18
    Nyní si skvěle mezi kruhy najel Buchnevič, Ježova však nepřekonal.

21:39
    Zakázané uvolnění Čerepovce.

22:08
    Nyní je k vidění spíše velký boj o puk a také hodně nepřesností na obou stranách.

22:30
    Po nahození kotouče do útočné třetiny přerušuje pro jistotu hru Košečkin.

22:45
    Další střely směřují na Košečkina, ten společně se svými obětavými obránci ale zabránili další brance.

23:24
    Petrohrad má velký tlak, brankář Čerepovce si připisuje další dva důležité zákroky.

23:58
    Rybin vybojoval útočné pásmo, avšak sám o něj tým znovu připravil.

24:13
    Přesilovku si zahraje Čerepovec, dvě minuty za vražení na hrazení dostává Dallman.

25:00
    Domácí hráči se ale pokládají do střel a nyní se jim podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

25:30
    Čerepovec se nemůže dostat ke střele a přesilovka se již přehoupla do své druhé minuty.

26:01
    Petrohrad nyní vyhazuje a již to zřejmě ubrání.

26:13

26:40
    Ofsajd domácích, vhazuje se ve středním pásmu.

26:47
    Na druhé straně vidíme zakázané uvolnění Čerepovce.

27:00
    Košečkin se skvěle přesunul, nakonec ale zasahovat nemusí.

27:27
    Košečkin po střele od modré znovu vyráží kotouč před sebe.

27:51
    Nicméně velký tlak SKA nakonec končí druhou brankou. Po rychlém přechodu dostal kotouč na pravou stranu TEEMU RAMSTEDT a trefuje se přímo pod lapačku Kosečkina. Asistence: Jurij Alexandrov

28:22

29:04
    Dochází k delší úpravě ledu, domácí se opět dostali do ofsajdu.

29:38
    Nedorozumění na obou stranách, u puku jsou hosté.

30:04
    Domácí v tuto chvíli soupeře přehrávají a jsou blízko druhému vítězství v sérii. Nyní do útočné třetiny o mantinel nahazuje puk Burdasov a svou druhou branku v zápase dává ranou zápěstím VIKTOR TICHONOV, který se trefuje nad rameno brankáře Košečkina. Asistence: Anton Burdasov

30:04
    Hosté si vybírají oddechový čas.

30:39
    Čerepovci time-out asi pomohl, nyní přerušuje hru Ježov.

31:05
    Hosté vyslali několik střel směrem na Ježova, ale ten zatím odolává.

31:24
    Proti ráně Anisina znovu zasahuje Ježov.

32:03
    Petrohrad je znovu v útočném pásmu, hra se ale začíná srovnávat.

32:26
    Rjazancev pohodlně rozehrává zpoza vlastní branky.

33:02
    Burdasov šel jeden na jednoho a zbavil se Čáslavy, nakonec však nedokázal osamocen před Košečkinem zakončit a nyní se hodně zlobí na obránce Čerepovce, se kterým si to chce ručně vyříkat.

33:31
    Oba celky nyní nedokázali přejít útočné pásmo.

33:59
    Ramstedt se ocitl v ofsajdu.

35:08
    Hosté nyní lépe bruslí, ale nedokážou se dostat do zakončení. Ovšem domácí faulují a máme tu signalizovanou výhodu. Čerepovec hraje v šesti.

35:13
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Burdasov.

35:31
    Po dvou střelách od modré ale dokázali domácí vyhodit.

36:10
    Čerepovci se následně nedaří přejít alespoň do středního pásma.

36:36
    Teď se jim to povedlo, ale Petrohrad znovu vyhazuje.

37:13

37:33
    Ježov nyní na poslední chvíli zasáhl proti bezprostřední ráně zblízka naprosto fantastický zákrok z prostoru brankoviště, tohle je k vidění opravdu málokdy.

37:48
    Další přesilovka pro Čerepovec, Burdasov dostává po útoku na hlavu a krk dvě minuty plus osobní desetiminutový trest

39:04
    Čerepovci se ale přesilovka vůbec nedaří.

39:48
    Domácí v plném počtu. Hosté sice párkrát ohrozili Ježova, k brance však měli daleko.

40:00

Hokejisté Petrohradu zatím v pohodě kráčí za vítězstvím a nikoho nenechávají na pochybách. Obě branky ve druhé třetině sice padly trochu se štěstím, na druhou stranu však byly skvěle umístěné. Výborný výkon předvádí i domácí brankář Ježov, který předvádí famózní zákroky a drží čisté konto. Třetí třetina začne přibližně v 15:43.
    Vhazování ve 2. třetině: 8 - 13
    Střely na branku ve druhé třetině: 14-14

40:01

40:51
    Čerepovec se stále nemůže dostat do útočného pásma a od vlastní branky pohodlně rozehrává Ježov.

41:49
    Nyní za hosty zahrozil Kazakovcev a dostal se až před Ježova, ten ale kotouč mezi betony nepropustil.

42:30
    Na druhé straně minul z levé strany branku Thoresen.

43:03
    Čerepovec se dostal do ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.

43:24
    Tentokráte v ofsajdu domácí tým.

43:58
    Po krásné kombinaci sice Thoresen napoprvé před brankou nikoho nenašel, napodruhé ale odvrací před prázdnou brankou Košečkina jeden z obránců Čerepovce.

44:41
    Nyní letí nahození od modré těsně vedle levé tyče Košečkinovy branky.

45:24
    Hosté ani tentokráte nedokázali udržet útočné pásmo.

45:38
    Po nahození Stoljarova přerušuje hru Ježov.

46:06
    Petrohrad chybuje v rozehrávce, zůstává však u kotouče za vlastní brankou.

46:19
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Nyní ale domácí snižují a zvyšují lehce své naděje na vítězství, po odrazu kotouče pálí v blízkosti modré čáry ALEXANDER RJAZANCEV přímo do vzdálenějšího horního rohu a Ježov proti této výstavní ráně opravdu neměl šanci. Asistence: Jevgenij Ketov, Vladim Šipačov

47:20
    Nyní odzbrojil na poslední chvíli Thoresena brankář Košečkin.

47:42
    Na druhé straně přerušuje hru Ježov.

48:05
    Domácí ale okamžitě odpovídají. Po brejku dva na jednoho si vyměnili kotouč Arťjuchin s ALEXANDREM KUČERJAVENKEM a ten u tyčky pohodlně pokořuje Košečkina, který neměl tentokráte žádnou šanci. Asistence: Jevgenij Arťjuchin

49:18
    Nyní vyráží Košečkin puk za branku a následně do boční sítě.

50:06
    Hosté kombinují ve vlastním obranném pásmu a dobře vědí, že tohle už bude hodně těžká práce.

51:05
    Arťjuchin zkusil na pravé straně objet obránce a povedlo se mu to, jenže z velkého úhlu už Košečkina nepřekvapil.

51:51
    Další závar před brankářem Čerepovce, Petrohrad stále drží kotouč v útočné třetině.

52:09
    Tak tohle bylo nepříjemné, Thoresen ve snaze odehrát kotouč zasáhl holí do obličeje jednoho z hráčů Čerepovce a jde si odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

52:35
    SKA ovšem hned v úvodu vyhazuje.

52:51
    Nyní tu dokonce byl brejk domácích dva na jednoho i v oslabení, brankou však nekončí.

53:22
    Čerepovec znovu rozehrává jen z vlastní poloviny.

54:09

54:28
    Čerepovec vyhazuje s tečí přes všechny čáry a utkání se už bude spíše dohrávat.

55:06
    Hostům chybí důraz v boji o kotouč, v této činnosti jasně dominuje domácí Petrohrad a je všude o něco dříve.

55:37
    Další pokus Petrohradu vybojovat útočné pásmo skončil neúspěchem.

56:08
    Ani tentokráte to nevyšlo, domácí rozehrávají zpoza vlastní branky.

56:28
    Naopak mírně navrch stále mají domácí, nyní opět zasahuje Košečkin.

56:57
    Oba celky svedly souboj o kotouč ve středním pásmu a nakonec ho vybojovali hosté, po následné ráně bez problémů vyráží Ježov.

57:12

57:16
    Dvě minuty za sekání si ještě musí odsedět domácí Ramstedt.

57:42
    Domácí znovu bez větších problémů vyhazují.

58:00
    Čerepovci dnes přesilovky opravdu nevycházejí, do konce zápasu zbývají dvě minuty.

58:51
    Po přihrávce zpoza branky pálí zblízka Stoljarov, Ježov ale znovu kotouč kryje.

59:02
    Vhazování ve středním pásmu.

59:14

59:38
    Petrohrad v pohodě kombinuje ve vlastním pásmu a už se asi nic nestane.

60:00

Hokejisté Petrohradu bez větších obtíží zvládli i druhé utkání semifinále play-off Západní konferenci a v souboji s Čerepovcem vedou podle předpokladů v poměru 2:0. Nyní o jejich vítězství rozhodla druhá třetina, kde během tří minut dali dvě branky a vytvořili si třígólový náskok. Hosté sice ještě dokázali snížit, jenže ihned na to zkušený Petrohrad odpověděl a pak si již bez větších obtíží došel pro další vítězství. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (16:15:16)

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 19. Tichonov (Dallman, Thoresen), 28. Ramstedt (Alexandrov), 31. Tichonov (Burdasov), 49. Kučerjavenko (Arťjuchin) – 47. Rjazancev (Ketov, Šipačov)

Rozhodčí: Gusev, Kadjorov - Morozov, Putilin