Philadelphia – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Calgary – Nashville 6:3 (kon.) | Edmonton – Detroit 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:0 (kon.) | Boston – Washington 4:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.)
Buffalo – Ottawa 3:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
2:3 (1:0, 1:0, 0:2)
Detroit Red Wings
Sobota 16.03.2013, 02:38NHL

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:14:44)

Detroit právě vstřelil branku!
    Přišlo to, na co jsme v podání PAVLA DACJUKA zvyklí, skvělá individuální akce, ruský "bohatýr" si z levé strany najel do útočného pásma, "vymýchal" Petryho a přesnou střelou zápěstím překonává Dubnyka. Hosté vítězí! Asistence: Niklas Kronwall.

63:12
    Kindl se snaží prodrat před Dubnyka, ale v "českém" souboji ho o puk připravil Šmíd.

62:51
    Zetterberg ztrácí puk v souboji v útočném pásmu se Schultzem.

62:13
    Nakonec je z toho po vyhození puku Smithem zakázané uvolnění Red Wings, hra se stěhuje před Howarda.

61:55
    Nyquist padá před Dubnykem při pokusu o otočku, hrát mohou domácí.

61:09
    Zatím se ani jedno mužstvo do střelecké pozice nedostalo.

60:30
    V prodloužení hrají obě mužstva pouze ve čtyřech.

60:01

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 3. třetina:

Edmonton: 6

Detroit: 13

Domácí ztratili ve třetí dvacetiminutovce dvoubrankové vedení a o vítězi tak musí rozhodnout pětiminutové prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

59:28
    Red Wings ztrácí útočnou třetinu, utkání spěje do prodloužení.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:33
    Gagner přenechává na útočné modré Pääjärvimu, ten pálí z levé strany, ale Howard je pozorný a chytá.

57:59
    Quincey inkasoval nepříjemný zákrok od domácího R. Smytha a odchází do kabin, nevylučuje se.

57:25
    Kindl střílí od modré, ale mimo. Hemský vyváží puk do středního pásma a odchází střídat.

57:03
    Zetterberg ztrácí puk za brankou Oilers, přesto hosté zůstávají v útočném pásmu.

56:26
    Oba týmy se snaží vstřelit rozdílovou branku, hokej má v závěru třetí části skvělé tempo!

54:37
    Hall opět v gólové šanci, ale špičkou betonu jeho střelu vytěsnil Howard.

54:07
    Ano! Využitá přesilová hra, Zetterberg dobře "operoval" před brankou soupeře a nakonec je to nešťastný obranný zákrok domácího Petryho, který si dává vlastní gól! Statisticky je gól nakonec připsán NIKLASU KRONWALLOVI, který střílel od modré. Asistence: bez asistence.

53:50
    Detroit v útočném pásmu.

53:26
    Vylučuje se a opět na straně Oilers, Mike Brown za vysokou hůl dostává dvě minuty, hosté mají dvě minuty výhodu přesilové hry, povede se jim vyrovnat?

52:44
    Hemský přihrává ve středním pásmu Hallovi, ten se prosmýkl kolem bránícího hráče Red Wings, střílí z pravé strany, Howard chytá.

51:32
    S blížícím se závěrem třetí třetiny se domácí dostávají pod mírný tlak Red Wings.

50:49
    Eberle se dostává ke střele z bezprostřední blízkosti, skvělý zákrok Howarda.

50:31
    Šmíd nyní zablokoval střelecký pokus Franzéna a díky tomu mohou domácí postupovat směrem k Howardovi.

50:11

49:32
    Až nyní Dacjuk, střílí z levé strany, Dubnyk vyráží, obrana Oilers vyhazuje puk ven ze třetiny.

49:06
    Mike Brown vyhazuje puk ze třetiny, hosté si zatím při přesilové hře žádnou šanci nevypracovali.

48:11
    Red Wings si zahrají další přesilovou hru, na trestnou lavici odchází domácí kapitán Horcoff.

47:01

46:31
    Střelec první branky Red Wings Filippula na ledě, ale Detroit ztrácí útočné pásmo.

46:09
    Horcoff zastavil útočnou snahu hostů na modré, dobrý obranný zákrok.

45:29
    Kronwall střílí od modré z levé strany, puk ale přizvedl bránící Horcoff, bude se vhazovat po pravici Dubnyka.

45:01
    Hartikainen je vyloučen na dvě minuty, hosté budou mít výhodu přesilové hry.

44:27
    Pohotová bekhendová střela VALTTERI FILIPPULY z mezikruží zaskočila Dubnyka, hosté snižují! Asistence: Henrik Zetterberg.

44:10
    Ofsajd Oilers, hra se stěhuje do středního pásma.

43:32
    Jak je již v NHL "dobrým" zvykem, zápasy sledují zaplněné arény, přesto je atmosféra komorní, připadáte si jako na divadle.

42:18
    Z hlediště se ozývá nesmělé skandování "Lets´go Oilers", ale zaplněný stadion se nedá strhnout k bouřlivějšímu skandování.

41:42
    Red Wings ztrácí útočné pásmo, hrát mohou domácí.

40:24
    Dacjuk pronikl do útočného pásma soupeře, střílí zápěstím z pravé strany, ale Dubnyk neměl s touto střelou problémy.

40:01

Sledujte i dál náš online přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 4:17 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 2. třetina:

Edmonton: 16

Detroit: 9

I ve druhé třetině pokračuje střelecká mizérie Red Wings, hosté si nedokáží vypracovat gólovou šanci a tak není divu, že i druhou třetinu prohrávají 0:1 a do kabin tak odchází za stavu 2:0 pro soupeře.

40:00

39:37
    Hemský přihrává na pravou stranu Horcoffovi, ten nachází před Howardem připraveného Smytha, ale tomu bere puk gólman Red Wings, z této šance nic nebude.

39:26
    Znovu skvělý Hall, který svádí souboj za brankou Red Wings.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny.

37:41
    Nugent-Hopkins střílí z levé strany, Howard vyráží do pravého rohu.

36:18
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Skvělá práce Halla, který dokázal odebrat váhajícímu Ericssonovi puk za brankou Red Wings, následně přihrát SAMU GAGNEROVI, který se z levé strany zblízka dokázal prosadit a dává druhou branku Oilers! Asistence: Nail Jakupov, Taylor Hall.

35:56
    Puk rozehrává za svou brankou Howard, ale Hall dokázal vybojovat puk.

34:50
    Utkání chybí nejen góly, ale i vyložené gólové šance, to je škoda.

33:28
    To je šance pro hosty, Dacjuk se dostává do zakončení z levé strany, ale je příliš blízko Dubnykovi, kterého již nedokázal překonat.

33:11
    Hall jenom odevzdává puk a celá řada odchází střídat.

32:14
    Gagner s Jakupovem si vypracovali střelecké příležitosti, ale Howard je dokázal zneškodnit.

31:43
    První rvačka mezi domácím Brownem a hostujícím Tootoo. Oba souboj ustáli, duel nemá vítěze, i když domácí publikum šílí... následujících pět minut se musíme obejít bez obou bouřliváků.

31:06

30:33

30:11
    Nakonec se Gagner opět k němu dostává, střílí z levé strany na Howarda, ten chytá. Utkání je zatím skoupé na vyložené gólové šance.

29:45
    Puk mají ve své moci domácí, Gagner s ním vybruslil až do útočného pásma, ale tam o puk přichází.

29:06
    Přesilová hra Oilers končí, Taylor Hall již usedá na trestnou lavici, poměr sil na ledě se vyrovná.

28:33
    Pouze za cenu faulu zastavuje zadák Detroitu Jakub Kindl útok domácích, dostává za to dvě minuty, domácí si zahrají přesilovou hru.

28:13
    Cleary se dostává do zakončení z levého křídla, střílí na Dubnyka, ale ten si pravou tyčku dokonale pohlídal.

27:33
    Hemský připravil střeleckou pozici pro Halla, ten pálí od modré, ale mimo.

26:30
    Hemský si připravil skvělou pozici, prošel kolem dvou bránících hráčů na útočné modré, které si obhodil, puk se k němu zpoza zadního mantinelu vrací zpět, střílí, ale Howard chytá!

25:17
    Na druhé straně se ke střele dostává Emmerton po rychlém protiútoku hostů, ale jeho pokus z pravé strany Dubnyk dokázal vyřešit.

24:32
    Eberle střílí od modré z pravé strany, Howard pouze vyráží před sebe, tam se již snaží vystřelit Nugent-Hopkins, ale obrana Red Wings puk vystřeluje z pásma.

23:15
    Hemský střílí z pravé strany, ale puk míří mimo, následně si český forvard nerozuměl s Horcoffem, který mu přenechával puk před Howardem!

22:32
    Domácí legenda R. Smyth hraje dnes proti Detroitu svůj šestistýprvní zápas v NHL.

21:43
    Na druhé straně se pěkně individuálně prosadil Pääjärvi, který se po pravém křídle natlačil až před Howarda, bekhendem vystřelil, ale gólman Detroitu chytá.

20:52
    Pavel Dacjuk se snaží "proháčkovat" před Dubnyka, ale v přesile bránících hráčů Oilers o puk přichází.

20:12
    Střelec zatím jediného gólu Hall je při chuti, hned po úvodním vhazování se tlačí do zakončení z pravé strany, Kronwall má plné ruce práce s jeho odstavením od puku.

20:01

Sledujte i dál náš online přenos, druhá třetina začíná přibližně v 3:23 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU - 1. třetina:

Edmonton: 10

Detroit: 5

První třetina je historií, zatím sledujeme opatrný hokej s minimem střel, hodně se bruslí, ale obrany obou týmů pracují zatím velmi spolehlivě. Přesto jdou do kabin spokojenější hokejisté Oilers, kteří díky překvapivé brance Halla ze 4.minuty, kterému spíše puk "utekl" z hokejky a skončil za zády překvapeného Howarda, vedou 1:0.

20:00

19:28
    Dacjuk drží útočné pásmo, puk má na modré Kindl, ale Brown nedokázal v mezikruží vystřelit.

19:00
    Začíná poslední minuta první třetiny.

18:28

17:40
    Hemský vyhrál vhazování proti Horcoffovi ve středním pásmu, domácí jsou již před Howardem.

17:05
    Jakupov zaváží puk do útočného pásma, ale Whitney vrací na Jakupova nepřesnou přihrávku, tomu puk utíká do středního pásma.

16:27
    Red Wings budou hrát opět v oslabení, na trestnou lavici odchází Cleary.

15:53
    Horcoff má problémy ve vlastní třetině s rozehrávkou.

14:47

14:40
    Dobrá kombinace Dacjuka a Zetterberga, ale vše domácí obrana zvládla a zdá se, že tuto přesilovou hru domácí ubrání.

14:02
    Ani Brunner se neprosadil z dorážky z pravé strany, domácí se urputně brání.

13:30
    Quincey střílí od modré z pravé strany, Dubnyk vyráží.

13:05
    Detroit od úvodních vteřin před brankou soupeře.

12:47
    Opět se vylučuje, Šmíd jde za hákování na trestnou lavici, hosté si zahrají přesilovou hru.

12:30
    Domácí ztrácí puk při přechodu do útočného pásma.

11:53
    Howard musí zasahovat proti střele Horcoffa z pravé strany.

10:41
    Abdelkader nezpracoval puk v mezikruží, obrana Oilers svou práci zvládla a puk mu odebrala.

10:08
    Oilers nyní pouze vyhazují puky z vlastní třetiny.

09:08
    Šmíd udržel puk na útočné modré, Detroit se však nedostal ke střele.

08:10
    Dacjuk našel Millera před branou Oilers, tomu ale obrana znemožnila vystřelit.

07:47

07:26
    Ne, ani tentokrát se domácí hokejisté nedostanou ke střele, Detroit se dobře brání při oslabení.

07:08
    Až Jakupov opět zaváží a domácí mohou kombinovat.

06:45
    Hosté ale vyhazují puk ze třetiny.

06:24
    Aleš Hemský zaváží puk do útočné třetiny.

05:47
    Poprvé se vylučuje, B. Smith (DET) jde na trestnou lavici, domácí si zahrají přesilovou hru.

05:20
    Smyth proniká před Howarda z levé strany, ale nemá dostatek prostoru na zakončení.

03:34
    Domácí jdou do vedení, přesnou střelou se prosazuje TAYLOR HALL. Asistence: Shawn Horcoff, Aleš Hemský.

03:18
    Kronwall nepřešel přes útočnou modrou, hosté to musí zkoušet znovu.

02:49
    Tootoo spěchal za kotoučem, ale obrana Edmnontonu získává puk, ovšem špatně rozehrává, zakázané uvolnění.

02:05
    Eberle střílí od modré z pravé strany, Howard vyráží.

01:31
    Ale u puku jsou nyní domácí, ale i Hartikainen o puk přichází.

00:51
    Detroit posílá dlouhou přihrávku, puk má Nyquist.

00:01

Edmonton Oilers: Dubnyk (Danis) - N. Schultz, J. Schultz, Šmíd, Petry, Peckham, Whitney - Hall, Horcoff, Hemský - Hartikainen, Nugent-Hopkins, Eberle - Pääjärvi, Gagner, Jakupov - Petrell, Smyth, Brown

Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) - Kronwall, Ericsson, Quincey, B. Smith, Lashoff, Kindl - Filppula, Zetterberg, Brunner - Abdelkader, Dacjuk, Franzén - Nyquist, Andersson, Cleary - Miller, Emmerton, Eaves.

Vítejte u on-line přenosu utkání zkrácené základní části NHL, v němž Edmonton Oilers přivítá na svém ledě Detroit Red Wings.

Už potřetí v sezoně čeká fanoušky NHL duel mezi Edmontonem a Detroitem. Předešlé dva zápasy se odehrály ve městě aut a na góly příliš bohaté nebyly. V prvním zápase přetlačil Detroit svého soupeře 2:1, ve druhém 3:0. Oilers letos přesto daleko větší hrozbu představují ve venkovních zápasech, zatímco doma příliš bodů nedělají, což by Red Wings mohlo vyhovovat. Pavel Datsyuk a Henrik Zetterberg dokázali letos zaznamenat proti Edmontonu shodně 3 body. (nhlportal.cz)

Češi na ledě
    Za Edmonton pravidelně nastupuje český útočník Aleš HEMSKÝ a obránce Ladislav ŠMÍD.
    Za Detroit v této sezóně nastupuje šestadvacetiletý obránce Jakub KINDL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 4. Hall (Horcoff, Hemský), 37. Gagner (Jakupov, Hall) – 45. Filippula (Zetterberg), 55. Kronwall, 64. Dacjuk (Kronwall)

Rozhodčí: Hebert, McCauley - Sharrers, Cormier

Diváci: 16839