Philadelphia – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Calgary – Nashville 6:3 (kon.) | Edmonton – Detroit 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:0 (kon.) | Boston – Washington 4:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.)

Detroit právě vstřelil branku!
    Přišlo to, na co jsme v podání PAVLA DACJUKA zvyklí, skvělá individuální akce, ruský "bohatýr" si z levé strany najel do útočného pásma, "vymýchal" Petryho a přesnou střelou zápěstím překonává Dubnyka. Hosté vítězí! Asistence: Niklas Kronwall.

54:37
    Hall opět v gólové šanci, ale špičkou betonu jeho střelu vytěsnil Howard.

54:07
    Ano! Využitá přesilová hra, Zetterberg dobře "operoval" před brankou soupeře a nakonec je to nešťastný obranný zákrok domácího Petryho, který si dává vlastní gól! Statisticky je gól nakonec připsán NIKLASU KRONWALLOVI, který střílel od modré. Asistence: bez asistence.

53:26
    Vylučuje se a opět na straně Oilers, Mike Brown za vysokou hůl dostává dvě minuty, hosté mají dvě minuty výhodu přesilové hry, povede se jim vyrovnat?

48:11
    Red Wings si zahrají další přesilovou hru, na trestnou lavici odchází domácí kapitán Horcoff.

45:01
    Hartikainen je vyloučen na dvě minuty, hosté budou mít výhodu přesilové hry.

44:27
    Pohotová bekhendová střela VALTTERI FILIPPULY z mezikruží zaskočila Dubnyka, hosté snižují! Asistence: Henrik Zetterberg.

36:18
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Skvělá práce Halla, který dokázal odebrat váhajícímu Ericssonovi puk za brankou Red Wings, následně přihrát SAMU GAGNEROVI, který se z levé strany zblízka dokázal prosadit a dává druhou branku Oilers! Asistence: Nail Jakupov, Taylor Hall.

31:43
    První rvačka mezi domácím Brownem a hostujícím Tootoo. Oba souboj ustáli, duel nemá vítěze, i když domácí publikum šílí... následujících pět minut se musíme obejít bez obou bouřliváků.

29:06
    Přesilová hra Oilers končí, Taylor Hall již usedá na trestnou lavici, poměr sil na ledě se vyrovná.

28:33
    Pouze za cenu faulu zastavuje zadák Detroitu Jakub Kindl útok domácích, dostává za to dvě minuty, domácí si zahrají přesilovou hru.

26:30
    Hemský si připravil skvělou pozici, prošel kolem dvou bránících hráčů na útočné modré, které si obhodil, puk se k němu zpoza zadního mantinelu vrací zpět, střílí, ale Howard chytá!

20:12
    Střelec zatím jediného gólu Hall je při chuti, hned po úvodním vhazování se tlačí do zakončení z pravé strany, Kronwall má plné ruce práce s jeho odstavením od puku.

16:27
    Red Wings budou hrát opět v oslabení, na trestnou lavici odchází Cleary.

12:47
    Opět se vylučuje, Šmíd jde za hákování na trestnou lavici, hosté si zahrají přesilovou hru.

05:47
    Poprvé se vylučuje, B. Smith (DET) jde na trestnou lavici, domácí si zahrají přesilovou hru.

03:34
    Domácí jdou do vedení, přesnou střelou se prosazuje TAYLOR HALL. Asistence: Shawn Horcoff, Aleš Hemský.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 4. Hall (Horcoff, Hemský), 37. Gagner (Jakupov, Hall) – 45. Filippula (Zetterberg), 55. Kronwall, 64. Dacjuk (Kronwall)

Edmonton Oilers: Dubnyk (Danis) - N. Schultz, J. Schultz, Šmíd, Petry, Peckham, Whitney - Hall, Horcoff, Hemský - Hartikainen, Nugent-Hopkins, Eberle - Pääjärvi, Gagner, Jakupov - Petrell, Smyth, Brown
    Detroit Red Wings: Howard (Gustavsson) - Kronwall, Ericsson, Quincey, B. Smith, Lashoff, Kindl - Filppula, Zetterberg, Brunner - Abdelkader, Dacjuk, Franzén - Nyquist, Andersson, Cleary - Miller, Emmerton, Eaves

Rozhodčí: Hebert, McCauley - Sharrers, Cormier

Diváci: 16839