Philadelphia – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Calgary – Nashville 6:3 (kon.) | Edmonton – Detroit 2:3 (po pr.)
Pittsburgh – NY Rangers 3:0 (kon.) | Boston – Washington 4:1 (kon.) | Colorado – Minnesota 4:6 (kon.)
Buffalo – Ottawa 3:4 (po pr.)
Boston Bruins
4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Washington Capitals
Sobota 16.03.2013, 18:00 • TD Garden, Boston, Massachusetts • NHL

Po čtyřicet minut předváděl Boston výborný výkon a zaslouženě se stal vítězem dnešního zápasu. Minimálně na pár hodin se tak posouvá do čela Východní konference. Jeho postavení v tabulce se bude odvíjet od výsledku Montrealu. Ode mne to je vše, hezký zbytek večera. (20:42:31)

60:00

59:20
    Domácí se snaží dohrát zápas co nejdál od vlastní branky.

58:33
    Domácí zkouší ještě zahrozit z protiútoků, ale ty už jim moc nevycházejí.

57:40
    Už to vypadalo na faul na Fehra. Dříve byl však zapískaný ofsajd.

57:03
    Caps přeci jen přidali a zamkli Boston v jeho pásmu.

56:40
    Oleksyho střela tečovaná. Chudobin vyrazil.

56:20
    Trochu jsem to zakřikl, Brouwer dorážel před brankou, ale netrefil puk ideálně.

56:06
    Boston ale Washington nepouští k ničemu.

55:40
    Chárův hit na Ovečkina byl odměněn potleskem.

54:55
    Chudobin podržel kotouč před Wardem a po přestávce se bude vhazovat před domácím brankářem.

53:57
    Zakázané uvolnění hostů, kterým čas hodně rychle utíká.

53:17
    Boychukova střela se zajímavě odrážela, ale nakonec skončila za brankou.

52:58
    Hamilton výborně viděl Lucice, který byl sám před Neuvirthem. Dlouho se střelou váhal, ale nakonec nechal vyniknout brankáře Washingtonu.

52:26

51:49
    Carlsson zachyboval v obraně, ale Paille toho nedokázal využít.

51:22
    Hostům se opět příliš nevede.

50:26
    Třetí bitka v zápase. Podruhé se zúčastnil Matt hendricks (WSH), ale nevybral si dobře. Adam McQuiad (BOS) ho neomylně poslal k ledu. Ovšem dvě minuty za vyvolání bitky dostává ještě Shawn Thornton (BOS), Caps čeká přesilovka.

50:02
    Hezkou kličku si dovolil Oleksy, kterého Chára jednoznačně podrazil, ale vylučovat se nebude.

49:32
    Bergeron přenechal Seguinovi, jehož střelu Neuvirth neviděl. Rozklek ale stačil.

49:03
    Chimera jen tak lehce bekhendem vyzkoušel pozornost Chudobina. Hosté ani nemají vyložené příležitosti, ze kterých by mohli skórovat.

48:12
    Hamilton udržel pásmo a Horton pohotově našel Lucice, jehož střela však byla přizvenuta mimo.

47:57
    Hillen vyhrál sprinterský souboj s Caronem, zakázané uvolnění.

47:21
    Seguinovu střelu Neuvirth už chytal hodně lehce.

46:39
    Neuvirth zasahoval proti střele Campbella, ale musel puk rychle odpálit před forčekujícími hráči Bruins.

45:48
    Brouwer nahodil před branku, kde bojoval Volpatti. Puk však pro hosty získat nedokázal.

45:07
    Hillen se probíjel v pásmu Bostonu, ale o puk byl obrán.

44:34
    Boston Washingtonu jasně ukázal, že dnešní zápas už nechce ztratit.

43:30
    Chudobin musel zasahovat proti střele od modré.

42:41
    Bruins právě vstřelili branku!
    Neuvirth předvedl na čáře dva skvělé zákroky, ale byl tím vyřazen mimo hru. RICH PEVERLEY uplatnil největší důraz před brankou a dopravil kotouč na místo určení. Asistence: Milan Lucic, David Krejčí.

42:32
    První přesilovka domácích. Jack Hillen (WSH) dostává dvě minuty za sekání.

42:17
    Brouwer využil drobného zaváhání Ference. Jeho nepříjemná bekhendová střela zaměstnala Chudobina.

41:50
    Samozřejmě uvidíme, jak přizpůsobí taktiku domácí Boston, který už se nemusí nikam hnát.

40:54
    Lucic přenechal puk Krejčímu, který si sjel až téměř mezi kruhy. Branku ale minul.

40:19
    Třetí třetina byla rozehrána, hosté potřebují útočit, chtějí-li z dnešního zápasu získat nějaké body.

40:01

Konečně je tu konec třetiny. Capitals se díky šťastné brance dostali na dostřel, ovšem gól Ference znovu zařídil Bostonu dvoubrankové vedení. Od poloviny utkání však tempo hodně opadlo a sledujeme poměrně nudnou bitvu, kterou v závěru periody okořenily dvě bitky. Třetí třetina začne přibližně ve 20:03.

Zásahy brankářů ve 2. třetině:
    Anton Chudobin (BOS) - 13
    Michal Neuvirth (WSH) - 13

40:00

39:50
    Teď to byla daleko výživnější bitka. Matt Hendricks (WSH) si o to dnes vyloženě říkal a protihráče našel v Milanu Lucicovi (BOS). Zezačátku měl navíc hostující útočník, ale nakonec skončil na zádech jako první.

39:41
    O atmosféru se tak postarali dva hráči, od kterých by se bitka nečekala. Ribeiro (WSH) se utkal s Marchandem (BOS) a držel se. Oba útočníci rozdali několik ran a pochopitelně dostávají pětiminutový trest.

39:31
    Neodehrála se ani minuta čistého času a přitom se už pětkrát přerušovalo, domácí dvakrát vyhodili na icing.

38:42
    Ovečkin vypálil po buly a jeho střela byla asi dvakrát tečovaná. Chudobin měl teď i trošku štěstí.

38:38
    Domácí si po icingu vyžádali oddechový čas.

38:29
    Ribeiro prokázal rychlé ruce, zpoza branky našel Chimeru, ale Chudobin předvedl hodně rychlou reakci.

37:52
    Neuvirth vyrazil Seidenbergovo nahození před sebe, kam dojížděli dva domácí hráči. Puk ale přeskočil hokejku oběma z nich.

37:39
    Druhá třetina se poněkud protahuje, hodně často se přerušuje.

36:29
    Chára nepřesně rozehrával a po zakázaném uvolnění se vrátí hra před domácí branku.

36:04
    Ribeiro teď posunul do strany na Ovečkina, jeho střelu ale zneutralizoval Chudobin.

35:44
    Tempo hry nám ke konci druhé třetiny hodně opadlo.

34:59
    Johansson se ocitl v dobré šanci, ale jeho nedůraznou střelu vyrazil Chudobin. K dorážce se hosté nepropracovali.

34:12
    Po delší době vypálil na branku domácí Bergeron. Neuvirth vytáhl jednoduchý zákrok.

33:31
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba celky se chvilku udrží v útočné třetině, ale to je tak vše.

32:23

32:11
    Potiho střela byla před Chudobinem tečovaná, dobrý zákrok betonem.

31:51
    Další kotouč mířící za Neuvirtha.

31:16
    Přesilovka jinak Caps moc nevychází, kromě této úvodní šance.

30:29
    Bäckström se dostal před Chudobina a udělal velmi dobrou kličku. Domácí brankář se roztáhl po čáře a Švéda doslova okradl o branku, výborný zákrok.

30:23
    Zbytečné oslabení pro domácí. Chudobin přikryl puk pod lapačku a Adam McQuaid (BOS) sáhl do obličeje dojíždějícímu Crabbovi. Dvě minuty pro domácího beka.

29:41
    Hillen dobře dostal puk před branku, kde o něj bojoval Crabb. Domácí ale znovu byli důraznější.

29:19
    Seidenberg od mantinelu na Neuvirtha nevyzrál.

28:02
    Boston více méně ještě ve čtyřech dokončil akci. Krejčí posunul mezi kruhy na Hortona, který dobře věděl o dalším spoluhráči. ANDREW FERENCE dostal spoustu prostoru a od tyče trefil přesně svůj první gól v sezoně. Asistence: Nathan Horton, David Krejčí.

28:01
    Oba celky v plném počtu.

27:11
    Marchand si při kličce znovu nepřišel na Carlssona. Hra 4 na 4 ale více svědčí domácím.

26:45
    Peverley uvolnil na kruhu Boychuka, Neuvirth proti jeho střele vytáhl parádní semafor.

26:01
    Ve stejném čase se bude vylučovat. Vzájemné pošťuchování odnesl Matt Hendricks (WSH) a Adam McQuiad (BOS), kteří si jdou zchladit hlavu na trestnou lavici.

26:01
    Horton udělal pěknou kličku a připravil střelu pro Ference. Neuvirth ale předvedl dobrý zákrok.

25:22
    Domácí mají potíže s rozehrávkou, kterou teď nemají nejpřesnější.

24:49
    Washington vede ve 2. třetině na střely už 5-1 a je aktivnějším týmem na ledě.

24:15
    Teď už to neplatilo, pokus Chimery se však pro Chudobina stal snadnou kořistí.

23:53
    Caps sice sevřeli soupeře v obranném pásmu, ale nevytvořili si střeleckou příležitost.

23:18
    Další střelecký pokus Johanssona si Chudobin pohlídal.

22:51
    Uvidíme, jestli nešťastný gól nějak otřese Bostonem. Branka to byla vskutku kuriózní.

21:24
    Washington právě vstřelil branku!
    Tak to se moc často nevidí. Krejčí naskočil do hry, zachytil rozehrávku před vlatsní brankou a chtěl poslat puk na spoluhráče. Bohužel pro něj však trefil brusli Boychuka a od ní se puk odrazil za záda Chudobina. Střelcem branky označen MARCUS JOHANSSON. Bez asistence.

21:15

21:02
    Bäckström byl natlačen do branky, vhazovat se bude před Chudobinem.

20:54
    Ovečkinova střela neprošla, hosté drží pásmo.

20:20
    Capitals zbývá necelá minuta z přesilové hry.

20:01

Boston má letos skvělou šňůru v zápasech, kdy skóroval první. Dvanáct jich vyhrál, jednou prohrál a jednou padl v prodloužení.

Zásahy brankářů v 1. třetině:
    Anton Chudobin (BOS) - 8
    Michal Neuvirth (WSH) - 10.

Máme za sebou úvodní část dnešního utkání mezi Bstonem a Washingtonem. Hosté byli aktivnější v prvních dvou minutách, ale od té doby převzali iniciativu domácí a ti byli odměněni dvěma brankami. Na obou má velmi výrazný podíl útočník Milan Lucic, který připravil pro své spoluhráče obě branky. Druhá třetina začne přibližně v 19:01

20:00

19:36
    Boston zatím nepovolil hostům usadit se v pásmu.

19:15
    Prvním vyloučeným dnešního zápasu je David Krejčí (BOS), který dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

19:02
    Poti od modré minul, ale k dorážce se dostával Hendricks. Chudobin podržel domácí.

18:12
    A teď nebyli daleko od branky. Střela jednoho z hostujících borců skončila na tyči Chudobinovy branky.

17:55
    Dvě ztráty za vlastní brankou zatím stojí hosty vyrovnaný stav. Uvidíme, co předvedou Caps dopředu.

17:15
    Druhá formace domácích, především pak Milan Lucic, je výborná. Zmiňovaný útočník znovu vybojoval puk v rohu a předložil ho na bližší tyč. DAVID KREJČÍ se pak trefil přesně a poslal domácí do dvoubrankového vedení. Asistence: Milan Lucic, Nathan Horton.

16:55
    Peverley vytvořil dobrý tlak na Neuvirtha, který předvedl dva nejisté zákroky.

16:16
    Poti chyboval v rohu obranného pásma a Marchand rychle našel McQuiada. Tomu ale puk uskočil a následná střela už tak nebezpečná nebyla.

15:44
    Hillenovu střelu od modré tečoval mimo Volpatti.

15:17
    Campbell mířil na lapačku Neuvirtha, ale ani netrefil branku.

14:50
    Marchand pronikal před branku, ale Carlsson ho výborným hitem poslal k zemi.

14:12
    Jenže téměř totožně sehráli akci také domácí. Lucic využil chyby za brankou, nahrál mezi kruhy a NATHAN HORTON z první propálil Neuvirtha. Asistence: Milan Lucic.

13:39
    Domácí se ocitli v problémech a Bäckström dobře našel napřaženého Ovečkina. Chudobin zapisuje první těžký zákrok.

12:43
    Ale znovu dobrý tlak třetí formace hostů. Ward bojoval u tyčky o svou příležitost, domácí však byli důraznější.

12:23
    Chimera zpoza branky centroval před ní, jenže tam byly jen tři dresy domácích.

11:50
    Volpatti se snažil bekhendem zakončit, jenže Chudobin díky dobré práci obrany ani nemusel zasahovat.

11:32
    Série nepřesností vyvrcholila zakázaným uvolněním Caps.

10:26
    Boychuk se vrátil na led, jeho koleno bude v pořádku.

10:11
    Boston už zase míchá s pukem v útočném pásmu. Neuvirth ale výraznější šanci soupeře řešit nemusel.

09:32
    Krejčí pálil z otočky, jeho pokus byl ale od brusle sražen mimo.

09:03
    Peverley vybídl ke střele McQuaida, který však nechtěl riskovat ztrátu a hosté se zadarmo dostali k puku.

08:28
    Ribeiro obkroužil branku a snažil se zasunout puk za Chudobina. Úspěšný ale nebyl.

07:58
    Seguin si sjel na kruh, kam dostal přesnou nahrávku. Jeho střela nakonec zaměstnala Neuvirtha.

07:42
    Boston dobře napadá a v posledních minutách přebral iniciativu.

07:07
    Paille vracel na modrou, odkud pálil Ference. Branku ale znovu netrefil.

06:41
    Pro Boychuka navíc střídání nedopadlo ideálně a odkulhal s doktorem do šatny.

06:15
    Krejčí našel najíždějícího Boychuka. Jeho střela ale nešťastně trefila před brankou Lucice.

05:41
    Po ofsajdu Washingtonu se strhla drobná výměna názorů, ale rozhodčí vše uklidnili.

05:26
    Marchand se nedokázal natlačil přes Potiho. O chvíli později už domácí pásmo neudrželi.

05:12
    Johanssen vyzkoušel Chodobinovu pozornost střelou přes obránce. Ruský brankář jen lehce provětral lapačku.

04:07
    Vypadá to, že i domácí se dostali do správného provozního tempa.

03:37
    Domácí se usadili v útočné třetině. Chára rychle přistrčil na Boychuka, ale jeho rána branku minula.

02:38
    Peverley ale v první větší šanci domácíh našel před brankou Ference a Neuvirth musel pomoci výborným zákrokem.

02:23
    Chudobin v úvodu zaměstanějším brankářem.

01:34
    Lucic v útočném pásmu hodně tvrdým hitem poslal k ledu Fehra.

01:06
    Boston zatím jednoduše brání, do první šance se přesto natlačil Ovečkin, ale Chudobina neprostřelil.

00:29
    Washington se hned usídlil v útočné třetině soupeře, Chudobin ale zatím zasahovat nemusel.

00:01

Poslechli jsme si americkou hymnu a úvodní buly už je v Bostonu připraveno.

Jako tradičně musíme počkat na start zápasu, takže máme pár minut čas.

Boston Bruins: Chudobin - Chára, Boychuk, Seidenberg, Hamilton, Ference, McQuaid - Marchand, Bergeron, Seguin - Lucic, Krejčí, Horton - Pandolfo, Peverley, Caron - Paille, Campbell, Thornton.

Washington Capitals: Neuvirth - Alzner, Carlsson, Schultz, Poti, Schilling, Oleksy - Volpatti, Bäckström, Ovečkin - Fehr, Johansson, Brouwer - Chimera, Ribeiro, Ward - Hendricks, Beagle, Crabb.

Rozhodčí: Devorski, Martell - Murphy, Nansen.

Jediný vzájemný zápas letošní sezony však pro Caps dopadl lépe. Dnešní hosté sehráli úvodní duel doma a vyhráli 4:3 v prodloužení. Venku však Washington získal jen 9 bodů ze 24 možných. To Boston doma patří mezi nejlepší celky, prohrál zde jen tři zápasy a z toho jeden v prodloužení.

Domácí znovu patří mezi nejlepší celky Východní konference. Momentálně jsou na 4. místě, ale z celé NHL mají odehráno nejméně zápasů. Capitals jsou hluboko za očekáváním a v tabulce jim patří 12. příčka.

Hezký podvečer při sledování dalšího utkání ze zámořské NHL. Dnes je na programu řada zápasů a mimo jiné také duel Bostonu Bruins s Washingtonem Capitals.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 15. Horton (Lucic), 18. Krejčí (Lucic, Horton), 29. Ference (Horton, Krejčí), 43. Peverley (Lucic, Krejčí) – 22. Johansson

Washington Capitals: Neuvirth - Alzner, Carlsson, Hillen, Poti, Schultz, Oleksy - Volpatti, Bäckström, Ovečkin - Fehr, Johansson, Brouwer - Chimera, Ribeiro, Ward - Hendricks, Beagle, Crabb.

Rozhodčí: Devorski, Martell - Murphy, Nansen