Tampa – Carolina 4:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – Arizona 1:0 (2:0 po s.n.)
New Jersey – Montreal 1:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:1 (po pr.)
Dallas – Chicago 1:8 (kon.) | Vancouver – Detroit 2:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Boston 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 4:1 (kon.)

3. Vladimír Tarasenko (STL) (03:51:59)

St. Louis Blues bylo nakonec šťastnějším týmem a hned na začátku prodloužení rozhodlo o svém vítězství, když se po nahrávce Vladimíra Sobotky trefil Stewart. Anaheim byl přitom ve třetí třetině výrazně lepším celkem, ale jeho hráči nedokázali překonat výtečného Allena v brance Blues.

60:45
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hned úvod prodloužení přinesl rozhodnutí! Domácí se dostali do přečíslení, které táhl Vladimír Sobotka. Tomu najížděl ve dvojici krajan Roman Polák, ale Sobotka si počkal na CHRISE STEWARTA, který si položil Hillera a bezpečně zvedl puk mimo jeho dosah. Asistence: Vladimír Sobotka.

60:30
    Beauchemin to dvakrát zkoušel od modré, ale ani jednou jeho střela nedolétla k brance.

60:01

Samozřejmě, že Bluesmani mohli za vteřinu už jen těžko něco stihnout, takže budeme svědky prodloužení.

Střeky na branku ve 3. třetině - 2:9

Střely celkem - 20:28

60:00

59:59
    Tak teď 1,1 vteřiny...

00:01
    A další porada rozhodčího u časomíry. Závěrečná vteřinka se nám táhne několik minut...

59:59
    Domácí odvolali brankáře Allena!

59:59
    Tak na časomíře teď svítí 0,6 vteřiny.

59:59
    Porada u časomíry. Možná, že se nějaký čas ještě přidá...

59:59
    Ještě icing Anaheimu. Za půl vteřiny už toho ale moc stihnout nelze.

59:45
    Už se jenom dohrává.

59:01
    Závěrečná minuta.

58:29
    Sobotka se srazil ve středním pásmu s Ryanem. Hostující hráč se jen těžce dobelhal na střídačku.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí periody.

57:32
    Steckel vystřelil z mezikruží nad.

57:11
    Kotouč vypadl z ledové plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:50
    Postavení mimo hru v podání domácích. Začíná to vypadat na prodloužení.

56:14
    Pokus Allena si jeho jmenovec v brance Blues našel a zachytil puk.

55:19
    Steen se zkoušel protlačit před Hillera, ale bránící hráč mu to nedovolil.

54:32
    Domácí se teď delší dobu drželi v útočném pásmu. Do střeleckých pozic se ale dlouho nedostávali. Nakonec to vzal na sebe Tarasenko, jehož pokus však hosté dokázali ztlumit a Hiller kotouč snadno zalehl.

52:30
    Beleskey se po nahrávce Selanneho ocitl sám před Allenem, ale nepřekonal ho. Domácí brankář svůj tým drží!

52:11
    Teď ale nebezpečně pálil Berglund, branku však netrefil.

51:39
    Hosté pokračují v náporu, domácí jen odstřelili kotouč až před Hillera.

50:42
    Od modré střílel nepřesně Polák.

50:36
    Přes obránce to velice šikovně zkoušel Tarasenko a Hiller si svým zákrokem nebyl příliš jistý. Kotouč ale za svá záda nepropustil.

49:49
    Anaheim je ve třetí třetině lepším týmem, domácí si po přestávce ještě nevytvořili větší příležitost.

49:12
    Domácí kompletní.

48:25
    Na druhé tyči se objevil volný Palmieri, Allen vyráží nataženým betonem!

48:00
    Selanne se pokusil překvapit Allena z úhlu, trefil boční síťku.

47:24
    Ducks musí zahajovat přesilovku od své branky.

47:11
    Bude se vylučovat. Za nebezpečnou hru vysokou holí odjíždí na trestnou lavici domácí Patrik Berglund.

46:35
    Allen teď musel řešit dalekonosné nahození Fowlera. Byl pozorný.

42:11
    Velmi nebezpečně operovali hosté před Allenovým brankovištěm. Kotouč tam natlačil McMillan a dorážet se snažil Steckel. Allen udržel puk před brankovou čarou.

41:23
    Domácí zadák Cole dostal kotoučem do obličeje, ale vypadá to, že bude v pořádku.

40:47
    Getzlaf nacentroval kotouč před brankoviště, kam si sjížděl Selanne. Kotouč se od finského útočníka odrazil směrem na branku a Allen měl co dělat, aby ho zastavil.

40:20
    Ofsajd Kačerů.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli velmi zajímavý hokej. Oba týmy si vytvořily několik gólových šancí, ale branka z nich padla jediná. V přesilové hře se o ní postaral domácí obránce Russell, jenž tak vyrovnal skóre na 1:1. Třetí třetina začne přibližně ve 3:02.

Střely na branku ve 2. třetině - 12:10

Střely celkem - 18:19

40:00

39:43
    Steenova střela prolétla vedle hostující branky.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:55
    Anaheimu odpískáno postavení mimo hru.

38:18
    Lovejoy přizvedl hůl najíždějícímu protihráči a tím mu znemožnil střílet na Hillera.

37:22
    Střela Tarasenka skončila v lapačce Hillera.

37:09
    Dělovku Fowlera vyrazil Allen.

36:47
    Stewart se objevil za zády obránců a jel sám na Hillera. Jeden z protihráčů mu ale ještě stačil skočit pod nohy a znemožnil mu zakončit. Stewart pak vlétl do brankové konstrukce a vyhodil jí z jejího místa.

35:34

35:30
    Domácí vyhodili a jsou z nejhoršího venku.

34:35
    Opět skvělý Allen! Fowler po buly vystřelil velmi přesně, ovšem puk v cestě do sítě zastavila bleskurychlá lapačka domácího gólmana.

34:32
    Hosté zatím hrají početní výhodu velmi dobře. Ve velké šanci se objevil Holland, ale Allen výborně zasáhl.

33:33
    První vyloučení na domácí straně, ven jde Backes.

32:52
    Domácí svou třetí přesilovku využívají! KRIS RUSSELL kousek před modrou napřáhl a Hiller přes stínícího Stewarta vůbec nic neviděl. Asistence: Vladimir Tarasenko, Chris Stewart.

32:31
    Blues nezvládli přechod do útočného pásma - ofsajd.

32:12
    Beleskey zbytečně fauluje ve středním pásmu a dostává dvě minuty. Další přesilová hra pro Blues.

31:18
    Přečíslení hostí 2 na 1. Veterán Selanne volil střelu a tu dokázal Allen vytěsnit za svou branku.

30:44
    Máme tu komerční přestávku.

30:02

29:52
    Hillera prověřil D'Agostini, brankář Anaheimu drží.

29:44
    Druhá minuta početní výhody St. Louis už zdaleka není tak dobrá.

29:20
    Teď už Ducks vyhodili.

28:45
    Zatím dobrá přesilovka domácích. Hiller se má co ohánět.

28:01
    Vyloučen hostující Winnik za krosček D'Agostiniho.

28:01
    Na druhé straně řešil situaci 2 na 1 individuálně D'Agostini, ale Hillera nepřekonal.

27:35
    Pěkná akce hostí. Steckel přenechal mezi kruhy kotouč Etemovi a pak ještě před Allenem dorážel. Domácí gólman svůj tým podržel.

27:08
    Z levého kruhu střílel Steen, kotouč skončil pouze v náručí Jonase Hillera.

26:51
    Redden měl na holi vyrovnání. Kotouč se k němu odrazil tak, že domácí bek byl v ideální střelecké pozici. Hiller však proti jeho golfáku zasáhl!

26:06
    Allenovo nahození zablokovala obrana Blues.

25:25
    Nyní se hra přesunula před Hillera, kde se bude vhazovat.

24:38
    Cogliano měl na holi téměř jistý gól, když bekhendem dorážel kotouč do poloodkryté branky. Allen stihl nějakým zázračným způsobem ještě zasáhnout a zachránit svůj tým!

24:03
    Z ostrého úhlu zkoušel pozornost Allena Cogliano. Domácí gólman předvedl jistý zákrok.

22:52
    Hiller podržel puk po střele Shattenkirka, která přišla hned po vhazování.

22:49
    Rozehrávka hostí přelétla všechny čáry. Icing.

22:22
    Sobotka objížděl branku, ovšel Hillera nezaskočil.

21:45

21:13
    Střela Shattenkirka byla prudká, ale mezi tyče se nevešla. Poté to zkoušel také Backes, Hiller byl však na místě.

20:49
    Kotouč teď opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Allenem.

20:29
    Další icing Bluesmanů.

20:20
    Tentokrát se domácí provinili zakázaným uvolněním.

20:10
    Ofsajd St. Louis hned na úvod třetiny.

20:01

Po první třetině mohou být spokojenější hráči Anaheimu. Po vyrovnaném průběhu se totiž ujali vedení 20 vteřin před koncem periody po střele Allena. Druhá třetina začne přibližně ve 2:01.

Střely na branku v 1. třetině - 6:9

20:00

19:40
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tomu se říká gól do šatny! Od modré čáry napřáhl BRYAN ALLEN a jeho jenovec Jake Allen v brance Blues na kotouč nedosáhl. Asistence: Cam Fowler, Andrew Cogliano.

19:16
    Závar před Allenem, za kterým se pořádně rozkývala jeho klec. Zůstala však na místě a hra pokračuje.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

18:42
    Shattenkirk při rozehrávce trefil jen napadajícího Steckela, od kterého se puk odrazil mimo hrací plochu.

18:26
    Hiller svým zákrokem raději přerušil hru.

18:14
    Anaheim vybojoval vhazování před brankou soupeře.

16:59
    Hosté kompletní.

16:54
    Po chybě Steena se dostal do šance McMillan! Byl už přeci jen trochu z úhlu a vzdálenější tyč domácí klece netrefil.

16:13
    Ve vlastním oslabení se dostal ke střele Steckel. Allen byl připraven, hosté však získali buly v útočném pásmu.

15:49
    Anaheim se osvobodil.

15:36
    Od modré vypálil Steen, ale rána byla sražena do ochranné sítě.

15:07
    Hostům se hned podařilo vyhodit.

14:58
    První vyloučení zápasu. Potrestaným hráčem je hostující Ryan.

14:26
    Fowler od modré netrefil domácí klec.

12:34
    Lovejoy otisknut na mantinel Reavesem. Šlo ovšem o čistý zákrok.

11:36
    Postavení mimo hru v podání Kačerů.

11:14
    Následný náznak přečíslení 2 na 1 na druhé straně utnul dobrým obranným zákrokem Souray.

11:02
    Domácí špatně rozehráli, ale následně stačili zastavit kličkovanou Getzlafa.

09:35
    Ofsajd Bluesmanů.

09:05
    Od modré pálil Cole, Hiller podržel před Backesem kotouč.

08:53
    Roman Polák nahazoval kotouč před Hillera, kde se ještě snažil dorážet Berglund. Hostující gólman ale přikryl puk a přerušil hru.

08:24
    Icing hostí.

08:18
    Snahu Tarasenka zastavil švýcarský obránce Spisa.

06:59
    Teď bylo před domácí brankou velmi živo. Allena se snažili překonat Koivu nebo Souray, ale domácí gólman udržel čisté konto. Blues nakonec vyhodili na icing.

04:50
    Pobyt Anaheimu v útočném pásmu k ničemu nevedl, k čemuž přispěl dobrou defenzivní prací i Bluesman Vladimír Sobotka.

03:33
    Z protiútoku si poprvé sáhl na kotouč domácí gólman Allen.

03:18
    Po chybě hostí se dostal ke střele z mezikruží Perron a trefil brankovou konstrukci!

02:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale zatím bez střel na branku.

00:28
    V první nebezpečné šanci se ocitl Berglund, ale Hillerovu branku netrefil.

00:04
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:01

Čas na hymnu USA.

St. Louis Blues: J. Allen (Halák) - Jackman, Cole, Redden, Shattenkirk, Russell, Polák - Perron, Berglund, D'Agostini - Steen, Backes, Stewart - Schwartz, Sobotka, Tarasenko - Porter, Nichol, Reaves.

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) - Souray, Beauchemin, Fowler, B. Allen, Sbisa, Lovejoy - Beleskey, Getzlaf, Selanne - Ryan, Holland, Palmieri - Cogliano, Koivu, Winnik - McMillan, Steckel, Etem.

Rozhodčí: St. Laurent, Peel - Galloway, Driscoll.

Pohled do statistik:

St. Louis Blues:
    Nejproduktivnější hráč: Chris Stewart - 26b (13+13)
    Nejlepší střelec: Chris Stewart a Patrik Berglund - 13g
    Nejlepší nahrávač: Kevin Shattenkirk - 17a
    Nejproduktivnější obránce: Kevin Shattenkirk - 19b (2+17)
    +/-: Barret Jackman - +10
    Brankářská jednička: Jaroslav Halák - 11z, 2.38, 88.14%
    Nejtrestanější hráč: Ryan Reaves - 60tm

Anaheim Ducks:
    Nejproduktivnější hráč: Ryan Getzlaf - 31b (10+21)
    Nejlepší střelec: Ryan Getzlaf a Andrew Cogliano - 10g
    Nejlepší nahrávač: Ryan Getzlaf - 21a
    Nejproduktivnější obránce: Francois Beauchemin - 16b (2+14)
    +/-: Francois Beauchemin a Sheldon Souray - +17
    Brankářská jednička: Jonas Hiller - 14z, 2.56, 91.09%
    Nejtrestanější hráč: Brad Staubitz a Corey Perry - 41tm

Zdravím ty z Vás, kdo s námi sledují noční zápas NHL. Já Vám dnes zprostředkuji duel mezi St. Louis Blues a Anaheim Ducks. Jde o týmy, které se pohybují v horních patrech tabulky Západní konference, takže se dá očekávat, že budeme svědky výborného hokeje. Obzvlášť povedenou základní část zažívají Kačeři z Anaheimu, kteří z 26-ti zápasů odešli z ledu bez bodu pouze ve třech případech a jsou druhým nejlepším týmem své konference i celé NHL. Ani Bluesmani si ovšem nevedou vůbec špatně a v konferenční tabulce jsou čtvrtí.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 33. Russell (Tarasenko, Stewart), 61. Stewart (Sobotka) – 20. B. Allen (Fowler, Cogliano)

Rozhodčí: St. Laurent, Peel - Galloway, Driscoll