Tampa – Carolina 4:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 4:5 (1:2 po s.n.) | Columbus – Arizona 1:0 (2:0 po s.n.)
New Jersey – Montreal 1:2 (kon.) | Florida – NY Islanders 3:4 (kon.) | St. Louis – Anaheim 2:1 (po pr.)
Dallas – Chicago 1:8 (kon.) | Vancouver – Detroit 2:5 (kon.) | Los Angeles – San Jose 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Boston 2:1 (kon.) | Ottawa – Winnipeg 4:1 (kon.)
St. Louis Blues
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Anaheim Ducks
Neděle 17.03.2013, 01:00NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím ty z Vás, kdo s námi sledují noční zápas NHL. Já Vám dnes zprostředkuji duel mezi St. Louis Blues a Anaheim Ducks. Jde o týmy, které se pohybují v horních patrech tabulky Západní konference, takže se dá očekávat, že budeme svědky výborného hokeje. Obzvlášť povedenou základní část zažívají Kačeři z Anaheimu, kteří z 26-ti zápasů odešli z ledu bez bodu pouze ve třech případech a jsou druhým nejlepším týmem své konference i celé NHL. Ani Bluesmani si ovšem nevedou vůbec špatně a v konferenční tabulce jsou čtvrtí.

Pohled do statistik:

St. Louis Blues:
    Nejproduktivnější hráč: Chris Stewart - 26b (13+13)
    Nejlepší střelec: Chris Stewart a Patrik Berglund - 13g
    Nejlepší nahrávač: Kevin Shattenkirk - 17a
    Nejproduktivnější obránce: Kevin Shattenkirk - 19b (2+17)
    +/-: Barret Jackman - +10
    Brankářská jednička: Jaroslav Halák - 11z, 2.38, 88.14%
    Nejtrestanější hráč: Ryan Reaves - 60tm

Anaheim Ducks:
    Nejproduktivnější hráč: Ryan Getzlaf - 31b (10+21)
    Nejlepší střelec: Ryan Getzlaf a Andrew Cogliano - 10g
    Nejlepší nahrávač: Ryan Getzlaf - 21a
    Nejproduktivnější obránce: Francois Beauchemin - 16b (2+14)
    +/-: Francois Beauchemin a Sheldon Souray - +17
    Brankářská jednička: Jonas Hiller - 14z, 2.56, 91.09%
    Nejtrestanější hráč: Brad Staubitz a Corey Perry - 41tm

St. Louis Blues: J. Allen (Halák) - Jackman, Cole, Redden, Shattenkirk, Russell, Polák - Perron, Berglund, D'Agostini - Steen, Backes, Stewart - Schwartz, Sobotka, Tarasenko - Porter, Nichol, Reaves.

Anaheim Ducks: Hiller (Fasth) - Souray, Beauchemin, Fowler, B. Allen, Sbisa, Lovejoy - Beleskey, Getzlaf, Selanne - Ryan, Holland, Palmieri - Cogliano, Koivu, Winnik - McMillan, Steckel, Etem.

Rozhodčí: St. Laurent, Peel - Galloway, Driscoll.

Čas na hymnu USA.

00:01

00:04
    Úvodní buly vyhráli domácí.

00:28
    V první nebezpečné šanci se ocitl Berglund, ale Hillerovu branku netrefil.

02:10
    Hra se přelévá ze strany na stranu, ale zatím bez střel na branku.

03:18
    Po chybě hostí se dostal ke střele z mezikruží Perron a trefil brankovou konstrukci!

03:33
    Z protiútoku si poprvé sáhl na kotouč domácí gólman Allen.

04:50
    Pobyt Anaheimu v útočném pásmu k ničemu nevedl, k čemuž přispěl dobrou defenzivní prací i Bluesman Vladimír Sobotka.

06:59
    Teď bylo před domácí brankou velmi živo. Allena se snažili překonat Koivu nebo Souray, ale domácí gólman udržel čisté konto. Blues nakonec vyhodili na icing.

08:18
    Snahu Tarasenka zastavil švýcarský obránce Spisa.

08:24
    Icing hostí.

08:53
    Roman Polák nahazoval kotouč před Hillera, kde se ještě snažil dorážet Berglund. Hostující gólman ale přikryl puk a přerušil hru.

09:05
    Od modré pálil Cole, Hiller podržel před Backesem kotouč.

09:35
    Ofsajd Bluesmanů.

11:02
    Domácí špatně rozehráli, ale následně stačili zastavit kličkovanou Getzlafa.

11:14
    Následný náznak přečíslení 2 na 1 na druhé straně utnul dobrým obranným zákrokem Souray.

11:36
    Postavení mimo hru v podání Kačerů.

12:34
    Lovejoy otisknut na mantinel Reavesem. Šlo ovšem o čistý zákrok.

14:26
    Fowler od modré netrefil domácí klec.

14:58
    První vyloučení zápasu. Potrestaným hráčem je hostující Ryan.

15:07
    Hostům se hned podařilo vyhodit.

15:36
    Od modré vypálil Steen, ale rána byla sražena do ochranné sítě.

15:49
    Anaheim se osvobodil.

16:13
    Ve vlastním oslabení se dostal ke střele Steckel. Allen byl připraven, hosté však získali buly v útočném pásmu.

16:54
    Po chybě Steena se dostal do šance McMillan! Byl už přeci jen trochu z úhlu a vzdálenější tyč domácí klece netrefil.

16:59
    Hosté kompletní.

18:14
    Anaheim vybojoval vhazování před brankou soupeře.

18:26
    Hiller svým zákrokem raději přerušil hru.

18:42
    Shattenkirk při rozehrávce trefil jen napadajícího Steckela, od kterého se puk odrazil mimo hrací plochu.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:16
    Závar před Allenem, za kterým se pořádně rozkývala jeho klec. Zůstala však na místě a hra pokračuje.

19:40
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Tomu se říká gól do šatny! Od modré čáry napřáhl BRYAN ALLEN a jeho jenovec Jake Allen v brance Blues na kotouč nedosáhl. Asistence: Cam Fowler, Andrew Cogliano.

20:00

Po první třetině mohou být spokojenější hráči Anaheimu. Po vyrovnaném průběhu se totiž ujali vedení 20 vteřin před koncem periody po střele Allena. Druhá třetina začne přibližně ve 2:01.

Střely na branku v 1. třetině - 6:9

20:01

20:10
    Ofsajd St. Louis hned na úvod třetiny.

20:20
    Tentokrát se domácí provinili zakázaným uvolněním.

20:29
    Další icing Bluesmanů.

20:49
    Kotouč teď opustil hrací plochu. Vhazovat se bude před Allenem.

21:13
    Střela Shattenkirka byla prudká, ale mezi tyče se nevešla. Poté to zkoušel také Backes, Hiller byl však na místě.

21:45
    Ofsajd Kačerů.

22:22
    Sobotka objížděl branku, ovšel Hillera nezaskočil.

22:49
    Rozehrávka hostí přelétla všechny čáry. Icing.

22:52
    Hiller podržel puk po střele Shattenkirka, která přišla hned po vhazování.

24:03
    Z ostrého úhlu zkoušel pozornost Allena Cogliano. Domácí gólman předvedl jistý zákrok.

24:38
    Cogliano měl na holi téměř jistý gól, když bekhendem dorážel kotouč do poloodkryté branky. Allen stihl nějakým zázračným způsobem ještě zasáhnout a zachránit svůj tým!

25:25
    Nyní se hra přesunula před Hillera, kde se bude vhazovat.

26:06
    Allenovo nahození zablokovala obrana Blues.

26:51
    Redden měl na holi vyrovnání. Kotouč se k němu odrazil tak, že domácí bek byl v ideální střelecké pozici. Hiller však proti jeho golfáku zasáhl!

27:08
    Z levého kruhu střílel Steen, kotouč skončil pouze v náručí Jonase Hillera.

27:35
    Pěkná akce hostí. Steckel přenechal mezi kruhy kotouč Etemovi a pak ještě před Allenem dorážel. Domácí gólman svůj tým podržel.

28:01
    Na druhé straně řešil situaci 2 na 1 individuálně D'Agostini, ale Hillera nepřekonal.

28:01
    Vyloučen hostující Winnik za krosček D'Agostiniho.

28:45
    Zatím dobrá přesilovka domácích. Hiller se má co ohánět.

29:20
    Teď už Ducks vyhodili.

29:44
    Druhá minuta početní výhody St. Louis už zdaleka není tak dobrá.

29:52
    Hillera prověřil D'Agostini, brankář Anaheimu drží.

30:02

30:44
    Máme tu komerční přestávku.

31:18
    Přečíslení hostí 2 na 1. Veterán Selanne volil střelu a tu dokázal Allen vytěsnit za svou branku.

32:12
    Beleskey zbytečně fauluje ve středním pásmu a dostává dvě minuty. Další přesilová hra pro Blues.

32:31
    Blues nezvládli přechod do útočného pásma - ofsajd.

32:52
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí svou třetí přesilovku využívají! KRIS RUSSELL kousek před modrou napřáhl a Hiller přes stínícího Stewarta vůbec nic neviděl. Asistence: Vladimir Tarasenko, Chris Stewart.

33:33
    První vyloučení na domácí straně, ven jde Backes.

34:32
    Hosté zatím hrají početní výhodu velmi dobře. Ve velké šanci se objevil Holland, ale Allen výborně zasáhl.

34:35
    Opět skvělý Allen! Fowler po buly vystřelil velmi přesně, ovšem puk v cestě do sítě zastavila bleskurychlá lapačka domácího gólmana.

35:30
    Domácí vyhodili a jsou z nejhoršího venku.

35:34

36:47
    Stewart se objevil za zády obránců a jel sám na Hillera. Jeden z protihráčů mu ale ještě stačil skočit pod nohy a znemožnil mu zakončit. Stewart pak vlétl do brankové konstrukce a vyhodil jí z jejího místa.

37:09
    Dělovku Fowlera vyrazil Allen.

37:22
    Střela Tarasenka skončila v lapačce Hillera.

38:18
    Lovejoy přizvedl hůl najíždějícímu protihráči a tím mu znemožnil střílet na Hillera.

38:55
    Anaheimu odpískáno postavení mimo hru.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Steenova střela prolétla vedle hostující branky.

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli velmi zajímavý hokej. Oba týmy si vytvořily několik gólových šancí, ale branka z nich padla jediná. V přesilové hře se o ní postaral domácí obránce Russell, jenž tak vyrovnal skóre na 1:1. Třetí třetina začne přibližně ve 3:02.

Střely na branku ve 2. třetině - 12:10

Střely celkem - 18:19

40:01

40:20

40:47
    Getzlaf nacentroval kotouč před brankoviště, kam si sjížděl Selanne. Kotouč se od finského útočníka odrazil směrem na branku a Allen měl co dělat, aby ho zastavil.

41:23
    Domácí zadák Cole dostal kotoučem do obličeje, ale vypadá to, že bude v pořádku.

42:11
    Velmi nebezpečně operovali hosté před Allenovým brankovištěm. Kotouč tam natlačil McMillan a dorážet se snažil Steckel. Allen udržel puk před brankovou čarou.

46:35
    Allen teď musel řešit dalekonosné nahození Fowlera. Byl pozorný.

47:11
    Bude se vylučovat. Za nebezpečnou hru vysokou holí odjíždí na trestnou lavici domácí Patrik Berglund.

47:24
    Ducks musí zahajovat přesilovku od své branky.

48:00
    Selanne se pokusil překvapit Allena z úhlu, trefil boční síťku.

48:25
    Na druhé tyči se objevil volný Palmieri, Allen vyráží nataženým betonem!

49:12
    Domácí kompletní.

49:49
    Anaheim je ve třetí třetině lepším týmem, domácí si po přestávce ještě nevytvořili větší příležitost.

50:36
    Přes obránce to velice šikovně zkoušel Tarasenko a Hiller si svým zákrokem nebyl příliš jistý. Kotouč ale za svá záda nepropustil.

50:42
    Od modré střílel nepřesně Polák.

51:39
    Hosté pokračují v náporu, domácí jen odstřelili kotouč až před Hillera.

52:11
    Teď ale nebezpečně pálil Berglund, branku však netrefil.

52:30
    Beleskey se po nahrávce Selanneho ocitl sám před Allenem, ale nepřekonal ho. Domácí brankář svůj tým drží!

54:32
    Domácí se teď delší dobu drželi v útočném pásmu. Do střeleckých pozic se ale dlouho nedostávali. Nakonec to vzal na sebe Tarasenko, jehož pokus však hosté dokázali ztlumit a Hiller kotouč snadno zalehl.

55:19
    Steen se zkoušel protlačit před Hillera, ale bránící hráč mu to nedovolil.

56:14
    Pokus Allena si jeho jmenovec v brance Blues našel a zachytil puk.

56:50
    Postavení mimo hru v podání domácích. Začíná to vypadat na prodloužení.

57:11
    Kotouč vypadl z ledové plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:32
    Steckel vystřelil z mezikruží nad.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí periody.

58:29
    Sobotka se srazil ve středním pásmu s Ryanem. Hostující hráč se jen těžce dobelhal na střídačku.

59:01
    Závěrečná minuta.

59:45
    Už se jenom dohrává.

59:59
    Ještě icing Anaheimu. Za půl vteřiny už toho ale moc stihnout nelze.

59:59
    Porada u časomíry. Možná, že se nějaký čas ještě přidá...

59:59
    Tak na časomíře teď svítí 0,6 vteřiny.

59:59
    Domácí odvolali brankáře Allena!

00:01
    A další porada rozhodčího u časomíry. Závěrečná vteřinka se nám táhne několik minut...

59:59
    Tak teď 1,1 vteřiny...

60:00

Samozřejmě, že Bluesmani mohli za vteřinu už jen těžko něco stihnout, takže budeme svědky prodloužení.

Střeky na branku ve 3. třetině - 2:9

Střely celkem - 20:28

60:01

60:30
    Beauchemin to dvakrát zkoušel od modré, ale ani jednou jeho střela nedolétla k brance.

60:45
    Hned úvod prodloužení přinesl rozhodnutí! Domácí se dostali do přečíslení, které táhl Vladimír Sobotka. Tomu najížděl ve dvojici krajan Roman Polák, ale Sobotka si počkal na CHRISE STEWARTA, který si položil Hillera a bezpečně zvedl puk mimo jeho dosah. Asistence: Vladimír Sobotka.

St. Louis Blues bylo nakonec šťastnějším týmem a hned na začátku prodloužení rozhodlo o svém vítězství, když se po nahrávce Vladimíra Sobotky trefil Stewart. Anaheim byl přitom ve třetí třetině výrazně lepším celkem, ale jeho hráči nedokázali překonat výtečného Allena v brance Blues.

Hvězdy zápasu:

1. Jake Allen (STL)
    2. Kris Russell (STL)
    3. Vladimír Tarasenko (STL) (03:51:59)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 33. Russell (Tarasenko, Stewart), 61. Stewart (Sobotka) – 20. B. Allen (Fowler, Cogliano)

Rozhodčí: St. Laurent, Peel - Galloway, Driscoll