Carolina – Washington 3:5 (kon.) | Boston – Ottawa 3:2 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 5:2 (kon.)
Pittsburgh – Buffalo 1:4 (kon.) | Tampa – Florida 2:3 (0:1 po s.n.) | Nashville – Colorado 3:1 (kon.)

1. David Legwand (1 + 1)
    2. Pekka Rinne (26 zásahů, 96,2% úspěšnost)
    3. Patric Hornqvist (1 + 1)

60:00

Střely na branku ve 3. třetině: 18 – 10.

Viděli jsme podprůměrné utkání, ve kterém nakonec domácí potvrdili roli favorita a získali dva body. Protože Florida dnes dokázala zvítězit, tak se Colorado propadlo na úplný chvost celé NHL. uvidíme jestli to fanoušky nenáviděný trenér Sacco ustojí.

59:46
    Nashville právě vstřelil branku!
    Nakonec Colorado kotouč ztratilo ve středním pásmu a ten se dostal k úplně volnému PAULU GASTAUDOVI a ten již neměl problém trefit prázdnou branku. Asistence: Kevin Klein, David Legwand.

59:27
    Hosté s kotoučem ve vlastním pásmu.

59:10
    Hosté hrají powerplay.

58:46
    Domácím se závěrečný tlak vyplatil. DAVID LEGWAND zpoza branky nejdříve trefil beton Giguera, následnou dorážku již poslal do branky. Asistence: Taylor Beck.

Oddechový čas pro hosty.

58:32
    Domácí stupňují tlak a hosté pouze vyhazují na zakázané uvolnění.

58:06
    Josi tvrdě vypálil od modré a Giguere měl co dělat, aby si s jeho střelou poradil.

56:40
    Malone dostal přihrávku mezi kruhy, vystřelil však mimo branku.

56:15
    McGinn chtěl nahodit kotouč na branku, obrana jej však tečuje do ochranné sítě.

55:12
    Hosté teď čelí stupňujícímu se tlaku domácích. Naštěstí mají v brance Giguera, který všechny střely spolehlivě kryje.

53:42
    Tentokrát zahrozili domácí, kteří se opět snažili kotouč spíše dotlačit do branky. Giguere však po kotouči skočil a schoval jej pod lapačkou.

53:08
    Hosté obléhali domácí branku. Z tlaku však vytěžili pouze zblokovanou střelu Landeskoga.

51:43
    Hosté jednoduše nastřelili kotouč na Rinneho a rychlým dobruslením vybojovali vhazování v útočné třetině.

50:50
    landeskog šikovně našel z druhé vlny najíždějícího Hunwicka, kterému však kotouč přeskočil hůl a z šance nakonec nic nebylo.

50:06
    Po dalším závaru v hostujícím brankovišti skončil puk v brance spolu s Giguerem, ale rozhodčí okamžitě rozpažuje a branku neuznáva.

49:21
    Branky nám konečně probudili domácí publikum, které hlasitě povzbuzuje svůj tým.

Branka platí.

48:23
    Domácí přesilovku blekově využívají. Po buly se dostal kotouč do skrumáže v brankovišti a najdnou se ocitl v brance. Branka je připsána PATRICKU HORNQVISTOVI. Rozhodčí ještě ověřuje zda nedošlo k porušení pravidel a branka nebyla odsažená kopnutím. Asistence: Taylor Beck, Shea Weber.

48:01
    Bartley inkasoval holí do obličeje od Maloneho a domácí si zahrají přesilovou hru.

47:35
    Domácí se snaží o vyrovnání, ale zatím narážejí na dobrou obranu hostů a pozorného Giguera.

46:51
    Icing Colorada a hra se přestěhuje zpátky před Giguera.

46:37
    Po závaru před Giguerem již nekteří diváci zvedali ruce. Hostující brankář však kotouč přilehl a do branky nepustil.

46:07
    Johnson se snažil uvolnit Parenteaua, jenže jeho přihrávka k útočníkovi Colorada neprošla.

45:10
    V přesilovce evidujeme na ledě Johnsona. Hostující obránce tak bude asi v pořádku.

45:02

43:55
    Duchene se snažil prokličkovat mezi třemi obránci, ti jej od puku odstavili a posílají jej až k Giguerovi.

43:02
    Nepříjemnost pro domácí. Mueller zasáhl Barrieho vysokou holí a inkasuje dvě minuty.

42:40
    Hosté opět útočí. Domácí však brání v pěti hráčích a tentokrát se ubránili.

41:33
    Duchene je při chuti. Tentokrát si na Rinneho nepřišel.

41:01
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Nedáš, dostaneš. Nejdříve si domácí neporadili v situaci 3 na 1, po které jim ujel MATT DUCHENE a přesnou trefou mezi betony Rinneho otevírá skóre. Asistence: PA Parenteau, Matt Hunwick.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 9 – 9.

Další třetina začne přibližně v 03:54.

I ve druhé třetině jsme viděli podprůměrný, místy až nudný, hokej. Za zmínku stojí pouze zranění Erika Johnsona, který vlastním tělem zastavil tvrdou střelu a posledních 6 minut se na ledě neobjevil. Uvidíme jestli zasáhne do třetí třetiny. Jinak by to byla pro hosty velká ztráta. Colorado má již teď 6 zraněných hráčů ze základní sestavy.

40:00

39:58

39:10
    giguere musel dvakrát zasahovat po střelách od modré čáry, následně jeho spoluhráči posílají kotouč do středního pásma.

38:24
    Zatím to tak nevypadá. Domácí jsou s kotoučem za svou brankou.

37:58
    O´Byrne dostává dvě minuty a domácí mají výhodu přesilové hry. Dočkáme se v ní první branky?

37:54
    Giguere předvedl dva pěkné zákroky proti střele a následné dorážce Legwanda.

36:45
    Barrie šikovně hledal zpoza branky spoluhráče před brankou, tomu však domácí obránci zablokovali hůl a z šance Colorada tak nic nebylo.

36:18
    Gill zastavil Barrieho průnik na modré čáře a hosty tak vystavil do ofsajdu.

35:25
    Rinne teď chytá tečovanou střelu od modré čáry.

33:56
    Johnson vlastním tělem blokoval střelu od modré čáry a v bolestech odchází do kabiny. Uvidíme jestli jej ještě v zápase uvidíme.

33:53
    Giguere přitiskl levý beton k tyčce a nedovolil domácím kolem něj procpat kotouč do branky.

33:39
    Icing Colorada.

32:38
    Kosticyn při přechodu modré čáry zasáhl do tváře Parenteaua. Naštěstí pro domácí si toho rozhodčí nevšimli.

31:48
    Hosté se opět na chvíli usadili v útočném pásmu a domácí se brání pouze za cenu zakázaného uvolnění.

29:36
    Hosté jsou momentálně o něco aktivnějším celkem. Stále však čekáme na první branku utkání.

28:40
    Po nahození od modré ležel kotouč u Rinneho betonu. Naštěstí pro Predators si jej obránci všimli dříve než útočníci a poslali jej do středního pásma.

28:06
    Nepřesná přihrávka domácích znamená další icing.

27:35
    Zanon vypálil od modré čáry, jenže takové střely brankář v NHL chytit musí, což se potvrdilo.

27:18
    McLeod hledal zadovkou O´Reillyho, našel však pouze domácího hráče.

26:01
    Nepříliš pohledný hokej z obou stran zatím diváky nenadchl a tak je na stadionu slyšet skoro každý povzdech.

25:06
    Zanon se z obrany vydal do útoku, ale jeho výlet končí pouze střelou do Rinneho.

24:09
    Další snahu Colorada zastavuje ofsajd.

23:48
    Landeskog se znovu probíjel po pravé straně, pak ale nenašel žádneho ze spoluhráču před Rinneho brankou.

23:14
    Giguere přikry lapačkou kotouč, který se odrazil od zadního mantinelu.

-132:00
    Icing domácích posílá hru před Rinneho.

21:17
    Josiho nahození od modré šlo nad branku Giguera.

20:32
    Landeskog ujiížděl s O´Reillym do situace 2 na 1, kterou hostující kapitán vyřešil nepřesnou střelou.

20:01

Střely na branku v 1. třetině: 11 – 7.

Další třetina začne přibližně v 03:00.

První třetina nám připomněla poslední vzájemný souboj, ve kterém převládala spíše obrana nad útokem. Věřím, že dnes nebudeme čekat na první branku až do prodloužení.

20:00

19:31
    LAndeskog se snažil ujet do protiútoku, ale dobře jej zastavil vracející se Legwand.

18:29
    Další technický přestupek domácích. Tentokrát icing.

18:06
    Ofsajd zastavuje útočnou akci domácích.

17:49
    Viděli jsme krátkou zápasníckou vložku v podání Maloneho a Cluna. Po pár vteřinách v objetí se oba složili na zem a dostávají trest za rvačku.

17:39

17:21
    Teprve až teď vystřelil od modré Josi. Giguere na střelu viděl a bez problémů chytá.

17:08
    Domácí zatím mají tlak, ale zatím bez střely na branku.

16:30
    Domácí jsou usazeni v útočném pásmu.

15:38
    Zároveň dvě minuty za krosček dostává Brad Malone a domácí si zahrají přesilovku.

15:38
    Weber střílel od modré pouze do lapačky Giguera. Reklamní přestávka.

15:07
    Hornqvist si dokázal položit Giguera na zem, ale sám se dostal trochu z úhlu a z těžké pozice nedokázal trefit odkrytou branku.

14:35

14:08
    Domácí opět vyjazují.

13:33
    Hosté v ofsajdu. Hra se přesouvá do středního pásma.

13:06
    Domácí se zatím úspěšně brání a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

12:35
    První přesilovou hru zápasu si zahrají hosté po vyloučení Legwanda za podražení.

12:22
    Domácí se snažili protlačit kotouč do branky i s Giguerem. Ten však opřel beton o tyčku a kotouč do branky nepustil.

11:23
    Palushaj rozjel útočnou akci, kterou nakonec i zakončil nepřesnou střelou.

09:40
    Totožná situace na druhé straně. Oba celky zatím hlavně pozorně brání.

08:55
    Hosté jsou sice nastěhováni v útočném pásmu, ale posílají si kotouč pouze kolem maantinelu.

08:00
    Rinne musel zasahovat po slabé střele od modré čáry. Reklamní přestávka.

06:26
    O´Reilly našel v levém kruhu volného Johnsona. Jeho střelu blokuje domácí obrana.

05:46
    Vzájemné vyloučení. Dvě minuty dostávají Giguere a Clune.

05:40
    Po střele z brankové čáry již za Giguerem svítilo červené světlo, ale byla to pouze levá tyč hostující branky.

05:17
    Rinneho přerušil hru po slabé bekhendové střele jednoho z hostujících hráčů.

04:33
    McGinn se po levé straně neprosadil, ale domácí po získání kotouče pouze přesouvají hru do středního pásma a střídají.

03:31
    Halischuk tvrdě stříel z pravého kruhu, ale trefuje pouze připraveného Giguera.

02:18
    Mitchell málem ukradl kotouč rozehrávajícímu obránci. Naštěstí pro domácí se mu to nepovedlo, jinak by jel sám na branku.

00:53
    Giguere musel řešit nepřehlednou situaci po nahození Josiho, když se po puku sápali dva domácí hráči. Nakonec kotouč uzmula obrana lavina poslala jej do středního pásma.

00:27
    Landeskog nepříjemně střílel na vyrážečku, Rinne byl pozorný.

00:09
    Hornqvist se okamžitě po vhazování přetlačil až před Giguera a ten musel pokrýt kotouč lapačkou.

00:01

Stadionem zní státní hymna USA.

Akutální informace. Colorado Avalanche před chvíli vyměnili Carenona Gaunce za českého útočníka Tomáše Vincoura z Dallasu. Stars se tak zbavili i druhého českého hráče.

Nashville Predators: Rinne – Weber, Josi, Klein, Bartley, Blum, Gill – Erat, Gaustad, Kosticyn – Beck, Legwand, Mueller – Hornqvist, Smith, Clune – Halischuk, Spaling, Yip

Colorado Avalanche: Giguere – Johnson, Hunwick, O´Byrne, Hejda, Barrie, Zanon – McGinn, O´Reilly, Landeskog – Parenteau, Duchene, O´Brien – Bordeleau, Olver, McLeod – Palushaj, Malone, Van Der Gulik

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara – Scott Cherrey, Jean Morin.

Potřetí v sezoně proti sobě nastoupí dva týmy, které jsou momentálně z formy. Hosté z posledních deseti utkání zvítězili pouze dvakrát, z toho jednou právě proti Predators, které v sobotu zdolali 1:0 v prodloužení. Ani to jim však nepomohlo, aby se dostali z posledního místa v Západní konferenci. Naopak jejich šance na postup do playoff je prakticky nulová. To domácí na playoff ještě můžou pomýšlet. Nesmí však ztrácet zápasy proti celkům jako je Colorado.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:05.

Ján Jabrocký

Branky a nahrávky: 49. Hornqvist (Beck, Weber), 59. Legwand (Beck), 60. Gaustaud (Klein, Legwand) – 42. Duchene (Parenteau, Hunwick)

Colorado Avalanche: Giguere – Johnson, Hunwick, O´Byrne, Hejda, Barrie, Zanon – McGinn, O´Reilly, Landeskog – Parenteau, Duchene, Mitchell – Bordeleau, Olver, McLeod – Palushaj, Malone, Van Der Gulik

Rozhodčí: Wes McCauley, Brian Pochmara – Scott Cherrey, Jean Morin