Carolina – Tampa 0:5 (kon.) | Boston – New Jersey 1:0 (kon.) | Washington – NY Islanders 2:1 (1:0 po s.n.)
Toronto – Philadelphia 3:5 (kon.) | Montreal – Winnipeg 4:1 (kon.) | Nashville – Columbus 1:3 (kon.)
Chicago – St. Louis 3:4 (3:4 po s.n.) | Arizona – Detroit 4:2 (kon.) | Vancouver – Edmonton 4:0 (kon.)
Los Angeles – Minnesota 3:0 (kon.)
Nashville Predators
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Columbus Blue Jackets
Pátek 05.04.2013, 02:00NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Přeji vám příjemně strávený čas u kvalitního hokeje! Dnes v noci je na programu další kolo zámořské NHL, a my si společně přiblížíme zápas mezi Nashville Predators a Columbus Blue Jackets.

Nashville má na svém bodovém kontě momentálně 38 bodů a v tabulce Západní konference mu náleží 10. příčka. V případě výhry by si mohl o jedno místo polepšit, to ale záleží i na výsledcích St. Louis a Edmontonu, kteří však mají odehraný o minimálně jeden zápas méně. V Centrální divizi jsou dnes domácí predátoři na 4. místě. K dosažení pozic, jenž zaručují účast v play-off jim chybí pouhý bod.

Svůj poslední zápas odehráli proti Coloradu. Jako první inkasovali až ve třetí třetině hokejisté Nashvillu, ovšem duel dokázali dvě minuty před koncem otočit a nakonec vyhráli 3:1.

Hostě z Columbusu na to nejsou o moc hůř než jejich dnešní soupeř. V Západní konferenci jsou jen o jedno místo za Nashvillem s 37 body. To v Centrální divizi obsazují poslední 5. příčku, kdyby dnes však predátory dokázali porazit, vystřídali by je na čtvrté pozici.

Blue Jackets se naposledy střetli s kačery z Anaheimu. Když základní hrací doba skončila výsledkem 1:1, prodlužovalo se. Čtyři minuty po zahájení prodloužení se prosadil Mark Letestu, jenž svým přesným zásahem zařídil výhru Columbusu nad Anaheimem. Columbus Blue Jackets porazili Anaheim Ducks 2:1 v prodloužení.

Nashville Predators: Rinne (Mason) – Josi, Weber, Bartley, Klein, Gill, Blum – Kostitsyn, Gaustad, Ekholm – Beck, Legwand, Hornqvist – Klune, Smith, Spaling – Jip, Mueller, Hališčuk

Columbus Blue Jackets: Bobrovksy (Leighton) – Tyjutin, Johnson, Nikitin, Prout, Wisniewski, Acoin – Prospal, Anisimov, Gaborik – Umberger, Johansen, Foligno – Calvert, Letestu, Aktinson – Gillies, Dubinsky, MacKenzie

00:01

04:56
    Columbus má puk ve vlastním obranném pásmu pod kontrolou. Zatím se nic vzrušujícího na ledě nestalo.

05:45
    Gaborík bojuje o kotouč v útočném pásmu Nashvillu.

06:54
    Po zakázaném uvolnění se hra přesune před Rinna.

07:00
    Vhazování v obranné třetině domácích vyhrál Nashville a okamžitě se hrne do útoku.

07:39
    V útočném pásmu ale nepobyl příliš dlouho, protože před chvílí byl z něj obranou Columbusu vyhnán.

08:45
    Do bekhendové zakončení se dostal Gaborík, ale jeho střelu z úhlu mu domácí brankář vyrazil.

09:33
    Smith se obtočil se okolo soupeřovi branky, nicméně jeho pokus vsítit úvodní branku byl neúspěšný. Po snaze Kluna dorazit odražený kotouč za Bobrovského záda se bude před hostujícím brankářem vhazovat.

20:00

První třetina je za námi. Do úvodu zápasu lépe vstoupili hosté, kteří byli ze začátku aktivnější než domácí predátoři. Ti se však postupem času dostávali víc a víc k puku, až hra byla naprosto vyrovnaná a se šancemi na obou stranách. Branka však zatím nepadla. Nechme se překvapit, zda se úvodního gólu dočkáme v druhé třetině.

20:01

20:59
    Uvidíme vhazování před brankou Nashvillu.

21:03
    Na buly úspěšnější hosté, kteří se snaží zuby nehty udržet útočné pásmo.

21:33
    To se jim dařilo až do teď, Nashville vyhodil kotouč ze své obranné třetiny. Icing to ale nebude.

22:48
    Buly před Bobrovskym vyhráli hokejisté Columbusu, kteří teď s kotoučem pod kontrolou útočí.

23:12
    Aktinson se obtočil kolem klece, ale jeho pokus o zasunutí puku za Rinneova záda byl neúspěšný.

26:05
    Po střele Dubinského musel zasahovat Rinne, který kotouč chytil s přehledem do své rukavice. Bude to tedy vhazování před domácím brankářem.

26:30
    Klein vyvezl kotouč z obranného pásma, po té byl však hráči Columbusu zastaven, ti ale puk pouze napálili směrem Rinneovy brány, takže z toho nakonec bude vhazování před Bobrovským.

27:59
    Domácí Nashville se bude muset bránit ve čtyřech hráčích. Za faul je na dvě minuty potrestán jeden z predátorů.

28:36
    Columbus právě vstřelil branku!
    Hosté využívají přesilovou hru ve svůj prospěch a dostávají se do vedení! Dubinsky našel v útočném pásmu JAMESE WISNIEWSKIHO, který tvrdou ránou od modré prostřelil bezmocného Rinneho! Asistence: Brandon Dubinsky, Marián Gáborík.

32:16
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí však rychle odpovídají a to KEVINEM KLEINEM, jemuž se podařilo překonat hostujícího brankáře! Asistence: Patrik Hornqvist, David Ledwand.

32:51
    Za faul si dvouminutový trest odpyká hostující Gillies.

34:51
    Columbus se ubránil bez větších komplikací, již je kompletní.

39:05
    Rinne se teď blýskl parádním zákrokem, když zlikvidoval gólovou příležitost jednoho ze svých protihráčů, který zakončoval před hranicí brankoviště!

40:00

Máme za sebou i druhé dějství zápasu mezi Nashvillem a Columbusem. Dočkali jsme se prvních branek, což je pro vývoj zápasu určitě dobře a my se tak můžeme těšit na ještě velmi zajímavou závěrečnou třetinu základní hrací doby. Nejprve dostal hosty do vedení Wisniewski, ovšem Nashville vzápětí odpověděl gólem Kleina. Třetí třetina je programu zhruba ve 3:52.

40:01

40:18
    Hraje se za brankou Nashvillu, puk mají v moci domácí borci.

41:11
    Gáborík v obrovské šanci minul! Jeho spoluhráč nahrával před Rinnerovu bránu, kde byl slovenský forvard zcela volný, ale i přesto nedokázal puk usměrnit mezi tři tyče!

42:58
    Další velká příležitost Columbusu! Obrana Nashvillu teď trochu zaváhala, čehož využil MacKenize a zmocnil se puku. Když byl sám před Rinnerem volil střelu bekhendem, kterou mu však domácí muž v masce vytěsnil.

44:16
    Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, což přineslo zasloužené ovoce! Dubinský přihrál před bránu na MARIÁNA GÁBORÍKA, jenž střelou z první vrací svému týmu vedení! Asistence: Brandon Dubinksy, Matt Calvert.

46:34
    Proběhlo vhazování před hostujícím brankářem, které vyhráli hokejisté Columbusu a okamžitě se hrnou do útoku.

46:52
    Z následného brejku vstřelil gól Matt Calvert, ale hlavní sudí ho bůhví proč prohlásil za neuznaný!

47:47
    Columbus tlačí svého soupeře, je očividné, že chce přidat třetí branku a pojistit si tak vítězství v dnešním zápase.

50:38
    Nashville nahodil puk do útočného pásma, tím ho však prakticky odevzdal soupeři.

50:50
    Hosté potvrzují svou dominanci v dnešním zápase a zvyšují na 3:1! Gól padl z postupného protiútoku, když si i s pukem do útočného pásma najel MATT CALVERT a střelou zápěstím z mezikruží, která parádně zapadla do levého horního růžku, dal jasně najevo, že předchozí neuznaná branka rozhodně nebyla náhoda. Asistence: Fedor Tyjutin.

53:09
    Domácí však ještě nesložili zbraně, nyní statečně bojují ve svém útočném pásmu.

54:08
    Ale i Columbus ještě zřejmě neskončil. V útočném pásmu ale dlouho nevydržel, a nyní se musí bránit.

55:37
    Nashville je teď aktivnějším týmem, ale až na pár nepřesných střel si v útočné třetině žádnou velkou šanci nevytvořil.

56:11
    Vhazování před brankou Columbusu vyhráli hosté.

56:43
    Oba týmy se v držení puku spíše střídají. Columbus se snaží hlavně neinkasovat, Nashville pak dostat se do útočného pásma, tam setrvat co nejdéle a při nejlepším vstřelit kontaktní branku.

58:54
    Domácí to zkouší bez brankáře!

59:13
    Hráč Columbusu mohl zakončovat do prázdné brány, ale z modré čáry branku minul.

60:00

Hvězdy utkání:

1. Matt Calvert
    2. Marián Gáborík
    3. Sergei Bobrovsky

Je po všem v napínavém duelu jsou šťastnější hokejisté Columbusu Blue Jackets, nutno dodat, že zaslouženě. Třetí třetina nám nabídla de facto tři branky, všechny do klece Nashvillu, ale uznány byly pouze dvě. První gól v poslední dvacetiminutovce zaznamenal Marián Gáborík, po němž se ještě prosadil Matt Calvert. Ode mne je to pro dnešní noc vše, těším se u dalšího onlajn přenosu ze zámořské NHL. (04:41:55)

Vít Derner

Branky a nahrávky: 33. Klein (Hornqvist, Legwand) – 29. Wisniewski (Dubinsky, Gáborík), 45. Gáborík (Dubinsky, Calvert), 51. Calvert (Tyjutin)