3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Linköpings HC
Pátek 05.04.2013, 19:08Play-off švédské Elitserien

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:08.

V semifinále je tedy zatím stav 3:1 pro tým Skellefteå a až na jednu vyjímku platí, že vítězí hosté, jak tomu bude v dnešním pátém a možná rozhodujícím utkání série? Sledujte v naší onlajn reportáži.

Jak již zmíněno, budeme sledovat páté utkání semifinále. Jak dopadly předchozí čtyři zápasy série?

1. zápas – Skellefteå – Linköping 2 : 3 OT (1:0, 1:0, 0:2, 0:1)
    Střely na bránu: 38 – 36

2. zápas – Linköping – Skellefteå 2 : 3 OT (2:1, 0:0, 0:1, 0:1)
    Střely na bránu: 19 – 33

3. zápas – Skellefteå – Linköping 3 : 2 OT (0:0, 1:2, 1:0, 1:0)
    Střely na bránu: 47 – 20

4. zápas – Linköping – Skellefteå 2 : 3 OT (0:0, 0:2, 2:0, 0:1)
    Střely na bránu: 27 – 27

Linköping vstupoval do playoff až jako pátý tým po základní části a se soupeřem HV71 už to tak jednoduché neměl. Nakonec sice v sérii vyhrál 4:1 na zápasy, ale hned dvakrát se rozhodovalo až v prodloužení.

Skellefteå vstupovala do letošního playoff jako favorit, když vyhrála základní část Elitserien a v dosavadním průběhu play off rozhodně nezklamala. Ve čtvrtfinálových zápasech s Brynas suverénně uřadovala a zvítězila hladce 4:0 na zápasy.

V dnešním pátém utkání semifinálové série švéské elitní hokejové ligy proti sobě nastoupí Skellefteå AIK a Linköpings HC.

Skellefteå AIK: Eriksson (Svensson) – Burström, Granberg, Ševc, Klingberg, Lindgren, Skogs, Andersson, Arvidsson – J. Lindström, Bellemare, Möller – Holloway, Forssell, Ericsson – Emanuelsson, Lindberg, Karlsson – Petterström, Lundberg, Pettersson

Linköpings HC: Engstrand (Andersson) – Bäckman, Johansson, Grilfors, Hävelid, Rahimi, Hulström, Lorentzon – Hjalmarsson, Söderberg, Arlbrandt – Salmonsson, Zackirsson, Weinhandl – Karlsson, Almtorp, Figren – , Nermark, Pavlikovský, Lindhagen, Fish.

00:01

00:20
    První střela utkání, domácí Holloway střílí mimo.

01:06
    Ani Salmonsson na druhé straně nestřílí přesně.

02:01
    Další střela hostů, i Figren střílí mimo, utkání začalo v rychlém tempu, tedy tak, jak se očekávalo.

03:19
    Až střela Arlbrandta míří mezi tři tyče, Eriksson v domácí bráně chytá.

05:16
    Linköpings zatím aktivnější, Grilfors střílí vedle branky.

06:16
    Nyní se "ke slovu" dostávají konečně domácí hokejisté, ale ani Lundbergova ani Ericssonova střela neohrozila Engstranda.

07:41
    Střela Anderssona Engstrand chytá, zatím na vyloženou gólovou šanci stále čekáme.

09:00
    Oscar Möller se dostal do zakončení po dobré spolupráci s Bud Hollowayem a Jimmie Ericssonem, Engstrand chytá.

10:05
    Skellefteå se nyní dostala do několika dobrých šancí, hosté ale všechny nebezpečné situaci dokázali zvládnout, stav stále bezbrankový.

11:58
    Möller se opět dostává ke střele, Engstrand chytá.

13:02
    Domácí již vedou ve statistice střel na branku 3:1, ovšem na první branku stále čekáme.

14:28
    Arvidssonova tvrdá střela míří těsně mimo branku Linköpingu!

15:00
    Linköping se po delší době dostává do útoku, ale obrana domácích v čele s Erikssonem, je zatím bezchybná. Spousta střel je zblokována mimo bránu.

15:42
    Salmonsson nahazuje puk do třetiny AIK, Joakim Eriksson pouze vyráží, ovšem obrana domácích zapomněla na Mattiase Weinhandla, jehož střela končí ve výstoji Erikssona.

18:06
    Do konce první třetiny zbývá něco málo přes dvě minuty, puk v obranném pásmu domácího AIK.

18:16
    Hjalmarsson se dostává do zakončení, trefuje jen dobře postaveného Erikssona.

19:14
    V poslední minutě první třetiny střílí z pravé strany Salmonsson, ale puk míří vedle branky.

19:43
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají v samém závěru první dvacetiminutovky do vedení! Rychlou střelou zápěstím dává první branku utkání OSCAR MÖLLER. Asistence: Joakim Lindström.

20:00

Skončila první dvacetiminutovka, ve které jsme se málem branky nedočkali, ovšem přesto se v poslední minutě podařilo domácím vstřelit úvodní gól. Sedmnáct vteřin před koncem překonal Engstranda Oscar Möller a domácí tak odchází do šaten s jednobrankovým náskokem.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Skellefteå AIK: 5

Linköpings HC: 7

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 19:53 hodin.

20:01

20:48
    Hned v první minutě se daří prvnímu útoku Linköpingu vytvořit tlak v útočném pásmu, střela Hävelida míří mimo

22:01
    Pěkná souhra Weinhandla a Salmonssona, ale poslední přihrávku zachytili domácí obránci.

22:28
    Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici odchází Hultström, který dostává dvouminutový trest za hákování, domácí si zahrají přesilovou hru.

23:01
    Ericsson střílí, mimo.

24:28

26:45
    Skellefteå AIK se díky přesilové hře podařilo dostat soupeř pod tlak, ale střelu Forssella, Hollowaye i Arvidssona chytá Engstrand.

27:21
    Dobrá práce Martina Ševce, který dokázal vybojovat puk a udržet útočné pásmo pro domácí AIK.

28:36
    Linköping je pod silným tlakem, domácí hrají velice ofenzivně, druhý gól v síti LHC je jen otázkou času. Hosté potřebují přerušit hru a zklidnit hru.

28:56
    Pomoci by jim mohlo oslabení domácích, na trestnou lavici usedá Forsell.

29:34
    Linköping právě vstřelil branku!
    Střelu Johanssona domácí gólman pouze vyráží přímo na hůl PÄRA ARLBRANDTA, který překonává Erikssona a je vyrovnáno! Hosté využívají přesilovou hru. Asistence: Magnus Johansson.

31:05
    Je za námi první polovina utkání, zatím je stav nerozhodný, nyní sledujeme ale další tlak domácích, Möllerovu střelu chytá Engstrand.

32:47
    Střely Söderberga i Hjalmarssona nevedou k dalšímu gólu v síti AIK.

33:02
    Mattias Bäckman hákuje a je vyloučen na dvě minuty, domácí si zahrají přesilovou hru.

34:36
    Až po téměř minutě hry se dostávají konečně domácí do zakončení, ale ani Ericsson, ani Holloway střelou z mezikruží Engstranda nepřekonávají.

34:59
    Engstrand chytá i střelu Martina Ševce a drží tak naděje hostujícího týmu.

35:02

37:00
    Statistika střel na branku jen vystihuje drtivý tlak, jaký si dokázali domácí hokejisté ve druhé třetině vytvořit – 14:4 pro Skellefteå AIK.

38:49
    Střela Linberga ani Arvidssona nevedla k vedoucí brance, hosté stále drží remízový stav, blíží se závěr druhé třetiny.

39:00
    Začíná poslední minuta druhé třetiny, ale Martin Ševc nepřekonal Engstranda.

39:08
    Arlbrandt je dnes podruhé v utkání vyloučen, za sekání odchází na dvě minuty na trestnou lavici.

39:42
    Ericssonova střela končí mimo.

40:00

Druhá třetina patřila jednoznačně domácím hokejistům, kteří si dokázali vytvořit, místy až drtivý, tlak! Přesto se z jediné branky druhé dvacetiminutovky radovali hosté, kteří zásluhou Arlbrandta vyrovnali ve třicáté minutě na 1:1.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Skellefteå AIK: 17

Linköpings HC: 4

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 20:40 hodin.

40:01

40:17
    Dvakrát za sebou střílí Holloway na branku hostí, oba pokusy dokázal zneškodnit Engstrand.

41:08

43:36
    Oba střelecké pokusy Karlssona byly nepřesné, domácí gólman nemusí zasahovat.

44:35
    Dobrá hra Linköpingu, Arlbrandt a Johansson střílí od modré, ale Eriksson je na svém místě a chytá.

46:56
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Salmonsson za hru vysokou holí, domácí si zahrají přesilovou hru.

47:05
    Domácí v přesilovkovém rozestavení v útočném pásmu, střelu Lindströma Engstrand chytá.

48:14
    Dobrá přesilová hra domácích, Engstrand likviduje střelu Melkera Karlssona.

48:56

50:05
    Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění, hra se stěhuje před Engstranda.

52:12
    Necelých osm minut před koncem třetí třetiny se domácí konečně dočkali vedoucí branky, prosazuje se PETTER EMANUELSSON, který se obtočil kolem bráního Arlbrandta a bekhendem překonává Engstranda. Asistence: Melker Karlsson.

53:51
    Nyní je vše otevřené, ale odpovědět musí hokejisté Linköpingu, kteří prohrávají o gól.

55:00
    Začíná poslední pětiminutovka, domácí hájí jednobrankový náskok.

56:07
    Engstrand chytá střelu Möllera, hosté se nemohou dostat do útoku a pokusit se o vyrovnání.

57:00
    A vypadá to, že je rozhodnuto! Třetí branku AIK dává JIMMIE ERICSSON, který zúročil přečíslení tři na jednoho, když bekhendem překonává Engstranda. Asistence: Bud Holloway.

58:04
    Hosté vrhají všechny své síly do útoku, střelu Johanssona zneškodnil Eriksson.

59:00
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

59:21
    Nabitý stadion nyní "stojí" a diváci vytleskávají svůj tým, který v samém závěru drží dvoubrankové vedení.

60:00

Je dobojováno! Důležité vítězství si dnes připisují domácí hokejisté, kteří po velmi výkonu zvítězili 3:1. O svém vítězství rozhodli až v závěru zápasu, přestože byli po většinu doby lepším týmem. Zároveň si tímto vítězstvím otevírají cestu do finále, když vítězí v celé semifinálové sérii 4:1 na zápasy!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – celkem:

Skellefteå AIK: 35

Linköpings HC: 15

3. třetina:

Skellefteå AIK: 12

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:38:21)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 20. Möller (Lindström), 53. Emanuelsson (Karlsson), 57. Ericsson (Holloway) – 30. Arlbrandt (Johansson)