Litva – Nizozemsko 3:5 (kon.) | Rumunsko – Polsko 1:6 (kon.) | Estonsko – Ukrajina 1:8 (kon.)
Rumunsko
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
Polsko
Pondělí 15.04.2013, 15:30 • Ice Palace Druzhba (Doněck) • Mistrovství světa - I. B Divize

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Hokejové Mistrovství světa je v plném proudu, prozatím se však jedná pouze o nižší divizi.

Mistrovství světa v ledním hokeji 2013 (Divize I) se hraje od 14. do 20. dubna 2013 v Budapešti v Maďarsku (skupina A) a v Doněcku na Ukrajině (skupina B). Skupiny A a B nejsou rovnocenné a bude se mezi nimi postupovat a sestupovat.

Já Vás dnes budu provázet zápasy ze skupiny B, která se kompletně odehraje v Doněcku na Ukrajině.

Skupina B:

Ve skupině B je v letošním roce těchto šest týmů (Ukrajina, Polsko, Nizozemsko, Rumunsko, Litva, Estonsko). Tato šestice bojuje o jedno postupové místo do skupiny A pro příští šampionát. Naopak poslední z této šestice spadne do divize II.

Již odehrané zápasy:

V ledovém paláci na Ukrajině se odehrály včera již tři zápasy. Nejdříve Nizozemsko porazilo 5:4 Estonsko. Následně Polsko roztrvilo Litvu 5:0 a v závěrečném zápase si Ukrajina poradila s Rumunskem vysoko 8:1.

Nizozemí – Estonsko 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)
    Polsko – Litva 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
    Ukrajina – Rumunsko 8:1 (1:0, 5:0, 2:1)

Zápas mezi Rumunskem a Polskem má plánovano úvodní buly v 15:30 a onlajny Vám z tohoto duelu přinesou podrobnou reportáž.

Rumunsko: Catrinoi (Ruczuj) – Papp, Goga, Pysarenko, Molnar Zsolt, Nagy, Kosa, Bors – Antal, Moldovan, Szocs – Virag, Flinta, Mihaly – Molnar Zsombor, Petres, Becze – Peter, Pascaru

Polsko: Odrobny (Kosowski) – Dronia, Dutka, Gabrys, Kotlorz, Gorny, Bryk, Wajda, Rompkowski – Zapala, Malasinski, Kolusz – Witecki, Urbanowicz, Pasiut – Baginski, Kowalowka, Laszkiewicz – Strzyzowski, Dziubinski, Galant

Rozhodčí: Ansons – Gladchenko, Pardatschner.

Hráči Rumunska i Polska již jsou na ledové ploše. Rumuni budou hrát v bílých dresech, Poláci nastoupí v červeném.

00:01

00:26
    Rumuni drží puk za vlastní brankou a Mihaly se snaží založit útočnou akci.

01:04
    První minuta hry je za námi a očekávaný nápor obrovského favorita zápasu si zatím Poláci nechávají na později.

02:13
    Rumuni špatně střídali a tak si Polsko zahraje první přesilovou hru v zápase. Potrestaná je hráčská lavice Rumunska za příliš mnoho hráčů na ledě.

02:57
    Adam Baginski si vyjel s pukem od zadního mantinelu až do střelecké pozice a tvrdou střelou prověřil pozornost Catrinoie.

03:31
    Střela Pavla Droni je tečovaná do ochranné sítě.

03:46
    Rumunsko vyhazuje a okamžitě se mění bránící čtverice.

04:13
    Přesilová hra Poláků je u konce, hosté se dobře bránili a nepustili soupeře do žádné výraznější gólové šance a největší nebezpečí tak vznikloo po střele Baginského.

05:05
    Catrinoi raději přikryl puk lapačkou a přerušil hru.

05:31
    Po vyhraném buly přišla okamžitá střela, ale ta letěla mimo rumunskou branku. Polsko však ukazuje u jaké branky se dnešní zápas bude hlavně hrát.

06:13
    Kvůli avizovanému postavení mimo hry musel Poláci vyklidit útočnou třetinu.

06:39
    Rumunsko právě vstřelilo branku!

TIHAMER BECZE překvapuje celé Polsko když úspěšně dorazil střelu Pysarenka. Obrovský favorit zápasu tak překvapivě prohrává od 7. minuty a bude muset utkání otáčet. Asistence: Yevgeni Pysarenko

07:26
    Polsko se žene za vyrovnáním, ale Catrinoi kryje i nájezd jednoho z útočníků, kterého si obránci Rumunska nepohlídali. Ten však najížděl z velkého úhlu a neměl kudy procpat puk.

09:03
    Nepřesná střela Gabryse Polsku nepomáhá.

09:51
    Kowalowka držel dlouho puk v útočné třetině a dostal se i k zakončení, ale jeho střela šla nad branku a Catrinoi tak mohl zůstat v klidu.

10:44
    Tentokrát už musel Catrinoi střelu od modré čáry vyrážet. Poláci začínají zrychlovat hru a přehrávat svého soupeře. Rumuni pouze hlídají modrou čáru a vyráží do rychlých brejků.

11:27
    Dziubinski získal puk ve středním pásmu, ale rumunský hráč své zaváhání rychle napravil.

12:49
    Obrovská šance Rumunska. Poláci špatně bránili a rychlou akci dva na jednoho řešili Rumuni přihrávkou, jenže naštěstí pro Polsko nedokázal rumunský hráč trefit skákavý puk.

13:20
    Opět je před Odrobnym velké vzrušení, ale polský brankář dokázal hned dvakrát zabránit puku, aby se dostal do branky.

13:33
    Zapala vlétl do útočné třetiny dříve než bylo zdrávo a píská se tak postavení mimo hry.

14:05
    Pawel Dronia najížděl do útočné třetiny a přesně naproti němu přijížděla i přihrávka zpoza brány. Dronia neváhal a poslal puk směr rumunská branka, ale Catrinoi jeho dělovku vyráží.

15:18
    Molnar byl poslán tvrdě k zemi a následně nebezpečně vystřelil Edy Mihaly, který provětral lapačku Odrobného.

16:01
    Polsko zakládá další útok od vlastní branky.

16:16
    Útok skončil dříve než vůbec začal a naopak se ke střele dostali Rumuni, ale Odrobny v pohodě puk chytá a přerušuje hru.

17:29
    První třetina se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci a na ukazateli skóre svítí stále překvapivé vedení Rumunska 1:0.

18:22
    Opět musel zasahovat Odrobny, který má v první třetině více práce než jeho protějšek. Odrobny naštěstí pro Polsko secvakl své betony včas.

19:25
    Rumunsko se osvobozuje zakázaným uvolněním. V hledišti se polská skupinka diváků dobře baví i přes nepříznivé skóre.

19:43
    Istvan Nagy (ROM) je vyloučen na dvě minuty za sekání a v závěru první třetiny nebo případně na začátku druhé si zahrají Poláci přesilovou hru.

20:00

První třetina je za námi a Polsko zatím překvapivě prohrává s Rumunskem 0:1 brankou Beczeho. Poláci to dnes nebudou mít vůbec jednoduché, jejich soupeř hraje velmi aktivně, snaží se střílet z každé pozice a je zatím velmi nepříjemným protivníkem.

Střely na branku v 1. třetině: 9:14
    Vyloučení v 1. třetině v minutách: 4:0

Druhá třetina začne přibližně v 16:13.

20:01

20:29
    Polské přesilovkové komando obsadilo útočné pásmo a obstřeluje rumunského brankáře. Ten však odolává.

21:43
    Přesilovka Poláků byla velmi dobře zahraná, došlo k několika nebezpečným střelám, ale ani jedna z nich neskončila za výtečným Catrinoiem.

22:08
    Již podruhé v zápase je potrestano špatné střídání, tentokrát hráli v šesti Poláci a tak si zahrají přesilovou hru Rumuni.

22:26
    Zsombor Antal mohl zasunout kotouč do prázdné branky, ale Antal netrefil kotouč a Poláci tak mohou mluvit o obrovském štěstí.

23:24
    Přesilová hra je u konce, za držení je vyloučen právě hráč, který mohl před chvilkou navýšit vedení. Zsombor Antal (ROM) odchází poslušně na trestnou lavici.

24:08
    Polsko již hraje v plném počtu a začíná jejich přesilovka.

24:14
    Máme zde další vyloučení a tentokrát už bude mít Polsko výhodu přesilové hry pěti proti třem. Vyloučený je Zsolt Molnar za držení.

24:36
    Polsko právě vstřelilo branku!

RAFAL DUTKA napřáhl od modré čáry a propálil vše co mu stálo v cestě. Polsko tak využívá dvojnásobnou přesilovku a bude pokračovat i nadále v početní výhodě. Asistence: Pawel Dronia, Tomasz Malasinski)

25:05
    Osobní desetiminutový trest dostává Adam Baginski (POL) za nesportovní chování. Baginski vypálil už po odpískání a to se nelíbilo rozhodčímu.

25:39

Polákům stačilo velmi málo času na otočení skóre. Rumunské vyloučení je tedy potrestáno, první branka padla v přesilovce pěti proti třem, tato v dohrávané přesilovce pět na čtyři. Dva rychlé góly zmařili snažení Rumunska z první třetiny. Autorem druhé branky je SEBASTIAN KOWALOWKA. Asistence: Mateusz Bryk

26:27
    Rychlý protiútok Poláků končí dobrou střelou, kterou s vypětím všech sil vyrazil Catrinoi a rumunský brankář si poradil i s následnou dorážkou.

27:53
    Catrinoi je v jednom kole, první střelu vyrazil a poté se celá akce ještě dohrávala. Dutka tak mohl střílet, ale trefil jenom rumunského brankáře.

28:04
    Také Odrobny si sáhl na kotouč, nikdo mu však neclonil a tak měl úlohu usnadněnou.

28:53
    Ve druhé třetině si Rumuni pomáhají stále častěji nedovoleně. Wirag (ROM) podrazil svého protivníka a již poslušně odjel na trestnou lavici.

29:25

Poláci museli začít přesilovou hru z vlastního obranného třetiny, ale okamžitě se dostali do útočné třetiny a Pawel Dronia byl nikým neatakován v útočné třetině a jeho střelu tečoval mezi betony TOMASZ MALASINSKI. Opět se tedy Polsko prosazuje v početní výhodě. Asistence: Pawel Dronia

29:54
    Již se na ledě odehrává souboj podle očekávaného scénáře. Poláci aktivnější, rychlejší a silnější na kotouči. První třetina byla z jejich strany zřejmě omylem.

31:11
    Odrobny si po dlouhé době sáhl na kotouč a hru raději přerušil.

31:28
    Počet střel ve druhé třetině mluví za vše – 2:13

32:31
    Poláci ještě udrželi puk v útočném pásmu, ale nepřesnou přihrávkou se o slibně rozvíjející akci připravili.

32:50
    Z úhlu to zkoušel polský hráč, ale trefil připraveného Catrinoie.

33:27
    Hlavně první útok Poláků přehrává své soupeře počas celého střídání, nyní střílel Rafal Dutka, ale jen do brankáře.

35:05
    Rumunsko opět pasivně naskladáno v obranném pásmu a byl to Kotlorz, který vypálil, ale nepřesně.

35:53
    Na ledě zůstal ležet Zsombor Antal, který se srazil se svým spoluhráčem a na ledové ploše je k vidění i krev. Snad bude rumunský útočník v pořádku, dojel po vlastních na střídačku a tam je ošetřován.

36:37
    Sebastian Kowalowka uháněl sám na rumunského brankáře a snažil se ho překonat kličkou do bekhendu, jenže Catrinoi přesně to očekával a jeho pokus vykryl.

37:38
    Kapitán Poláků Marcin Kolusz se dostal do blízkosti rumunské branky, ale musel zakončovat bekhendem a to nedokázal.

38:41
    Po chybě Rumunů na útočné modré čáře uháněli Poláci do přečíslení tři na jednoho, stačila však jedna pomalejší přihrávka a jediný obránce v řadách Rumunska ji dokázal zachytit a zabránil tak zřejmě čtvrtému gólu.

39:29
    Velmi rychle se dostal puk z pravé strany na levou a Rumuni poté i vypálil, ale Odrobny na puk viděl a vyrazil ho do rohu.

40:00

Stačilo několik vyloučení a Poláci za šest minut otočili vývoj zápasu, v 10. minutě navíc využil další početní převahu Malasinski a Polsko tak vede po dvou třetinách nad Rumunskem 1:3 a nyní už splňuje roli favorita. V této třetině byli Poláci ve všech ohledech lepší a zaslouženě vedou. Stačí se podívat na ukazatel střel ve druhé třetině a všem musí být jasné jak to vypadalo na ledě.

41:22
    Polsko se provinilo postavením mimo hry.

41:58
    Laszkiewicz obkroužil branku a okamžitě vypálil, jenže Catrinoi se stihl rychle přesunout ke své pravé tyči a puk vyrazil.

42:48
    Catrinoi vyrazil puk a poté se po něm chtěl skokem vrhnout, jenže ten se odrazil a štěstí pro rumunského brankáře bylo v tom, že se puk neodrazil nikomu z polských hráčů.

44:03
    Poláci jsou i ve třetí třetině aktivnější, snaží se střílet a dostat se ke čtvrté brance. Jejich aktivita sice není tak výrazná jako ve druhé třetině, ale na druhou stranu se Rumuni nejsou schopni nadechnout k žádnému útoku a tak si polský tým v pohodě drží své vedení.

45:23
    Hodně vysunuté napadání Poláků dělá Rumunům obrovské problémy při rozehrávce a tak to většinou dopadá tak, že Rumuni pouze vyhodí kotouč do středního pásma.

46:29

Mám pocit, že je rozhodnuto. V podstatě celou třetí třetinu se hrálo v útočné třetině Polska a ti se také radují ze čtvrté branky. RADOSLAW GALANT stál přesně v místech, kde mu přikopl rumunský hráč kotouč a pro Galanta nebyl žádný problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Marek Strzyzowski, Krystian Dziubinski

46:29
    V brance Rumunska dochází ke změně. Catrinoie střídá Gellert Ruczuj.

47:46
    Bors (ROM) si pomohl v útočném snažení kolenem a právě za faul kolenem je vyloučen na dvě minuty.

48:19
    Je zde další vyloučení a Polsko si tak zahraje přesilovou hru pět na tři. Vyloučeným hráčem je Pysarenko, který podrazil soupeře.

48:39
    Polsko natlačeno v útočné třetině se snahou o využití přesilové hry.

48:49

To se i po velmi ukázkové akci podařilo. SEBASTIAN KOWALOWKA stál na konci rychlé akce, neměl to vůbec složité, opět stačilo zasunout puk do prázdné branky. Asistence: Kamil Gorny

49:01
    Krzysztof Zapala (POL) si odpyká dvouminutový trest za sekání. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

49:40
    Tomasz Malasinski (POL) v zápětí také naprosto zbytečně fauluje a bude z toho přesilovka čtyřech proti třem a následně i pěti proti třem.

50:03
    Ervin Moldovan (ROM) podrazil protihráče a tak předchozí informace neplatí. bude se hrát ve třech na obou stranách, to nebývá příliš zvykem.

50:18
    Odrobny udržel betony u sebe a zlikvidoval tak obrovskou šanci rumunského kapitána Szocse.

51:01
    Na obou stranách je na ledě po dalším hráči. Rumuni nevyužili krátkou přesilovku čtyři na tři a tak se hraje ve čtyřech.

51:44
    Začíná krátká přesilová hra Polska.

51:53
    Ruczuj si dobře povyjel a schoval nebezpečnou střelu v lapačce.

52:03
    Po dlouhé době se hraje v plném počtu hráčů.

52:37
    Po rumunské akci najel Becze do polského brankáře a tím se polská svatyně posunula ze svého stabilního místa. Becze se okamžitě omluvil a branku rozhodčí přesunuli zpět na své místo.

53:48
    Adam Baginski kroužil s pukem za brankou a dostal se s ním až do brankoviště, jenže Ruczuj nenechal Baginského skórovat.

54:59

KRYSTIAN DZIUBINSKI viděl prostor v útočném pásmu a tak si do něj najel i s pukem a přesnou střelou vymetl pavučinku v rumunské brance. Polsko tak navyšuje své vedení už na 1:6. Asistence: Michal Kotlorz, Marek Strzyzowski

57:00
    Do konce třetí třetiny už moc času nezbývá a utkání se nám již spíše pouze dohrává.

57:38
    Na ledě čtvrtý útok Polska a i ten dokázal zatlačit soupeře do obranného pásma.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:16
    Radoslaw Galant dostal přihrávku před branku, ale nedokázal přesně vystřelit.

58:44
    Postavení mimo hry a v něm jeden z Rumunů.

59:21
    Jerzy Gabrys pálil od modré čáry, ale jeho dělovka letěla o pár čísel vedle branky Rumunska.

60:00

Až na první třetinu mělo utkání naprosto jasný průběh. Favorit zápasu si vítězství pohlídal a celkově zvítězil s přehledem o pět branek. Polsko tak vyhrálo i ve svém druhém vystoupení na šampionátu a naopak Rumuni opět vysoko prohráli.

Počet střel ve 3. třetině: 4:24
    Počet střel celkem: 19:61
    Vyloučení ve 3. třetině v minutách: 6:4
    Vyloučení celkem v minutách: 16:16

Z mé strany je to k tomuto utkání vše, opět se přihlásím v 19:00 u zápasu Estonsko – Ukrajina. (17:36:12)

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 7. Becze (Pysarenko) – 25. Dutka (Dronia, Malasinski), 26. Kowalowka (Bryk), 30. Malasinski (Dronia), 47. Galtan (Strzyzowski, Dziubinski), 49. Kowalowka (Gorny), 55. Dziubinski (Kotlorz, Strzyzowski)

Rumunsko: Catrinoi (47. Ruczuj) – Papp, Goga, Pysarenko, Molnar Zsolt, Nagy, Kosa, Bors – Antal, Moldovan, Szocs – Virag, Flinta, Mihaly – Molnar Zsombor, Petres, Becze – Peter, Pascaru

Rozhodčí: Ansons – Gladchenko, Pardatschner