Litva – Nizozemsko 3:5 (kon.) | Rumunsko – Polsko 1:6 (kon.) | Estonsko – Ukrajina 1:8 (kon.)
Rumunsko
1:6 (1:0, 0:3, 0:3)
Polsko
Pondělí 15.04.2013, 15:30 • Ice Palace Druzhba (Doněck) • Mistrovství světa - I. B Divize

54:59
    Polsko právě vstřelilo branku!

KRYSTIAN DZIUBINSKI viděl prostor v útočném pásmu a tak si do něj najel i s pukem a přesnou střelou vymetl pavučinku v rumunské brance. Polsko tak navyšuje své vedení už na 1:6. Asistence: Michal Kotlorz, Marek Strzyzowski

48:49

To se i po velmi ukázkové akci podařilo. SEBASTIAN KOWALOWKA stál na konci rychlé akce, neměl to vůbec složité, opět stačilo zasunout puk do prázdné branky. Asistence: Kamil Gorny

46:29

Mám pocit, že je rozhodnuto. V podstatě celou třetí třetinu se hrálo v útočné třetině Polska a ti se také radují ze čtvrté branky. RADOSLAW GALANT stál přesně v místech, kde mu přikopl rumunský hráč kotouč a pro Galanta nebyl žádný problém poslat puk do odkryté branky. Asistence: Marek Strzyzowski, Krystian Dziubinski

29:25

Poláci museli začít přesilovou hru z vlastního obranného třetiny, ale okamžitě se dostali do útočné třetiny a Pawel Dronia byl nikým neatakován v útočné třetině a jeho střelu tečoval mezi betony TOMASZ MALASINSKI. Opět se tedy Polsko prosazuje v početní výhodě. Asistence: Pawel Dronia

25:39

Polákům stačilo velmi málo času na otočení skóre. Rumunské vyloučení je tedy potrestáno, první branka padla v přesilovce pěti proti třem, tato v dohrávané přesilovce pět na čtyři. Dva rychlé góly zmařili snažení Rumunska z první třetiny. Autorem druhé branky je SEBASTIAN KOWALOWKA. Asistence: Mateusz Bryk

24:36

RAFAL DUTKA napřáhl od modré čáry a propálil vše co mu stálo v cestě. Polsko tak využívá dvojnásobnou přesilovku a bude pokračovat i nadále v početní výhodě. Asistence: Pawel Dronia, Tomasz Malasinski)

06:39
    Rumunsko právě vstřelilo branku!

TIHAMER BECZE překvapuje celé Polsko když úspěšně dorazil střelu Pysarenka. Obrovský favorit zápasu tak překvapivě prohrává od 7. minuty a bude muset utkání otáčet. Asistence: Yevgeni Pysarenko

Jozef Valenčík

Branky a nahrávky: 7. Becze (Pysarenko) – 25. Dutka (Dronia, Malasinski), 26. Kowalowka (Bryk), 30. Malasinski (Dronia), 47. Galtan (Strzyzowski, Dziubinski), 49. Kowalowka (Gorny), 55. Dziubinski (Kotlorz, Strzyzowski)

Rumunsko: Catrinoi (47. Ruczuj) – Papp, Goga, Pysarenko, Molnar Zsolt, Nagy, Kosa, Bors – Antal, Moldovan, Szocs – Virag, Flinta, Mihaly – Molnar Zsombor, Petres, Becze – Peter, Pascaru
    Polsko: Odrobny (Kosowski) – Dronia, Dutka, Gabrys, Kotlorz, Gorny, Bryk, Wajda, Rompkowski – Zapala, Malasinski, Kolusz – Witecki, Urbanowicz, Pasiut – Baginski, Kowalowka, Laszkiewicz – Strzyzowski, Dziubinski, Galant

Rozhodčí: Ansons – Gladchenko, Pardatschner