Jablonec – Žižkov 2:0 (kon.) | Č. Budějovice – Žilina 1:1 (kon.) | Liberec – Táborsko 2:1 (kon.)
Jihlava – Trenčín 2:3 (kon.) | Honvéd – Dunajská Streda 1:2 (kon.) | Jablonec – Zagłębie 2:4 (kon.)
L. Mikuláš – Michalovce 1:1 (kon.) | Union Berlín – Teplice 0:0 (zruš.) | Legia – Žilina 1:1 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
1:1 (0:0)
MŠK Žilina
Středa 26.06.2013, 11:30 • SCM Složiště • Přípravný zápas

Utkání je u konce. Jihočeši v prvním přípravném utkání remizovali se Žilinou 1:1, když byli lepším celkem. Jenže na branku Hovorky v závěru po minutě odpověděl Kačer. Ode mne je to pro tuto chvíli vše, hezký zbytek dne.

89
    Dynamo v závěru znovu tlačí, ale na rozhodnutí už to nevypadá.

88
    Utkání směřuje k remíze, která k průběhu duelu může Jihočechy trošku mrzet.

87
    Aktivní Chmelo připravil pozici pro Molinu, jehož volej se do branky nevešel.

85
    Žilina právě vstřelila branku!
    Jenže o minutu později je srovnáno. Po souboji o míč ve vápně a nedůrazu domácí obrany míč napálil MIROSLAV KÁČER a parádní bombou vyrovnává.

84
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Jihočeši se dočkali zasloužené gólové odměny. Nacho Martinez posunul míč na volného MARKA HOVORKU, který otevírá skóre.

82
    Chmelo prostrčil míč do uličky na Molinu, kterému sám před gólmanem utekl míč.

76
    Úvodní gól visí ve vzduchu, Žilina je pod souvislým tlakem.

75
    Rýdel po rohu napálil balon, který zastavilo až břevno! Bylo to však s tečí obránce, takže následuje další roh.

74
    Záložník Mravec se při odkopu zranil a utkání pro něho zřejmě skončilo.

73
    Linhart se hezky uvolnil ve vápně, ale branku přestřelil. Přesto si od kouče Hoftycha vysloužil pochvalu za svojí akci.

72
    Chmelo chytrou přihrávkou poslal do šance Hovorku, ale jeho postrádala razanci.

71
    Útočnou akci Dynama zastavil ofsajd.

70
    Roh Žiliny domácí obrana odvrátila.

69
    Domácí se dočkali branky, jenže pěkný pas Chmela na Hovorku šel do ofsajdu.

67
    Rýdelova dělovka z přímého kopu skončila na zdi.

66
    Na Složišti panuje nevlídné počasí, které nemá s typicky letním pranic společného. Studený vítr a nepříjemné mrholení nenabízejí přílišný komfort.

64
    Změna v domácí brance, Daňka nahradil Rojík.

62
    Chmelo měl před sebou dobrou pozici, ale lépe postaveného Linharta nenašel, ani nehledal. Přihrávku směroval na Hovorku, který byl obsazen.

60
    Hovorka zahodil dobrou práci Chmela s Linhartem, kteří mu vypracovali dobrou pozici, ale českobudějovický záložník vystřelil hodně nepřesně.

58
    Na Složiště si dnes našlo cestu okolo stovky diváků.

57
    První změna v dresu Žiliny, Dediče nahradil Zuziak.

55
    Bello pálil tvrdě bez přípravy a jeho pumelici moc nechybělo.

51
    Stoper Králik chyboval, ale Linhart nabídnutou šanci nevyužil, jelikož si balon ukopl a gólman mu ho včasným zákrokem sebral.

47
    Hned v úvodu se řítili dva na jednoho Hovorka s Linhartem, ale Hovorka přihrávku pokazil.

46

První půle je za námi. Dynamo bylo lepším celkem, ale své šance nevyužilo, tudíž platí bezbrankový stav.

44
    Kadula se dostal do dobré příležitosti, ale při zakončení podklouzl.

43
    Hanzlíkův roh obrana odvrátila.

42
    Klesa chtěl svým centrem hledat Němce, ale jeho nabídka byla obránci zblokována na roh.

41
    Pomalu se nám blíží konec první půle. O přestávce se vymění celá černobílá jedenáctka, Žilina tolik hráčů k dispozici nemá.

39
    Klesa se tlačil do šestnáctky, ale pomohl si útočným faulem.

38
    Ofenzivu slovenského celku brzdí řady nepřesností.

36
    Roh Dynama znovu neznamenal nebezpečí pro obranu soupeře.

35
    Centr z pravé strany nečekaně propadl mezi obránci a brankáři Daňkovi jistě zatrnulo.

33
    Rakovan přízemní střelou provětral rukavice brankáře Žiliny.

31
    Slovenský celek je zatím v ofenzivě bezradný a kromě jedné střely Daňka vůbec neohrozil.

29
    Jihočeši jsou v první půlhodině rozhodně aktivnějším celkem, ale zatím svou převahu nepřetavili v branku.

27
    Aktivní Němec se tlačil k hlavičce, ale znovu nebyl úspěšný.

26
    Machovcův pokus zablokován na roh.

25
    Další roh pro Dynamo. Na zemi se svíjel Machovec, ale už je na nohou a bude pokračovat.

24
    Roh Jihočechů nebezpečím neskončil.

23
    Kadula to zkoušel z velké dálky, ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

20

19
    Rakovan vymýšlel uličku pro Němce, před kterým ukryl míč v rukavicích Le Giang.

16
    Jihočeši předvedli pěknou akci. Hanzlík centroval míč do vápna, nepovedenou střelu Kaloda tečoval pohotový Němec, ale míč z jeho kopačky šel těsně nad branku.

14
    Střela žilinského Kačera neměla ani zdaleka gólové parametry.

12
    Němec krásně uvolnil Kaloda, ten ještě vylepšil pozici pro Kadulu, jenž však tísněn branku přestřelil.

8
    Rakovan v dobré příležitosti otálel se zakončením a obránci mu míč ukopli.

6
    Kačer střílel z volného přímého kopu pouze do českobudějovické zdi.

3
    První šanci měl domácí Němec, ale pod nohy mu skončil brankář Le Giang a možnost mu zlikvidoval.

1

Příjemné středeční dopoledne při sledování online přenosu z přípravného utkání mezi českobudějovickým Dynamem a slovenskou Žilinou. Duel, který startuje v 11:30, se nakonec odehraje na SCM Složišti na hřišti číslo 4, jelikož počasí neumožnilo odehrát zápas v Rakousku. Pro Dynamo to bude první přípravný duel v letní přípravě, ve kterém kouč Pavel Hoftych prostřídá dvě jedenáctky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Pavel Kortus ml.

Branky: 84. Hovorka – 85. Káčer

SK Dynamo Č. Budějovice: 1. poločas: Daněk – Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík – Ježdík, Dobal, Rakovan, Kadula – Němec, Kalod. 2. poločas: Daněk (64. Rojík) – A. Dvořák, Novák, Halama, Funda – Molina, Nacho Martinez, Rýdel, Hovorka – Chmelo, Linhart.
    MŠK Žilina: Le Giang – Kadlec, Králik, Leitner, Slaninka – Žilák, Bello, Mravec (77. Mihalík), Káčer – Dedič (57. Zuziak), Guba

Rozhodčí: Jech – Eibl, Peterka