Gent – Mechelen 2:1 (kon.) | Standard – Lierse 3:0 (kon.) | Oostende – Club Bruggy 1:2 (kon.)
KAA Gent
2:1 (0:1)
YR KV Mechelen
Neděle 04.08.2013, 14:30 • GHELAMCO-arena (Gent) • Belgická Jupiler Pro League

Hlavní rozhodčí dnes naposled pískl do píšťalky a tím potvrdit fakt, že tři body dnes zůstanou v Gentu. Vítězství favorita se však nerodilo vůbec snadno, ve 25. minutě totiž po chybě brankáře Boeckxe dostal míč jako na podnose Mokulu Tembe a s přehledem otevřel skóre. Ve druhém poločase však domácí tým skóre dokázal otočit. Nejdříve si na dlouhý centr naběhl Mboyu a s přehledem srovnal a v 88. minutě dílo dokonal také po standardní situaci Diogo, ten výtečně naskočil na rohový kop.

V samém závěru uviděl ještě hostující Destorme svou druhou žlutou kartu a utkání tak pro něj skončilo o něco dříve.

Z mé strany je to k tomuto utkání již úplně vše, dnes se ještě přihlásím u zápasu Standard Lutych – Lierse, který startuje v 18:00. (16:26:14)

90+3
    Mechelen se z míče příliš dlouho neradoval, již je opět ve vlastnictví Gentu.

90+2
    Došlo na přímé ohrožení brány a nebyla to vůbec špatná střela, nakonec však skončila těsně nad.

90+2
    Hostům tečou nervy, další nedovolený zákrok dává Gentu velmi dobrou standardní situaci ze šestadvaceti metrů.

90+1
    Brankář Boeckx je podle všeho v pořádku a v první minutě nastavení již rozehrál.

90
    Za tento zákrok viděl Destorme (MEC) svou druhou žlutou kartu a utkání tak pro něj předčasně skončilo.

90
    Destorme (MEC) se hnal za dlouhou přihrávkou, ale dříve byl u míče brankář Boeckx. Destorme však nedokázal zastavit a nabral domácího gólmana velmi tvrdě. Ten nyní zůstává ležet a je ošetřován přímo na trávníku.

89
    Hosté se snaží o odpověď, ale zatím naráží na dobře postavenou obranu.

88
    Gent právě vstřelil branku!

Obrat je dokonán! V 88. minutě si na rohový kop Huberta dokázal výtečně naskočit CARLOS DIOGO a jeho perfektní hlavička skončila až v síti. Domácí tým tak dokázal otočit utkání z 0:1 a nyní je velmi blízko vítězství.

87
    Domácí začínají v posledních minutách přidávat na obrátkách, z této poslední akce vytěžili rohový kop.

86
    Za míčem se hnal Van der Bruggen (GNT), ale přes svého strážce nedokázal vystřelit.

85
    Stejně jako při prvním gólu chyboval domácí brankář, tak nyní si svou špatnou chvilku vybral Biebauw. V jeho případě však přihrávka z nulového úhlu od Vandeputteho (GNT) do brány neprošla, míč pouze prosvištěl podél brankové čáry.

84
    Podobná standardní situace té, ze které domácí srovnali a opět si na zadní tyči na míč naskakoval Mboya, jenže tentokrát si ho obrana Mechelenu pohlídala mnohem lépe.

83
    Nervozita začíná stoupat na obou stranách, například po svém faulu si Cordaro (MEC) dlouho vyměňoval názor s hlavním rozhodčím, samozřejmě však ničeho nedosáhl.

81
    Zajímavý centr proskákal celým pokutovým územím Gentu, nikdo z hostů na něj však nedokázal zareagovat.

80
    Gent je nyní aktivnějším týmem, do pokutového území přiletěly dva velmi nebezpečné míče a hlavně potom druhém, kdy dokázal Mboyo přiťuknout balón na Van der Bruggena to vypadalo nadějně. Dobrým výběhem však vše zlikvidoval Biebauw.

79
    Nový hráči na hřišti se ihned zapojili do kombinace, ale ta zatím své ovoce nepřinesla.

Jozef Valenčík

Branky: 55. Mboyu, 88. Diogo – 25. Mokulu Tembe

Karty:   13. César Arzo (GNT), 43. Asare (GNT) – 10. Destorme (MEC), 54. De Witte (MEC)   90. Destorme (MEC)

KAA Gent: Boeckx – Paul Cendrós, César Arzo (67. Van der Bruggen), Zukanovič, Pau Cendrós – Mboyo, Asare, Hubert, Renato Neto, El Ghanassy (77. Kola) – Pedersen (76. Van der Bruggen)
    YR KV Mechelen: Biebauw – Van Loo, Biset, Bateau, Ghomsi – Destorme, De Witte – Cordaro, Enevodsen (65. Iddi) – Mokulu Tembe, Prodell

Rozhodčí: Smet – Gilon, Baillieul