Nitra – Kadaň 1:3 (kon.) | Tychy – Banská Bystrica 2:4 (kon.) | Zvolen – Jihlava 2:4 (kon.)
HKM Zvolen
2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava
sk Sobota 17.08.2013, 19:00Memoriál Pavla Zábojníka

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 19:00.

Posledným deviatym zápasom Memoriálu Pavla Zábojníka nám vyvrcholí vôbec celý turnaj. Stretnú sa v ňom domáci tím HKM Zvolen a český celok HC Dukla Jihlava.

"Bryndziari" nestratili na memoriáli ešte ani bod a so skóre 8:2 sa držia pred všetkými tímami na prvom mieste. Pokiaľ sa im dnes podarí uspieť, tak si po troch rokoch pripíšu triumf na tomto turnaji. V predošlých zápasoch sa im darilo nasledovne: HKM Zvolen – SK Kadaň 3:0 (Brabenec, Zuzin Ľ, Síkela), HKM Zvolen – HC 05 Banská Bystrica 5:2 (Mucha, Brabenec, Hraško, Juraško, Pospíšil – Božík, Macík).

HC Dukla Jihlava predviedla dva odlišné výkony. V prvom zápase po dobrom výkone dokázala poraziť GKS Tychy po dvoch góloch Čahotského a jednom Zemana 3:1 a v druhom príliš neoslnila a dokázala streliť len dva góly, ktoré jej na víťazstvo nestačili a teda prehrala so slovenským tímom HK Nitra 2:4, keď sa dokázal raz presadiť opäť Tomáš Čachotský a jeden gól českého tímu pridal aj Michal Velecký.

Úvodné zostavy:

HKm Zvolen: Tomljenovič (Cibuľa) – Juraško (A), Pokovič, Mucha, Ťavoda, Hertl, Hraško, Pichnarčík – Puliš, Brabenec, Peter Zuzin – Síkela, Jurík, Ľubor Zuzin – Ďaloga, Finsterle, Škvaridlo – Čanky, Huňady, Méry – Mahdalík

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblik) – Dobrovoľný, Kolda, Podlipnik, Kaláb, Štebih, Tobola, Jicha – Čachotský, Zeman, Mikeš – Duras, Ujčík, Prokš – Velecký, Hubáček, Peška – Kadlec, Zídek

Rozhodca: D. Konc – Sčensný, Moravec.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

00:17
    Juraško s pukom na hokejke prihráva na druhú stranu Pokovičovi.

00:37
    Pokovičova snaha rozhorať bola zbrzdená Zemanovou aktivitou.

01:05
    Peter Zuzin sa tlačil do zakončenia, v medzikruží mu však v poslednej chvíli vypichol puk protihráč.

01:20
    Hostia sa zmohli iba na vyvezenie puku za domácu bránku.

01:42
    Následne však Hertl chybuje, Duras si nakorčuloval pred bránku a v čistej šanci triafa iba výstroj dobre postaveného Tomljenoviča.

02:30
    Síkela sa dostal do útočnej tretiny s pukom otočený chrbtom k bránke Ritticha, prerušuje sa pre postavenie mimo hry Zvolena.

03:15
    Méry pozametal s hokejkou pri prechode do útočnej tretiny, následne mu puk ušiel až k mantinelu, kde ho nedokázal vybojovať späť na vlastnú hokejku.

03:43
    Tomljenovič radšej nahodený puk na svoju bránku chytá, vhadzuje sa po jeho ľavici.

04:12
    Podlipnik sa dostáva k zakončeniu v pravom kruhu, odtiaľ však dokázal rozvlniť iba bočnú sieť.

04:34
    Puliš spoločne s Petrom Zuzinom kombinujú za bránkou Jihlavy, následne posielajú puk na Brabenca, ktorý si dovolil sám nakorčulovať pred Ritticha a zakončiť, puk však nezdvihol a Rittich chytá.

05:11
    Tomáš Škvaridlo skúsil prekvapiť Ritticha z pravého kruhu, brankár Jihlavy bol na svojom mieste, prerušuje hru istým zákrokom.

05:36
    Ján Ťavoda blokuje prihrávku hostí, puk posiela na tribúnu.

06:10
    Bojovnosť Pešku nemá hraníc, aj po dvoch pádoch vstáva na korčule a pokračuje v hre, musí sa však už vrátiť do obrany, Zvolen totiž útočí.

06:42
    Čachotský sa dostáva do brejku, z pravého kruhu strieľa do masky Tomljenoviča, neprerušuje sa.

07:24
    Martin Ďaloga si puk korčulou ideálne nespracoval, preto mu ušiel za hosťujúcu bránku, kde ho dokorčulovať už nedokázal.

07:53
    Duras tečoval Prokšovu strelu od modrej, Tomljenovič mal zakrytý výhľad, napriek tomu Duras posiela puk iba do výstroje domáceho brankára, odkiaľ sa odráža na mantinel.

08:19
    Matej Síkela skúsil prekvapiť Ritticha z uhla, nepodarilo sa.

08:41
    Znovu Matej Síkela bol mužom, ktorý ohrozil hosťujúcu bránku, po nakorčulovaní do medzikružia zakončuje bekhendom tesne vedľa ľavej tyčky.

09:28
    Po Méryho strele sa puk odráža pred ľavú tyč, Čankymu sa naskytla šanca doraziť jeho strelu, puk však posiela pred poloprázdnou bránkou iba do bočnej siete.

10:10
    Zvolen sa stiahol za vlastnú bránku, Tomáš Škvaridlo čaká na ideálne rozostavenie hráčov, ktoré treba na rozohratie novej akcie.

10:27
    Zvolen dal gól!
    Jaroslav Hertl vyskúšal pozornosť Ritticha strelou od modrej, brankárovi Jihlavy puk vypadol, k dorážke sa dostáva TOMÁŠ ŠKVARIDLO, ten strieľa do poloprázdnej bránky úvodný gól zápasu. Asistencie: Martin Ďaloga, Jaroslav Hertl.

11:11
    Zvolen má menšiu prevahu v zápase, Hertl znovu strieľa od modrej, tentoraz puk letí tesne vedľa pravej tyčky.

11:50
    Podlipnikova strela od modrej nie je presná, oba tímy striedajú, pri puku Zvolen.

12:49
    Dukla Jihlava dala gól! VIKTOR UJČÍK strieľa gól svojho tímu, Tomljenovič sa nestačil čudovať, z ničoho nič mal tento hráč puk na svojej hokejke a strieľa popod Tomljenovičovu vyrážačku. Bez asistencii.

13:33
    Zvolenčania nemenia štýl hry, chyby v zadných radoch však pribúdajú.

13:46
    Velecký sa pohral so zvolenskou obranou, potom však stráca puk pri mantineli.

13:53
    Zídek odchádza na trestnú za zbytočný faul, nasleduje presilová hra Zvolena, trest znie držanie.

14:41
    Mucha strieľal puk pred bránku na teč, k Síkelovi sa však nedostal, následne napriek všetkému došlo k niekoľkým dorážkam, Rittichovi pomohla jeho obrana a oslobodzuje Jihlavu.

15:04
    Kamil Brabenec posiela vytvára druhú gólovú akciu Zvolena, puk vedie za bránku, v poslednej chvíli prihráva úplne voľnému RADOVANOVI PULIŠOVI pred ľavou tyčkou, ktorý bez prípravy strieľa gól, Rittich sa nestihol presunúť. Asistencie: Kamil Brabenec.

15:46
    Marek Prokš obkorčuloval bránku, z otočky aj zakončuje, strieľa však zblízka a iba po ľade – Tomljenovič chytá.

16:23
    Ľubor Zuzin získal pre svoj tím pásmo, sám však aj chybuje a Zvolenčanov vyháňa do stredného pásma.

17:03
    Peškovi sa nepodarilo prejsť po ľavej strane až do útočnej tretiny s pukom na hokejke, tesne pred útočnou modrou ho odstavil od puku Mucha.

17:47
    Peter Zuzin prihráva Brabencovi, ten prekorčuloval modrú čiaru, potom však stráca puk – Jicha puk získava, so spoluhráčmi si nerozumie a spôsobuje zakázané uvoľnenie Jihlavy.

18:22
    Dobrovoľný padá s pukom za domácou bránkou, Jihlava však ostáva v útoku.

18:44
    Hraško po čase spoločne s Juraškom získavajú puk späť na zvolenské hokejky, následná rozohrávka končí ztečovaným pukom, ktorý pristál až v hľadisku.

19:20
    Hraškove nahodenie zisk pásma pre Zvolen neprinieslo, naopak Jihlava prešla pred domácu bránku.

19:43
    Síkela pri mantineli v útočnej tretine nebol úspešný v osobnom súboji, Jihlava pri puku.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Zvolen dokázal reagovať na vyrovnávajúci gól z 13. minúty z hokejky Ujčíka o 3 minúty neskôr, Kamil Brabenec vytvoril ideálnu šancu pre Puliša, ten sa už nemohol mýliť. Zaujímavosťou je, že Mate Tomljenovič zažíva dnes premiéru v drese Zvolena. Tento brankár odchytal 1 zápas v predchádzajúcich sezónach aj za chorvátsky Záhreb. Už v roku 2008 prišiel na Slovensko, ako 15-ročný začínal v hokejovej Dubnici, v roku 2010 prestupoval do zvolenskej juniorky.

Druhá tretina začne približne o 19:45.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny pre zvolenský tím.

21:00
    Hertl posúva puk len do stredného pásma.

21:22
    A bude sa vylučovať na strane domáceho celku. Za hákovanie si odsedí dve minúty Tomáš Škvaridlo.

21:54
    Milan Jurík sa v oslabení rútil na brankára Ritticha, ale český brankár ho v čistej gólovej šanci vychytal.

22:50
    Hráči Jihlavy zatiaľ ešte ani len nevystrelili v presilovej hre na brankára domách Tomljenoviča.

23:22
    Zvolen s piatimi hráčmi. Domáci hokejisti sa v úplnej pohode ubránili tomuto oslabeniu o jedného hráča.

24:03
    Spoza bránky sa natlačil pred Ritticha Ľubor Zuzin, ale z bezprostrednej blízkosti ho nedokázal prekonať.

24:56
    Zvolen sa teraz dlhší čas nechal zatlačiť vo vlastnom pásme hráčmi českého tímu z Jihlavy

26:32
    Michal Duras teraz nedokázal prekonať už na zemi ležiaceho Tomljenoviča!!! Skvelý zákrok tohto mladého brankára.

28:43
    Dukla Jihlava dala gól! Hostia sa teraz dostali do prečíslenia dvaja na jedného. Krásna nahrávka z ľavej strany od Přemysla Tobolu nabiehajúcemu MICHALOVI VELECKÉMU a tomu už len stačilo nadstaviť hokejku, od ktorej sa puk odráža do prázdnej brány HKM. Asistencia: Přemysl Tobola.

30:16
    Jihlavu gól značne povzbudil a zvolenskí hráči majú obrovské problémy, aby dokázali ubrániť hráčov českého celku.

30:40
    Teraz sa do prečíslenia dostali aj domáci hráči, ale vyriešili to veľmi zle.

31:14
    Tomáš Čachotský získal puk v strednom pásme, nakorčuľoval si medzi kruhy a strelou švihom preveril domáceho brankára.

31:31
    Jihlava "hryzie" stále viac a viac.

31:53
    Zvolenčania sa konečne dostali zo svojho pásma, snažili sa o založenie protiútoku ale zastavuje ich ofsajdový verdikt.

32:43
    Šťastne odrazený puk od mantinelu sa dostal ku Kamilovi Brabencovi ale ten z nepochopiteľných príčin zabrzdil a hosťujúci hráči sa stihli v pohode vrátiť a zabrániť črtajúcej sa akcii.

33:31
    Tomáš Škvaridlo to skúšal od modrej čiary, jeho strela bola stečovaná na zadný mantinel.

34:15
    Zvolen bude hrať v oslabení v nie príliš vhodnú chvíľu. Za držanie odchádza na trestnú Ľubor Zuzin.

34:37
    Hráči Jihlavy sa teraz sami pripravili o útočné pásmo a budú musieť založiť nový protiútok.

35:22
    Zvolen sa oslobodzuje, striedajú hráči oboch tímov.

35:46
    Dukla Jihlava dala gól! Využitá presilová hra Jihlavy. Od modrej čiary nahadzoval puk na bránu Zvolena Jiří Dobrovolný a tesne pred Tomljenovičom ho tečoval JAKUB KADLEC. Zvolenský brankár bol tentokrát bez šance.

36:30
    Toto nie je ani náhodou ten Zvolen zo včerajšieho zápasu.

37:15
    Zakázané uvoľnenie Jihlavy, vhadzuje sa po ľavej ruke Ritticha.

37:57
    Ďalšia obrovská šanca Jihlavy! Adam Zeman bol sám pred domácim brankárom, ale ten sa zaskvel výborným zákrokom.

38:50
    Peter Hraško si teraz nerozumel so svojimi spoluhráčmi a posiela puk na zakázané uvoľnenie.

39:02
    Opäť zakázané uvoľnenie a opäť sa previnil zvolenský tím.

39:10
    Hraško s Hertlom teraz poriadne zavarili svojmu vlastnému brankárovi. Na ich šťastie on vyriešil túto situáciu s prehľadom.

39:36
    Ďalšia chyba v domácej obrane. Tentokrát to bol Pokovič. Zvolenčania sa asi pred dnešným stretnutím zle vyspali.

40:00
    Druhá tretina skončila.

Skončila sa nám druhá tretina súboja medzi HKM Zvolen a HC Dukla Jihlava. Zvolenský tím akoby bol duchom niekde inde a absolútne nezvládol túto časť hry. Jihlava bola lepšia vo všetkým smeroch, či už v nasadení, v presnosti prihrávok a čo je najdôležitejšie, hlavne v počte strelených gólov. Kým domácim sa nepodarilo streliť ani jeden, český tím ich vsietil hneď dva, v 29. minúte sa presadil Velecký a v 36. minúte získal vedenie na stranu hostí gólom Jakub Kadlec.

Ďalšia a zároveň záverečná tretina Memoriálu Pavla Zábojníka začne približne o 20:29.

40:01
    Začala tretia tretina.

40:21
    Tak čo, podarí sa Zvolenčanom otočiť výsledok stretnutia alebo si zaknihujú prvú a zároveň jedinú prehru na turnaji?

41:25
    Viktor Ujčík teraz poriadne "premasíroval" chrbát Martinovi Ďalogovi.

42:24
    Striedajú hráči oboch tímov.

42:49
    Ofsajd zastavil protiútok hráčov Jihlavy.

43:35
    Prvá strela na bránu v tretej tretine prišla až teraz. Z ľavého kruhu vystrelil nebezpečne Škvaridlo.

44:13
    Vhadzovať sa bude po ľavej ruke brankára Ritticha.

44:51
    Pekná individuálna akcia Ľubora Zuzina, sťahovačkou si urobil "dobrý deň" z jedného z Jihlavských hráčov a bombou z pravého kruhu otestoval Rittichovu pozornosť.

45:49
    Zvolenčania trošičku zvýšili tempo ale zatiaľ sa nedostávajú do nejakých vážnejších šancí.

46:33
    Mate Tomljenovič teraz chytá pokus Michala Durasa.

46:49
    Hráči Jihlavy teraz prehusťujú stredné pásmo a Zvolenčania sa len s veľkými ťažkostami dostávajú do ich tretiny.

48:39
    Prečíslenie Zvolena. Milan Čanky mohol nahrávať svojmu úplne voľnému spoluhráčovi, ktorý mohol dávať puk do prázdnej brány, namiesto toho sa však ulakomil na strelu, ktorú chytá do lapačky brankár Rittich.

50:06
    Zvolenčania si sami komplikujú situáciu. Na trestnú lavicu odchádza domáci hráč Martin Ďaloga za sekanie.

50:42
    Dukla Jihlava dala gól! A je to tu! Jihlava sa dostáva do dvojgólového vedenia. MICHAL VELECKÝ z bezprostrednej blízkosti prekonáva zvolenského brankára, ktorý nedokázal udržať puk medzi svojimi betónami. Asistencie: Tomáš Kaláb, Štěpán Zídek. 2:4.

52:14
    Zvolenčania to už s otočením výsledku vo svoj prospech budú mať ťažké, tobôž s takýmto ležérnym prístupom.

53:12
    Hertl to skúšal z ľavej strany ale úplne mimo brány.

54:15
    Závar pred bránou domáceho gólmana, ktorý však prikryl puk pod svojou lapačkou.

55:05
    Ľubor Zuzin strieľal teraz ešte spred modrej čiary, jeho pokus bol stečovaný na ochrannú sieť.

55:35
    Zvolenčanom sa teraz podarilo dlhšie udržať v útočnom pásme ale všetko to bolo len popri mantineli.

56:17
    Súboj o puk pri striedačke hostí, rozhodca píska, vhadzovať sa bude v obrannom pásme Jihlavy.

56:36
    Pokovič posiela puk z vlastnej tretiny cez všetky čiary, zakázané uvoľnenie.

57:12
    Krásna akcia hostí na jeden dotyk, ale už to bolo príliš prekombinované.

58:00
    Do konca stretnutia ostávajú posledné dve minúty, ale nebadať zvýšenú aktivitu domáceho celku.

58:32
    Dnešné stretnutie sleduje 638 divákov.

59:10
    Dnes sa už asi zápas dohrá v pohodovom tempe, ani jeden tím sa nikam neženie.

60:00

Jihlava ako jediná dokázala poraziť domáci tím a to pomerom 4:2. Nasledujú dodatkové samostatné nájazdy.

Ako prvý ide hráč Jihlavy, Viktor Ujčík. Neprekonáva zvolenského brankára.

Za Zvolen sa rozbieha Ján Mucha a strieľa nádherný gól. Blafákom do forhendu.1:0

Michal Duras tiež premieňa svoj nájazd. 1:1.

Kamil Mahdalík rutinérsky pomedzi nohy Ritticha skóruje. 2:1.

Radek Hubáček teraz skúšal niečo podobné ako Mahdalík, ale nebol úspešný. 2:1.

Rado Puliš to skúsil blafákom do bekhendu ale Rittich ho vychytal betónom. 2:1.

Jiří Dobrovolný vymietol ľavý vinkel Mateho Tomljenoviča. 2:2.

Matej Síkela posiela puk len mimo bránu. 2:2.

Tomáš Čachotský spravil krásny blafák do bekhendu a prekonáva zvolenského brankára.2:3.

Peter Hraško ako posledný premieňa svoj nájazd a nájazdy sa teda končia remízou 3:3.

Videli sme nie príliš zaujímavé stretnutie. Prvá tretina bola vyrovnaná, dokázal ju pomerom 2:1 vyhrať domáci tím, ale potom už na ľade bol len jeden tím a to HC Dukla Jihlava, ktorá v ďalšom priebehu dokázala otočiť stav stretnutia na 4:2 vo svoj prospech.

Je tu celkové vyhodnotenie Memoriálu Pavla Zábojníka.

Na šiestom mieste sa umiestnili GKS Tychy, na piatom mieste SK Kadaň, na štvrtom Hc 05 Banská Bystrica, na treťom mieste HK Nitra, na druhom mieste HC Dukla Jihlava a celkovým víťazom sa po troch rokoch stáva domáci tím HKM Zvolen.

Ďakujem Vám všetkým za pozornosť, že ste nám boli verní počas celého turnaja. Memoriálom Pavla Zábojníka vás po všetky tri hracie dni sprevádzala dvojica komentátorov Jakub Bartko a Marián Fiam. Prajeme Vám ešte príjemne prežitý sobotný večer a tešíme sa na sprostredkovanie ďalších online prenosov zo zvolenského zimného štadióna. (21:09:18)