Poruba 2011 – Přerov 3:2 (kon.) | Prostějov – Žilina 5:3 (kon.) | KTH Krynica – Havířov 1:2 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
5:3 (1:2, 4:0, 0:1)
MsHK Žilina
Sobota 17.08.2013, 14:00 • ZS SAREZA, Ostrava – Poruba. • O pohár RT TORAX

To je pro tuto chvíli z Poruby vše, ale už za hodinu se opět přihlásím z finálového souboje, který startuje v 17:30. (16:06:27)

Hokejisté Prostějova právě převzali pohár za třetí místo na turnaji. Večer nás pak čeká souboj polského výběru vedeného trenérem Zacharkinem s Havířovem.

Skončilo utkání o konečné třetí místo, které možná poněkud překvapivě ovládl Prostějov, který zdolal slovenskou extraligovou Žilinu naprosto zaslouženě 5:3.

60:00

59:45
    Tak už rozhodnuto je. Filip Macejka totiž inkasuje 2 minuty za sekání a závěr bude Prostějov dohrávat v přesile jednoho hráče.

59:21
    Hráči Žiliny kombinují v útočné třetině, ale je to bez střelby.

58:54
    Branka Žiliny zůstává prázdná, hosté to zkouší se šesti hráči v poli!

58:30
    Rychlý protiútok Prostějova a v něm Belay mířící jen do připraveného Mikoláše.

58:16
    Zakázané uvolnění Prostějova.

57:54
    Žilina vstřelila branku!
    Tak přece jen je tady možná drama. TIBOR VARGA vletěl do obranné třetiny Jestřábů a jeho tvrdá střela do horní části branky propadla Vydrželovi přes vyrážečku až do branky. Asistence: Filip Novák.

57:18
    O vítězi je rozhodnuto. Kolibár trefuje lapačku hostujícího gólmana, který má v posledních minutách více práce než jeho protějšek.

56:24
    Na opačné straně se na brankové čáře efektivně roztáhl Vydržel, kotouč skončil pod jeho tělem.

56:08
    Martin Kryl se drze natlačil až před Mikoláše, ten si prostor u tyče pohlídal.

55:37
    Žilina je kompletní, v závěru přesilovky ještě pálil Knesl.

55:02
    Obrana Žiliny opět propadla a Belay se snažil najít lépe postaveného Kučeru, který trestuhodně ve velké šanci netrefuje ideálně puk.

54:19
    Slovenský tým vyhazuje až k Vydrželově brance.

53:37
    Další zbytečný faul na straně Žiliny. 2 minuty za sekání si odpyká Jakub Loydl. Přesilovka pro Prostějov.

52:51
    Žilina má sice snahu něco s výsledkem udělat, ale nedaří se ji. Prostějov navíc dobře brání a nepouští soupeře do šancí.

52:00
    Nahození z rohu kluziště pro jistotu Mikoláš ukryl pod lapačku.
    Branky a nahrávky: 7. Kryl (Venkrbec, Stejskal), 30. Luňák (Coufal), 32. Kořínek (Venkrbec), 35. Kučera (Antončík, Belay), 39. Venkrbec (Stejskal, Coufal) – 2. Macejka (Varga), 19. Kropáč (Varga), 58. Varga (Novák)

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel (Kiša) – Veselý, Kořínek, Nedbálek, Kolibár, Jedlička, Knesl, Kaluža, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Duba, Jurík, Luňák, Coufal, Venkrbec, Kryl, Stejskal.
    MsHK Žilina: Mikoláš (Johanes) – Dlouhý, Bajaník, Hriňa, Niník, Špila, Ostrčil, Loydl – Čavrk, Kalla, Kubiš, Linet, Novák, Lipovský, Valášek, Macejka, Jarab, Varga, Kropáč, Horský.

Rozhodčí: Mikula – Parma, Jureček