Chabarovsk – Vladivostok 3:4 (0:1 po s.n.) | Omsk – Petrohrad 1:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Jaroslavl 2:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Čerepovec 1:2 (1:3 po s.n.) | N.Novgorod – Ufa 2:3 (1:2 po s.n.) | Viťaz – Čeljabinsk 5:3 (kon.)
Nižněkamsk – Kazaň 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Záhřeb – CSKA Moskva 7:1 (kon.)
Doněck – HC Slovan 4:2 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pátek 06.09.2013, 15:00 • Arena-Yugra • KHL

Jurga ve třetí části zvýšila aktivitu a odměnou byla branka v přesilové hře. Lokomotiv pak převzal otěže zápasu, ale i ve hře bez brankáře neuspěli . A tak domácí Jurga získal první 3 body v nové seźoně. To je ode mne vše. (17:29:43)

60:00

59:35
    V dobré šanci mezi kruhy stál Galimov, ale přestřelil.

59:06
    Domácí v plném počtu, ale hra je za domácí brankou.

59:04
    56 vteřin do konce třetí třetiny a hra je vykázána do třetiny střední.

58:45
    Hosté hrají bez bránkáře, ale domácí vyhazují, ale pouze do středního pásma.

57:53
    Redhlis netrefil odkrytou branku, mohlo být vyrovnáno.

02:56
    Sitnikov (Jugra) – 2 minuty – držení hole.

03:00
    Do konce třetí třetiny zbývají 3 minuty.

03:25
    Skorochodov motal v útočném pásmu svého strážce, ale ten si vyčkal a puk mu vypíchl.

03:56
    Plotnikov vyzkoušel pozornost Birjukova, ten byl opravdu pozorný.

55:48
    Oddechový čas pro domácí.

55:25
    Lokomotiv tlačí, ale Birjukov odolává.

54:48
    Galimov vymyslel pěknou kličku, ale nezasunul za Birjukova.

54:48
    Gorbunov zahákoval Galimova a ten pojede trestné střílení.

54:27
    Jugra opravdu nikam nespěchá, brání svoji modrou a puky pouze nahazuje do útočného pásma. Lokomotiv je ten, který musí tvořit.

52:18
    Lokomotiv ve střední části u kotouče, krátce se Jurga dostala ve vlastním pásmu k puku, ven z pásma poslal kotouč Marek Trončinský.

50:46
    Andersson se dral podél hrazení, hledal svého spoluhráče v druhé vlně, ale Plotnikov byl rychlejší a dostal puk rovnou na hůl.

49:29
    Jurga kontroluje získaný náskok, hraje se z ajejí brankou, ale domácí mají puk pod kontrolou.

48:22

48:04
    Další úspěšný zákrok Birjukova, tentokrát si vylámal zuby But.

47:01
    Birjukov nejprve zlikvidovl šanci Holose, následně po vhazování i Romatcevovi.

46:12
    Igor Skorochodov – 2 minuty – hákování.

46:00
    Gorbunov v nájezdu, ale od pravého kruhu trefil pouze postoj Sanforda.

44:40
    Galvinš za vlastní brankou zakládá další protiútok.

43:48
    Alexander Avtsin (Lokomotiv) – 2 minuty – podražení.

43:09
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Andersson vybrál buly na Jakubova ten posunul an modrou čáru na ALEXEJE PEPELJAJEVA, který prostřelil vše co mu stálo v cestě.

42:57
    Alexej Černikov (Lokomotiv) – 2 minuty držení protiháče.

41:53
    Galvinš rozhrál přes napadajícíhio hráče, který jeho úmysle vystihl, ale po odrazu kotouče měl Galvinš druhý pokus a ten již úspěšný byl.

41:00
    Ani jeden tým nechce hned na začátku poslední třetiny udělat chybu, aby to nebyla chyba, která by rozhodla zápas.

40:01

Ve druhé třetině se ujali vedení domácí, když se na brankovišti prosadil Sitnikov. Jugra měla více ze hry, které pak zabrzdilo dvojnásobné vyloučení. Lokomotiv jej nevyužil a sám pak šel do tří, ale ani domácí nebyli úspěšní. Dvě minuty před koncem vyrovnal Galimov.

40:00

38:33
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    STEPHEM DIXON dostal kotouč na úrovní brankové čáry, když mu přihrál zpoza branky Plotnikov a nahodil jej na Birjukova, když hledal před brankou Galimova, a domácí brankář si kotouč srazil do branky.

37:34
    Michajl Žukov (Jugra) – 2 minuty – hákování.

37:00
    Redhlis získal ve vlastním pásmu kotouč, nahrál na Dixona, ajel do své útočné třetiny, byl tam však dřív než Dixon, ofsajd.

36:00
    Hosté v plném počtu, Jugra u kotouče v útočném pásmu.

35:47
    Ďjakov z levého kruhu mimo.

35:15
    Jugra mačk svého soupeře, ale zatím bez střelby, puk lítá mezi obránci i útočníky u tyček, ale ještě se nikdo neodhodlal ke střele.

34:20
    Šefer zhruba z kruhu trefuje pouze střed branky, kde stojí připravený Sanford.

33:53
    Vitalij Višněvskij (Lokomotiv) – 2 minuty – příliš mnoho hráčů na ledě.

33:17
    Michajl Pašnin (Lokomotiv) – 2 minuty – sekání.

33:05
    Jakubov na kruhu ihned z první, když se k němu odrazil kotouč stříli, ale minul.

32:40
    Plotnikov kroužil v útočném pásmu jako sup nad kořistí, pak se u levého kruhu rozhodl vystřelit a Birjukov jen se stěstím udržel kotouč před brankovou čarou.

32:06
    Jugra obrací hru a ve třech jde na 2 obránce, ale Gorbunovu přihrávku srazil hráč Jaroslavle na Sanforda, který hru přerušuje.

31:40
    Jugra v plném počtu, Kronwall stříli, ale kotouč se k Birjukovovi vůbec nedoatl.

31:20
    Šefer vyhodil.

30:33
    Jugra již ve čtyřech, ale brání se Butově formaci.

30:00
    Domácí se brání zuby nechty, teď vyhazují přes všechny čáry.

29:14
    Oddechový čas pro hosty.

29:14
    Veli-Matti Savinainen (Jugra) – 2 minuty – sekání.

29:23
    Jugra dvakrát po sobě vyhodila.

Jakubov (Jugra) – 2 minuty – hákování .

27:58

27:30
    Jakubov mezi čtyřmi hráči neudržel kotouč a tak Lokomotiv může obrátit hru.

27:02
    Redlihs tečuje před Birjukovem, ale ruský reprezentační brankář má dobrý postřeh a ukryl kotouč ve své moci.

26:18
    Jugra se vysvobozuje, když získala nahozený kotouč podél hazení.

25:58
    Igor Magogin (Jurga) – 2 minuty – zdržování hry.

24:55
    Úvodní branku vstrřelil VITALIJ SITNIKOV, který si sjel na brankoviště, z rohu dostal přihráku do Skorochodova, a hned z první procedil puk skrze Sanforda.

24:02
    Ani Andersson, ani Pepeljajev nevystřelili, hosté dostávájí kotouč do střední třetiny.

23:03
    Icing Jurgy.

22:40
    Neurovnaná hra z obou stran, ani jeden tým není schopen uržet kotouč na holi ve středním pásmu.

22:00
    Jurga se již asi minutu drží v útočném pásmu, ale hraje se spíše u hrazení než před brankou.

20:43
    Šefer chtěl rozehrát na svého spoluhráče, ale netrefil se, bohužel při rozvoji útočné akce se Lokomotiv dopustil zakázaného uvolnění, takže se hra stěhuje zpět před Sanforda.

20:35
    Jakubovova střela od pravého hrazení jen o milimetry minula vzdálenější tyč Sanfordovi svatyně.

20:01

Skončila nám první třetina utkání Kontinentální hokejové lig mezi Jurgou Chanty-Mansijsk a Lokomotiv Jaroslavl. V té byli lepčí domácí, když měli kotouč častěji na svých hokejkách, ale brankově ji nevyužili. Nutno podotknout, že branku Jurga vstřelila, ale bylo to po přerušení hlavním sudím.
    Druhá třetina začnw přibližně v 15:45.

20:00

19:00
    Apalkov od pravého hrazení našel pouze připravenou rukavici Birjukova.

18:40
    Krivonožkin před brankou zabrzdil a trefil nechtěně bruslí Jakovleva mezi nohy. ten s bolestivou grimasou odjíždí na střídačku.

18:14
    Icing Lokomotivu při snaze přejít odo útočné třetiny, přihrávka mířila na útočníka, který se hlásil o střídání.

17:50
    A znovu, předtím Birjukov vyrazil střelu Buta.

17:15
    Jugra se osvobozuje.

16:38
    Magogin (Jugra) – 2 minuty – krosček. Úplně zbytečný zákrok v rohu kluziště.

16:10
    Tentokrát na druhé straně zasahuje Birjukov, ale ani střela Redlihse se nedostala za záda domácího brankáře.

15:55
    Žukov se dostal s kotoučem do rohu, kde jej chtěl předat před branku, ale v několika soubojích o kotouč přišel.

14:22
    Shefer přešel přes modoru čárou, jeho střelu vyráží Sanford před sebe.

13:22
    V další šanci Andersson, Sanford opět i s notnou dávnkou štěstí drží svůj tým.

12:47
    Sherefovu střelu od modré se snažil trefit púřed brankou hlídkující Olonov, ale netrefil vzhudech letící kotouč.

11:50
    Sanford vyráží ramenem střelu Galvinse, ta se odráží před něj, teď měl Lokomotiv štěstí, že nebyl nikdo z hrářů Jurgy poblíž, aby mohl skórovat.

11:00
    Galimov v úzkých zahrál raději přes všechny čáry – icing.

10:22
    Holos dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, ale z blízka si na Birjukova nepřišel.

09:21
    Čtvrtá lajna nadělala Birjukovovi problémy, ale ten i za přispění obrany stále drží čistý štít.

08:02
    Hosté již na ledě, ale do útoku se drala Jurga ve 3 na 2, ale bohužel zůstalo pouze u šance.

06:35
    Domácí dali branku, ale hlavní sudí předtím přerušil hru, když ztratil puk z dohledu, který měl Sanford mezi paží a tělem. Branka tedy nebyla uznána stav je stále 0:0.

06:04
    Galimov (Lokomotiv) – 2 minuty – vysoká hůl.

06:54
    Hosté v plném počtu, kromě obstřelování po minutě přesilovky Jugra nic nepředvedla.

04:54
    Jugra obstřeluje ve vlastní přesilovce brnaku Curtise Sanforda, ten chytil i poslední střelu Galvinse.

03:26
    Averin (Lokomotiv) – 2 minuty – nedovolené bránění.

03:23
    Malcev se dral do šance, ale obrana domácích v čele s Birjukovem byla pozorná, z blízka Malcev neměl šanci.

02:26
    V momentě kdy domácí hráč naskakuje na ledovou plochu, kombinují v rohu útočného pásma Butt s Redlihsem, ale obrana Jurgy nepřipouští žádnou střelu.

01:36
    Lokomotivu se přesilovka nedaří, nepřešli ani přes červenou čáru.

00:23
    První vyloučení hráč Jugry Ivan Khlyntsev dostává 2 minuty za krosček.

00:20
    Jugra zkusila první útok, ale hosté je hned ve středním pásmu neustili dál.

00:01

V loňském ročníku Jugra bojovala do posledního zápasu o play-off, nakonec se ji to nepovedlo. V 52 utkáních nasbírala 74 bodů, když si připsala 19 vítězství v nornální hrací době, po prodloužení nebo nájezdech vybrála sedmkrát, třikrát prohrála a po základní hrací době odešla poražena 23krát s celkovým skóre 153:163.
    Domácí trenér Sergej Šepelev bude využívat v brance reprezentanta Michaila Birjukova či Alexeje Kuzněcova. V obraně se objevuje i v letošním ročníku český reprezentační bek Marek Trončinský či Slovák Tomáš Starosta. V útoku lze uvést finského internacionála Matti-Veli Savinainena, Jonase Anderssona či Michaila Žukova.

Tento tým se v loňském ročníku vrátil po tragické události ze 7. září 2011. V minulém ročníku se vybudoval zcela nový tým, který byl až překvapivě výborný, neboť v základní části soutěže skončil ve své divizi na výborném 2. místě, což znamenalo v konferenci celkově 4.místo. Bohužel v play-off se už tolik nevedlo, neboť s Čerepovcem prohráli 4 – 2 v sérii a sezóna pro ně skončila.
    Americký trenér Tom Rowe se bude spoléhat na brankářskou dvojici Curtis Sanford – Vitalij Kolesnik. V obraně je možné počítat se švédským reprezentačním obráncem Staffanem Krowallem, norským reprezentantem Jonasem Holosem. V útoku se může objevit Mikelis Redlihs, Anton But či Stephen Dixon.

Dobré odpoledne vážení sportovní přátelé, dnes Vás provedu dalším utkáním Kontinentální hokejové ligy mezi Jugrou Chanty-Mansijsk a loni navrátivším se týmem Lokomotiv Jaroslavl. Úvodní vhazování bude vhozeno v 15 hodin středoevropského času.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

David Sochor

Branky a nahrávky: 25. Sitnikov (Skorochodov), 44. Pepeljajev (Jakubov, Andersson) – 39. Dixon (Plotnikov)

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kukin) – Tjuljapkin, Pepeljajev, Šefer, Chvostov, Galvinš, Trončinský, Djakov – Chlyncev, Andersson, Jakubov – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Gorbunov, Knyazev , Savinainen – Olonov, Žukov, Krivonožkin – Jacenko.
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford , Glizin – Kronwall, Holos, Pašnin, Pěretjagin, Višněvskij, Jakovlev, Arzamascev – Plotnikov, Averin, Galimov – But, Redlihs, Dixon – Avtsin, Ullstrom, Apalkov – Černikov, Petrov, Malcev – Romantsev.

Rozhodčí: Karabanov, Čerenkov – Koposov, Otmačov