Rusko – Bulharsko 3:1 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 2:2 (kon.) | Norsko – S. Makedonie 2:1 (kon.)
Řecko – Malta 5:0 (kon.) | Turecko – Švédsko 2:2 (kon.) | Island – Kazachstán 2:0 (kon.)
Moldavsko – Wales 0:0 (kon.) | Černá Hora – Rumunsko 3:2 (kon.)
Slovinsko
2:2 (2:1)
Dánsko
Úterý 10.09.2013, 16:30 • Nogometni stadion Ajdovščina, Ajdovščina. • Kvalifikace ME U21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Dobrý den všem fotbalovým příznivcům! Dnes se odehraje zápas skupiny 2 kvalifikace ME do 21 let ve fotbale. Střetnou se mezi sebou Slovinsko a Dánsko.
    Zápas se odehraje na Nogometni stadion Ajdovščina ve městě Ajdovščina.

Slovinsko:

Domácí do soutěže nevstoupili zorvna ideálně. Po dvou odehraných zápasech je totiž na jejich kontě nula bodů, a patří tak k nejhoršímu týmu své skupiny.
    Trenér Tomaz Kavcic, který je u kormidla mladých Slovinců už od roku 2008, tak má o čem přemýšlet.
    První utkání odehrálo Slovinsko doma s Estonskem, kdy prohrávali již od 22. minuty. Následně už na branku nedokázali nijak reagovat, a proto také prohráli nejmenším možným rozdílem 0:1. Následující zápas odehráli Slovinci na půdě silného Ruska. Tam podlehli poměrem 2:1, přitom ale v 56. minutě šli do vedení zásluhou Harise Vučkiče.
    Mančaft by se tak měl, co nejdříve zvednout. Hráče na to kvalitní má, stačí se podívat a vidíme mnoho z nich působících v zahraničí jako Itálie, Anglie nebo Portugalsko.
    Urvou už dnes na své domácí půdě kýžený/é bod/y?

Dánsko:

Domácí si zatím vedou suveréně ve skupině 2. Zatím jsou stoprocentní a vyhráli obě utkání. S 6 body tak vyčkávají na druhém místě za Bulharskem, které má však o zápas navíc.
    Celek je veden Jessem Thorupem, který je u mužstva teprve od letošního léta, respektive od června. Evidentně se mu zatím daří.
    Do kvalifikace vstoupili Dánové výhrou v Estonsku 0:1 díky trefě Bassela Jradiho. Následující utkání doslova rozstříleli Andorru 6:0. Trefili se postupně Christoffer Remmer, 2x Kenneth Zohore, opět Remmer, Nicolai Brock-Madsen a psolední trefu přidal křídelník z Ajaxu – Lucas Andersen.
    I do dnešního utkání vstupují Dánové v pozici mírného favorita, leč venku to budou mít těžké a Estonci už také potřebují nějaké body. Jak toto utkání tedy dopadne?

Oba týmy se v minulosti již potkaly. Bylo tomu v roce 2007, tenkrát spolu soupeřily ve skupině 6. Obě dvě utkání dopadla lépe pro Dánsko, které vyhrálo u sebe 1:0 a i venku poměrem 1:3.

Zápas bude řídit pan Nikolaj Hänni ze Švýcarska. Pomáhat mu po stranách budou kolegové Johannes Vogel a Beat Hidber.
    Jako čtvrtý sudí byl zvolen Sascha Amhof, rovněž ze Švýcarska.

Slovinsko: Jug – Palčič, Krajnc, Mitrovič(C), Trajkovski – Benedičič, Vrhovec – Pučko, Vučkič, Črnic – Šporar. Náhradníci: Cotman – Janža, Dobrovoljc, Zajc, Bratanovič, Derviševič, Valenčič.

Dánsko: Ronnow – Remmer, A. Christensen, Vestergaard(C), Knudsen – Thomsen, Larsen, Olsen – Poulsen, Brock-Madsen, Toutouh. Náhradníci: Jensen – P. Jensen, Larsen, L. Christensen, Andersen, Jradi, Zohore.

Rozhodčí: Hänni – Vogel, Hidber.

-5
    Ještě jednou dobrý den! Utkání, co nevidět začne, hráči jsou již na hrací ploše a poslouchají své státní hymny. Počasí je příjemné, slunečno a kolem 25°C.

1

2
    Kmenový hráč Interu Milán Olsen se dopustil faulu na Šporara.

3
    K přímému kopu se postavil Vučkič a svou střelu poslal jen nad bránu dánského brankáře Ronnowa.

5
    Hráč domácích Trajkovski skolil Poulsena ve středu pole.

5
    Knudsen zahraje přímý kop.

7
    Vestergaardova střela z malého vápna byla zblokována, to byla velká šance.

7
    Následuje roh pro Dánsko.

8
    Vestergaard v 16ce domácích fauloval brankáře Juga, proto bude Slovinský brankář odkopávat od své brány.

10
    Toutouh za svůj ošklivý faul na Benedičiče vidí žlutou kartu.

12
    Hosté Dánsko brzy střídají: Larsen vinou zranění střídá, místo něj se do hry podívá Jradi.

14
    Také domácí v šanci, ale Benedičič bránu z dobré pozice míjí.

16
    Trajkovski vystřelil zpoza 16ky, ale Ronnow míč kryje na roh.

16
    Črnic rozehraje rohový kop.

16
    Mitrovičovi pískán útočný faul.

17
    Novic na hřišti Jradi v šanci, ale jeho střela byla zblokována.

18
    Roh pro Dánsko, kopat bude Olsen.

18
    Po Olsenově přihrávce vystřelil Remmer, ale nebyl přesný z velké dálky.

20
    Vestergaard je napomínán za tvrdý faul na Šporara. Dostává za svůj zákrok žlutou kartu.

21
    Šporar se ocitl poze v ofsajdovém postavení.

21
    Za odkopnutý míč po odpískání vidí rovněž Šporar žlutou kartu.

23
    Dánský forvard Brock-Madsen se dostal do zakončení, ale jeho střelu dokázal zneškodnit do svých rukavic slovinský brankář Jug.

25
    Thomsen nyní v souboji o míč smetl i Vrhovce, a proto domácí v klidu rozehrají.

26
    Vučkičovu ránu brankář Dánska vyráží a připisuje si další zákrok.

28
    Slovinec Benedičič je napomínán za svůj faul na hráče hostů Jradiho.

30
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    NICOLAI BROCK-MADSEN posílá svůj tým do vedení, když brankář Jugovi nedává střelou z vápna pražádnou šanci! 0:1.

32
    Slovinsko právě vstřelilo branku!
    Tak to je odpověď jako hrom! HARIS VUČKIČ po Šporarově přihrávce srovnává stav na 1:1.

33
    Jak pro Brock-Madsena, tak pro Vukčiče to byly už 2. trefy v letošní kvalifiakci.

35
    Vestergaard mohl dostat hosty do vedení, ale výborný Jug jeho ránu z pár metrů chytá.

36
    Zatím je hra víceméně vyrovnaná. Hráč hostů Toutouh nyní skolil k zemi Vrhovce, za což je pouze napomínán.

38
    Také Brock-Madsen se provinil faulem. Dobrá šance pro domácí, kteří budou zahrávat přímý volný kop.

39
    ANDRAZ ŠPORAR dnes po asistenci přidává i branku a posílá tak domácí celek do vedení 2:1!

40
    Z brejku mířil na bránu Dánska Benedičič, ale mezi tři tyče míč nepropašíroval. Odkop od bankáře Ronnowa.

40
    Benedičič spáchal faul na Jradiho a vidí za to žlutou kartu.

41
    Rohový kop pro Dánsko.

42
    Olsen se ujal této standartky, ale domácí tým se ubránil jeho centru.

43
    Jradi měl možnost vyrovnat krátce před poločasem, ale jeho střela byla zblokována pozornou obranou Slovinska.

A to je vše, co se událo v první půli. Domácí vedou 2:1 díky brankám Vukčiče a Šporara. Za hosty se trefil Brock-Madsen. Hra je víceméně vyrovnaná, ve druhé půlli se tak může stát ještě cokoliv. Ta začne přibližně v 17:32.

46

47
    Střelec druhé branky Šporar napomínán za svůj útočný faul na Remmera.

47
    Olsen to nyní přehnal a za svůj ošklivý zákrok na Šporara vidí žlutou kartu.

49
    Vučkič mohl přidat druhou branku, ale k tomu by musel trefit 3 tyče. Z toho je nyní jen odkop od Ronnowa.

50
    Vestergaard z Dánska se ocitl šanci, ale jeho střelu chytá jistý Jug.

50
    Hraje se velmi svižný fotbal, akce střídá akci, nyní Trajkovski na druhé straně pálil jen do obránce Dánska.

52
    Palčič se provinil faulem ve středu hrací plochy na Dána Vestergaarda.

52
    Slovinec Trajkovski je napomínán za faul na Oslena.

53
    Brock-Madsen se dostal ke stele hlavičkou, ale mířil vedle Jugovy brány.

55
    Dánové zrychlují otáčky, nyní pálil nepřesně Vestergaard.

56
    Toutouh se provinil faulem na hranici 20 metrů a dává hostům šanci ke skórování.

56
    Pučkova střela byla zblokována pozornou zdí.

57
    Dánský útočník Poulsen se provinil útočným faulem na obránce Trajkovského.

58
    Tým Slovinsko střídá: Střelec druhého gólu slovinců Šporar má dohráno, místo něj se na trávník podívá Zajc.

60
    Po kombinaci domácích se ocitl v šanci Trajkovski, jeho střela ale nebyla dostatečně razantní a tak brankář Ronnow nemá problém.

62
    Pučko obdržel žlutou kartu za hru rukou.

64
    Brock-Madsen v šanci, ale Jug jeho ránu z pár metrů kryje. Málem bylo vyrovnání na světě.

65
    Tým Dánsko střídá: Olsena, který už má žlutou kartu nahradí L. Christensen.

66
    Dánsko znovu v šanci. Brock-Madsenovu střelu z 16 metrů brankář Jug vyráží.

66
    LASSE VIGEN CHRISTENSEN srovnává stav na 2:2. Po přihrávce Poulsena dává branku po téměř minutě pobytu na hřišti!

68
    Tým Slovinsko střídá: taktéž druhý střelec branky domácích Vučkič opouští hřiště. Místo něj jde na plac Bratanovič.

70
    Mitrovič spáchal faul ve středu pole, když zfauloval hostujícího hráče Jradiho.

71
    Druhá půle je tak stále otevřená, do konce utkání zbývá cca 20 minut a stav je nerozhodný.

72
    Slovinec Vrhovec míjí bránu brankáře Ronnowa.

73
    Novic na hřišti Zajc je napomínán za svůj faul na hráče hostů Vestergaarda.

74
    Další hráč, který se provinil faulem je Vrhovec, který skolil Jradiho.

75
    Vestergaard se tak ujme zahrání přímého kopu z cca 25 metrů.

75
    ...Mířil však nad bránu Juga.

77
    L. Christensen, střelec druhé branky Dánů, a také hráč akademie Fulhamu se provinil po faulu na Benedičiče.

78
    Bratanovič dostal dobrou přihrávku, ale už se nacházel v ofsajdu.

79
    Tým Slovinsko střídá: Vrhovec má dohráno a opouští hrací plochu, místo něj přijde Derviševič.

81
    Domácí Črnic dává možnost hostům ke skórování, ti budou zahrávat standartku po faulu na Toutouha.

81
    Po Knudsenově přihrávce jiný hráč Dánska míč ztratil, z akce tak nic není.

82
    Do konce utkání zbývá zhruba 10 minut, uvidíme, co nabídne závěr utkání. Zatím je stav zápasu 2:2.

85
    Brock-Madsen ve středu hrací plochy skolil Mitroviče. Domácí budou zahrávat standartku.

86
    Trajkovski mohl dostat své do vedeí, v tom mu ale zabránil brankář hostů, který jeho ránu likviduje na roh.

86
    Zajc bude zahrávat standartku.

87
    Palčič se provinil útočným faulem na hráče Dánska Jradiho.

87
    Další hráč, který vidí od sudího zvednutou žlutou kartu, je Slovinec Trajkovski za svůj ošklivý faul na Pouslena.

88
    Knudsen si staví míč před zdí.

89
    Po tlaku hostů se ocitl v šanci Benedičič, který z brejku uháněl na bránu Dánska, tu ale minul.

89
    Tým Dánsko: Brock-Madsen má dohráno, místo něj jde do hry útočník Zohore.

90
    Mitrovič ze Slovinsak se provinil faulem a dává tak dobrou možnost pro hosty v samotném závěru.

90
    L. Christensen ze standartky nic nevytěžil, neboť poslal příliš prudký centr.

93
    Poulsenovu ránu chytá brankář Jug. Slovicni tak měli štěstí.

Utkání nakonec končí nerozhodně 2:2. Slovinci si tak připisují první bod. Naopak Dánové se už nemohou chubit 100% bilancí. Ti sice vedli už ve 30. minutě, nakonec to byli ale právě hosté, kteří museli v druhém poločase dohánět gólové manko.
    Od nás je to také vše, děkujeme vám za pozornost! (18:23:14)