Rusko – Bulharsko 3:1 (kon.) | Slovinsko – Dánsko 2:2 (kon.) | Norsko – S. Makedonie 2:1 (kon.)
Řecko – Malta 5:0 (kon.) | Turecko – Švédsko 2:2 (kon.) | Island – Kazachstán 2:0 (kon.)
Moldavsko – Wales 0:0 (kon.) | Černá Hora – Rumunsko 3:2 (kon.)
Norsko
2:1 (2:0)
Severní Makedonie
Úterý 10.09.2013, 17:00 • Marienlyst, Drammen • Kvalifikace ME U21

Ode mě je to vše, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:55:07)

Zápas je u konce! Rozhodl nejspíše první poločas, kdy domácí vstřelili dvě branky a hostující Damchevski viděl červenou kartu. Hosté však ve druhém poločase předvedli velmi sympatický výkon. V 72. minutě snížil Nikolov. Domácí Norsko si však vítězství už nedokázalo vzít a připisuje si tak do tabulky hodně cenné 3 body po vítězství nad Makedonií 2:1.

90+4
    Nikolov se rozhodl pro střelu! Brankář Falch ale jeho pokus chytá a vypadá to, že to bylo to poslední, co se v tomto zápase stalo.

90+3
    Jedna z posledních možností hostů, ti budou zahrávat zajímavou standartku!

90+2
    Veton Berisha je na hřišti teprve krátce. Už však stihl dostat žlutou kartu.

90+1
    Hraje se na útočné polovině Norska, což domácím vyhovuje.

90
    Překvapit Falcha zkoušel Micevski! Ten ale mezi tři tyče nemířil!

89
    Hostům nelze upřít snaha, domácí obrana ale zatím velmi pozorná.

87
    Poslední střídání na straně Norska. Odešel Bakenga. Toho nahradil Veton Berisha.

86
    Roh rozehraný na krátko, Nielsen si však pomohl útočným faulem. U míče tedy hosté.

85
    Norsko bude rozehrávat už pátý rohový kop. S jeho rozehrávkou Norové příliš nespěchají.

84
    Babunski se pokoušel o vyrovnání! Jeho střela ale hodně nepřesná.

83
    Hosté už vsadili hlavně na ofenzívu. Dá se tedy očekávat, že domácí budou hrozit z rychlých brejků.

81
    Hosté naposledy střídají. Odchází Askovski. Toho na závěr zápasu nahradí Naumchevski.

80
    Zajímavý pokus teď směrem na Dimitrievskiho chtěl vyslal Bakenga! Střela ale končí vedle brány hostujícího brankáře.

79
    Opět nedovolený zákrok pískán Henriksenovi. Ten ovšem ani nyní nevidí žlutou kartu.

78
    Domácí teď nepůsobí zrovna jistým dojmem, čeká nás určitě zajímavá závěrečná patnáctiminutovka.

76
    Nikolov chtěl zaskočit domácího brankáře a rozhodl se pro střelu! Ta končí vedle brány Falcha.

75
    Ta jim nevyšla podle představ. Dostávají však další možnost po faulu Nielsena. Ten vidí zároveň i žlutou kartu.

74
    Henriksen fauloval Babunskiho a hosté budou rozehrávat zajímavou standartní situaci.

73
    A hosté jsou i nadále aktivní, střela Alilovski míří vedle brány Falcha.

72
    Makedonie právě vstřelila branku!

No vida! Hosté i v deseti snižují! Alilovski našel volného BOBANA NIKOLOVA, který to udělal nejlépe jak mohl a dává hostům ještě naději, 2:1.

71
    Domácí střídají. Dohráno má Val. Berisha, místo kterého na trávník míří Svensson.

69
    Dobrý zákrok Dimitrievskiho proti střele Ulvestada!

68
    Z této menší rozmíšky odchází se žlutou kartou také domácí Berisha. Na žluté karty 3:3.

68
    Žlutou kartou potrestán také hostující Alilovski.

67
    Blaževski fauloval Berishu a vidí žlutou kartu!

66
    V ofsajdové pasti nachytán domácí Nielsen.

64
    Byl to opět Berisha, který rozehrál rohový kop, ten ale ani tentokráte kýžené ovoce nepřinesl.

63
    Další střelecký pokus vyslal na Dimitrievskiho Berisha! Hostující brankář vyráží na roh!

62
    Obrovská šance domácích! Wikheim se dostal do výhodné pozice a rozhodl se pro střelu! Tu zastavuje tyč!

61
    Makedonie opět přichází o míč, domácí však s rozehrávkou nikam nepospíchají.

60
    První střídání i na domácí straně. Dohráno má de Lanlay, kterého nahrazuje Wikheim.

58
    Hosté podruhé střídají. Odchází Timov, kterého nahrazuje Babunski.

57
    Norsko je i nadále lepším celkem, na první vážnější šanci ve druhém poločase ale stále čekáme.

56
    Domácí Ødegård teď velmi tvrdě zajel do Askovskiho a vidí žlutou kartu.

54
    Do zajímavé příležitosti se dostával Timov, tomu ale odmáván a následně i odpískán ofsajd.

53
    Na rohy srovnáno, ten třetí už běží rozehrát domácí Berisha.

52
    Norsko svého soupeře i nadále přehrává, Makedonci však nepůsobí vůbec špatným dojmem a snaží se o zkorigovat skóre.

50
    Na druhé straně se ke střele dostal Micevski, i ten však netrefuje domácí bránu. Už šestý nepřesný pokus Makedonců.

49
    Byl to opět Berisha, který rozehrál přímý kop. Jeho střela ale nepřesná.

48
    Alilovski jen kousek za velkým vápnem fauloval Henriksena, zajímavý přímý kop pro domácí!

47
    Lepší vstup do druhého poločasu měli podle očekávání Norové, kteří zatím svého soupeře k ničemu nepouštějí.

46

Ten taky přichází, první poločas je za námi! Norsko do první půle vstoupilo hodně aktivně a už ve 3. minutě šlo po brance Grovena do vedení! Hosté si celou situaci ještě více zkomplikovali ve 24. minutě, kdy viděl obránce Damchevski červenou kartu a zároveň byl nařízen pokutový kop pro domácí. Ten využil Bakenga, který tak uzavřel stav prvního poločasu na 2:0.

45+2
    Stále se hraje. Teď už se ale první poločas jen dohrává a čeká se na hvizd hlavního rozhodčího.

45+1
    Na druhou stranu už mířili Norové, ti však o míč brzy přichází, hlavní sudí zatím konec prvního poločasu nepíská.

45
    Z druhé strany roh rozehrál tentokráte Alilovski, ale ani ten nenašel žádného z hostujících hlavičkářů.

45
    Že by do třetice všeho dobrého? Makedonci otáčí stav rohových kopů během dvou minut.

44
    Obrana Norů odvrací jen za cenu dalšího rohu. Opět ho rozehraje Nikolov.

44
    Makedonie vybojovala svůj první roh v zápase, ten už běží rozehrát Nikolov.

42
    Hosté teď působí hodně aktivně a je evidentní, že by do konce prvního poločasu ještě rádi snížili skóre.

40
    Žlutá karta přichází i pro domácí, viděl ji útočník de Lanlay.

39
    První poločas se pomalu blíží ke svému konci a duel má zatím jednoznačný průběh.

38
    Útočný faul pískán domácímu Nielsenovi.

36
    Ač jsou Norové jasně lepší, tak se příliš k zakončení nedostávají. Nedá se čemu divit, hosté jsou hodně zalezlí a bráni v podstatě v devíti v poli.

35
    V těchto chvílích se hraje v podstatě na jednu branku a dá se očekávat, že takový vývoj bude mít i zbytek tohoto zápasu.

34
    I tentokráte si vzal jeho exekuci na starost Berisha, ale ani teď k ohrožení hostující brány nedošlo.

33
    Druhý roh v zápase vybojovali opět fotbalisté Norska.

31
    Makedonci si teď hodně často pomáhají za cenu drobných faulů, přesně to nyní potvrdil Blazevski.

30
    Hosté už však nevypadají, že by ještě pomýšleli v dnešním zápase na body, budou se spíše snažit dostat pokud možno co nejméně branek.

29
    Alilovski to zkoušel z velké vzdálenosti a bylo to znát, jeho střela byla hodně nepřesná.

27
    Je to tak, hosté střídají. Odešel Zhuta, kterého nahrazuje Najdoski.

26
    Norové jsou teď jednoznačně na koni, vypadá to, že hosté budou muset střídat.

25
    Norsko právě vstřelilo branku!

Norové penaltu proměňují a přidávají druhou branku! Míč si postavil MUSHAGA BAKENGA, který se nemýlil, 2:0!

24
    Žlutou kartu vidí také hostující Askovski.

24
    Červenou kartu vidí hostující obránce Damchevski, který tak předčasně míří do sprch.

23
    Byla nařízena penalta pro domácí Norsko!

21
    Nikolov to přehnal v souboji s Henriksenem s razancí a může být rád, že nevidí žlutou kartu.

20
    Nyní se hraje ve velkém tempu a jedna útočná akce střídá druhou!

18
    Alilovski to zkoušel z velké vzdálenosti, jeho střela ovšem končí vedle domácí brány!

17
    Míč si vzal na starost Bakenga. Ten se rozhodl pro střelu, které ovšem chyběla razance. Dimitrievski tak opět chytá!

16
    Askovski fauloval, dobrá možnost pro domácí Norsko na zvýšení skóre.

15
    Centroval Berisha a míč si ve vzduchu našel Ulvestad, jehož pokus chytá pozorný brankář Makedonie.

14
    První rohový kop v zápase vybojovali domácí fotbalisté.

12
    Makedonci ale působí určitě lepším dojmem, než na začátku zápasu.

11
    O první střelu Makedonie se postaral Askovski, ten ale mířil vedle norské svatyně.

10
    Zajímavý míč se točil do pokutového území Makedonců, vše ovšem vyřešil včasným výběhem Dimitrievski.

9
    Lanlay faulován, domácí budou zahrávat hodně zajímavou standartní situaci.

7
    Snad poprvé v zápase měli míč ve svém držení na delší dobu hosté, vinou špatné kombinace o něj ale přichází.

6
    Makedonie po obdržené brance působí hodně opařeně a na její obranu se řítí jedna útočná akce za druhou.

4
    Tak uvidíme, jak na tuto branku zareaguje hlavně hostující celek.

3

A domácí jdou do vedení! Norové doslova vlétli na svého soupeře a odměnou jim je branka ALEXANDERA GROVENA, který využil dobrého pasu Ulvestada a posílá míč až za záda hostujícího brankáře, 1:0!

2
    Podle očekávání do utkání vstoupil daleko aktivněji domácí celek, který zatím převážně kombinuje na vlastní polovině.

1

Norsko: (4-3-3) Falch – Groven, Valsvik, Ødegaard, Haraldseid – Berisha, Henriksen, Ulvestad – Nielsen, Bakenga, de Lanlay

Makedonie: (4-2-3-1) Dimitrievski – Alilovski, Blaževski, Damchevski, Zhuta – Micevski, Dragarski – Askovski, Nikolov, Timov – Zhuta

Rozhodčí: Beaton – Rose, Harris.

Utkání bude jako hlavní řídit pan John Beaton. Na čarách mu budou pomáhat pánové Derek Rose a Gavin Harris. (Všichni Skotsko)

Velkým favoritem tohoto zápasu jsou bezesporu domácí. Makedonii ale odepisovat nemůžeme, tento celek už totiž v mládežnických kategoriích několikrát prokázal, že se s nim musí musí počítat.

Makedonie má taktéž odehraný jeden zápas. Fotbalisté z Makedonie cestovali až do Ázerbájdžánu, kde uhráli bezbrankovou remízu 0:0. Hodně důležitý bod pro hosty na začátek kvalifikační skupiny a je jen velkým očekáváním, jak si Makedonie povede proti Norsku.

Domácí Norsko má zatím odehraný pouze jeden zápas v této skupině. Na hřišti Portugalska si ale Norové příliš dobře nevedli a prohráli vysoce 5:1. Zmiňovat, že je Norsko v tabulce poslední, snad ani nemá cenu, až na Ázerbájdžán mají celky totiž odehrán pouze jeden zápas a dá se očekávat, že Norsko na své body dlouho čekat nebude.

Pěkné odpoledne přeji všem fotbalovým příznivcům. Kvalifikační zápasy na Mistrovství Evropy fotbalistů do jednadvaceti let jsou v plném proudu a v jednom ze zápasů osmé skupiny na sebe narazí domácí Norsko a hostující Makedonie.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.