Úterý 17.09.2013, 18:00 • ČEZ Arena Pardubice. • Tipsport extraliga

53:28
    Další přesilovka pro Pardubice. Zdeněk Čáp dostává dvě minuty za faul kolenem.

50:25
    Přesilovka pro hosty z Litvínova. Robert Kousal dostává za svůj krosček v obranném pásmu dvě minuty.

49:57
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Tybor zkoušel odvážně projet od levého mantinelu až do zakončení, ale to se mu nepovedlo, když jej obránce Litvínova zastavil na hranici kruhu. RADEK ČÍP však byl velmi pohotový a volný kotouč bez přípravy poslal do horního rohu hostující branky! Krásná trefa znamená zvýšení náskoku na rozdíl pěti branek. Asistence: Radoslav Tybor.

45:15
    To se však nestalo, a tak tu bude přesilovka Litvínova. Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Blaž Gregorc.

45:15
    Po rychlém zakončení hostů se zkoumá video. Je totiž možné, že ještě před odpískáním byl puk za brankovou čárou.

41:34
    Počet hráčů na ledové ploše se srovná velmi brzy. Robert Kousal totiž vidí stejně jako jeho soupeř dvě minuty za podražení.

41:08
    Přesilovka pro Pardubice. Tomáš Pavelka totiž dostává dvě minuty za podražení unikajícího Tomáše Zohorny.

38:09
    Opět skvělý Růžička! Gerhát si rukavicí dobře zpracoval těžkou nahrávku od svého obránce a ujížděl sám na domácího brankáře. Jeho zakončení bekhendem Růžička vyráží nad branku!

37:42
    Přesilovka pro domácí. Jiří Gula odpálil kotouč do zámezí, a tak dostává dvě minuty za zdržování hry.

37:11
    Další slušná příležitost Litvínova! Hübl se prodral z levé strany až do zakončení, ale v něm jej skvěle vychytal jistý Růžička.

34:33
    Šance Litvínova! Na pravé straně se objevil zcela osamocený Stříteský, který byl ve velmi dobré pozici, jenže Růžičkovu klec netrefuje! Šance na comeback se tak snižují.

33:07
    Přesilovka pro domácí celek. Jakub Černý dostává dvě minuty za nedovolené bránění Radoslava Tybora.

27:04
    Změna v hostujícím brankovišti. Pavla Francouze nahradí Pavel Franěk.

27:04
    Utkání v ČEZ Areně nabírá možná až překvapivě jasný směr. Po neproměněných šancích hostů totiž přichází čtvrtá branka do sítě Pavla Francouze. Nahození Václava Benáka od modré čáry efektně tečuje přímo mezi betony hostujícího brankáře TOMÁŠ ZOHORNA! Asistence: Václav Benák.

25:20
    O pár vteřin později tu byla ještě větší šance! Rána Stříteského se prazvláštně odrážela v brankovišti z hokejky na hokejku, až se dostal na hůl Rostislava Martynka. Ten měl odkrytou skoro celou branku, jenže k jeho smůle mířil nepřesně! Pardubický tým se s velkým štěstím ubránil.

24:51
    Ve velmi dobré pozici se objevil hostující útočník Pšurný, ale z pravé strany Růžičku propálit nedokázal!

24:21
    Přesilovka pro Litvínov. Za zdržování hry – vyhození puku mimo hřiště je potrestán domácí útočník Tomáš Nosek.

22:40
    Domácí již vedou o tři branky! Benákova zblokovaná rána se dostal zpět na útočnou modrou, kde si ji našel Ďaloga. Slovenský zadák vypálil bleskově a ideálně na hůl JANA KOLÁŘE, který povedenou tečí prostřeluje Pavla Francouze. Asistence: Marek Ďaloga a Jan Starý.

19:04
    Přesilovka pro domácí Pardubice. Dvě minuty dostává za krosček Ondřej Jurčík.

18:54
    Velká příležitost domácích! Tybor zastavil útok hostů a z levé strany ujížděl sám na Francouze. Rozhodl se pro střelu, ale hostující brankář dokázal skvěle vyrazit!

17:25
    PETR SÝKORA dostal puk ve střední třetině a i přes počáteční problémy dokázal puk zkrotit a dostat se před svého strážce. Ani zakončení nevypadalo příliš jednoznačně, jenže nakonec to je úplně jedno. Domácí forvard se totiž střelou mezi betony prosazuje, a tak domácí celek vede 2:0. Francouz puk dlouho držel mezi betony, jenže nakonec se kotouč došoural do sítě. Asistence: Radovan Somík.

13:34
    Po další střele od modré hledal Somík ve stoprocentní pozici stojícího Kousala, jenže ten letící puk netrefil u levé tyče netrefil!

12:51
    Přesilovka Pardubic nabere ještě o něco vetší grády. Bude totiž dvojnásobná. Dvě minuty vidí za hákování Petr Chaloupka.

11:54
    Pavlík dostává dvě minuty za nedovolené bránění. První přesilovka Pardubic v utkání.

03:31
    Litvínov mohl napsat na brankový účet utkání první čárku, ale selhal, a tak přišla rázná odpověď. Rychlý vpád do útočného pásma domácích znamenal nahrávku Sýkory na rozjetého RADOVANA SOMÍKA, který sám před Francouzem nezaváhal a prudkou ranou mezi betony skóruje. Asistence: Petr Sýkora a Václav Kočí.

Martin Mišovec

Branky a nahrávky: 4. Somík (Sýkora, Kočí), 18. Sýkora (Somík), 23. Kolář (Ďaloga, Starý), 28. Zohorna (Benák), 50. Číp (Tybor, Čáp)

HC Dynamo Pardubice: Růžička (Salfický) – Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp – Somík, Kousal, Sýkora – Zohorna, Nosek, Cetkovský – Starý, Marha, Kolář – Tybor, Číp, Veselý – Špaček.

Trenéři: Zdeněk Venera a Miloš Říha ml.

HC VERVA Litvínov: Francouz (od 28. Franěk) – Gula, Chaloupka, Pavlík, Kousalík, Stříteský, Zeman – Majdan, Hübl, Lukeš – Gerhát, Piroš, Trávníček – Martynek, Hanzl, Pšurný – Jurčík, Černý.

Trenéři: Vladimír Jeřábek a Petr Rosol

Rozhodčí: Šindler, Homola – Flegl, Štofa