Chanty-Mansijsk – Barys 2:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 2:0 (kon.)
Riga – Dynamo Moskva 3:2 (2:0 po s.n.) | HC Slovan – Viťaz 1:4 (kon.) | Lev – N.Novgorod 4:3 (2:0 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 19.09.2013, 15:00 • Chanty-Mansijsk KRK - Arena Ugra • KHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (17:18:49)

Střely na branku ve 3. třetině: 7-5
    Střely na branku po 3. třetině: 24-23
    Vyloučení ve 3. třetině: 2-1
    Vyloučení po 3. třetině: 6-5

Tak a máme tu konec utkání. Astana díky skvělým přesilovkám naprosto jednoznačně přehrála domácí Jugru a díky čtyřem gólům v početní výhodě zaslouženě vítězí. O svém úspěchu rozhodla již v první části, kde během deseti minut skórovala hned třikrát. Český obránce Marek Trončinský strávil na ledě 18:01 a asistoval u druhé branky domácích. Slovenský obránce Tomáš Starosta dnes odehrál 16:36.

60:00

59:49
    Utkání se asi dohraje ve středním pásmu.

59:16
    Astana měla dvě velké příležitosti, jenže branku trestuhodně minula.

58:44
    Další ofsajd Chanty-Mansijsku.

58:21
    Litviněnko vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:06
    Do středu si najel Chlyncev a tvrdě vypálil, jeho rána ale končí v ochranné síti.

57:39
    V ofsajdu byl přistižen Gorbunov.

56:45
    Utkání pomalu a jistě spěje ke svému konci, hosté rozehrávají od vlastní branky.

55:39
    Ahonen přerušuje hru, následně Astana s přehledem drží útočné pásmo.

54:59
    Do dobré příležitosti se dostal Bochenski, nicméně po jeho střele nedorazil kotouč do sítě ani Upper.

53:19
    Utkání se v tuto chvíli kouskuje a Astana v poklidu dohrává tento duel. Nechce se hlavně zranit. Nyní je tu další zakázané uvolnění vedoucího týmu.

52:51
    Ahonen raději přerušuje hru před dotírajícím Křivonožkinem.

52:38
    Hosté ihned na to vyhazují na zakázané uvolnění.

52:35
    Další výtečný zákrok Ahonena, Astana je v plném počtu.

51:18
    Domácí obstřelují Ahonena ze všech pozic, gólman Astany odolává.

50:35
    Po delší době si zahraje přesilovku také domácí výběr, dvě minuty za hákování dostává Grebešnikov.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 18. Pepeljajev (Jakubov, Krysanov), 46. Gorbunov (Djakov, Trončinský) – 5. Upper (TS), 9. Litviněnko (Zhailauov), 10. Bochenski (Dawes, Blochin), 32. Rachmanov (Lakiza), 44. Boyd (Bochenski), 45. Boyd

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kukin) – Galvinš, Šefer, Starosta, Pepeljajev, Trončinský, Safronov, Djakov – Krysanov, Chlyncev, Jakubov – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Žukov, Andersson, Savinainen – Gusev, Olonov, Gorbunov, Křivonožkin
    Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poljektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Litviněnko, Semjonov, Grebešnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Zhailauov, Poliščuk, Spiridonov – Romanov, Gavrilin, Rachmanov.

Rozhodčí: Vasiljev, Ravodin – Petrov, Fatejev