Chanty-Mansijsk – Barys 2:6 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 4:1 (kon.) | CSKA Moskva – Kazaň 2:0 (kon.)
Riga – Dynamo Moskva 3:2 (2:0 po s.n.) | HC Slovan – Viťaz 1:4 (kon.) | Lev – N.Novgorod 4:3 (2:0 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk
2:6 (1:3, 0:1, 1:2)
Barys Nur-Sultan
Čtvrtek 19.09.2013, 15:00 • Chanty-Mansijsk KRK - Arena Ugra • KHL

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnešního dne. (17:18:49)

Střely na branku ve 3. třetině: 7-5
    Střely na branku po 3. třetině: 24-23
    Vyloučení ve 3. třetině: 2-1
    Vyloučení po 3. třetině: 6-5

Tak a máme tu konec utkání. Astana díky skvělým přesilovkám naprosto jednoznačně přehrála domácí Jugru a díky čtyřem gólům v početní výhodě zaslouženě vítězí. O svém úspěchu rozhodla již v první části, kde během deseti minut skórovala hned třikrát. Český obránce Marek Trončinský strávil na ledě 18:01 a asistoval u druhé branky domácích. Slovenský obránce Tomáš Starosta dnes odehrál 16:36.

60:00

59:49
    Utkání se asi dohraje ve středním pásmu.

59:16
    Astana měla dvě velké příležitosti, jenže branku trestuhodně minula.

58:44
    Další ofsajd Chanty-Mansijsku.

58:21
    Litviněnko vyhazuje na zakázané uvolnění.

58:06
    Do středu si najel Chlyncev a tvrdě vypálil, jeho rána ale končí v ochranné síti.

57:39
    V ofsajdu byl přistižen Gorbunov.

56:45
    Utkání pomalu a jistě spěje ke svému konci, hosté rozehrávají od vlastní branky.

55:39
    Ahonen přerušuje hru, následně Astana s přehledem drží útočné pásmo.

54:59
    Do dobré příležitosti se dostal Bochenski, nicméně po jeho střele nedorazil kotouč do sítě ani Upper.

53:19
    Utkání se v tuto chvíli kouskuje a Astana v poklidu dohrává tento duel. Nechce se hlavně zranit. Nyní je tu další zakázané uvolnění vedoucího týmu.

52:51
    Ahonen raději přerušuje hru před dotírajícím Křivonožkinem.

52:38
    Hosté ihned na to vyhazují na zakázané uvolnění.

52:35
    Další výtečný zákrok Ahonena, Astana je v plném počtu.

51:18
    Domácí obstřelují Ahonena ze všech pozic, gólman Astany odolává.

50:35
    Po delší době si zahraje přesilovku také domácí výběr, dvě minuty za hákování dostává Grebešnikov.

49:12
    Astana se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

47:48
    Výtečně to nyní udělal Ahonen, který si poradil se dvěma těžkými střelami.

46:39
    Jakubov mohl pohodlně střílet, jenže netrefil ideálně kotouč.

45:38
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Domácí okamžitě na to snižují, po přihrávce od levého mantinelu pálí z mezikruží přesně k tyči VLADIMIR GORBUNOV. Asistence: Kirill Djakov, Marek Trončinský.

45:00
    Astana právě vstřelila branku!
    Čtvrtá využitá početní výhoda Astany! Tak to je opravdu koncert kazašského týmu. Za brankou se nejlépe zorientoval DUSTIN BOYD a narazil si kotouč od Ahonena, kde ho znovu pod horní tyčku usměrnil naprosto přesně. Bez asistence.

44:53
    Sitnikov ve středním pásmu podrazil Spiridonova a půjde si odsedět dvouminutový trest.

44:38
    Astana kombinuje za vlastní brankou a zahraje si další přesilovku, Ahonen je už na střídačce.

43:14
    Hosté využívají svou třetí přesilovou hru v utkání a nyní je o vítězi zřejmě rozhodnuto. Objel branku, a i když ho dokázal Birjukov vychytat tak na dorážku DUSTINA BOYDA přímo pod břevno již nedosáhl. Asistence: Brandon Bochenski

42:35
    Nyní si Astana zahraje další přesilovku, dvě minuty za podražení na unikajícího Boyda dostává Semjonov.

42:04
    Domácí celek se stále nemůže dostat blíže k Ahonenovi.

41:17
    Další přerušení hry, tentokráte zasahuje Ahonen.

41:05
    Domácí vybojovali útočné pásmo, ale jen za cenu ofsajdu.

40:21
    Po nahození téměř z půlky zasahuje Birjukov.

40:01

Střely na branku ve 2. třetině: 12-7
    Střely na branku po 2. třetině: 17-18
    Vyloučení ve 2. třetině: 1-1
    Vyloučení po 2. třetině: 4-4

Ve druhé části se sice hra hodně srovnala, nicméně jedinou branku dala Astana a vede tak znovu o tři góly. Domácí byli směrem dopředu aktivnější, jenže defenzíva soupeř pracuje opravdu skvěle. Třetí třetina začne přibližně v 16:38.

40:00

39:44
    V závěru pálil osamocen z mezikruží Jakubov, Ahonen ale s přehledem zasahuje.

39:12
    Bojovná hra na obou stranách, oba brankáři snadnou vyrazili kotouč před sebe.

38:24
    Jugra vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

38:18
    Na druhé straně se dostal do těsného ofsajdu Bochenski.

38:02
    Domácím hokejistům se nedaří přejít přes střední pásmo.

37:17
    Na druhé straně přerušuje hru Birjukov.

37:07
    Po střetu Křivonožkina s Ahonenem se hra stěhuje do středního pásma.

36:51
    Domácí byli opět vytlačeni do svého pásma a snaží se něco vymyslet, Ahonen ale vážněji zasahovat nemusí.

36:17

36:16
    Ofsajd Jugry, hosté toto oslabení zvládli na jedničku.

35:31
    Po odrazu od zadního mantinelu poskakoval kotouč v brankovišti u branky Ahonena, žádný z hráčů Jugry ho však nedokázal zasunout do sítě.

34:55
    Hosté ale nechtějí žádní komplikace a pohodlně se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

34:17
    Registrujeme další faul, Jugra bude hrát přesilovku po nedovoleném zákroku Gavrilina.

32:59
    Po další akci vyráží Birjukov míč ke spoluhráči a ten bude rozehrávat zpoza branky.

31:27
    Hosté po rychlém brejku zvyšují své vedení a pokud předvedou koncentrovaný výkon, nějaký ten bod si už z Chanty-Mansijsku odvezou. Nyní po nádherné přihrávce přes mezikruží zakončuje snadno do prázdné branky MICHAIL RACHMANOV. Asistence: Artemij Lakiza

31:07
    Jugra drží útočné pásmo a nyní svádí hned pět hráčů souboj za brankou Ahonena.

30:22
    Domácí novu chybovali v rozehrávce a Astana drží útočné pásmo, nyní skvěle vypíchl Birjukov kotouč z hokejky jednoho z protihráčů.

29:33
    Až nyní Ahonen přerušuje hru po jistém zákroku lapačkou a následuje komerční přestávka.

29:12
    Delší dobu se hraje bez přerušení a oproti první třetině se nehraje tolik bojovně a agresivně. Oba celky dobře brání a nedaří se jim déle držet útočné pásmo.

28:08
    Ke střele se tlačil Savinainen, na poslední chvíli byl ale zablokován.

27:08
    Hosté po nepřesnosti domácích nevytěžili nic, Chanty-Mansijsk bude rozehrávat za svou brankou a oba výběry střídají.

26:25
    Ahonen musel být pozorný na brankové čáře, sražená střela končí za jeho brankou.

25:52

25:32
    Jugra zaútočila z rychlého protiútoku, brankář Ahonen si připsal dva dobré zákroky.

24:59
    Další velký závar před Birjukovem, defenzíva si nakonec dokázala poradit.

24:22
    Dvě střely z bezprostřední blízkosti pro Astanu, obě jdou ale těsně nad branku Birjukova.

23:52
    Astana si zahraje další přesilovku, dvouminutový trest dostává Gusev.

22:28
    Na druhé straně pálí Rachmanov, Birjukov byl pozorný.

22:09
    Anersson dostal přihrávku na pravou stranu, Ahonen byl ovšem připraven.

21:34
    Astana se vymanila z tlaku soupeře a rozehrává za vlastní brankou.

20:48
    Jugra se v úvodu usadila v útočné třetině, ovšem po zblokované střele přichází o pásmo.

20:01

Hostům se skvěle povedl start do utkání a po faulu Marka Trončinského proměnil trestné střílení Upper. Ten se stal smolařem první části, když si poté musel odsedět dvouminutový trest a po dalším vyloučení Gorbunova inkasovala Jugra dvakrát během jedné minuty. Domácí se zlepšili až v samém závěru, kdy dokázali snížit z přesilové hry. Druhá třetina začne přibližně v 15:53.

Střely na branku po 1. třetině: 5-11
    Vyloučení po 1. třetině: 3-3

20:00

19:51
    Ještě v závěru první třetiny je v ofsajdu Lundin.

19:22
    Astana nyní skvěle brání a dokonce vyráží kupředu do rychlého brejku.

18:24
    Jugra v závěru první části výrazně ožila a snaží se ještě snížit náskok soupeře, ovšem Ahonen zasahovat nemusel.

17:28
    Jugra se od tohoto momentu možná chytne a snižuje. Po nádherné přihrávce skrz brankoviště zakončuje do prázdné branky ALEXEJ PEPELJAJAEV. Asistence: Michail Jakubov, Anton Krysanov

16:40
    Barys je už ve čtyřech

16:34
    Bochenksi oslabuje svůj tým za vražení na hrazení a Astana bude hrát vteřin tři proti pěti.

16:17
    Před Ahonenem dorážel Savinainen, hostující brankář si ale dokázal poradit.

16:02
    Až nyní se Chanty-Mansijsk usazuje v útočném pásmu.

15:14
    Tak to je neuvěřitelné! Astana tlačí soupeře i v početní nevýhodě a má kotouč pod kontrolou, nyní musel dokonce vážněji zasahovat Birjukov. Tak to je opravdový koncert kazašského celku.

14:40
    Hosté jsou v plném počtu a ihned na to budou hrát také v početní výhodě. Po faulu kolenem na Sitnikova si dvě minuty odsedí střelec první branky Upper.

14:15
    Birjukov si připsal dva lehčí zákroky po střelách Dawiese a Bochenskiho.

13:37
    Jugra se dokázala osvobodit, stále je však pod velkým tlakem.

12:40
    Další přesilovka pro Barys, dvě minuty za hákování si musí odsedět Magogin.

12:11
    Na druhé straně tu byl téměř samostatný únik Sitnikova, který však zblízka Ahonena nepřekonal.

11:40
    Astana v pohodě kontroluje hru rozehrávkou na vlastní polovině a je zatím jasně lepší.

09:29
    Tak to je nástup jako hrom! Hosté vedou po deseti minutách už o tři branky a znovu využívají početní výhodu. Tentokráte před prázdnou brankou jednoduše zakončil BRANDON BOCHENSKI. Asistence: Nigel Dawes, Jevgenij Blochin

08:29
    A hosté tuto početní výhodu zužitkovali. Po nahrávce z levé strany napřáhl z kruhů ALEXEJ LITVINĚNKO a zvyšuje vedení hostů. Asistence: Talgat Zhailauov

07:51
    Astana si zahraje téměř dvě minuty přesilovku pět na tři, nyní jde na trestnou lavici na dvě minuty Gorbunov.

07:39
    Birjukov si připisuje jistý zákrok.

07:34
    Barys si zahraje přesilovku po hákování Marka Trončinského a Astana tak bude mít šanci zvýšit svůj náskok.

07:21
    Barys se osvobozuje za cenu zakázaného uvolnění.

07:15

07:07
    Jugra opět kombinuje za svou brankou a tato přesilovk se mu příliš nepovedla.

06:14
    Následně se domácím nedaří rozehrávka a nemohou se dostat do útočného pásma.

05:22
    Po střele od modré si zapisuje jistý zákrok Ahonen.

05:15
    Následně tu máme také první přesilovku zápasu, dvě minuty za držení si musí odsedět hostující obránce Lundin.

04:14
    A je úspěšný. DMITRIJ UPPER si najel podél pravého mantinelu a střelou do levého horního růžku otevírá skóre utkání. Bez asistence.

04:14
    Upper byl v samostatném úniku podražen a půjde na trestné střílení!

03:49
    Na druhé straně u levé tyčky jistě zasahuje po střele Dawiese brankář Birjukov.

03:28
    Po nahození od modré přerušuje pro jistotu hru Ahonen

03:12
    Dawies hledal někoho před brankou, tam ovšem nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

02:40
    Nepřesná rozehrávka domácího Guseva a hra se přesunuje do středního pásma

02:03
    Hra se v tuto chvíli hodně kouskuje, domácí znovu vyhazují na zakázané uvolnění.

01:34
    První nebezpečná střela z mezikruží, ovšem Ahonen zasahovat nemusel.

01:03
    Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

00:49
    Následně je tu ofsajd Jugry.

00:38
    Hosté se v úvodu tlačili do útoku, ovšem vystřelit nedokázali.

00:01

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Kukin) – Galvinš, Šefer, Starosta, Pepeljajev, Trončinský, Safronov, Djakov – Krysanov, Chlyncev, Jakubov – Skorochodov, Sitnikov, Magogin – Žukov, Andersson, Savinainen – Gusev, Olonov, Gorbunov, Křivonožkin

Barys Astana: Poljektov (Ahonen) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Litviněnko, Semjonov, Grebešnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Zhailauov, Poliščuk, Spiridonov – Romanov, Gavrilin, Rachmanov.

Rozhodčí: Vasiljev, Ravodin – Petrov, Fatejev.

Za hosty nenastupuje žádný český krajánek. Velice se daří kanadskému útočníkovi Nigelu Dawesovi, který je s deseti body za čtyři branky a šest asistencí nejproduktivnějším hráčem KHL.

V dresu Jugry nastupuje čerstvě pětadvacetiletý český obránce Marek Trončinský, který doposud odehrál všech pět utkání a zaznamenal jednu asistenci. Nejproduktivnějším hráčem týmu je se šesti body Vitalij Sitnikov, který nasbíral tři branky a tři asistence.

Jugra si dokázala poradit stejně jako její protivník s Čerepovcem, Mytyšči a Jaroslavlí, podobně jako Astana nestačila na suverénní Petrohrad. V předchozím kole dlouho bojovala s nováčkem z Jekatěrinburgu, nakonec mu však podlehla po výsledku 1:2.

Barys šokoval celou KHL hned v úvodním utkání, kde dokázal naprosto deklasovat Čerepovec v poměru 10:1! Následně doma porazil Jaroslavl, prohrál s Petrohradem a zdolal Mytšči i silný Omsk. S dvanácti body se tak nachází na šestém místě tabulky celé kontinentální ligy.

Jugra zatím odehrála všech pět utkání na domácím stadinou a dokázala vybojovat devět bodů za tři vítězství a dvě prohry. Ani jednou ještě nedovedla utkání do prodloužení. Nyní ji čeká velmi těžké utkání s kazašskou Astanou, která doposud též hrála vždy doma a je na tom ješté lépe než její čtvrteční soupeř.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Patrik Sandev

Branky a nahrávky: 18. Pepeljajev (Jakubov, Krysanov), 46. Gorbunov (Djakov, Trončinský) – 5. Upper (TS), 9. Litviněnko (Zhailauov), 10. Bochenski (Dawes, Blochin), 32. Rachmanov (Lakiza), 44. Boyd (Bochenski), 45. Boyd

Barys Nur-Sultan: Ahonen (Poljektov) – Lundin, Blochin, Savčenko, Lakiza, Litviněnko, Semjonov, Grebešnikov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Zhailauov, Poliščuk, Spiridonov – Romanov, Gavrilin, Rachmanov.

Rozhodčí: Vasiljev, Ravodin – Petrov, Fatejev