Písek – J. Hradec 4:0 (kon.) | Blansko – Polná 1:2 (kon.) | Líšeň – Rosice 2:0 (kon.)
SK Líšeň 2019
2:0 (0:0)
FC Slovan Rosice
Sobota 21.09.2013, 16:00 • SK Líšeň • Divize skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Pěkné sobotní odpoledne z Líšně, kde se na zdejším stadionu utkají v rámci 8. kola derby zápasu domácí s nedalekými Rosicemi.

Oba soupeři doposud v moravskoslezské divizi, sk.D za sedm kol posbírali shodně 13 bodů, přičemž třetí Rosice a pátou Líšeň dělí v tabulce pouze skóre vstřelených a obdržených branek.

Připomeňme si ještě krátce minulé kolo, kdy hosté doma trochu překvapivě porazili lídra soutěže z Velkého Meziříčí 1:0. Líšeň pak minulou neděli zajížděla k zápasu do Tasovic, kde se jí konečně podařilo uspět a odvezla si odtud všechny tři body za výhru 0:1, kterou jí vystřelil zkušený Richard Dostálek.

SK Líšeň: Petr – Husár, Čampa (K), Široký, Fousek, Dostálek, Večeřa, Lysický, Nosko, Šidla, Mezník.

FC Slovan Rosice: Lengál – Huška, Vítámvás, Prinz, Pšikal, Havlásek, Lang, Michna, Malata (K), Živný, Chlup.

Za chvíli nám tedy začne doufejme zajímavé a podle očekávání vyrovnané utkání. Hlavní rozhodčí již přivádí obě mužstva ke středovému kruhu.

1

7
    Jako první dnes vyzkoušel pozornost Patrika Lengála střelou po zemi, za hranicí vápna Adam Lysický.

17
    Hra se nám díky faulům rozkouskovala. Zatím se tak nic podstatného, také díky nakopávaným míčům a nepřesným přihrávkám ani na jedné straně nestalo.

27
    První žlutou kartu dnešního utkání obdržel David Lang.

34
    Ze zahrávaného trestného kopu zamířil Michna přes zeď pouze do rukou připraveného gólmana Petra.

37
    Žlutou kartu za zákrok ve vápně Rosic, před odkopem, obdržel Martin Živný.

Skončil nám na pohledné akce a šance chudý první poločas. Obě mužstva vsadila na pozornou obranu. Také díky nepřesným přihrávkám a nakopávaným míčům se ani z jedno mužstev do vyložené šance nedostalo. Snad se to tedy celkově zlepší a dočkáme se i nějaké branky, čemuž předvedená hra zatím bohužel nenasvědčuje.

46

48
    Hned ze začátku druhé půle vidí žlutou kartu další hráč Rosic, kterým je tentokrát Tomáš Chlup.

53
    Za hranicí vápna nebezpečně vypálil Jakub Havlásek. Míč však o metr minul bránu a končí v zámezí.

59
    Rosický Jakub Havlásek je napomínán žlutou kartou.

59
    V téže minutě se rozhodl domácí trenér porvé vystřídat. Ze hřiště stahuje Adama Lysického a místo něj do hry posílá Jakuba Milotínského.

61
    Pěknou střelou z dálky se teď prezentoval Ondřej Šidla. Gólman Lengál jeho střelu, mířící do rohu bránu s námahou vytáhl mimo.

65
    Také hosté z Rosic poprvé vystřídali. Tomáše Chlupa na trávníku nahradil Ivo Šauer.

66
    Líšeň právě vstřelila branku!
    Krásnou střelou zhruba z 25-ti metrů vymetl všechny pavouky v síti JAKUB MILOTÍNSKÝ. Po sedmi minutách pobytu na hřišti se takto nádherně dokázal prosadit.

74
    Trenér Rosic se snaží s výsledkem něco udělat a tak hosté střídají. Dohráno má dnes Richard Prinz, na hřiště nastupuje Michal Šenk.

77
    Žlutou kartu vytáhl hlavní arbitr pro Ondřeje Šidlu.

79
    Zápas se nám ke konci trochu přiostřuje. Rozhodčí musel opět sáhnout pro žlutou kartu, kterou uděluje kapitánovi hostí Petru Malatovi.

80
    Další snaha Rosic o vyrovnání. Ze hřiště odchází Lukáš Michna, novým hráčem je Filip Těžký.

82
    Také v dresu Líšně došlo ke změně. Odešel Kryštof Večeřa, přišel Marek Buc.

84
    Další střídání na domácí straně. Hřiště opouští Michal Mezník a na posledních pár minut si jde zahrát Radek Bohuslav.

85
    Na dnešní derby zápas si cestu na stadion za nepříznivého, chladného podzimního počasí počasí našlo 245 diváků.

86
    Rychlá akce a vyšachování obrany Rosic. Na jejím začátku byl Martin Nosko, který odcentroval na druhou stránu šestnáctky na zcela volného Marka Buce, ten přihrál nepokrytému ONDŘEJI ŠIDLOVI, který střelou po zemi k tyči podruhé rozvlnil síť Rosic.

87
    Autor druhé branky Ondřej Šidla je za potlesku domácích diváků vyprovázen ze hřiště. Do utkání ještě na posleních pár minutek vstupuje Michal Šudoma.

89
    Další žlutá karta pro hráče Rosic, je jím Ivo Šauer.

90
    Zřejmě poslední střídání dnešního utkání využívají domácí. Na pár desítek sekund ještě na hřiště vbíhá Pavel Kúkol, jenž vystřídal Martina Noska.

90
    Hlavní arbitr nastaví dnešní zápas o jednu minutu.

90+1
    Poslední hvizd rozhodčího Pfeifera a utkání je u konce.

Skončilo nám utkání dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsem viděli nepříliš pohlednou hru, bez šancí a gólů. Ten druhý byl už o něčem jiném a byli to domácí hráče Líšně, kteří diváky potěšili dvěma brankami. Hráčem utkání bych zvolil Ondřeje Šidlu, který toho dnes hodně naběhal, odvedl poctivou práci a svůj výkon korunoval druhou brankou.

Tolik ode mě pro dnešek z Líšně. Odtud se opět přihlásím za čtrnáct dnů, při utkání s Vyškovem. Pěkný zbytek soboty a nashledanou. (18:23:57)