Chabarovsk – Lev 3:0 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 0:2 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:1 (kon.)
Kazaň – Petrohrad 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Mytišči 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Lev Praha
Čtvrtek 03.10.2013, 10:00 • Platinum arena (7 100) • KHL

Skončilo nám utání mezi Amur Chabarovsk s hostujícím Lvem Praha. Hosté byli favorité, ale Amur si s nimi dokázal poradit, když po brance Petružálka domácí vedli 1:0. Stav vydržel až ke konci zápasu, kde to hosté zkusili bez brankáře. Tam se domácí dvakrát prosadili po brankách Muršaka a znovu Petružálka. Navíc Muršak měl k dispozici trestné střílení, které nevyužil. I tak ale domácí vítězí 3:0. Hezky zbytek dne. (12:27:35)

60:00

59:57
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Jen jsem to dořekl a je tu třetí branka Amuru. Svojí dnešní druhou branku přidává JAKUB PETRUŽÁLEK do prázdné brány.

59:43
    Hosté mají puk na holích, v dnešním utkání se už pravděpodobně nic nestane.

58:50
    Hosté to zkoušejí ještě s prázdnou brankou.

58:42
    Thórnberg dostává ještě desetiminutový osobní trest.

58:42
    Je rozhodnuto!! Po pravé straně ujel domácí MURŠAK a trefil odkrytou klec hostujícího týmu.

57:50
    Domácí vyhazují, Lev musí znova do útočného pásma.

57:36
    Vehanen zůstává na střídačce.

57:36
    V témže čase si bere Lev oddechový čas. Uvidíme hru bez gólmana?

57:36
    Thörnberg měl trochu volnosti a zkoušel štěstí, ale Murygin zasáhl včas.

57:16
    Lev hraje v plném počtu.

56:43
    U puku jsou stále domácí, ale nikam se nehrnout. Do šancí se moc nedostávají. Spíše kontrolují puk a šetří vteřiny do konce utkání.

55:47
    Domácí jsou za svojí brankou a zakládají útok.

55:16
    O´Byrne snižuje šance Lva na úspěch. Obránce pražanů odcházi na dvě minuty za podražení.

55:00
    Hosté mají pět minut na srovnání dnešního utkání.

54:43
    Vehanen musel řešit pokus Junka a Šiškanova. Amur teď zahrozil.

53:57
    Muršak zamíchal s pukem, následně vystřelil, ale Vehanen jeho pokus vyrazil betonem.

53:57
    Bylo nařízeno trestné střílení. Domácí Amur pojede trestné střílení. Muršak byl faulován

53:06
    U puku jsou stále hostující Lev Praha. Amur se spíš soustředí na pevnou defenzívu.

52:11
    Vehanen lapil pokus z levé strany. Brankář hostí byl úspěšný.

51:58
    Domácí Amur si bere time-out.

51:49
    Hostující Lev zvyšuje tlak, před gólmanem domácích je teď velmi rušno.

50:40
    Riderwall se protáhl za brankou domácích, vyjel zpoza brány, ale střela mu nesedla a a Murygin nemusel zasahovat.

49:50
    Lev se drží na polovině domácích a zkouší projít do zakončení. Obrana Amuru je zatím pozorná.

48:52
    Domácí v pěti. Hosté ke konci přesilové hry na chvíli zavřeli domácí do zámku, ale to bylo vše co za dvě minuty předvedli.

47:56
    Hostům se přesilová hra nedaří, nedokáží se dostat do útočného pásma.

47:16
    Nicméně do šance se teď dostával jeden z forvardů domácích, ale Vehanen byl pozorný.

46:52
    Další šance Lva na vyrovnání! Na dvě minuty odchází Korotkov.

46:07
    Lev má již po přesilové hře, ale i tak se drží v pásmu a tlačí domácí Amur, který vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

45:30
    Do vyložené šance se dostal Muršak, který sám na Vehanena nevyzrál.

45:25

45:16
    Amur je pod tlakem, Murygin se musí ohánět. Lev vypálil pár nepříjemných ran na branku.

44:47
    Hosté opět před Muryginem.

43:58
    Chabarovsk se ovšem osvobozuje vyhozením kotouče přes všechny čáry.

43:35
    Lev se ihned usadil v pásmu a pokouší se vyrovnat stav zápasu

43:25
    Na ledě se ještě uklízí krev, když byl Orlov zasažen do ruky.

43:25
    Vyloučení domácího Amuru. Dvě minuty si odsedí Ježov.

43:06
    Nyní se hra trochu uklidnila a vše se odehrává na polovině hřiště.

41:40
    Domácí jsou mnohem aktivnější na začátku třetí třetiny, než hosté.

41:18
    Loginov zakládá další útok Amuru.

40:19
    Vehanen se musel mít na pozoru před pokusem Bilakova.

40:01
    Vhazování vyhráli domácí a jdou hned do útoku.

40:01

Vše se připravuje na třetí třetinu. Hráči jsou již na ledové ploše.

Skončilo nám druhé dějství zápasu. V něm jsme viděli gól Petružálka z dvaadvacáté minuty, kterým otevřel skóre dnešního utkání. Amur se po vstřelené brance zvedl a Lva dokázal zatlačit. Hosté ještě ke konci třetiny museli přežít oslabení 4 na 3, což se jim povedlo a tak se půjde do třetí třetiny za stavu 1:0 pro domácí Chabarovsk.

40:00

39:11
    Následně se Chabarovsk provinil ofsajdem.

39:01
    Začala nám poslední minuta druhé části.

38:15
    Hosté v plném počtu. Lev přežil oslabení bez úhony.

38:01
    ... nicméně Lev puk získal a přerušil tlak domácích.

37:47
    Chabarovsk se tlačí do zakončení..

37:07
    Amur v pěti a pokračuje v přesilové hře 5 na 4.

36:52
    Hosté jsou ve čtyřech. Amur se k ničemu nedostal.

36:15
    Lev jde do tří! Azevedo je dalším vyloučeným hráčem.

35:07
    Síly na ledě se vyrovnají. Korotkov dostává za podražení 2 minuty.

34:52
    Další vyloučení na straně Lva! Dvě minuty si odsedí Mikuš.

34:31
    Murygin musel zasahovat proti pokusu jednoho z pražských z vrcholu pravého kruhu.

33:27
    Hosté se podívali do útočného pásma, ale nyní jsou u puku už zase domácí.

32:22

31:57
    Amur chyboval na modré a do přečíslení se dostali hosté, ovšem útočníci hostí už neměli síly a tak Murygin likvidoval lehčí střelu.

31:05
    Domáci opět v útočném pásmu. Amur začíná kombinovat před Vehanenem.

30:22
    Tlak domácích neustál Jaakola, který fauloval a odsedí si 2 minuty.

30:16
    Chabarovsk je opět nastěhovaný před Vehanenem a tlačí pražského Lva.

29:56
    Amur dostal Lva pod tlak a Vehanen musel zasahovat proti šanci Litovčenka.

29:01
    Po několika nepřesnostech na hokejkách obou celků se drží oba celky na polovině hřiště.

27:52
    Novotný zkoušel z levé strany pozornost Murygina, ten byl ovšem pozorný.

26:42
    Litovčenko zakončoval přes dva obránce, ale jeho střelu zlikvidoval Vehanen a obránci následně poslali Litovčenka na zem.

25:56
    Riderwall dojel nahozený kotouč a vybojoval třetinu pro Lva, ale hosté se dlouho v pásmu nezdrželi.

25:07
    Tentokrát to jsou domácí, kdo zamkl soupeře, ovšem hosté vybojovali puk a vyvezli ho ze svého obranného pásma.

24:00
    Lev se usadil v pásmu Chabarovsku, ale ani jeden z útočníků Lva se není schopen dostat do větší šance.

22:34
    Domácím se podařil vstup do druhé třetiny, ovšem u puku jsou hosté a snaží se rychle srovnat. Zatím je to ovšem bez úspěchu.

21:22
    Domácí Amur se dostal do přečíslení dva na jednoho a JAKUB PETRUŽÁLEK si vybral střelu a udělal dobře. Jeho rána z pravé strany prošla za záda Vehanena. Asistence: Muršak

00:01
    Lev vyhrál buly a začíná podnikat první útok.

20:01

Hráči nastupují na led. Od zahájení druhé třetiny nás dělí pár okamžiků.

Je za námi první třetina. Gól v ní nepadl, ačkoliv pár šancí ke skórování bylo. Oba týmy hrajou spíše na to, aby neinkasovali. V zápase je zatím lehce aktivnější Lev. Uvidíme co přinese druhá část dnešního klání.

20:00
    Na konci třetiny je vyloučen právě Lugin s Řepíkem. Oba dostávají 2 minuty za hrubost.

20:00
    Po zvukovém signálu, který ukončuje třetinu se ještě Lugin opřel do Řepíka a ten si nic nenechal líbit a svému soupeři se postavil.

20:00

19:00
    Je před námi poslední minuta první třetiny.

18:46
    Do velké šance se dostal hostující Zaskrisson, který vyslal dělovku z mezikruží přímo do Murygina. Velká šance před odchodem do kabin.

17:55
    Lev se teď dostává do šancí. Murygin se ke konci třetiny v brance domácích pěkně ohání.

17:31
    Riderwall pěkně vypálil na Murygina, ten chytá, ale ještě byl zmatek před brankou domácích, vše ukončil Murygin se svými obránci, když puk zalehli.

17:20
    Tentokrát se dostal Amur po akci Orlova do ofsajdu.

16:33
    Amur se snaží aktivně dostat do pásma a tam něco vymyslet, ale chybí přesnost a obrana hostí je velmi pozorná.

15:20
    Chabarovsk se na chvíli usadil v pásmu, ale obránci pražského Lva neměli problém a o puk domácí připravili.

14:20
    Čtvrtá buly po pravici Vehanena. Scénář je stejný. Hosté vyhrají vhazovaní a ihned vypálí na brankáře hostí, ten hru zase přeruší.

13:57
    Další zákrok předvedl Vehanen, tentokrát proti Petružálkovu pokusu.

13:17
    Hostující gólman zasahuje proti nahození Smurova ze středního pásma.

11:41
    Ježov nebezpečně vypálil směrem na Vehanena, ten nakonec nemusel zasahovat. Pokus skončil mimo tři tyče.

10:53
    Humphries teď poslal k zemi jednoho z Chabarovských. Zákrok to byl na hranici faulu.

09:57
    Domácí v plném počtu. Hosté nevyužili první početní výhodu.

09:06
    Hosté byli pod tlakem, ale nakonec se jim podařilo vyhodit puk ze třetiny.

08:18
    Lev se usadil v pásmu a roztáčí kolotoč.

07:57
    Za domácí vyloučen Orlov a Fisenko. Na straně Lva si jde odpočinout O´Byrne. Začne přesilovka pro Lva.

07:57
    Bude se vylučovat, Fisenko s O´Byrnem se dostali do šarvátky po faulu Orlova.

07:47
    Lev na chvíli zatlačil Amur, ale nic z toho nebylo.

07:19
    Z mezikruží se dostal ke střele Danielsson, který ve velké šanci nepropálil Murygina.

06:25
    Pražský celek se snaží projít do útočného pásma, ale Amur jim to zatím nedovoluje.

05:20
    Zatím se hraje spíše opatrný hokej, do větších šancí se oba celky nedostávají.

04:10
    Za brankou Vehanena operoval Fisenko, ale o puk přišel a Lev přešel okamžitě do protiútoku, ten zastavil brankář domácích.

03:25
    Lev je u puku, ale domácí Amur dobře brání přechod hostí do útoku.

02:11
    Z levé strany střílel jeden z forvardů hostujícího Lva, ale rána to byla z kategorie lehčích.

01:12
    Novotný bojoval za brankou Murygina, ale puk získali domácí.

00:24
    Jako první jsou u puku domácí, kteří se snaží založit první útok.

00:01

Novotný s Tarasovem si společně s rozhodčími podali ruce a zápas může začít.

Nyní zní hymny obou mužstev. Během pár chvil vhodí hlavní rozhodčí úvodní buly.

Hráči již vjíždí na led a řadí se na modrou čáru.

Domácí Amur bude hrát v modrých dresech, hostující Lev nastoupí v bílých dresech.

Amur Chabarovsk: Jerjomin, (Murygin) – Bilalov, Bykov, Ježov, Loginov, Reese, Sedunov, Těrjajev – Klimčuk, Korotkov, Litovčenko, Lugin, Muršak, Orlov, Petružálek, Smurov, Tarasov, Fisenko, Šiskanov, Junkov

Lev Praha: Vehanen, (Lukáš) – Mikuš, Němec, O´Byrne, Oystrick, Humphries, Ševc, Jaakola – Azevedo, Birner, Vrána, Danielsson, Zaskrisson, Klepiš, Christensen, Novotný, Řepík, Riderwall, Sekáč, Thörnberg, Cingel

Rozhodčí: Gašilov, Komarov – Matjuša, Palei.

LEV PRAHA
    Pražskému Lvu se letošní sezóna zatím daří. Výsledky to jsou sice jako na houpačce, ale jedenácti utkání se tým z hlavního města České republiky drží na deváté pozici. V posledním zápase zdolali Lvi Admiral Vladivostok 3:2 po prodloužení, když výhru zařídil Jaakola po pár vteřinách nastavení.