Chabarovsk – Lev 3:0 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 0:2 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:1 (kon.)
Kazaň – Petrohrad 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Mytišči 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
SKA Petrohrad
Čtvrtek 03.10.2013, 17:30 • Tatněft Arena • KHL

To je pro dnešek vše. S konstatováním, že Roman Červenka a zejména výtečný Alexander Salák dnes byli lepší Tomáše Vincoura, se s vámi loučíme a přejeme příjemný zbytek dne. (19:48:06)

Siréna ukončuje dnešní napínavý duel, který se dočkal rozuzlení až v poslední třetině. Deset minut před koncem se po závaru prosadil Judin, za dalších sedm minut využil přesilovku Ponikarovskij. Oba góly padly po "přihrávkách" domácích hráčů, Barulin byl bezmocný. Pak už hráli domácí vabank a přečkali řadu dalších šancí soupeře. Hodně jistý výkon předvedl Salák, jeden ze základních kamenů úspěchu Petrohradu. Připsal si 30 úspěšných zákroků, Barulin jich má na kontě 25 (poměr střel 31:28).

Kazaň nebyla po většinu zápasu horším týmem, spíše naopak – často diktovala tempo hry. V rozhodujících momentech ovšem nedokázala využít šance, do kterých naopak pomohla soupeři. Ten tak nepotřeboval pro tentokrát služby elitní formace (a chybějícího kanonýra Kovalčuka).

60:00

59:53
    Ještě jeden pokus, ale hatí jej nepřesnost. Petrohrad se může začít radovat.

59:45
    Je z toho ofsajd a ztráta pásma. Je rozhodnuto.

59:41
    Golubjev váhal se střelou, což je v této situaci poměrně nevhodné. Nakonec přihrál, navíc nepřesně.

59:30
    Puk u mantinelu...

59:16
    Kazaň drží pásmo, ale ke střelbě se nedostává.

59:02
    Nikulin na ledě.

58:47
    Burmistrov přišel o puk a domácím utíká čas.

58:35
    Další vyhození hostujícího celku.

58:19
    Za pukem pílil Thoresen a Kornějev už byl hodně unavený, nakonec ale situaci zvládl.

58:02
    Kazaň po buly zůstává v pásmu.

57:58
    Opět střílel Kornějev, Salák si připisuje efektní zákrok lapačkou.

57:54
    Domácí usazení v pásmu...

57:45
    Salák na ránu Kornějeva viděl a připisuje si další zákrok.

57:44
    Barulin na střídačce, Kazaň v šesti.

57:32
    Salák si povyjel proti ráně Nikulina a drží svůj tým.

57:15
    Nahození ze středního pásma v podání Martenssona.

Martin Lísal

Branky a nahrávky: 28. Lukojanov (Tkačjov, Medvěděv) – 23. Skačkov (Šipačjov), 50. Judin, 57. Ponikarovskij

Ak Bars Kazaň: Barulin (Jaroslavlev) – Nikulin, Kornějev, Heshka, Medvěděv, Zacharčuk, Panin, Jarullin – Pesonen, Těreščenko, Petrov – Varnakov, Stapleton, Burmistrov – Obuchov, Svitov, Lukojanov – Vincour, Golubjev, Tkačjov – Svečnikov.
    SKA Petrohrad: Salák (Nalimov) – Alexandrov, Čudinov, Kalinin, Semjonov, Judin, Rjasenskij, Berdjukov – Thoresen, Martensson, Červenka – Tichonov, Kučerjavenko, Panarin – Ponikarovskij, Šipačjov, Skačkov – Malyšev, Makarjov, Sigarjov.

Rozhodčí: Ronn, Olenin – Misjur, Raming.