Chabarovsk – Lev 3:0 (kon.) | Vladivostok – HC Slovan 3:1 (kon.) | Novokuzněck – Riga 0:2 (kon.)
Novosibirsk – CSKA Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Viťaz – Čerepovec 3:1 (kon.)
Kazaň – Petrohrad 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Mytišči 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:2 (0:0, 3:1, 0:1)
CSKA Moskva
Čtvrtek 03.10.2013, 14:00KHL

To je z mé strany pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a někdy se těším u hokejových onlajnů opět na počtenou! (16:25:20)

Je konec! Hráči Novosibirsku nakonec své vedení udrželi a poráží CSKA Moskva 3:2. Troufám si říci, že vítězství Sibiru je zasloužené, neboť se zdálo, že domácí toužili po bodech více a Armějci se prezentovali solidním výkonem až ve třetí třetině. Novosibirsk o své výhře rozhodl ve druhé části, kde se sice hosté gólem Filppuly ujali vedení, ale domácí dokázali trefami Lehtery, Kutuzova a Kudroče skóre otočit až na 3:1. V závěrečné třetině se CSKA sice zlepšilo, ale to vedlo pouze k brance Širokova, který ve 45. minutě snížil na konečných 3:2.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:13, celkem – 35:34

60:00

59:38
    CSKA v útočném pásmu a opět v šesti.

59:25
    Vhazovat se bude před hostující brankou, takže Staňa musí zpět na led.

59:25
    Oddechový čas hostujícího týmu.

58:49
    Domácí vyhodili, navíc tak šikovně, že to není ani icing.

58:30
    Hosté hrají power-play!

58:01
    Dvě minuty do konce třetí třetiny, hráči Sibiru mají puk na svých holích.

56:15
    Rána Fefelova skončila na výstroji Koskinena, který udržel puk ve své moci před dojíždějícím Ljubimovem.

55:01
    Armějci mají pět minut na vyrovnání skóre.

54:28
    Tak hosté jsou v plném počtu. Hráči Sibiru nedokázali využít obrovskou šanci na navýšení svého vedení.

54:14
    CSKA ve čtyřech!

53:26
    Hosté dokázali vyhodit a mohou vystřídat svou unavenou trojici.

52:45
    Domácí rozjíždí přesilovkový kolotoč.

52:27
    Těžké chvíle pro hosty. Žarkov posílá CSKA do tří!

52:14
    Domácí si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici putuje Naumenkov, který nešťastně vyhodil kotouč ven z hrací plochy.

51:12
    Sibir se již zaměřuje na bránění svého vedení, CSKA se stále více tlačí do útoku.

49:38
    Kugryšev svůj průnik zakončil střelou z pravého kruhu, kotouč končí na hrudi Staňi.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. Lehtera, 37. Kutuzov (Enlund), 38. Kudroč (Kopeikin) – 22. Filppula (Zubov, Markov), 45. Širokov (Gončarov)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Orechov) – Bělov, Kudroč, Alexejev, Kutuzov, Karavajev, Ignatovič, Ožiganov – Lehtera, Enlund, Romanov – Monja, Kopeikin, Koskiranta – Kugryšev, Gubin, Sannikov – Karamnov, Vorošilo, Butuzov – Dvurečenskij.
    CSKA Moskva: Staňa (Proskurjakov) – Pervyšin, Mišarin, Gončarov, Denisov, Naumenkov, Gimajev, Markov – Žarkov, Grigorenko, Prochorkin – Filppula, Širokov, Zubov – Ljubimov, Saprykin, Reid – Zainullin, Fefelov, Kamajev – - Pereskokov

Rozhodčí: Vasiljev, Kulakov – Pronskich, Maitak